Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Cz maja 24, 2018 12:47 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 413 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: RELIGIE I ATEIZM: Oblicze katolicyzmu.
PostNapisane: Śr gru 28, 2011 4:07 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Lokalizacja: Górowo Iławeckie/Górowo Iławieckie, Warszawa (Polska)
Tak, czytam i czytam (aż postanowiłem się zarejestrować) i widzę że wiele uwagi poświęciliście Kościołowi Katolickiemu, a choć w różnych odcieniach (greko-, rzymsko-), to ubolewające że porównania jego nauk z Pismem Świętym, jest - jak się wydaje - stanowczo za mało. Mam więc nadzieję, że zainteresuje was strona facebooka omawiająca katolicyzm pod tym względem https://www.facebook.com/pages/Katolicyzm/150057801727751.

Tak już jako ciekawostkę, wspomnę również że wśród wielu katolików panuje również pogląd jakoby kościół katolicki uprawiał magię, jak możemy poczytać na http://zbawienie.com/magiakrk.htm.

Mam nadzieję że zamieszczona przeze mnie uwaga, poszerzy i ulepszy prowadzoną dyskusję - za którą wszystkim uczestnikom b.dziękuję i pozdrawiam. :)

Tytuł: Re: RELIGIE I ATEIZM.
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 10:44 am 
Nałogowiec
Nałogowiec

Już 3 stycznia a tu zero wpisów. Coś długo trwa ten posylwestrowy kac. A może trwa jeszcze zauroczenie noworocznymi fajerwerkami.
Zastanawiałem się ostatnio jakich by tu jeszcze ekspertów podrzucić pani Marszałek Sejmu w kwestii sejmowego krzyża. I doszedłem do wniosku, że najlepszym ekspertem byłby apostoł Paweł, faktyczny twórca chrześcijaństwa. Przypomniałem sobie wszystkie listy Pawła i nigdzie nie znalazłem najmniejszej choćby sugestii, by czcić najokrutniejsze narzędzie śmierci czasów starożytnych. W ogóle przez prawie trzysta lat nikomu z apostołów ani ich naśladowców nie przyszło do głowy, by to okrutne narzędzie mordu uczynić przedmiotem kultu. Nikt też nie zawieszał miniaturek krzyża w ówczesnych urzędach państwowych.
Pomyślałem sobie też, co by to było, gdybym chciał uczcić pamięć jednego z twórców rewolucji francuskiej i zawiesił w sali sejmowej miniaturkę gilotyny. Pewnie uznano by mnie za wariata, więc........

PostNapisane: Śr sty 04, 2012 5:29 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Obrazek

PostNapisane: Pn sty 23, 2012 2:20 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ostatnio w telewizorni widziałem i słyszałem jak pewien dygnitarz musiał się krygować, gdy zwrócił się do znanego księdza, w dodatku - dyrektora, per "pan". Jak to jest? Czy ja, zwracając się do Kowalskiego, muszę używać tytułu, jakim on posługuje się w swojej sekcie? Rozumiem, jeśli rzecz ma miejsce w ramach sekty, ale jeśli do tej sekty nie należę, to chyba wystarczy zwrot "pan". Mam rację?

PostNapisane: Wt sty 24, 2012 10:58 am 
Zdobywca
Zdobywca

pyzdra napisał(a):
chyba wystarczy zwrot "pan". Mam rację?

W zupełności. Dodam, że do Najwyższego wierzący zwracają się przez ''PAN'', a nie np: prezes, prezydent, dyrektor. No, ale jeśli ktoś cierpi na manię wyższości i tytułomanii, a do tego chce być wyżej szefa...

