Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest N lut 25, 2018 5:55 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: DOBRY GO$PODARZ MAŁEJ OJCZYZNY ?
PostNapisane: Śr lip 14, 2010 1:24 am 
Natchniony
Natchniony

Zanim przejdę do meritum, trzy uwagi wstępne:

1. Jestem tzw. biernym sięprzyglądaczem działań oleckiej elyty, nigdy nie wnikałem, co, kto, z kim i za ile, dopóki to mnie nie dotykało.. Nie mam tez aspiracji do działania, jak co niektórzy sugerują - Przyjdź na sesje i powiedz, co cie boli - wali mnie to, nie po to wybieram radnych, by tak mi sugerowali, oni są od zadawania trudnych pytań, a nie od przyklepywania wszystkiego, jak leci...
... Jednakowoż - jako skromny podatnik - rezerwuję sobie prawo do komentowania działań naszych wybrańców.

2. Od zawsze uważałem, że kadencja Wacława Olszewskiego jest w Olecku dożywotnia. Brałem to za wybryk historii, za przejaw ogłupienia społeczeństwa spowodowanego baaaardzo profesjonalnymi i skutecznymi działaniami socjotechnicznymi. I choć od zawsze budziło to mój wewnętrzny sprzeciw, pogardę, osłupienie - uznawałem klasę Dobrego Gospodarza , porównywalnie z atencją Palikota w stosunku do Kluzik-Rostkowskiej.
Zresztą - myślałem sobie -dlaczego Korea Północna ma być wyjątkiem na tym świecie?

3. Aksjomat zawarty w pkt 2 wysnuwałem z mało popularnej teorii pierwotnej akumulacji kapitału, w tym przypadku kapitału politycznego. Ktoś, kto skąpi własnego grosza na sfinansowanie własnej kampanii, posiłkując się lokalem gminnym, świeżo pozyskaną z ZHP aktywistką na PFRON-owskim garnuszku, wpisujący na swoje listy wszelkiej maści Dyrektorów, Kierowników, itp. itd, których - co za przypadek - również nie stać na ulotki, bannery i wynajęcie własnego lokalu na kampanię wyborczą tzw. Małej Ojczyzny - a priori zasługuje na miano DOBREGO GO$PODARZA w zakresie specyficznie rozumianego interesu gminy. Przecież gmina to też Pan Wacek, jego koledzy z koła łowieckiego, zaprzyjaźnieni biznesmeni, szwagrowie, podwładni, nieprawdaż?

Piszę delikatnie, bo sztab panawackowych prawników czuwa :-) Na marginesie - może mi skoczyć :-)

A teraz - do rzeczy, czyli o co się rozchodzi ?

Obrazek

wykorzystano kadr z filmu szósty zmysł - http://www.filmweb.pl/Szosty.Zmysl
wykorzystano materiały fotograficzne ze strony um.olecko.pl na licencji Creative Commons

Ludzie!

Czy nie widzicie, że robią Was w wała w żywe oczy ?
Przykład: ostatniej niedzieli poszedłem, przepraszam, poszłem (bo szybko) na lody koło kina. Goście z PGK podlewają trawniki wokół placu - wiadomo, rocznica, niedziela, płatne extra. Schodzę koło szkoły muzycznej nad rzekę - tam już panawackowe macki PGK nie sięgają, bo i po co - syf, kiła i mogiła - pełne kosze, flachy, sterty śmieci. Podobnie na deptaku wzdłuż jeziora.

Rowerzyści - cieszcie się ścieżką, tym panawackowym wynalazkiem, gwałtem na brzegach jeziora, wstępem do komercjalizacji kąpieli w Olecku... czy ktoś pamięta jeszcze kąpiel na zawodówce albo na barce?

Mieszkańcy Osiedla Giże i Osiedla Siejnik - cieszcie się debilnymi napisami na tabliczkach: Oś. Siejnik, Oś. Giże - pasuje do Dyrektora Szkoły Średniej , jak napisano w cv: (http://bip.um.olecko.pl/upload/doc/_20030521_084212.doc) :
Cytuj:
Ukończył Uniwersytet Warszawski, odbył Studia Podyplomowe na SGH. W latach 1982-1985 pracował jako nauczyciel w szkole średniej w Olecku. W latach 1985-1990 był Zastępcą Dyrektora Szkoły Średniej.

