Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pt sie 01, 2014 5:43 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kaufland w Olecku?
PostNapisane: Śr cze 30, 2010 10:15 am 
Junior
Junior

Panowie ktorzy to stawiaja delikatnie mowiac nie tak wylali fundamenty-wylac na nowo musza wiec do otwarcia jeszcze daleko....

PostNapisane: Wt paź 19, 2010 10:58 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

aja otwieram w kaufalndzie kantor wym -walut,niewiem czy to sie uda ,dostalem cynk ze w lape musze dac dla kierownika 5000tys zl ,choc dalsze koszta są nie zbyt niskie -czynsz 3800zl ,pracownik 2000zl,zusy 700zl.zenon suwalki pozdrawiam

PostNapisane: Wt paź 19, 2010 5:36 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

otwieraj, otwieraj, ale niezle cie nabili, bo ludzie z kauflandu sami szukli chetnych na lokale, i nikt pod stolem nie bierze przynajmniej za kantor .czyli juz dwa kantory w kauflandzie z moim hahahha

PostNapisane: Wt paź 19, 2010 8:42 pm 
Junior
Junior

A kiedy otwarcie?

PostNapisane: Wt paź 26, 2010 11:18 am 
Berbeć
Berbeć

...wtedy kiedy Tesco się zawali:) biedna N.W. coś jej nie idą projekty molochów handlowych...

PostNapisane: Cz lis 18, 2010 3:22 pm 
Berbeć
Berbeć

Kolejny moloch, centrum opanowane przez banki i kredyty, a obrzeża przez supermarkety. Obejrzyjcie na YT do czego doprowadził Wal-Mart... Oby Olecko nie stało się takim martwym miastem. Dla molocha bowiem to bez różnicy - zwinie się i pójdzie dalej reklamując swoje supertanie odpady nazywane towarami.

PostNapisane: Cz lis 18, 2010 6:53 pm 
Młodzik
Młodzik

Krzysiu drogi, a się tak spytam nie jesteś właścicielem któregoś ze sklepów w naszej zacnej mieścinie? Mnie tam kaufland nie przeszkadza, przynajmniej nie będę musiał przepłacać w "mniejszych" sklepikach.

PostNapisane: Śr lis 24, 2010 4:56 pm 
Junior
Junior

czy ktoś wie jaka jest powierzchnia całkowita Kauflandu?

PostNapisane: Cz lis 25, 2010 5:40 pm 
Berbeć
Berbeć

Mexx napisał(a):
Krzysiu drogi, a się tak spytam nie jesteś właścicielem któregoś ze sklepów w naszej zacnej mieścinie? Mnie tam kaufland nie przeszkadza, przynajmniej nie będę musiał przepłacać w "mniejszych" sklepikach.

Nie, nie jestem właścicielem sklepu, dla którego Kaufland może być zagrożeniem. Może się zdziwisz, ale gdybym myślał tylko o sobie, to bym się cieszył coraz bardziej z każdym nowym marketem w Olecku... Nie będę mówił dlaczego, to w tym wątku nieistotne.

Jednak staram się myśleć nie tylko o swojej kieszeni, ale także o innych. Co do tego przepłacania - korzystam zarówno z LIDL, jak i BIEDRONKA, ale także z małego sklepiku przy domu, oraz z innych sklepów w mieście. Zamiast przemierzać kilometry, marnować czas, benzynę i pieniądze, aby oszczędzić jakieś kilka złotych na zakupach, ja wolę ruszyć głową i zarobić w tym czasie 10 razy tyle niż bym oszczędził latając jak niektórzy z szaleństwem w oczach.

Pod względem zakupów stajemy się "zamerykanizowani" - kupujemy aby taniej, aby " w promocji", nieważne co, nieważne po co. Supermarkety NIE SĄ dla klientów - im większy wybór, powierzchnia, więcej półek, tym większy koszyk, niepotrzebne zakupy, większy rachunek... Czy tylko ja to widzę i rozumiem, że molochy pozornie są tańsze? Nie wspominam o jakości produktów, przemilczę to.

