Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr maja 23, 2018 7:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: NO TO ZASZALEJEMY INWESTYCYJNIE...
PostNapisane: Pt sty 05, 2007 1:05 am 
zbanowany

Fajne perspektywy...

Ja sie może mylę, ale niezbyt dużo zainwestuje Unia w Olecku jesli na wkład własny nasz były-nowy Burmistrz wyasygnuje aż taką fortunę...

http://olecko.wm.pl/?&main=17&c=150,3,15525,,

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 05, 2007 8:49 am 
Nie do końca to jest tak Panie Marku_Kacz. Z funduszami unijnymi w tym roku jest problem bo nie wiadomo kiedy beda. (Prawdopodobny termin to koniec 2007r).I tu zarówno urzędowa jak i opozycyjna strona Tobie to potwierdza. Inna sprawa jest odpowiednie przygotowanie sie do tego-kiedy te fundusze juz rusza.I tu masz racje. Wiec pozostalo nam czekac-i liczyc na to ze specjaliści od pisania programów Pana Burmistrza niczego nie zaniedbaja.A jak zaniedbaja to przynajmniej bedziemy wiedzieli kto zaniedbal i jak za to odpowie przed społeczeństwem.I czy wogole odpowie.....

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 05, 2007 10:11 am 
zbanowany

Moja znajoma z Ełku, podobno plasująca się w rankingu skuteczności pozyskiwania środków na 4 miejscu w Polsce twierdziła już w listopadzie, że już wtedy był czas na przygotowaniea do czerpania s unijnego wora.

Chyba wie co mówi, bo popelniła coś takiego:

http://www.zlotemysli.pl/?c=4main&idEbook=253

Rysunki wykonał Marek Pacyński.

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 08, 2007 9:25 pm 
W tym roku radni miejscy zaplanowali, że z Unii Europejskiej do miejskiego budżetu wpłynie suma 59529zł. (to zdecydowanie mniej niż jeden radny z PiS posiada oszczędności). To zaszalejemy z tymi inwestycjami?

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 08, 2007 9:44 pm 
Alex03 napisał(a):
W tym roku radni miejscy zaplanowali, że z Unii Europejskiej do miejskiego budżetu wpłynie suma 59529zł. (to zdecydowanie mniej niż jeden radny z PiS posiada oszczędności). To zaszalejemy z tymi inwestycjami?

To prawie 6 pensji Wacka - wychodzi na to, że Unia zasponsoruje nam Burmistrza w niecałych 50% :lol: :lol: :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 09, 2007 1:16 am 
zbanowany

Żeby wiedziała kogo sponsoruje to by się :evil: zastanowiła.

Ostatecznie to my sami sobie Go wzięliśmy na utrzymanie :x

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 09, 2007 9:27 am 
Troche przykro czyta sie te Wasze posty w ktorych zachwycacie sie Naszym... bo po ostatnich wyborach widac ze prawie co drugi z Was na niego głosował. Wiec albo zwyczajnie mowicie co innego a robicie co innego-albo zebrala sie na tym forum grupka tylko tych obywateli ktora byla przeciw w co szczerze mowiac wątpie bo sprzeczne to jest z rachunkiem prawopodobieństwa.Nie twórzcie legendy Wacława O. On przez to staje sie jeszcze silniejszy i za 4 lata znowy bedziemy mieli starego-nowego burmistrza.
PROPONUJE PRZYZNAC SIE KTO GŁOSOWAŁ NA WACKA????
JA POPARŁEM LESZKA chociaz nie był to moze najlepszy kandydat-za to o niebo lepiej merytorycznie przygotowany niz Wacek.

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 09, 2007 10:45 am 
Cytuj:
.. bo po ostatnich wyborach widac ze prawie co drugi z Was na niego głosował. Wiec albo zwyczajnie mowicie co innego a robicie co innego-albo zebrala sie na tym forum grupka tylko tych obywateli ktora byla przeciw w co szczerze mowiac wątpie bo sprzeczne to jest z rachunkiem prawopodobieństwa.

Nikt co parwda nie prowadził w Olecku badań socjologicznych, ale wydaje mi się, że nie masz racji z kilku prostych przyczyn:

1)elektorat Wacława O. nie korzysta z internetu, wskazówki Ojca Dyrektora mu wystarczą,

2)dużo osoób zależnych od wacława O. głosowało na niego z powodów czysto oportunistycznych, a teraz, czytając te posty, w prywatnych rozmowach przyznają rację, ale boją się nawet cokolwiek skomentować - w literaturze przedmiotu taka postawa nosi miano tzw. dupościsku :wink:

3)ogromna część wyborców oczarowana jest Wacławem O. i nie wnika w jego merytoryczną działalność, dla nich wystarczy, że nie jeździ po pijaku, dość efektownie przemawia (z czym np. juz Starosta ma problemy), uściśnie piątkę na ulicy, złoży ludowi życzenia na Sylwestra (za co go prywatnie bardzo szanuję, serio). Z tego punktu widzenia takie malkontenctwo na forum wywołuje u nich postawy niezrozumienia i afirmacji działań władzy - ot, paru podżegaczy sobie używa, a wogóle to wroga robota określonych kół, kto za tym stoi i komu to służy ? - chciałoby się zapytać. :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 09, 2007 10:53 am 
Cytuj:
.. bo po ostatnich wyborach widać, że prawie co drugi z Was na niego głosował. Wiec albo zwyczajnie mowicie co innego a robicie co innego-albo zebrala sie na tym forum grupka tylko tych obywateli ktora byla przeciw w co szczerze mowiac wątpie bo sprzeczne to jest z rachunkiem prawopodobieństwa.

