Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest N lut 25, 2018 5:35 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wackendorf Am See
PostNapisane: Śr gru 01, 2010 9:11 pm 
Natchniony
Natchniony

Tytuł tematu nieprzypadkowy, cześć naszego Ukochanego Wodza, Słońca Mazur Garbatych trzeba uszanować :D

Gdyby jakiemuś radnemu przyszła na myśl zmiana nazwy naszego pięknęgo grodu, pamiętajcie, że byłem pierwszy :P :P :P

Ostatnio edytowano Cz gru 02, 2010 9:17 am przez DoctorNo, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 01, 2010 11:28 pm 
Natchniony
Natchniony

No to nadszedł czas na ściemnienie ogólne, czyli o co się rozchodzi.

Najpierw dogmaty gminne.

1. Wacław I jest wieczny - przez zasiedzenie, tylko biologia stoi na przeszkodzie.
2. Wiceburmistrz - jak wyżej.
3. Kierownicy jednostek i wydziałów UM - jak w pkt 1.

Teraz porady dla szaraczków:
1. Nigdy, ale to nigdy nie wierz słowom osób określonych w pkt 2-3 - zwisa im Twój problem, ich naczelnym zadaniem jest trwanie przy boku Ukochanego Przywódcy i realizacja Jego zadań - sprawdź to, jeśli nie wierzysz co 4 lata - w czasie wyborów.

2. Nie wierz w przypadek - żadne, nawet najdziwniejsze decycje w mieście nie zapadną nigdy bez aprobaty Dobrego Gospodarza. Gdyby coś medialnie wyszło nie tak (jakiś wymuszony artykuł w GO na ten przykład) - nie wierz żadnemu słowu Burmistrza lub jego podwładnego, to najzwyklejsze w świecie ściemnienie, o ile w danej sytuacji mógłby umoczyć ktoś z układu. Neutralne tematy mogą wiać nawet szczerością und prawdą.

3. Nie łudź się, że wizyta we wtorek może coś załatwić. Pan Burmistrz nie ma czasu na takie pierdoły, on myśli perspektywicznie, tzn. jak za 4 lata znów się załapać na stołek. Jeśli mieszkasz na ulicy, na ktorej 25 lat nie było remontu i nie ma chodnika, a sądzisz, że władza to być może dostrzega, jesteś w dużym błędzie. Najpierw zapisz się do właściwego kola łowieckiego, potem szukaj dojścia - bez szans na wysłuchanie. Tak naprawdę - jeśli Ktoś Ważny ma na Twojej ulicy interes czy hacjendę, to na pewno Wacław to doceni, inaczej - zapomnij.

4. Gdy znów nadejdzie czas wyborczy, głosuj na ... Wacka ! Tak, on tu jest przez zasiedzenie, i Ty, olecki wyborco, doskonale to rozumiesz, mało tego, swymi kaprawymi oczętami nie widzisz innej możliwości. I tak trzymać !

Howgh

Tytuł: Re: Wackendorf Am See
PostNapisane: Cz gru 02, 2010 9:38 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Wackendorf Am See ist gut. Ja popierać tego pomysła.

PostNapisane: Cz gru 02, 2010 10:46 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Skoro tak Cię boli, że Wacław po raz kolejny został wybrany to stwórz konkurencję dla niego i tyle. Nie siej fermentu tylko weź swój los we własne łapy a nie tylko narzekasz przed tym swoim komputerkiem w tym jesteś dobry w prawdziwym życiu, no cóż .... Odpowiedz sobie sam.

Ostatnio edytowano Wt sie 25, 2015 1:44 pm przez huehue, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt gru 03, 2010 6:09 pm 
Junior
Junior

Huehue- sam bredzisz, jak potłuczony."
huehue napisał(a):
weź swój los we własne łapy a nie tylko narzekasz przed tym swoim komputerkiem w tym jesteś dobry w prawdziwym życiu, no cóż .... Odpowiedz sobie sam.

Wiesz dobrze, że im dłużej ktoś siedzi na stołku, tym silniejszy tworzy się układ i choćby najlepszy z najlepszych kandydat stanął w szranki, wygrana jest trudna. Jak zauważyłeś, jest wielu niezadowolonych- i trzeba o tym mówić. Może co niektórym otworzą się oczy i w swoim czasie sytuacja się zmieni. KAŻDY MA PRAWO DO WYRAŻANIA SWOJEJ OPINII, a jeśli robi to w sposób bardzo dowcipny,to tylko pogratulować. Nic nie są warci potakiwacze, tacy, jakich jest pełno w PiS-ie. Przekazują te same wyklepane formułki z przerażająco tępym wyrazem twarzy. Trzeba się cieszyć, że w tym Wackendorfie są jeszcze ludzie inteligentni.

