Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr lut 21, 2018 4:51 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: NO TO ZASZALEJEMY INWESTYCYJNIE...
PostNapisane: Cz mar 12, 2009 2:09 pm 
zbanowany

olbrick napisał(a):
Nie jestem rzecznikiem, ani adwokatem Burmistrza co mi imputujesz - to po pierwsze.

Jesteś, jesteś...
Poza Tobą jakoś nie można się tu dopatrzeć nikogo kto by tu "szczał pod wiatr" czyli bronił pozycji nie do obrony czyli osłaniał swoim ciałem nasze Słoneczko Powoli Zachodzące...
olbrick napisał(a):
Nic na temat tego konkursu mi nie wiadomo.

Dziwne.
O złożeniu lub nie wniosków o dofinansowanie w kręgach władzy wiedziano już na początku poprzedniego roku.
A to właśnie wiosną poprzedniego roku broniąc Wacława I przed zarzutami nic nie robienia w temacie pozyskiwania zewnętrznych środków pisałeś z wielką pewnością siebie na temat zbliżającego się deszczu unijnych pieniędzy:

olbrick
Temat postu: Re: Zarobki burmistrza Wacława Olszewskiego.
Wysłany: Sob Cze 07, 2008 9:44 pm

Fundusze mają być uruchomione jesienią tego roku. Pożyjemy - zobaczymy.

olbrick
Temat postu: Re: Zarobki burmistrza Wacława Olszewskiego.
Wysłany: Nie Cze 08, 2008 9:09 pm

W sprawie dotacji do szpitala;
Spłaszczyłeś temat. To nie radni powiatowi zadecydowali. Oni tylko wyciągnęli rękę ....
A radni miejscy - mogą ,ale tylko doradzić.
Natomiast co do środków unijnych;
Znam temat i muszę powtórzyć. BĘDĄ URUCHOMIONE JESIENIĄ W TYM ROKU!!!
A jeśli zostałem wymanewrowany - no cóż, orientację zawsze mogę zmienić (ale nie seksualną).

W świetle powyższego zaczynasz już zmieniać orientacę? Jakoś sie tego nie wyczuwa...
Bo trwać w obliczu tak poważnych dowodów na robienie Cię w to co wiadomo i przy swych wcześniejszych deklaracjach na piśmie...

PostNapisane: Cz mar 12, 2009 2:40 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Te trasy rowerowe na nasypach kolejowych miały opracowane plany kilka lat temu i jeżeli do tej pory nic się tam nie dzieje oprócz nielegalnej wycinki drzew to zasługa burmistrza właśnie.
Nie było okazji aby o tym wspomnieć, ale to właśnie urząd miejski w Olecku był koordynatorem tych działań. Właściwie to "powinien być", bo sprawa została zaniedbana i padła z powodu braku jakiejkolwiek koordynacji. Oczywiście usiłowano pominąć kogokolwiek z Olecka i ówczesna pani rzecznik udała się do Towarzystwa Sportów Extremalnych w Gołdapi jako mającego sprawę pociągnąć. Owszem pociągnęli ale kasę na koordynację programu "Wielkiej Pętli Mazur Garbatych", po czym, to właśnie towarzystwo zwróciło się do mnie, abym oczywiście społecznie jako pasjonat zebrał kolegów, wykonał swoim sumptem inwentaryzację i przygotował założenia do projektu wartego kilka milionów złotych. Po pierwszym spotkaniu w Gołdapi gdzie nawet pofatygował się wojewoda warmińsko-mazurski i podlaski ze sztabami specjalistów, okazało się że towarzystwo oprócz umiejętności szumu medialnego nie ma pojęcia nawet o zarysach pomysłu.
Na następnym spotkaniu w Olecku, wyszła totalna ignorancja, ci ludzie nie wiedzieli nawet, że pomiędzy Garbasem Wielkim a Stańczykami nie było nigdy linii kolejowej, pominięto gminę Wydminy, itp. Usiłowałem wówczas włączyć do projektu odcinek starej wąskotorówki Olecko-Świętajno, co napotkało opór urzędników. Po poznaniu całokształtu możliwości tego zespołu zrezygnowałem ze współpracy, po czym projekt padł.
Nie dając za wygraną umieściłem trasy rowerowe na nasypach kolejowych w programie rozwoju gminy, skutkiem działań z poprzedniego projektu mieliśmy przejęte tereny nasypów na własność gminy, więc można było temat zrealizować już dawno, co też burmistrz podkreślał w każdym rocznym budżecie gminy. Tylko jakoś efektów do dzisiaj nie widać, widać ktoś zdolniejszy musi napisać wniosek niż nasz suto opłacony specjalista.

