Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr lut 21, 2018 5:09 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 413 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: RELIGIE I ATEIZM.
PostNapisane: N maja 27, 2012 7:25 pm 
Junior
Junior

Droga Liwio,
po co mieszać antyklerykalizm z odrzuceniem Boga. Jestem przekonana, że każdy wierzący, czyli używając Twoich słów, "mający w sercu Boga" jest antyklerykałem. Bo wiara w Boga i jednocześnie w kościół rzymskokatolicki jest niemożliwa- to musi się wykluczać. Poza tym w czym odczytujesz tę nienawiść? Ja myślę, że nienawiścią to zioną wyłącznie ci "prawdziwi Polacy- katolicy", czyli nurt PiS-owski, a z pozostałymi da się rozmawiać i wymieniać argumentami, tylko trzeba być na te argumenty otwartym, bo z klapami na oczach nie da się ani myśleć, ani rozmawiać.
Naprawdę zastanów się nad moim poglądem, że często antyklerykałowie są dopiero prawdziwymi chrześcijanami. Słyszałaś zapewne, że w Niemczech pewna grupa chrześcijan podała do sądu kościół katolicki za bezprawne używanie określenia "chrześcijanie", bo wystarczy przeczytać jedną ewangelię, żeby różnice wyraźnie spostrzec. Pozdrawiam.

PostNapisane: Pn maja 28, 2012 9:20 am 
Nałogowiec
Nałogowiec

Słuchają a nie słyszą, patrzą a nie widzą. Te słowa Jezusa można odnieść do Ciebie Liwio. Nie widzisz Liwio, że katolicyzm tak oddalił się od nauk Jezusa, że trudno go nazwać chrześcijaństwem. Ten proces oddalania trwa od 325 roku. Kolejno wprowadzane dogmaty, najczęściej w celach komercyjnych, oddaliły katolicyzm od Kościoła Chrystusowego, od Kościoła Apostolskiego. Wymienianie tego wszystkiego jeszcze raz nie ma sensu, bo wszystko to można znaleźć na tej stronie.
1. Liwio, nie każdy, kto krytykuje Kościół Katolicki, jest ateistą i nie ma Boga w sercu. Jezus też krytykował kapłanów i można by go nazwać antyklerykałem, w dzisiejszym rozumieniu tego słowa.
2. Antyklerykałowie, apostaci krytykują KK za straszliwą obłudę: z jednej strony ogromna troska o zarodki i nienarodzonych, z drugiej brak troski o narodzonych, święcenie broni służącej do zabijania; celibat i nieformalne związki hetero- i homoseksualne; głoszenie ubóstwa i biskupie pałace.
3. KK to ogromny przerost formy nad treścią. Celebra, celebra i jeszcze raz celebra. Jezusowi nie potrzebne były te wszystkie ornaty i inne ozdobniki by głosić prawdę.
Polecam książkę Michaela Schmidta-Salomona "Humanizm ewolucyjny. Dlaczego możliwe jest dobre życie w złym świecie"

PostNapisane: Pn mar 18, 2013 1:58 am 
Natchniony
Natchniony

Stało się!

Mamy Franciszka !
A mogło być gorzej:
https://www.facebook.com/OleckoJestNajlepsze?ref=hl

Nota bene jestem w ciężkim szoku, że w 2-tysięcznej historii kościoła to pierwszy papież odwołujący sie do tego imienia :-)

PostNapisane: Pn mar 18, 2013 3:20 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jestem pełen obaw, co się stanie, kiedy słowa Franciszka o ubogim kościele w ciało się zamienią. Jak ci biedni biskupi wyprowadzą się ze swoich pałaców do jakiegoś m3? Jak rozstaną się z wypasionymi limuzynami, ze służbą, złotą biżuterią? Jakby to fajnie wyglądało: biskup wysiada z autobusu PKS, a tu pani wójt czeka z chlebem i solą. Nierealne? A co pomarzyć sobie nie wolno.

PostNapisane: Cz mar 21, 2013 7:29 pm 
Junior
Junior

Oj, pyzdra, to nie widziałeś, jakie miny mieli polscy biskupi, czy tam kardynałowie, kiedy wybrano papieża Franciszka? Świetnie się ubawiłam widząc złość w ich oczach. Muszą teraz wędrować po parafiach i szkołach, żeby uciułać na złe czasy, bo kto wie, czy nie zażądają od nich ubóstwa?

PostNapisane: Pt mar 22, 2013 1:20 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Drobna uwaga Doctorze: niestety, nie każdy papież, w "2-tysięcznej historii kościoła" miał szansę przyjąć imię Franciszka, w nawiązaniu do św. Franciszka z Asyżu. A to z tej prostej przyczyny, że Franciszek z Asyżu został świętym w roku 1228. Pierwszym papieżem, który miał taką szansę był Celestyn IV w 1241 roku, czyli 772 lata temu.