Kto to pisał? sam zainteresowany, czy jakiś u$łużny analfabeta z UM ? Buhahahha !!!! :papa: :papa: :papa: :papa: :papa:

Mieszkańcy Lesku - zapomnijcie o sensownym chodniku, cieszcie się perspektywą nowego przybytku, bo Dobry Gospodarz nie odpuści, ostatnia porażka w RM (radni poczuli samodzielność pod koniec kadencji) nie zachwiała Jego postanowień.

Wierni Panawackowi Olecczanie!
Wystąpcie licznie i nie zawiedźcie Wiecie Kogo na Uroczystych Obchodach Wiadomej Okrągłej Rocznicy. Nie przejmujcie się brakiem parówek, w końcu Maryśka Rodowicz to też jakaś atrakcja, a i piwko zda się wypić. Poprzyjcie czynem Naszego Najdroższego W Całym Województwie Burmistrza !

Parafrazując mistrza Bareję, można zapytać, po co to całe rocznicowe zamieszanie?
Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz ,co znaczy ta rocznica? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Rocznica na skalę naszych możliwości. Ty wiesz ,co my robimy tymi obchodami? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo!

Do tych, co jeszcze nie zajarzyli: to wszystko lipa, chodzi o utrzymanie panawackowej ekipy na dalszych kilka kadencji.

I to by było na tyle, jak pisał klasyk.

Tytuł: Re: DOBRY GO$PODARZ MAŁEJ OJCZYZNY ?
PostNapisane: Śr lip 14, 2010 7:54 am 
Młodzik
Młodzik

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Ostatnio edytowano Wt cze 05, 2012 8:37 am przez ważniak, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Cz lip 15, 2010 9:59 pm 
zbanowany

Ździchu-skarżypyto!

Ty wiesz o co mi chodzi...

Ale żeby aż tak? Mając po swojej stronie sympatię najwiekszych w naszym miescie, mając do dyspozycji watahę kupionych pomagierów Ty jeszcze musisz w rozgrywce z tak ponoć małym i pogardzanym przez Ciebie taksówkarzem prosić o urzędową interwencję Admina forum kłamiąc mu, że tak jesteś obrażany?

Skandal, bo Twoje nazwisko pojawiło się na forum?

To ty Ździchu-skarżypyto jeszcze myślisz, żeś tu tajniak?
Jawniak jesteś! I to pod swoimi wszystkimi jedenastoma nickami!

PostNapisane: Pt lip 16, 2010 8:11 am 
Młodzik
Młodzik

Ileż euforii na łamach internetu, a ja zadaję pytanie - to pytanie dotyczy wszystkich wypowiadających się w imieniu mieszkańców gminy. Kto z piszących jest do tego upoważniony, aby wypowiadać się w imieniu ogółu?, pełna radość - referendum ruszyło , pytam więc- ile to będzie kosztowało, i kto za to zapłaci?, wszyscy piszą o demokracji, a moim zdaniem wybrani w demokratycznych wyborach radni -wszak tylko oni mają prawo i obowiązek podejmować decyzje w imieniu ogółu mieszkańców, taką decyzję podjęli , i chwała im za to, więc jaki cel referendum?.
Namawianie ludzi do własnych poglądów i przekonań ma sens wtedy i ma związek z demokracją , kiedy odbywa się to w okresie kampanii wyborczej, która już nie tak daleko i w dodatku odbywa się na własny koszt, kto zapłaci za referendum, czyżby Panowie demokraci?.
Mam propozycję tańszego rozwiązania, powołać komitet wyborczy, zgłosić kandydatów na radnych, wygrać wybory i rządzić gminą co oznacza wziąć pełną odpowiedzialność za słowa i czyny będzie taniej dla mieszkańców i demokratycznie w pełni.
Do pełnego triumfu potrzebny jest jeszcze własny burmistrz, ale przecież kandydat już jest, tak pięknie pisze , tak dba o praworządność i tak chce podejmować decyzje w imieniu mieszkańców,zna się na wszystkim, ma gotowe rozwiązania na każdy temat. A więc czas zrobić to na własny koszt, i zgodnie z kanonem demokracji, niech wyborcy ocenią przy urnach zalety kandydata, niech pozwolą decydować, życzę powodzenia- a jeśli kandydat przegra wybory?, czy zrozumie wtedy co to demokracja?.