PostNapisane: Pt gru 03, 2010 8:39 pm 
Junior
Junior

Kontynuuję swoją wypowiedź skierowaną do "huehue". Mnie np. nie boli, że znów rządzi "Słońce Mazur Garbatych", za to bardzo boli to, że od 12 lat nic się dobrego nie wydarzyło w Olecku, a więc:
-nie przybyło miejsc pracy,
-wiele dróg w opłakanym stanie, a robi się tylko te, które prowadzą do.....,
-wuefiści mają fory, bo nie poziom nauczania jest najważniejszy, tylko jak mówi porzekadło "kto nie ma w głowie, ten ma w nogach" (co wyklucza głowę),
-opieka lekarska, to już istne "huehue",
-przybytki kultury- jakby zamarły w nieistnieniu,
-LO-lepiej, żeby go nie było,toby nikt nie liczył na porządne wykształcenie w Olecku ( co mądrzejsi uciekają do Ełku, czy Suwałk, ale niektórzy się łudzą...),
-w urzędach brak kompetencji, ale nie to się przecież liczy, tylko powinowactwo,
-ludzie z otoczenia wodza nie myślą twórczo, tylko jak się Jemu przypodobać (sztuka włazi....twa rozwinęła się na bardzo wysokim poziomie),aby coś tam dla siebie uszczknąć,
-itp, itd.
I nikt mi nie wciśnie kitu, że jest dobrze! To w ogromnym skrócie. Dlatego z przyjemnością czytam wypowiedzi tych, którzy mają podobne zdanie.

PostNapisane: Pn gru 06, 2010 10:28 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

E55 napisał(a):
-nie przybyło miejsc pracy,
-wiele dróg w opłakanym stanie, a robi się tylko te, które prowadzą do.....,
-wuefiści mają fory, bo nie poziom nauczania jest najważniejszy, tylko jak mówi porzekadło "kto nie ma w głowie, ten ma w nogach" (co wyklucza głowę),
-opieka lekarska, to już istne "huehue",
-przybytki kultury- jakby zamarły w nieistnieniu,
-LO-lepiej, żeby go nie było,toby nikt nie liczył na porządne wykształcenie w Olecku ( co mądrzejsi uciekają do Ełku, czy Suwałk, ale niektórzy się łudzą...),
-w urzędach brak kompetencji, ale nie to się przecież liczy, tylko powinowactwo,
-ludzie z otoczenia wodza nie myślą twórczo, tylko jak się Jemu przypodobać (sztuka włazi....twa rozwinęła się na bardzo wysokim poziomie),aby coś tam dla siebie uszczknąć,
-itp, itd.
I nikt mi nie wciśnie kitu, że jest dobrze! To w ogromnym skrócie. Dlatego z przyjemnością czytam wypowiedzi tych, którzy mają podobne zdanie.

- Miejsc pracy jest mnóstwo tylko fachowców brak! Wszędzie albo nieuki, albo partacze, albo tak jak ty i ten Doctor - narzekacze.
- Proszę o przykłady dróg w opłakanym stanie i wyremontowanych dróg prowadzących do domu burmistrza. Takie hasełka to rzucaj w domu nie na publicznym forum. To jest żałosne. Bo co burmistrz ma jeździć do domu w błocie po pachy albo leśną dróżką bo jest burmistrzem?
- A co ma Twoim zdaniem nauczać wuefista jak nie sprawności fizycznej? Może ma na lekcjach pismo święte czytać albo uczyć o żabkach albo krówkach? Boże ... litości.
- Nigdy nie miałem problemu z dostępem do opieki medycznej. Ani nikt z mojej rodziny. Może mam jakieś wybitne szczęście do tych lekarzy?
- SZTAMA, Przystanek Olecko (fakt trochę podupadł), Fiesta Borecośtam, jest tego więcej nie chce mi się wymieniać. Teatr AGT, kino, kilka Pubów, pizzerie. No fakt to brak kultury w Olecku.
- Brak kompetencji w urzędach, hmm. Ostatnio rejestrowałem kilka samochodów na firmę, załatwiałem masę dokumentów w urzędzie skarbowym, itd. Zero problemów. Może trochę dużo biegania i druczków, ale to przecież nie wina burmistrza.
- Nie wiem o co chodzi i jakie włażenie. I kto komu włazi. Nie zajmuję się bezpodstawnymi plotkami. Nie złapałeś za rękę nie kracz.

