Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr lut 21, 2018 4:49 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 12, 2006 11:03 am 
zbanowany

Ostatnią wypowiedź wraz z linkiem do tego tematu wysłałem właśnie do wiadomości Pana Burmistrza (adres W.Olszewski@um.olecko.pl ).

Może człowiek nie wie co robią podległe mu instytucje a my się do niego czepiamy...

Jakoś nie mam przekonania, czy pojawi się tu z wyjaśnieniem...
Chyba za niskie progi.

Tytuł: Wysypisko
PostNapisane: Pt lis 10, 2006 11:22 am 
Forumowy As
Forumowy As

Burmistrz nie odpowiada na złożone wnioski do rozprawy w sprawie zamknięcia wysypiska w Olecku. TAki ma zwyczaj wbrew temu że zobowiązał się do tego na piśmie i że ma obowiązek.
Zmusiło to nas do złożenia skargi do rady miejskiej w Olecku, a jeśli to nie pomoże sprawa powędruje do prokuratury!

Zachodzi poważne podejrzenie o popełnienie oszustwa polegającego na stwierdzeniu do protokołu rozprawy administracyjnej, że przywrócono ciągłość geomembrany pod składowanymi odpadami na wysypisku miejskim.
Wojewoda zarządał przedstawienia technologii wykonania ich prac i udokumentowania sposobu ich wykonania.
Naszym zdaniam wprowadzono w błąd urzędników Państwowej Inspekcji Ochrony Środowiska i pod składowanymi przez rok czasu od lipca 2005 do sierpnia 2006 roku zwałami odpadów nie położono folii izolacyjnej.

Tytuł: Wystawa Paryż
PostNapisane: Śr lis 22, 2006 11:13 am 
Forumowy As
Forumowy As

NA terenie przemysłowym za wiaduktem koło Siejnika garażują i są obsługiwane różne pojazdy w tym firmy Trans-yacht i Dem-Bus oraz jakieś prywatne auta.
Problem polega na tym, że te wszystkie pojazdy są myte przed garażami a ścieki spływają zalewając leżącą niżej stację tankowania gazu.

Załadowany na jedną z ciężarówek jachcik firmy Delphia miał napis "Wystawa Paryż", nie dziwota więc, że był myty wężem na placu aby pozostawić tu błotko a tam zawieźć dobre wrażenie.

NA zwracaną po wielokroć uwagę przez pracowników stacji gazu LPG, otrzymali oni odpowiedź, ze jak do tej pory was nie zalała krew to i woda was nie zaleje. Chamstwo i tupet bez woalu.

Dodam, że mycie pojazdów poza specjalistyczną myjnią jest przestępstwem i grozi za to mandat lub postępowanie sądowe. A w powyższym przypadku wymaga też interwencji służb ochrony środowiska ze starostwa powiatowego, które już zostały zawiadomione i zajęły się tym tematem.

Zobaczymy teraz kogo zaleje krew...

Tytuł:
PostNapisane: N wrz 09, 2007 8:56 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Efektem interwencji w sprawie mycia pojazdów wspomnianych wyżej firm, była zemsta ich boosa. Teraz nie tylko stacja jest zalewana ściekami z mytych aut nowobogackiego, ale wystąpił on do firmy dowożącej do stacji gaz z zakazem wjazdu a raczej zawracania cysterny z gazem.

Bardzo w oleckim stylu. Widze, że potrzebna będzie interwencja w Wjewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska bo starostwo sobie nie daje rady albo ma powody aby to tolerować. Wtedy nie tylko trzeba będzie urządzić prawdziwą myjnię ale i wyasygnować karę do budżetu.

Tytuł:
PostNapisane: N lis 25, 2007 12:04 am 
Forumowy As
Forumowy As

http://images31.fotosik.pl/41/81fe2486b8d5a983.jpg

W innym temacie jach zamieścił takie zdjecie z zadymionym placem Wolności.
Niestety ale Olecko nie posiada planu poprawy czystości powietrza, dla burmistrza to i lepiej bo we mgle różnych rzeczy nie widać, ale on to ze swego gabinetu widzi, no i co - ma mieszkańców miasta w nosie, używając takiego skrótu ze wzgledu na cenzurę.