Poza tym - z innej beczki - czy zauważyliście forumowicze ogrom, wręcz natłok sklep ze szmatami? Bo ubraniami tego nie nazwę. W dzień drzwi się nie zamykają, wieczorami sterczą tam przed tymi wystawami kobiety i wpatrują się w te "towary" - czy tylko ja jestem jakiś nienormalny, że dla mnie to patologia, że kobieta zamiast ładnej, nowej bluzki za 40 - 60zł (strzelam, nie wiem ile kosztuje ładna i nowa), kupuje zamiast niej 20 szmat po 4zł, przepłaca i w zasadzie tylko kolekcjonuje? Przykłady znam wśród znajomych, na szczęście żonę mam mądrzejszą, kupuje w różnych miejscach, ale ma rozum!

Podsumuję - wszystko z umiarem - także ilość marketów w mieście.

PostNapisane: Cz lis 25, 2010 5:52 pm 
Junior
Junior

Krzychoo napisał(a):
Mexx napisał(a):

Nie, nie jestem właścicielem sklepu, dla którego Kaufland może być zagrożeniem. Może się zdziwisz, ale gdybym myślał tylko o sobie, to bym się cieszył coraz bardziej z każdym nowym marketem w Olecku... Nie będę mówił dlaczego, to w tym wątku nieistotne.

Jednak staram się myśleć nie tylko o swojej kieszeni, ale także o innych. Co do tego przepłacania - korzystam zarówno z LIDL, jak i BIEDRONKA, ale także z małego sklepiku przy domu, oraz z innych sklepów w mieście. Zamiast przemierzać kilometry, marnować czas, benzynę i pieniądze, aby oszczędzić jakieś kilka złotych na zakupach, ja wolę ruszyć głową i zarobić w tym czasie 10 razy tyle niż bym oszczędził latając jak niektórzy z szaleństwem w oczach.

Pod względem zakupów stajemy się "zamerykanizowani" - kupujemy aby taniej, aby " w promocji", nieważne co, nieważne po co. Supermarkety NIE SĄ dla klientów - im większy wybór, powierzchnia, więcej półek, tym większy koszyk, niepotrzebne zakupy, większy rachunek... Czy tylko ja to widzę i rozumiem, że molochy pozornie są tańsze? Nie wspominam o jakości produktów, przemilczę to.

Poza tym - z innej beczki - czy zauważyliście forumowicze ogrom, wręcz natłok sklep ze szmatami? Bo ubraniami tego nie nazwę. W dzień drzwi się nie zamykają, wieczorami sterczą tam przed tymi wystawami kobiety i wpatrują się w te "towary" - czy tylko ja jestem jakiś nienormalny, że dla mnie to patologia, że kobieta zamiast ładnej, nowej bluzki za 40 - 60zł (strzelam, nie wiem ile kosztuje ładna i nowa), kupuje zamiast niej 20 szmat po 4zł, przepłaca i w zasadzie tylko kolekcjonuje? Przykłady znam wśród znajomych, na szczęście żonę mam mądrzejszą, kupuje w różnych miejscach, ale ma rozum!

Podsumuję - wszystko z umiarem - także ilość marketów w mieście.

Co do sklepów z odzieżą używaną:
Jest ich ostatnio coraz więcej.
Ale więcej o tym powinniśmy pisać w innym wątku.

PostNapisane: Cz lis 25, 2010 7:44 pm 
Młodzik
Młodzik

Co do sklepów ze "szmatami" każdy musi jakoś zarabiać i nie każdego stać na nowe ciuchy gdzie za koszulkę trzeba zapłacic 70 zł. Niestety nie tylko elity zamieszkują nasze miasto.

PostNapisane: Cz lis 25, 2010 10:34 pm 
Junior
Junior

Mexx napisał(a):
Co do sklepów ze "szmatami" każdy musi jakoś zarabiać i nie każdego stać na nowe ciuchy gdzie za koszulkę trzeba zapłacic 70 zł. Niestety nie tylko elity zamieszkują nasze miasto.

To też prawda, ale mimo wszystko za dużo tego typu sklepów ostatnimi czasy...