Nie jest dobrze? Mi się wspaniale w Olecku mieszka. Mamy w miarę dobre drogi,dobre praktycznie wszędzie nowe chodniki, brak korków, są ładne widoczki, itd, itp. I nikt mi nie wmówi, że za czasów p. Wacława Olecko się nie rozwinęło i nie wypiękniało! Trzeba być kompletnie zaślepionym bądź nawet głupim by tego nie widzieć! Bądź..............być przegranym konkurentem.

PostNapisane: Wt gru 07, 2010 12:32 pm 
Junior
Junior

Do "huehue":
-pokaż mi te miejsca pracy, a ja ci znajdę dobrych fachowców,
-zarejestrowałeś kilka samochodów, to przetestuj drogi z Kukowa do Małego Olecka i Lesku, z Gąsek do Dzięgiel i Babek Gąseckich, ze Ślepia do Zajd i wiele innych (o drodze do burmistrza nie było wzmianki, a o jakie chodziło, to uruchom swój intelekt),
-szanuję wuefistów ale skoro już mają nowe sale, to po co miastu kompleks sportowy za ok.40 mln zł? (w okresie przemian w byłych PGR-ach często ojciec kilkorga dzieci kupował antenę satelitarną i telewizor "ful-wypas", a dzieci chodziły głodne-podobna jest polityka dobrego gospodarza w Olecku),
-łatwy dostęp do opieki medycznej nie oznacza, że choroby poważniejsze od kataru da się w Olecku wyleczyć- dlaczego większość ludzi musi leczyć się prywatnie w Ełku, Giżycku, itd?
-jeżeli pizzerie nazywasz ośrodkami kultury, to rzeczywiście kultura w Olecku kwitnie....
-w urzędzie skarbowym jest ok-brak kompetencji stwierdzam pod samym nosem dobrego gospodarza,
-a co do włazi....twa i profitów z tego płynących, to obrazek z autopsji i nic na to nie poradzę, że niektórzy są ślepi.

PostNapisane: Wt gru 07, 2010 2:03 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

W uzupełnieniu repliki E55:
1.Jakoś tak się dziwnie składa, że setki oleckich "nieuków i partaczy" świetnie sobie radzi poza granicami kraju, są tam chwaleni i doceniani. Ciekawe jak by sobie poradzili na ich miejscu przedstawiciele oleckiej elyty, gdyby ich oderwać od koryta.
2. Dziś w księstwie Wacława są jeszcze wioski, które nie mają bezpośredniego połączenia drogowego. JEDEN WIELKI WSTYD.
3. W małej ojczyźnie 25% radnych (3) stanowią w-f-iarze, z tego dwóch, to przewodniczący rady. KURIOZUM na skalę światową.
4. Opieka medyczna, to głównie wypisywacze recept i zwolnień lekarskich ("mafia zielonogórska"-spóła bez żadnej odpowiedzialności). Katar, grypa, no może jeszcze angina- to są choroby do wyleczenia w Olecku (choć w tej sprawie zdania są też podzielone). Szpital przypomina jeden wielki oddział geriatryczny, zważywszy na wiek pacjentów i personelu, oraz leczone schorzenia.
5.Huehue zacytował ale się nie odniósł do poziomu kształcenia w Olecku. Dlaczego zdolna młodzież omija oleckie LO szerokim łukiem? Szukają szczęścia w Suwałkach i w Ełku. Nawet córki obu panów O. wybrały liceum w Suwałkach.
6. Sumując: w Olecku mamy do czynienia z procesem szybko postępującej TRZECIOŚWIATYZACJI. Tu przyjeżdża się nie po to, by zostawić pieniądze, tylko szybko je wydrenować (Lidl, Tesco, Kaufland) i przetransferować w lepsze miejsce. W ciągu ostatnich 12 lat nie powstał w Olecku żaden znaczący zakład produkcyjny, a niektóre z istniejących ograniczyły produkcję i zatrudnienie.
Wielu mieszkańców Olecka liczyło na to, że będziemy mieli burmistrza, który powie, jak prezydent Bydgoszczy: "nie będę czekał, aż inwestorzy przyjdą, ja będę ich poszukiwał".