Mieszkańcy miasta mają czego chcieli, jaki wódz takie widzenie problemów i takie działania.

Chciałem w tym miejscu powiedzieć, że ja nic w tej sprawie nie moge zrobić, chociaż widzę problem od lat i nawet czasami poczyniałem różne interwencje. Dlaczego sie usprawiedliwiam - ano była kiedyś sytuacja gdy pisałem o wycinaniu drzew nad jeziorem Romoty. Wtedy to wydrukowano na łamach Głosu Olecka zadzierzystą wypowiedź jakiejś urażonej czytelniczki - cos na zasadzie poruszongo tu tematu = A u was murzynów biją...

Otóż czytelniczka ta zarzuciła, że ekolodzy to powinni sie zająć problemem zadymienia na ulicy Nocznickiego a nie wtrącać sie w prywatne interesiki i niszczenie brzegów nad jeziorem Romoty.

NAwiasem mówiąc to gazeta nie zamieściła odpowiedzi w sprawie, taki lokalny urok.

Bez wdawania sie w szczegóły panowie i panie, gdy ja bede burmistrzem to sprawy potoczą sie właściwym torem, bedzie plan, znajdą sie pieniadze i fachowcy. Krótko i na temat, jest problem to sie go rozwiązuje nie marnotrawiąc czasu, pieniedzy i ludzkiego życia a tym bardziej zdrowia. Ale tymczasem to prosze wyluzować z przyklejaniem etykietek ekologa i narzucaniem mi obowiązków słuzbowych burmistrza.

DODAM, ŻE PROBLEM JEST NIEZWYKLE POWAŻNY, ALBOWIEM W DOMOWYCH OLECKICH PALENISKACH SPALA SIE ŚMIECI. jEST TO ZABRONIONE PRAWEM, OGROMNIE SZKODLIWE DLA ZDROWIA LUDZI, SZCZEGÓLNIE DZIECI I KOBIET W CIAŻY I ZWYCZAJNIE NIEPRZYZWOITE.

sZKODA, ŻE NIKT NIE ROZPRZESTRZENIA WIEDZY NA TEN TEMAT, MYŚLĘ TU O URZEDZIE I WSZECHNICY MAZURSKIEJ POSIADAJĄCEJ WYDZIAŁ OCHRONY ŚRODOWISKA I SZKOLĄCEJ WYBITNYCH SPECJALISTÓW W TEJ DZIEDZINIE.

Może jakiś uczony człowiek wypowie sie o tym jak bardzo są szkodliwe dymy ze spalanych tworzyw sztucznych i jaki mają wpływ na zdrowie i życie ludzkie!!!
No tak ale po takich benefitach to kto bedzie śmiał się sprzeciwić czy chociażby skrytykowac, już nawet nie burmistrza ale olecką rzeczywistość.

Ze wszech miar gęsta atmosfera i smrodek gdzie sie nie poruszysz!

Tytuł:
PostNapisane: N lis 25, 2007 2:09 pm 
W starych krajach UE nie ma prawa nic dymić.Nowe państwa które do UE
zostały przyjęte, dostały chyba w ramach okresu przejściowego kilka lat czasu na zrobienie z tym porządku. I tak.... nie tylko Niemcy lubią >kominki<, ale obowiazują systemy filtrów na kominach. I co z tego że to są sprawy kosztowne...tak ma być i szlus. Nawet jak ktoś się odważy zgrabioną trawkę wykoszoną dookała domku spalić , powinien się liczyć z konsekwencjami typu (najazd straży pożarnej i zapłacenie kary).A u nas???
Wszyscy widzimy i wiemy jak jest. Istnieje jeszcze po miastach bardzo dużo budowli,mieszkań ogrzewanych piecami kaflowymi.Nie na wiele się zda np. wyprzedanie mieszkań komunalnych za grosze lokatorom i tym samym>
-przerzucenie na ich głowy kosztownych rozwiązań ogrzewania lokali zgodnych z obowiązującymi normami zadymienia i zanieczyszczenia środowiska.Ci lokatorzy w zdecydowanej większości zaledwie dają radę płacić swoje misięczne należności za mieszkania. Skąd niby mają wziąć kasę na kosztowne zmodernizowanie swoich lokali w zgodne z normami systemy grzewcze.To szeroki temat jak seks i jednocześnie coraz bardziej palący i pilny ,bo terminy uporządkowania tego ARCY BURDELU podpisano
w Brukseli na ściśle określone termin....i posypią się gigantyczne kary...