PostNapisane: Wt sty 24, 2012 2:50 pm 
Junior
Junior

No właśnie największy problem to chęć bycia "wyżej szefa". To przygniata nawet rządzących w naszym kraju, że spod buta "jego ekscelencji" nie mają odwagi się wydostać.
Szkoda, że katolicy tak płytko postrzegają "bycie chrześcijaninem"- nie mają odwagi brać udziału w dyskusji, nie mają argumentów. Po raz pierwszy "huehue" ma u mnie plusa. Obrazek jest uroczy i przemawiający do wyobraźni.

PostNapisane: Wt sty 31, 2012 12:53 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Czy wiecie, że taki szwedzki chłop (od wieków) może zwracać się do Jego Wysokości Króla Szwecji per "TY"? Ciekawe co by było gdyby ktoś przez "ty" zwrócił się do znanego niektórym ojdyra z Torunia? Zwłaszcza, że nawet zwrot "pan" jest nieodpowiedni, o czym mogliśmy się przekonać podczas małej awanturki w Sejmie.

PostNapisane: Pn lut 13, 2012 4:47 pm 
Junior
Junior

Zachęcam wszystkich do czytania cyklicznych artykułów z serii " Okiem biblisty" Bolesława Parmy w Faktach i Mitach.

PostNapisane: N lut 19, 2012 7:08 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

A ja zachęcam do studiowania historii Watykanu, życiorysów poszczególnych papieży. Miłośnicy erotyki i kryminałów nie będą zawiedzeni.

PostNapisane: Wt lut 21, 2012 1:09 pm 
Junior
Junior

Czytałam. Tyle morderstw, że głowa mała. A jeden papież robił w pałacu papieskim takie "bunga-bunga", że Berlusconi by pozazdrościł.

PostNapisane: Wt mar 13, 2012 5:27 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Czytam Fakty i mity i muszę zauważyć, że niektórym wreszcie otwierają się oczy. Manifa z hasłem "odciąć pępowinę" uzmysłowi ludziom, że hierarchom kościoła katolickiego wcale nie zależy na naśladowaniu Jezusa, tylko na czerpaniu korzyści majątkowych z państwa i biednych ludzi. Państwo świeckie jest jedyną słuszną drogą w obecnej kryzysowej sytuacji naszego kraju.

PostNapisane: Śr mar 14, 2012 10:45 am 
Nałogowiec
Nałogowiec

ewodia napisał(a):
Czytam Fakty i mity [...]

Dalsza lektura postu nie ma sensu. Ludzie skoro jesteście takimi ateistami po prostu olejcie temat i to wszystko. Ja tam nie wiem kim jestem ale sprawy kościoła zupełnie mi zwisają i taka postawa jest najlepsza. Po co męczyć palce na pisanie bzdur? Niech sobie żyją, niech się pasą, niech niby was okradają wyrywając pieniądze z kieszeni, niech stawiają pomniki na swoich działkach, krzyżyki, itd. Po co ta cała dyskusja? Co ma na celu? Jakie korzyści z tego całego smutnego pisania? Nie wierzysz spoko, wierzysz też spoko. Jakby każdy żył swoim życiem a nie życiem innych ten kraj byłby po prostu wspaniały.

PostNapisane: Śr mar 14, 2012 7:42 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Tutaj nie chodzi o to, że mi przeszkadza czyjaś wiara lub niewiara. Można sobie mówić "spoko" i tkwić w ciemnogrodzie. Chodzi o to, by ludzie zaczęli myśleć. Jeśli wierzą, to niech ta wiara będzie oparta na wiedzy - na znajomości Biblii, a nie wiara w rzeczy zmyślone, czy przesąd ukształtowany na przestrzeni wieków. Jeśli niewiara, to żeby mieli odwagę o tym mówić. Niech wreszcie to społeczeństwo zrobi krok naprzód i niech nie tkwi w Średniowieczu. Dlatego wskazałam tych odważnych, którzy przed klerem nie trzęsą spodniami (a raczej spódnicami). A jeśli demokracja, to wolno każdemu prezentować swoje stanowisko, swój światopogląd. I tylko ciągle tych odważnych jest za mało. Im więcej wypowiedzi, tym wyższa świadomość.
Ja na przykład marzę o tym, by było wreszcie normalnie- jak w Skandynawii.