Nikt co prawda nie prowadził w Olecku badań socjologicznych, ale wydaje mi się, że nie masz racji z kilku prostych przyczyn:

1)elektorat Wacława O. nie korzysta z internetu, wskazówki Ojca Dyrektora mu całkowicie wystarczą,

2)dużo osoób zależnych od Wacława O. (pracownicy i ich rodziny) głosowało na niego z powodów czysto oportunistycznych, a teraz, czytając te posty, w prywatnych rozmowach przyznają rację, ale boją się nawet cokolwiek skomentować - w literaturze przedmiotu taka postawa nosi miano tzw. dupościsku :wink:

3)ogromna część wyborców oczarowana jest Wacławem O. i nie wnika w jego merytoryczną działalność, dla nich wystarczy, że nie jeździ po pijaku, dość efektownie przemawia (z czym np. juz Starosta ma problemy), uściśnie piątkę na ulicy, złoży ludowi życzenia na Sylwestra (za co go prywatnie bardzo szanuję, serio). Z tego punktu widzenia nasze malkontenctwo na forum wywołuje u nich postawy niezrozumienia i afirmacji działań władzy - ot, paru podżegaczy sobie używa, a wogóle to wroga robota określonych kół, kto za tym stoi i komu to służy ? - chciałoby się zapytać. :wink:

Co do głosowania - przyznam się, że miałem początkowo też głosować na naszego nowego-starego Burmistrza, ale jak z bliska zobaczyłem, jacy ludzie i w jaki sposób prowadzą mu kampanię, przejrzałem na oczy i przyjrzałem się temu bliżej. Osobiście nic do Niego nie mam, ale mam prawo przypuszczać - sądząc po działaniach Jego funkcjonariuszy - że przyzwolenie, wręcz nakazy idą z góry, że kłamstwo, ogłupianie ludzi, dojenie publicznej kasy (np. ze środków MPiPS), cudowne nawrócenia, bezwzgledne tępienie wszelkiej krytyki - to norma w tym obozie. I tyle.
A głosowałem - z braku lepszych kandydatów - na Blake'a Carringtona :lol: , czyli oddałem głos nieważny.

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 09, 2007 10:54 am 
Jak to kto za tym stoi??? Oczywiscie liberały z PO oraz postkomunisci :D :D :D

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 09, 2007 11:13 am 
zbanowany

Ja początkowo pracowałem w komitecie wyborczym L. Gałczyka a po rozwodzie - z przyczyn formalnych - w glosowaniu, z pełnym przekonaniem poparłem (znając jego zamierzenia i współtworząc Program) jego kandydaturę.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 10, 2007 4:16 pm 
Rozmawiałem dziśiaj z jednym z radnych "uczonych w piśmie" w temacie dotacji - twierdzi, że cześć opinii na ten temat jest głęboko niesprawiedliwa, i ... muszę przyznać, że ma rację :oops:
Nie sposób komentować tę problematykę bez znajomości procedur i niezbędnej wiedzy :?

Z drugiej strony - bez łyżki dziegciu nie obejdzie się - chciałbym zauwazyć, że nasza władza wykonawcza nie jest nowa w temacie, więc argument o "zapoznawaniu się z papierami, procedurami, itp." odpada.

Samokrytycznie więc apeluję o większą rozwagę w TYM temacie.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 10, 2007 4:37 pm 
zbanowany

Dobry gospodarz i podległe mu struktury waadzy zawsze powinny jako priorytet mieć dobro miasta.
Już w tamtej kadencji, wiedząc jakie warunki trzeba będzie spełnić by "wyrwać" z Unii maksimum - niezależnie kto będzie przy żłobie - obowiązkiem Burmistrza było takie przygotowania poczynić!

Czy zrobił wszystko co było w jego mocy by - nawet jeśliby zdarzyło sie oddac władzę - na starcie on lub następca nie został w blokach?
Czy to co mamy to najlepsza z możliwych pozycja startowa do unijnej kasy?

Jeśli wrażenie jakie odnoszę jest mylne, czepiam się i zarzucam nieudacznictwo niesłusznie, to niniejszym oświadczam, że jeśli sie mylę to jestem gotów odszczekać i zacząć bić brawo...

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 11, 2007 9:50 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Ja bym zapytal po co nam te pieniadze jesli nic konkretnego nie ma do zrobienia, a juz napewno nie ma kogos u gory kto by myslal prospolecznie. Obawiam sie ze burmistrz znowu co

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 11, 2007 9:54 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Ja bym zapytal po co nam te pieniadze jesli nic konkretnego nie ma w planach do zrobienia, a juz napewno nie ma kogos u gory kto by myslal prospolecznie. Obawiam sie ze burmistrz znowu cos spieprzy albo ludzi zniecheci i na tym sie skonczy. Starzy powiadali, lepiej z madrym zgubic niz z glupim znalezc. Skad my potem wezmiemy pieniadze na naprawianie wszystkich szkod narobionych przez oswieconego, tego najstarsi gorale nie wiedza.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]