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 29, 2007 11:18 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Smród i swąd...ten wątek nieodmiennie kojarzy mi się z papierosami. Chociaż nie o tym traktuje.

Irytuje mnie fakt, że w Olecku niewiele jest miejsc gdzie nie czuć dymu tytoniowego ale do szału doprowadza mnie fakt, że czuć go w miejscach nieodpowiednich do tego.

Sklepy: pal sześć, zawsze można wejść do innego.

Przychodnia - wystarczy otworzyć drzwi główne...a przecież przychodzą tam ludzie chorzy, możliwe, że z uczuleniem na dym tytoniowy.
Co nas nie zabije to wzmocni?

Szpital - to samo.
Nawet na oddziałach.

ROK - jaka dumna nazwa! Seans filmowy plus dodatki w postaci inhalacji i nieważne, że są dzieci.
Inne imprezy w sali kinowej- to samo.
Balety maluchów i zajęcia plastyczne- również.
Oczywiście nikt nie pali przy dzieciach. Tylko każdy w swoim lokum a dymek już sam dociera wszędzie...

Sama chwilowo nie palę, ale lubię i rozumiem.
Mam spory staż w truciu się ale nigdy nie robiłam tego w swoim domu ani w pracy. Pewnie dlatego tak mało we mnie tolerancji dla smrodzących...

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2007 4:09 pm 
Nie ma siły. Wizytówka na samym wjeździe do powiatu musi być i szlus. Teren tej zajazdowni zaprojektowanej jako postojownia dla TIR-ów.....służy
raczej jako bezpłatna sralnia , ze szczególnym upodobaniem odwiedzana
przez ruską >TURYSTYKĘ< Naród ten raczej kulturą nie grzeszy,więc wali gdzie popadnie i to raczej z pewną premedytacją , bo jak tak dalej pójdzie to wkrótce każdy metr będzie dokładnie zasrany. I są przy tym szczęśliwi jak miałem okazję kilka razy zauważyć , że nikt nie żąda zapłaty, nikt lagą po
grzbiecie nie przeleci. Jednym słowem krajobraz przy którym płótna Picassa
bledną. Przy wiatrach nieco przychylnych, smród dociera czasem do centrum Gąsek , a śmieci roznosi od brzegów jeziora po / autostradę/. Wspominałem już na forum o tym arcyburdelu,- widocznie nie w tej tematyce co trzeba. Wiem że starosta bardzo zajęty liczeniem strat jakie generuje internat ZST :evil: więc podjąłem próbę zmobilizowania vice aby coś pogłówkowała w kierunku zrobienia raz na zawsze porządku w tym widowiskowym z szosy temacie. Wszystko na nic. czyli - TAK MA BYĆ !!! A może to temat- działka
zostawiony dla proboszcza i wiernych z Gąsek??? Już nic nie rozumiem :roll:

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2007 9:59 pm 
Natchniony
Natchniony

Każda dziłka ma swojego właściciela, ta nad jeziorem w Gaskach również. Za porządek odpowiada wlaściciel. Dlaczego odpowiednie slużby nie ukarają właściciela tej posesji za totalny bałagan, za brud i przysłowiowy syf. A może ktoś wie czyja jest ta działka?