PostNapisane: Pt lis 26, 2010 10:20 am 
Berbeć
Berbeć

Mexx napisał(a):

Zgadzam się w 100% - rozumiem i akceptuję pewien stopień "nasycenia", wszystko jest dla ludzi, ja także nie kupuję T-Shirtów po 70zł, bo kupuję z głową, płacę znacznie mniej - ale nie kupuję na kilogramy, bo NIE MAM NA TO MIEJSCA W MOIM DOMU i NIE POTRZEBUJĘ TYLU SZMAT. Nie piszę o potrzebach ludzi autentycznie biednych, niezaradnych, dla nich wystarczyłoby kilka sklepów, a nie co 3 metry. Piszę o zblazowanych damulkach pędzących od rana po całym mieście z rozwianą grzywą i kupujących CODZIENNIE nowe szmaty! Ich jest pełno, mam je w rodzinie, u znajomych, wiem to i widzę to codziennie od rana do zamknięcia, a potem stojących ze wzrokiem w witrynach - to jakiś horror, tu nie widać biedy, a rozrzutność do granic absurdu, to już trzeba leczyć.

"Każdy musi jakoś zarabiać", piszesz. No cóż, jeżeli szczytem osiągnięć biznesowych w naszym mieście jest stworzenie największej w Europie sieci ciucholandów, to tylko świadczy najbardziej jakich mamy klientów. Tak, klientów, bo jaki jest popyt, taka jest podaż. Widać do szczęścia potrzeba nam głownie szmat i taniego szmelcu. Większość nie pomyśli, że kupuje 5 razy ciągle zepsute badziewie po 10zł, zamiast kupić jeden dobry przedmiot za 40zł, tracą czas, nerwy, pieniądze. Skąd tyle "opiniotwórczych" serwisów w internecie - ano stąd, że jest tyle już tego szmelcu, że traci się nad tym kontrolę, wpadamy w pułapkę, chcemy tanio i dobrze, ale tak się nie da - albo jest tanio, albo jest dobrze, nie ma siły.

"Niestety nie tylko elity zamieszkują nasze miasto" - elity nie kupują koszulek po 70zł, nie przejmuj się. Człowiek prawdziwie zamożny ogląda pieniądz kilka razy przed wydaniem, chciałeś chyba napisać "nowobogacki" - bo takich mamy tu pełno w mieście i ich zachowanie jest żenujące. Bogactwo to nie rozrzutność, ale gromadzenie aktywów, mało ludzi to rozumie.

Co do Kauflandu - zapewne już otwarty. Nie byłem na otwarciu, ale zgaduję:

1) Kolejki były pewnie od 5 - 6 rano, dyskusje, podsycane ploteczkami, podniecenie, tupanie nogami, nerwowe papieroski (a nie, przepraszam, papierosków już nie wolno publicznie)
2) Wygłodniały, uciśniony, biedny lud, którego nie stać na drogie koszulki rzucił się do koszyków i wykupił pół marketu w 1 dzień, obroty w pełni zadowoliły "polskich" właścicieli sklepu o jakże rodowitej, polsko brzmiącej nazwie "KAUFLAND"
3) Wyrywano sobie towar z rąk jak na otwarciu Biedronki i LIDL - i nikt mi tu nie zarzuci nieprawdy, całe miasto żyło słynnymi walkami o towar w Biedronce po otwarciu, chyba każdy o tym słyszał, niektórzy to widzieli, a niektórzy byli bohaterami tej historii - wyrywano sobie z rąk nawet jakieś kapcie, potem do pary nie pasowały i ludzie to odnosili jak ochłonęli... Ludzie, parodia, ja w to nie mogę uwierzyć do dziś, nie wierzę, że można być takim prymitywem...
4) Parking pełny, kolejki do kas kilometrowe, zmęczeni, zmordowani pracownicy - o nich nikt nie myśli, bo i po co? Od tego są, za to im "płacą", niech padają z nóg w pierwsze dni, dobrze im tak, burżuje se załatwili w markiecie robotę, ha!