Ps. Olbrick @ miało być o dokonaniach a nie o deszczu pieniędzy z burmistrzowej fantazjonady!

PostNapisane: Cz mar 12, 2009 2:49 pm 
Dziwię się Tobie Olbricku bo jestes wydawało by się poważnym i mądrym człowiekem...

Nie brnij w coś co jest oczywiste... Nie mów ze białem jest czarne a czarne jest białe.

Nikt nie ma do Wacka osobistych pretensji bo to podobno prywatnie "swój chłop", ale temat środków unijnych spieprzył, przynajmniej jej pierwsza z dwoch cześci. SPIEPRZYŁ I TRZEBA TAK TO SOBIE POWIEDZIEĆ. Teraz zaczyna tracić drugą pulę pieniędzy...

Czy mieszkańcy Olecka rozliczą go za to czy nie-pozostawmy to do najbliższych wyborów...

Ale Ty jako człowiek inteligenty spójrz obiektywanie na kasę miasta. Jesteś biznesmenem-więc wiesz co nie co o tym...

Jaka to sztuka wyprzedawać dobra (tereny) gminne i za to budować park, budynek w parku, modernizować plac Pawlaka? No jaka? Postaw każdego innego średnio-inteligentnego człowieka i zrobi to samo.

Czy to jest szczyt możliwości jakie mozesz zaprezentować Burmistrz Olecka-za jedną z najwyższych pensji w regionie?

Obudz się Olbricu-i spójrz na wszystko z góry...

Chyba ze jesteś tak "umoczony" w ten układ ze nie potrafisz inaczej...więc wtedy zrozumiem...

PostNapisane: Cz mar 12, 2009 3:05 pm 
Zdobywca
Zdobywca

Marek_Kacz napisał(a):
olbrick napisał(a):
Nie jestem rzecznikiem, ani adwokatem Burmistrza co mi imputujesz - to po pierwsze.

Jesteś, jesteś...
Poza Tobą jakoś nie można się tu dopatrzeć nikogo kto by tu "szczał pod wiatr" czyli bronił pozycji nie do obrony czyli osłaniał swoim ciałem nasze Słoneczko Powoli Zachodzące...

Marku_Kacz - nie zauważyłeś, że cokolwiek zmienił się nam ustrój, i nareszcie można mieć , a nawet wygłaszać publicznie własne zdanie - z czego tak ochoczo i Ty korzystasz? A przypuszczam, że za nieboszczki PZPR, byliśmy we wrogich sobie ''armiach''. I o taką wolność mi chodziło. Nie próbuj ograniczać mojej wolności tak, jak ja nie ograniczam Twojej. Popieram, lub :twisted: odwrotnie - moja wola....
ps.
Jeśli miałbym ograniczony wybór do dwóch opcji; za lub przeciw - wybrałbym - za. I nic na to nie poradzisz.

PostNapisane: Cz mar 12, 2009 3:29 pm 
zbanowany

Ależ nie zamierzam nikomu ograniczać wolności wypowiedzi!!!
A przynależność i życiorysy nie mają chyba w kontekście tego przypadku żadnego znaczenia, chyba że brakuje Ci już merytorycznych argumentów i zaczynasz coś tak o biciu Murzynów...
Razi mnie tylko po prostu brak konsekwencji w wypowiedziach zdawałoby się poważnego człowieka.
Jeśli jakiś czas temu z pełną odpowiedzialnością deklarujesz, że:
olbrick napisał(a):
Natomiast co do środków unijnych;
Znam temat i muszę powtórzyć. BĘDĄ URUCHOMIONE JESIENIĄ W TYM ROKU!!!
A jeśli zostałem wymanewrowany - no cóż, orientację zawsze mogę zmienić (ale nie seksualną).

to spodziewałem się - w sytuacji wystawienia Cię na pośmiewisko przez Twego cicerone - dotrzymania zadeklarowanego wtedy słowa...

Sorry, ale ja nadal niepoprawnie przykładam swoją miarę do innych, tych przede wszystkim których uważam za poważnych ludzi i jeśli ja w takiej sytuacji przejrzałbym już dawno na oczy i cofnął takiemu komuś kto mnie oszukał i wykorzystał jako "pożytecznego idiotę" swoje wotum zaufania to spodziewałem sie tego i po Tobie...
I stąd taki post.
Jak to świat ciągle jeszcze potrafi zadziwić...