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 14, 2007 8:26 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Wlascicielem jest chyba powiat albo burmistrz, wiem ze burmistrz tam utopil kilkaset tysiecy, taki ma gest panisko!

Tytuł:
PostNapisane: So gru 15, 2007 7:47 am 
Diament - zawiodłem się. Byłem przekonany ze jesteś doskonale zorientowany w tego typu cyrkach na terenie powiatu. Odchodzi coś jakby na zasadzie - Między Panem ,Wójtem a Plebanem.... - i dalej nie wiem (czyje co je). Bo jak widzę określenie ALBO POWIAT ALBO BURMISTRZ...to sam wiesz ze rozrzut jest DUŻY. Pozostaje więc sołtys w Gąskach....może ten gościu posiada pełne oświecenie w tej sprawie.... :roll:

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 29, 2008 12:31 am 
Forumowy As
Forumowy As

ajmer - rzadko bywam na forum i nie zauwazylem twego przytyku-uwagi.
Powiem tyle ze relacje miedzy urzedasami nic mnie nie bchodza, pisze o burdelu, smrodzie i smieciach.

A ta wizytowka na granicy gminy niech trwa jak najdluzej, zapraszam wszystkich mieszkancow i turystow do odwiedzin, a zaraz potem do obejrzenia glosowania i oklaskiwania na stojaco przez rade miejska swego wladcy.
Jakbyscie zapomnieli to w trakcie wyborow mienil sie "dobrym gospodarzem". Mozecie w tym grajdolku obejrzec jak to gospodaruje ten najlepszy ludu wybraniec na zaplociu i zagumniu!

Czy do kogos tu dotarlo, ze utopiono tam kilkaset tysiecy zlotych?!
Moze jakas gazeta podejmie chociaz raz temat niewygodny dla burmistrza, pietnujac co naganne i wyjasniajac okolicznosci!

Jedno jest pewne, ze to nie burmistrz ale ja sam przez interwencje policyjna spowodowalem zalozenie nowych pokryw na studzienki kanalizacyjne, bo stare stalowe ukradziono, a to po to aby nie wpadlo tam jakies dziecko albo ktos nie zlamal nogi.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 29, 2008 12:59 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

http://forum.wm.pl/viewtopic.php?t=1613 ... &start=255
Rzeczywiście rzadko i wybiórczo. :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 29, 2008 8:48 pm 
Forumowy As
Forumowy As

zamiesciles ta informacje zupelnie gdzie indziej a szkoda.

Fakt jest faktem ze nadal jest tam bajzel, tyle ze sprzedany. Nie zmienia to faktu odpowiedzialnosci burmistrza za doprowadzenie tej wizytowki na wjezdzie do gminy do ruiny i totalnego zaniedbania.
I ta szumna nazwa Miejsce Obslugi Podroznych, kon by sie usmial.

A kilka metrow obok nad woda dzialeczki ze sraczykami, z odcietym dostepem do linii brzegowej.
Troche dalej zniszczono doline strumienia niwelujac teren wycinajac drzewa i zasypujac piaskiem wydobywanym nielegalnie z polozonego nieopodal i widocznego z szosy przed granica gminy wyrobiska.

Dzieki interwencji policyjnej udalo mi sie powstrzymac sobiepanka od wykopek, bo sciagnal juz kopare i wielkie wywrotki, ale pozostala zniszczona przyroda w obszarze chronionego krajobrazu Pojezierza Elckiego.
Pytam wiec, gdzie jest gospodarz tego terenu, czy ktokolwiek w gminie czy starostwie sie tym interesuje? Co na to wojewodzki konserwator przyrody?

Tytuł:
PostNapisane: So mar 01, 2008 7:53 am 
Młodzik
Młodzik

Kto zna konserwatora ten wie, że on sam jest nieźle zakonserwowany i trudno go wyciągnąć z za biurka w Olsztynie. A już na pewno rzadko zapuszcza się na wojewódzkie peryferie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]