Czy ktoś to potwierdzi? Czy ktoś napisze wprost: Tak, niektórzy (zaryzykuję słowo: większość) z nas są tłumem, który nie potrafi opanować swoich emocji na widok otwarcia SKLEPU. Przecież to tylko sklep - w nim takie towary jak wszędzie, ser, mleko, badziewna elektronika, pościel, bułki, dżem, sok, półki, korytarzyki, kasa, pracownicy... Co w tym jest emocjonującego, że ludzie zachowują się jak dzikie zwierzęta, wyrywając sobie z rąk jakieś chińskie badziewie?

Czy może marketing zrobił z nas zakompleksionych, ślepych konsumentów, zapatrzonych w metki cenowe, wypatrujących słowa "promocja".

Coraz częściej w LIDLu, Biedronce ludzie mnie popychają przy półkach nie mówiąc przepraszam, nie patrzą nawet na mnie, nie widzą! Rodziny z dziećmi idą powoli, w milczeniu jak czołgi wśród zapchanych półek, nie widząc nikogo dookoła. Nie wszyscy, ale coraz więcej już takich bezmyślnych, tępych mas, przykro mi...

Brakuje nam jeszcze McDonald's - cierpię i nie mogę patrzeć, jak uciśnione, polskie, biedne dzieci z Olecka muszą czekać w samochodzie godzinę, zanim kochający, troskliwy tatuś lub mamusia dowiezie je do krainy szczęśliwości w Suwałkach i wreszcie zjedzą BUŁĘ Z KOTLETEM i PYRY POKROJONE W PASKI oraz wypiją SZKLANKĘ COCA-COLA POLICZONĄ Z TRZYKROTNĄ MARŻĄ, głośno bekną i z uśmiechem wstaną od stoliczka. Tatuś i mamusie wcześniej sięgną po portfele i wysupłają te ciężko zarobione minimum 60zł, za które mogliby co prawda robić w domu obiady przez tydzień, ale domowy obiad to takie niezdrowe i "passe".

Podaję tylko jeden biegun tej sprawy, nie jestem wrogiem marketów, ciucholandów i McDonald's w ogóle - podkreślam, ja też z nich korzystam. Może to w nas, klientach - ludziach trzeba szukać przyczyny, a nie w budynku z kasą z milionem towarów w środku - nie mamy umiaru i traktujemy komercję jako cel sam w sobie, esencję, a nie jako jeden ze środków, składników naszego stylu życia.

PostNapisane: Pt lis 26, 2010 12:15 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Krzychu masz trochę racji, ale głównie kierują chyba Tobą emocje.
Ludzi nie zmienisz. Może właśnie te sklepy stanowią dla nich namiastkę szczęścia?
Poza tym nie sądzę aby dobrą metodą było "wydzieranie się " przy załatwianiu jakiejkolwiek sprawy.
Argumenty i tylko argumenty, a póżniej interwencja wyżej.
Trochę już żyję na tym świecie i wiem że głową muru nie przebiję.
Co nie znaczy że siedzę i tylko patrzę, ale uwierz mi szkoda zdrowia na zrywy i upadki - trzeba być zdesperowanym, konsekwentnym a przede wszystkim trzeba mieć rację aby podjąć walkę albo wdać się w jakikolwiek spór.
Wielu osobom brakuje konsekwencji w działaniu i to jest główny powód ich niepowodzeń. Ciosy zbieramy przez całe życie, ale nie oznacza to że mamy upaść. Co nas nie zabije to nas wzmocni - pamiętaj kiedy będzie ciężko. Pozdrawiam.

PostNapisane: Pt lis 26, 2010 12:34 pm 
Postępowy
Postępowy

Wydawało się, że głupie reklamy, niezdrowy styl życia, kichowate serale-tasiemce itp. mogą ogłupiać tylko ludzi na Zachodzie. Polacy nie pownni się na to nabrać, mówił mi jeden znajomy który kilka lat był w USA. A jednak... na reklamę nie ma mocnych, większość ludzi się nie oprze. W Kauflandzie jest wariactwo, ale po kilku tygodniach wróci do normy. A wiecie dla czego wózki w marketach są takie duże, a nie ma małych?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]