PostNapisane: Cz mar 12, 2009 3:35 pm 
Zdobywca
Zdobywca

Pogratulować moim oponentom rozmycia (ucieczki od) poruszonego i bardzo ważnego według mnie, tematu zagrożonej ścieżki. Poczytajcie swoje ostatnie wpisy - SAMA PIANA!!!
I chcecie dyskutować? O czym. Że ktoś czuje się niedowartościowany? SZKODA CZASU!
Piszcie na Berdyczów!
PS.
Każde działanie mierzy się skutecznością. Nawet to pozorowane....

Zbyszku - mamy różne źródła infrmacji , a więc i nasze poglądy siła rzeczy są różne. A na pisanie elaboratów szkoda czasu....

Ostatnio edytowano Cz mar 12, 2009 4:02 pm przez olbrick, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Cz mar 12, 2009 3:52 pm 
Ścieżka przy dworku mazurskim nie jest zagrożona. Starania o dołączenia nieruchomosci będącej we władaniu lasów państpwych idą w kierunku wyłączenia odcinka po ktorym biegnie wiewiorcz ścieżka. Reszta to chora wyobraźnia pewnego starszego pana. Zgadnijcie kogo.

PostNapisane: Cz mar 12, 2009 4:17 pm 
Środki zostaly uruchomione jesenią 2008. To jest prawda. Ile pieniedzy z tych środków załatwił burmistrz na infrastrukturę turystyczną dla Olecka. Olbrick ile?

PostNapisane: Cz mar 12, 2009 5:24 pm 
Zdobywca
Zdobywca

Gość napisał(a):
Ścieżka przy dworku mazurskim nie jest zagrożona. Starania o dołączenia nieruchomosci będącej we władaniu lasów państpwych idą w kierunku wyłączenia odcinka po ktorym biegnie wiewiorcz ścieżka. Reszta to chora wyobraźnia pewnego starszego pana. Zgadnijcie kogo.

Polemikę wklepałem pod w/m właściwym tematem ''DWOREK MAZURSKI''.

A może tak , jak jesteś gościu taki odważny, to bez przyłbicy :?: , zamiast tak zza krzaka opsikiwaś nogawki? Ja tu jestem jawniakiem i na wyobraźnię w przeciwieństwie do Ciebie nie narzekam. Co do ''starszego pana'' - jedni mają pecha i żyją krótko, a inni mają trochę czszęścia i dreptają trochę dłużej - zobaczysz jak to jest, a czas leci szybci. Ani się obejrzysz......

PostNapisane: Cz mar 12, 2009 5:37 pm 
Zdobywca
Zdobywca

ptyś napisał(a):
Środki zostaly uruchomione jesenią 2008. To jest prawda. Ile pieniedzy z tych środków załatwił burmistrz na infrastrukturę turystyczną dla Olecka. Olbrick ile?

Nie ten adres Skarbie. Info na nie dający Ci spać temat jest w ratuszu. :)
Pozdrawiam :oops: .

PostNapisane: Cz mar 12, 2009 6:45 pm 
olbrick napisał(a):
ptyś napisał(a):

Nie ten adres Skarbie. Info na nie dający Ci spać temat jest w ratuszu. :)
Pozdrawiam :oops: .

Chyba nie za bardzo, skoro na stronach RPO i innych podmiotów decydujących o rozdziale jakoś tych oleckich sukcesów Wacława nie widać.... Może tam - w Warszawie, Olsztynie - siedzą same wredbe kłamczuchy? Może tylko w Ratuszu można doznać Prawdy Objawionej?

Chyba olbrick doznałeś za którymś razem takiego olśnienia i tak już pozostało...

PostNapisane: Cz mar 12, 2009 7:54 pm 
zbanowany

olbrick napisał(a):
Pogratulować moim oponentom rozmycia (ucieczki od) poruszonego i bardzo ważnego według mnie, tematu zagrożonej ścieżki. Poczytajcie swoje ostatnie wpisy - SAMA PIANA!!!