PostNapisane: Pt lip 16, 2010 7:50 pm 
Natchniony
Natchniony

Jestem za referendum w sprawie przekazania działek na Szyjce Kościołowi. Niech społeczeństwo w bezpośrednim głosowaniu zadecydyje co z tą sprawą zrobić. Referendum może i kosztuje, ale przecież wszelkiego rodzaju wybory kosztują. Ten kosztowy argument jest wręcz śmieszny. SZKDA, ŻE NIE NAPISAŁEŚ ILE TO ZA TE REFERENDALNE PIENIĄDZE MOŻNA WYKARMIĆ BIEDNYCH DZIECI. Śmierdzi to zwykłą klasową demagogią.

PostNapisane: So lip 17, 2010 9:36 pm 
zbanowany

jedynak napisał(a):
(...) pytam więc- ile to będzie kosztowało, i kto za to zapłaci?

Odpowiadam więc:
TO BĘDZIE KOSZTOWAŁO MNIEJ-WIĘCEJ TYLE ILE JEDNA DZIAŁKA Z TYCH 12 KTÓRE PRAWIE ZA DARMO "NASZ" BURMISTRZ CHCIAŁ SPREZENTOWAĆ WIELEBNYM!
A więc de facto REFERENDUM powinno zamknąć się zyskiem o wrtosci 11 działek budowlanych które pozostaną w rękach Gminy i których sprzedaż po cenie rynkowej wzbogaci najmarniej o ok. PÓŁ- DO MILIONA ZŁOCISZY jej budżet.
jedynak napisał(a):
(...)ale przecież kandydat już jest, tak pięknie pisze , tak dba o praworządność i tak chce podejmować decyzje w imieniu mieszkańców,zna się na wszystkim, ma gotowe rozwiązania na każdy temat.

Jeśli mnie masz na myśli to stokrotne, serdeczne dzięki!
Przyjemnie, tak budująco, dowartościowująco i łaskocząco w męskie EGO jest mieć do czynienia z naprawdę mądrym interlokutorem, z takim co to dostrzeże wartość człowieka, zauważy dyjament ukryty przed okiem laików, złośliwców i prześmiewców w niepozornym na pierwszy rzut oka, przybrudzonym kamyku...

november > Miło jest przekonać się, że notoryczny oponent - stojący na zupełnie odmiennych pozycjach - jest człowiekiem krytycznie myślącym który portafi nie ulegać małostkowości i wyrazić swoje poparcie dla idei, która w jego przekonaniu jest słuszna niezależnie od swego nastawienia do osoby ją lansującej...
Pozdrawiam.

PostNapisane: N lip 18, 2010 7:26 am 
Natchniony
Natchniony

Sprawa referendum jest dla społeczności Olecka bardzo ważna i trzeba zrobic wszysto żeby się odbyło. Rada Miejska uchwaliła plan i przeznaczyła działki na Szyjce na zabudowę mieszkalną i nie ma tam miejsca na budowę kościoła. Z inicjatywa zmiany przeznaczenia tych działek wychodzi burmistrz Olszewski, gdyż on ma takie prawo. Między bajki należy włożych tłumaczenie burmistrza, że przychyla sie do prośby księży. Niech burmistrz Olszewski publicznie powie jest czy nie za budową kościoła na Szyjce. Niech nie chowa się za czarnymi sukienkami kleru (za sukienkami swoich mam to chowają się małe dzieci). Swoją drogą drogą zadziwia mnie ta wyjątkowa uległość wobec kleru burmistrza Olszewskiego, a już w sprawie działek na Szyjce postawa " ciągle schylonego grzybiarza" jest wręcz śmieszna.

Ps. Szanowny Marku_Kacz różnimy się przeogromnie, ale gdy znajdujemy punkty styczne to możemy współpracować, a gdy są to sprawy zwiazane z dobrem wspólnym to współpracować musim. Nie atakuję osobę, tylko jego poglady i na tym polega spór demokratyczny Panie Marku_Kacz. Pozdrowienia November.

PostNapisane: Cz lip 22, 2010 9:51 am 
Natchniony
Natchniony

Zastanawiające jest to, że NIKT w tym temacie nie napisał NIC merytorycznego. Trochę pyskówek osobistych i tyle. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu o - chciałoby się napisać spsieniu, ale już widzę wiernopoddańcze posty panaburmistrzowych przydu...ów - degradacji i stagnacji postaw obywatelskich w Olecku i zatrważającego wzrostu poziomu du...ścisku.