PostNapisane: Wt gru 07, 2010 2:50 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Fakt, zapomniałem o poziomie kształcenia. LO, hmm nie wiem nie uczyłem się tam. Znam ZST czyli popularny "zamek". Kilka nowoczesnych pracowni komputerowych, jedyna w okolicy pracownia Macintosh, bardzo dobrze wyposażone warsztaty mechaniczne, bardzo dobrze wyposażona sala gimnastyczna. Co do poziomu reszty szkół mi się wydaje, że to nie zależy od burmistrza tylko od młodzieży. Co zdolniejszy wybierze Harvard mniej zdolny wybierze Wszechnicę Mazurską tak było chyba od zawsze ale może ja jakiś inny jestem.

Co do
1.
E55 napisał(a):
-pokaż mi te miejsca pracy, a ja ci znajdę dobrych fachowców,

Proszę o numer do fachowca z branży kanalizacyjnej, instalatorskiej. Montaż kolektorów słonecznych, itd. Przyjmę od zaraz.

2.
E55 napisał(a):
-zarejestrowałeś kilka samochodów, to przetestuj drogi z Kukowa do Małego Olecka i Lesku, z Gąsek do Dzięgiel i Babek Gąseckich, ze Ślepia do Zajd i wiele innych

Bez przesadyzmu, droga do Lesku nie jest pierwszej jakości ale te kilka garbów nie czyni jej w opłakanym stanie. Reszty dróg nie znam.

3.
E55 napisał(a):
-szanuję wuefistów ale skoro już mają nowe sale, to po co miastu kompleks sportowy za ok.40 mln zł?

Po to żeby ściągnąć nie tylko Olecką młodzież do nas ale również z innych miast. Do tego organizacja zawodów przyniesie trochę kaski. Pozatym pokaż mi miejską pływalnię w Olecku. Chciałbym sobie od czasu do czasu wyskoczyć na basen ale nie ma gdzie.

4.
E55 napisał(a):
-łatwy dostęp do opieki medycznej nie oznacza, że choroby poważniejsze od kataru da się w Olecku wyleczyć- dlaczego większość ludzi musi leczyć się prywatnie w Ełku, Giżycku, itd?

Nie musi. I tyle na temat. Nie wiem co da się wyleczyć w Olecku.

5.
E55 napisał(a):
-jeżeli pizzerie nazywasz ośrodkami kultury, to rzeczywiście kultura w Olecku kwitnie....

Super Panu idzie wyrywanie zdań z kontekstu. Kultura to również też rozrywka i w tym sensie przytoczyłem puby i pizzerie.

6.
E55 napisał(a):
-w urzędzie skarbowym jest ok-brak kompetencji stwierdzam pod samym nosem dobrego gospodarza,

Przykłady, przykłady!

7.
E55 napisał(a):
-a co do włazi....twa i profitów z tego płynących, to obrazek z autopsji i nic na to nie poradzę, że niektórzy są ślepi.

Przykłady, dowody!

Do Pana "pyzdry" nie będę się odnosił z krzykaczami i sloganiarzami nie rozmawiam.

PostNapisane: Wt gru 07, 2010 3:48 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

huehue, nie musi się Pan odnosić ani rozmawiać. Nie ma takiego obowiązku. Dla jasności sprawy powiem, że w swej wypowiedzi powołałem się na ponad 10 sprawdzalnych faktów i informacji, Pan natomiast swoją zaczął od sloganu, który jest i śmieszny i żałosny:"miejsc pracy jest mnóstwo" . Tylko patrzeć jak zaczną do Olecka przyjeżdżać gastarbajterzy z Anglii i Niemiec. Pan wybaczy ale ja propagandy sukcesu uprawiać nie będę. Koń jaki jest każdy widzi.

PostNapisane: Wt gru 07, 2010 4:35 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

pyzdra napisał(a):
huehue, nie musi się Pan odnosić ani rozmawiać. Nie ma takiego obowiązku. Dla jasności sprawy powiem, że w swej wypowiedzi powołałem się na ponad 10 sprawdzalnych faktów i informacji, Pan natomiast swoją zaczął od sloganu, który jest i śmieszny i żałosny:"miejsc pracy jest mnóstwo" . Tylko patrzeć jak zaczną do Olecka przyjeżdżać gastarbajterzy z Anglii i Niemiec. Pan wybaczy ale ja propagandy sukcesu uprawiać nie będę. Koń jaki jest każdy widzi.