PostNapisane: Cz mar 15, 2012 9:23 am 
Nałogowiec
Nałogowiec

ewodia napisał(a):
Tutaj nie chodzi o to, że mi przeszkadza czyjaś wiara lub niewiara. Można sobie mówić "spoko" i tkwić w ciemnogrodzie. Chodzi o to, by ludzie zaczęli myśleć. Jeśli wierzą, to niech ta wiara będzie oparta na wiedzy - na znajomości Biblii, a nie wiara w rzeczy zmyślone, czy przesąd ukształtowany na przestrzeni wieków. Jeśli niewiara, to żeby mieli odwagę o tym mówić. Niech wreszcie to społeczeństwo zrobi krok naprzód i niech nie tkwi w Średniowieczu. Dlatego wskazałam tych odważnych, którzy przed klerem nie trzęsą spodniami (a raczej spódnicami). A jeśli demokracja, to wolno każdemu prezentować swoje stanowisko, swój światopogląd. I tylko ciągle tych odważnych jest za mało. Im więcej wypowiedzi, tym wyższa świadomość.
Ja na przykład marzę o tym, by było wreszcie normalnie- jak w Skandynawii.

Ale powiedz co ci do tego o czym albo kim ktoś myśli? Myśl za siebie i nie patrz na innych! Co Ci przeszkadza, że ktoś tkwi w ciemnogrodzie? Może się komuś to podoba? Zacznij żyć własnym życiem nie patrz na innych. Właśnie jest demokracja i każdy sobie może żyć jak chce, myśleć o czym chce, tkwić gdzie chce a Tobie nic do tego! Ja na przykład marzę aby nikt nie wchodził w moje życie buciorami i nie zmieniał mojego światopoglądu, a Ty to właśnie robisz, dobrze Ci radzę zajmij się sobą, swoim życiem i swoim światopoglądem.

PostNapisane: N maja 27, 2012 6:17 pm 
Junior
Junior

Ktoś zarzucił, że katolicy nie włączają się w dyskusję, bo brakuje im argumentów...padło ich tutaj bardzo dużo, tylko nie docierają do tych najbardziej zagorzałych ateistów itp.

Ale nie przedłużając, chciałabym tylko powiedzieć jedno: kiedy człowiek odrzuci Boga i nie ma już dla Niego miejsca w sercu, to nie pozostaje tam pustka...tą dziurę po wyrwanej miłości Boga zajmuje szatan. Jeżeli odrzucamy Boga i wszelkie wartości, które ta wiara ze sobą niesie, wchodzi na to miejsce odwrócony system wartości szatana, który akurat wy doskonale realizujecie. Te posty to potok nienawiści, złości, agresji...do Boga, księży, Kościoła Katolickiego... I tylko przykro czytać i żal...bo człowiek przecież stworzony na podobieństwo Boga, a tak potrafi zdeptać drugiego człowieka... Ale najbardziej przerażające jest to, że wydaje się wam, że tym oczernianiem, ironią, sarkazmem umniejszacie wartość tych wszystkich ludzi, o których piszecie i o zgrozo! wartość Boga, a przecież największą krzywdę wyrządzacie sobie, pogrążając się w tym bagnie...i to z taką premedytacją i jak się wydaje świadomością...coś strasznego :( Bóg jest miłosierny i daje szansę każdemu, ale trzeba tego chcieć, a tutaj nie widać tej woli, ani pokory :((

Nie tracąc nadziei...pozdrawiam

P.S. Polecam książkę Marie Carre "Antyapostoł 1025"...może coś rozjaśni, może nie...trzeba próbować, choćby tylko jedna osoba na milion coś zrozumiała, to warto... Chciałam ją tutaj załączyć, ale rozszerzenie pdf.jest zablokowane...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 413 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]