Gdzieś trzeba mieszkać, to fakt, gdzieś się ludzie rodzą i pamiętają o tym - też fakt. Ale - że ze zacytuję Jarosława - w najwyższym stopniu zdumiewające jest to, że aktualni mieszczanie stawiają znak równości przy słowach Wacław i Olecko i - niczym świadomi obywatele KRL-D nawet nie próbują poszukać alternatywy. A możliwi gracze w tej grze, których potencjał, dorobek, pozycja, wola zmian predystynowałyby do podjęcia wyzwania, a priori odrzucają takie grzeszne myśli.

Co nam pozostaje - chyba tylko trwanie w uwielbieniu :D

Po udanym 450-leciu, przed wyborami, zwolennicy powinni pójść jeszcze mocniej w panawackowy PR, proponuję wykupienie całej - a nie jak dzisiaj, tylko 4 stron, powierzchni gazety Oleckiej - na zawsze i na stałe. Można też zrobić oddzielną stronę o idolu, przykładów jest mnóstwo, choćby ten:
http://www.krld.republika.pl/newpage/kim_dzong_il.shtml
Chodzi mi oczywiście o mentalną i propagandową otoczkę działań Ukochanego Przywódcy, żeby nie było, że popieram reżim północnokoreański :-)

I na koniec - olecczanie, nie martwcie się i nie myślcie za duzo, bo głowa rozboli :-) Przecież
Nad wszystkim czuwa gospodarz domu,
Nie da on krzywdy zrobić nikomu,
Zawsze pomoże o każdej porze..
O, mój Boże!

PostNapisane: Cz lip 22, 2010 11:16 am 
Młodzik
Młodzik

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Ostatnio edytowano Wt cze 05, 2012 8:38 am przez ważniak, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Cz lip 22, 2010 11:40 am 
Berbeć
Berbeć

ważniak napisał(a):
Nic nie stoi na przeszkodzie by zacząć promować idealnego kontrkandydata na burmistrzowski stołek, jakoś cisza o takowych. :lol: :lol:

Prawdopodobnie w Olecku brak innych chętnych lub strach ogarnia przed ujawnieniem się szerszemu społeczeństwu, także pewnie wszystko po staremu będzie :D

PostNapisane: So lip 24, 2010 9:03 pm 
Natchniony
Natchniony

http://grafik.rp.pl/grafika2/523288
Ranking wg Rzeczpospolitej najlepszych gmin miejsko-wiejskich. Gdzie jest Olecko?

http://wrota.warmia.mazury.pl/News/Aktu ... olsce.html
W Ełku pracują to mają efekty, w Olecku świętują i mają dobrego gospodarza.

http://www.rp.pl/temat/508722_Ranking_Samorzadow.html
Strona z rankingami samorządów w różnych kategoriach.

PostNapisane: N lip 25, 2010 5:20 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Dobry gospodarz ma własny ranking co tam bedzie sie pospolitowac w tłumie Rzeczypospolitej!

PostNapisane: Śr sie 11, 2010 7:02 pm 
zbanowany

Na początku swego postu apeluję do tych niektórych pozytywnie mnie postrzegających ludzi dobrej woli o gromadzenie zapasów czosnku, cebuli, herbaty i innych koniecznych w więziennych paczkach wiktuałów :cring: !!!...

Otóż jest dalszy ciąg - rozpoczętego krótkotrwałym zdjęciem z forum przez Admina po interwencji Ździśka-skarżypyty tego tematu - komedii pod tytułem "Wsadzić Kaczmarka".
Niejaki, chcący za wszelką cenę zachować anonimowość, Zdzisław B. wniósł otóż do Prokuratury Rejonowej w Olecku doniesienie o popełnieniu przeze mnie wobec niego przestępstwa internetowego polegającego na stosowaniu wobec niego gróżb karalnych!
Głównym dowodem w sprawie jest mój (na wniosek rzeczonego Ździśka wycięty przez Admina i zabezpieczony jako dowód rzeczowy) wpis sprzed kilku tydodni w którym napisałem ni mniej ni więcej tylko cos w stylu i w tym sensie:

"Ździsiek - skarżąc na mnie do Admina i proszac go o zdjęcie tematu - zachował się jak maminsynek, który przezywa inne dziaci na podwórku a jak za to dostanie w papę to biegnie po pomoc do starszego brata lub ojca.
Jak zaczynasz się, Ździsiek, kopać z koniem to nie powinieneś się dziwić, że możesz mieć odcisk podkowy na tyłku."