PostNapisane: So mar 23, 2013 8:05 am 
Junior
Junior

Oj, tam, pyzdra się czepiasz. Tym łatwiej sobie było przypomnieć to imię w ciągu ostatnich kilku wieków, ale to nie imię jest najważniejsze, tylko postawa- powiedzmy głęboko ludzka. Tylko nie wierzę, że coś się zmieni w tym nastawionym pazernie do dóbr tego świata kościele. Pewnie będzie jak z "tanim państwem Tuska". Gdzieś tam zasady nagle zamieniają się w parę wodną i ulatniają... :lol:

PostNapisane: N mar 24, 2013 3:16 pm 
Zdobywca
Zdobywca

pyzdra napisał(a):
Jestem pełen obaw, co się stanie, kiedy słowa Franciszka o ubogim kościele w ciało się zamienią. Jak ci biedni biskupi wyprowadzą się ze swoich pałaców do jakiegoś m3? Jak rozstaną się z wypasionymi limuzynami, ze służbą, złotą biżuterią? Jakby to fajnie wyglądało: biskup wysiada z autobusu PKS, a tu pani wójt czeka z chlebem i solą. Nierealne? A co pomarzyć sobie nie wolno.

Franciszek wie co mówi. Kościół, to wierni, i zamiast marnych 0,5%, przywrócić dziesięcinę - i słowo ciałem się stanie.....

PostNapisane: Pt mar 29, 2013 1:22 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Chciałbym tutaj przytoczyć pewien dowcip jako ukazanie sprawy ateizmu na tym forum. Niestety "Pana z gazetą" tutaj nie uświadczymy ...

Zjazd ateistów:
Po przywitaniu wszyscy ateiści poszli pogrozić Bogu, pokazać jak sobie świetnie radzą bez niego.
Wszyscy skaczą jak najwyżej krzycząc "Boże, Ty chu*u, Nic nam nie zrobisz, Ch*j Ci w d*pę!" itp. Tylko jeden facet siedzi na kamieniu i czyta gazetę.
Podchodzi do niego prewodniczący zjazdu i pyta:
-A czemu Pan nie fluga na Boga?
-Bo w niego po prostu nie wierzę.

PostNapisane: Pn kwi 22, 2013 5:01 pm 
Zdobywca
Zdobywca

E55 napisał(a):
Tylko nie wierzę, że coś się zmieni w tym nastawionym pazernie do dóbr tego świata kościele.

''Mocne słowa Papieża Franciszka: karierowicze w kościele to złodzieje i zbóje.''
Przyznam, że mocne......

PostNapisane: Pn maja 06, 2013 11:46 am 
Junior
Junior

Witam,

Po ostatnich informacjach bodajże biskupa Nycza nt. dochodów z tacy Kościoła w Polsce, przyszło mi na myśl pytanie dotyczące nieruchomości kościelnych (gruntów i kamienic itp.) - chodzi mianowicie o to czy Kościół płaci normalne podatki od nieruchomości czy może konkordat zwalnia z tychże płatności. Prośba o odpowiedź znających się na rzeczy.

PostNapisane: Śr maja 08, 2013 12:27 pm 
Junior
Junior

Dziwnie same sobie odpowiadać, ale poszukałem trochę w sieci i znalazłem jeden z pierwszych linków - generalnie Kościół podlega takim samym obowiązkom podatkowym, ale są liczne wyjątki i sytuacje kiedy jest inaczej. Ciekawy jest również wynik sondy i nasze katolickie (90%) społeczeństwo jest zdecydowanie za traktowaniem przychodów kościoła na równi ze świecką częścią społeczeństwa.
Osobiście jestem tego samego zdania, ale nie wierzę w szybką (w ciągu następnych 5-10 lat) zmianę chyba patologicznej sytuacji.

http://podatki.wp.pl/kat,70474,page,2,t ... omosc.html

PostNapisane: Śr maja 08, 2013 4:30 pm 
Natchniony
Natchniony

sam pytasz, sam sobie odpowiadasz, dziwne trochę...

PostNapisane: Cz maja 09, 2013 11:09 am 
Junior
Junior

No faktycznie dziwne :), ale chciałem poznać waszą opinię nt. bo sam jestem praktykującym katolikiem ale mam coraz więcej wątpliwości odnośnie finansowej strony Kościoła. A wracając do "samoodpowiedzi" to nie otrzymałem żadnej ze strony forum więc spędziłem kilka chwil i znalazłem kilak artykułów, którym postanowiłem się podzielić.

PostNapisane: Śr lip 24, 2013 8:50 am 
Forumowy As
Forumowy As

http://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/,50679.html
MEN: religia na maturze jest niezgodna z konstytucją i konkordatem

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 413 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]