Nie ma czego gratulować. Po prostu jasno widać, że w celu odciągnięcia dyskutantów od rozdrapywania drażliwego i niemożliwego do usprawiedliwienia problemu braku sukcesów ekipy Wacława I w pozyskiwaniu środków zewnętrznych starasz się sprowadzić dyskusję na wydumany problem zagrożenia Wiewiórczej Ścieżki. Wściekasz się, że nikt nie daje się na to nabrać?
olbrick napisał(a):
I chcecie dyskutować? O czym. Że ktoś czuje się niedowartościowany? SZKODA CZASU!
Piszcie na Berdyczów!

Po to w większości zaglądamy na forum, by rzeczowo dyskutować. RZECZOWO, powtarzam i o wszystkim co jest NAPRAWDĘ ważne.
A któż to wg Ciebie czuje się niedowartościowany?
Nie mnie to dotyczy i nic mnie takie tłumione ambicyjki nie obchodzą - demony kompleksów niech gryzą tych którzy je mają. Ich zmartwienie!
Raczej wolę popracować nad doprowadzeniem do rzeczywistych wymiarów tych co to zawładnęła nimi mania wielkości...
A na to nie SZKODA CZASU...
Frazy o Berdyczowie w tym kontekście jakoś nie umiem wpasować i nie rozumiem...

olbrick napisał(a):
Każde działanie mierzy się skutecznością. Nawet to pozorowane....

Wygląda na to że w niektórych kwestiach nasze poglądy sa diametralnie różne.
Moje poczucie moralności nakazuje mi bym "cokolwiek czynię, czynił rozważnie i patrzał końca"...
Natomiast kierując sie przy podejmowaniu działania tylko kryterium skuteczności można i owszem, osiągnąć sukces, splajtować konkurenta, utrącić kontrkandydata, wymyśleć intrygę dla oszukania uczciwych naiwniaków ale co z myciem lustra z plwociny jeśli kiedyś przypadkiem odezwie się w takim przebojowym indywiduum CZŁOWIEK?
Myślę, że dla komfortu psychicznego moje podejście do sposobu działania jest zdrowsze...
olbrick napisał(a):
Zbyszku - mamy różne źródła infrmacji , a więc i nasze poglądy siła rzeczy są różne. A na pisanie elaboratów szkoda czasu....

Niezależnie od źródeł informacji prawda jest zawsze jedna!
Tobie jednak - jak się wydaje - odpowiada tylko wersja pochodząca Z Wiadomego Źródła a na inne argumenty jesteś skutecznie zaimpregnowany.
A na pisanie elaboratów - nawet jeśli jest mała nadzieja, że informacje w nich zawarte dotrą wreszcie do zauroczonych słodkimi kłamstewkami i poklepywaniem - nie szkoda czasu...
Siać, siać, siać a wreszcie coś porządnego wyrośnie.
Również wbrew takim co to głośno mówią o dobru miasta i społeczeństwa jako priorytecie swych działań a w rzeczywistości okazują się nie światłymi wizjonerami a malutkimi, uległymi, bezkrytycznymi sługami lokalnego majestatu...

PostNapisane: Cz mar 12, 2009 8:28 pm 
Zdobywca
Zdobywca

Mój ostatni post nie był Marku do Ciebie . Jeszcze raz ze zrozumieniem przeczytaj. Tylko ostatnia uwaga z imienia dotyczyła Ciebie - ale- dziękuję za szczerość.

Reprezentujemy sobą, jak wykazał Twój ostatni post - odległe dwa światy. Nie wiem czy życzyć Tobie ''wszystkiego najlepszego'' , bo nie wiem jaką dalszą drogę wybierzesz. Nie musisz fatygować się odpisywaniem, bo jest znany Tobie powód dla którego muszę odseparować się na jakiś czas od kompa ( dziś trochę przesadziłem), co właśnie czynię.
Pozostaje telefon.....
Pomimo obraźliwego i wręcz głupiego tekstu cechującego pewnych osobników - Pozdrawiam.

PostNapisane: Cz mar 12, 2009 8:49 pm 
zbanowany

Sorki za nadmiernie może "szczerą" wypowiedź, ale w założeniu miała ona być lekarstwem.
A lekarstwo przede wszystkim musi być skuteczne a już niekonieczni smaczne...

Widzę, że "nie zmogło" a wiec co prawda nie "na pewno" ale jednak jest jakas tam szansa iż mimo zaawansowanej choroby może jednak "wzmocni"...
Również pozdrawiam.

PostNapisane: Pt mar 13, 2009 8:53 am 
Panie Marku , jak bym widział Olecko i w Olecku Pana! Życzę serdecznie innego zakończenia!
http://www.youtube.com/watch?v=yrXwF3uP7VY

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]