Szczególnie ponoć to drugie zdanie jest dla mnie obciążające, bo w pojęciu rzeczonego Ździśka-skarżypyty zawiera w sobie zakamuflowana groźbę z mojej strony pod jego adresem...
No i trudno...
Jeszcze mi racice nie urosły, jeszcze podków nie noszę, jeszcze (choćbym nawet bardzo chciał!) przy werbalnym kopaniu sie z adwersarzami odcisków podkowy nigdzie, w tym również na czyimkolwiek tyłku, nie jestem w stanie pozostawiać - a już przyjdzie mi o więziennym chlebie i wodzie opalać sie w kratkę...

PostNapisane: N sie 15, 2010 11:46 pm 
zbanowany

Dziś, tak jak już od piątku, pod swoim partyjnie udekorowanym parasolem zbierałem podpisy popierające ideę REFERENUM.
Późnym popołudniem przy swoim rozstawionym na Placu Pawlaka w pobliżu sceny stolikiem rozmawiałem z kobietą i zauważyłem, że w odległości ok. 2 m. od nas zatrzymal sie olbrick vel próbujący za wszelka cenę zachować incognito przedsiębiorca z branży ceramicznej Zdzisław B.
Odniosłem wrażenie, że czeka aż skończę rozmowę z tą panią bym mógł i jemu też udzielić audiencji...
Ale nie! Nagle bez prośby o pozwolenie podszedł do nas, chwytając za ramię rozmawiającą ze mną kobiete odwrócił w swoją stronę i zakomunikował jej, że nie powinna ze mna rozmawiać, bo jestem nadzwyczaj złym człowiekiem!
Następnie pokazał mi fucka-stereo (z obu rąk!) i oddalił się w kierunku dużego parkingu na Placu Wolności...
Około trzech godzin później znowu pojawił się w polu mego widzenia i przeszedł koło mojego stolika przy którym nadal siedziałem w towarzystwie naszych wspólnych znajomych jakoś tak nie dostrzegając nas, patrząc tylko na pustoszejącą właśnie scenę...
Zacząłem go wołać, by podszedł do nas. Na początku udawał, że nie słyszy moich nawoływań. Zdziwiło mnie to, gdyż wiem, ze co jak co ale uszka to ma sprawne...
Jednak słyszał, bo po chwili nie patrząc w naszym kierunku znowu podniósł, tym razem tylko jedną, prawą dłoń z charakterystycznie wyciągniętym do góry środkowym paluszkiem...

Chyba mnie za coś nie lubi...
Może za moją kontrę wystosowaną na biurko Starosty w odwecie za nasłanie na mnie prokuratury...
Ale o co mu chodzi?
Przecież piesze spacery a nie wożenie tyłka w samochodzie jest zdrowsze i może przedłużyć życie o kilka lat.
Jakie by ono, to życie, nie było...

Poza tym zatrudnienie pełnosprawnego zawodowego kierowcy zamiast samodzielnego trzymania się fajery - nie dość, że zwiększa komfort podróżowania - zwiększa też szansę na uniknięcie przykrych zdarzeń na drodze. Szczególnie w przypadku tak starych osób jak olbrick.
A i jeszcze na dodatek takie zatrudnienie na etacie kierowcy jest to stworzeniem dla kogoś jej potrzebującego nowego miejsca pracy.
Czyli same plusy i dlatego nie rozumiem, czemu, Ździsiek, tak na mnie się wściekasz...

PostNapisane: Pn sie 16, 2010 11:02 am 
Berbeć
Berbeć

A może tak zorganizować walkę- zawody na placu Pawlaka olbrick vs Marek_Kacz ? Nie wiem tylko w jakiej konkurencji obaj panowie mogliby rywalizować. A może jakiś wielobój np. jazda dodokoła placu, rzut cegłą, strzelanie z wora, parolek, wyzwiska ustne, robienie szumu, podnoszenie kufla itp. itd. - może jeszcze więcej innych pomysłów...Pewnie byłoby ku uciesze wiary, bo nie zapowiadaja sie żadne już imprezy w mieście przed wyborami, a nudno jakos tak przy tej ładnej burmistrzowskiej fontannie... :D

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]