Proszę Pana, prowadzę własną firmę. Znam kilkunastu przedsiębiorców z branży na Oleckim rynku pracy i wiem, że wszyscy prawdziwych fachowców witają z otwartymi rękoma. Musimy ściągać pracowników z innych miast bo w Olecku brakuje osoby z odpowiednimi kwalifikacjami i wiedzą. Przychodzi taki Pan Mietek do pracy mówi, że wszystko umie, przychodzi do odbioru robót przez inwestora i jest masa poprawek. Przychodzi Pan Franek z Olecka wchodzę do magazynu i widzę jak Pan Franio popija sobie Tyskie z buteleczki więc o co chodzi? Miejsc pracy jest naprawdę dużo! I to nie jest żaden slogan.

PostNapisane: Wt gru 07, 2010 6:19 pm 
Postępowy
Postępowy

W tym to masz pan trochę racji. Każden niby wykształcony, ale do roboty lewe rączki. A to ciężko, a to brudno, a to za mało płacą. Uczyć się nie chcą, kończą z łaski szkoły średnie (kiedyś technikum to znaczyło coś, a teraz, przyjmują każdego, byleby był - jak mówiła moja znajoma poszukująca chłopa), i mają wymagania jak 150. a robić nie ma komu. Same magistry będom po politologji, stosunkach europejskich,bezpieczeństwie narodowym i podobnych kierunkach dla przyszłych bezrobotnych. Dla pracowitego robota się znajdzie.

PostNapisane: Śr gru 08, 2010 12:15 am 
Natchniony
Natchniony

huehue napisał(a):
Bredzisz jak potłuczony i chętnie bym Ci naubliżał ale nawet tego nie jesteś wart. (...)

Kolego, Twoje smutki jako panawackowego zaufanego przedsiębiorcy mnie nie interesują, aczkolwiek przyznaję Ci rację, że z fachowcami ciężko.
Chętnie bym Ci naubliżał, ale mi się nie chce, choć tego zapewne jesteś wart. - takiej odpowiedzi oczekiwałeś ?

Otóż ten ton - to weź sam spróbuj i obal Wacka - znany jest mi bardzo dobrze, to dyżurna nuta zwolenników tej śmiesznej ekipy trzęsącej naszym pueblo od kilku kadencji.
Czy do Ciebie, Kolego, nie dociera, że nie trzeba zaraz startować na radnego, żeby mieć prawo - jako obywatel - do swego własnego, nie uzgodnionego wcześniej i nie kadzącemu komukolwiek - własnego zdania, a w tym - o zgrozo - i krytyki ? Czy już myśleć nie można w tej wiosce? Co, obraziłem majestat? To może uchwal z kumplami z rady uchwałę o stosach? :D :D :D :D :D :D :D
Przepraszam za te zdanie złożone, może Ci sprawi trudność, ale tak wyszło :-)

Jesteś żałosny w tym bezrefleksyjnym uwielbieniu i tyle.

PS
Jeśli chodzi o Twoją listę kontrargumentów - uważaj, trudne słowo - ustosunkuję się później.

PostNapisane: Śr gru 08, 2010 12:40 am 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nie jestem Pańskim kolegą więc proszę z szacunkiem. I nie jest też Pan kolegą Pana burmistrza także te neologizmy proszę sobie schować w kieszeń. Nie jestem jakimś zaufanym przedsiębiorcą pana burmistrza, ba w życiu go na żywo nawet na oczy nie widziałem. Owszem każdy ma prawo do wypowiedzi, ale po co robić od razu z siebie pośmiewisko publicznie? Jak to mówi porzekadło: "Wszystko wolno, nie wszystko wypada". Pan jest żałosny w tym swoim sianiem jadu, tą swoja bezradnością przed swoim monitorkiem. Podejrzewam, że jest Pan tym słynnym "Markiem_Kacz" czyż nie mam racji? Jeżeli tak to wszystko wyjaśnia i już kończę dyskusje.

P.S. Po wielu latach nauki zdania wielokrotnie złożone oraz słowo "ustosunkuję" nie sprawia mi żadnych problemów.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]