Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest N mar 18, 2018 2:08 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Smród i swąd nie wiadomo skąd!
PostNapisane: Pt sie 18, 2006 10:56 am 
Forumowy As
Forumowy As
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 3:25 pm
Posty: 1184
Lokalizacja: Olecko
Nowy temat w Głosie Olecka, którym się trochę zajmowałem przed kilkoma laty! Otóż także tropem smrodu dotarłem na pola w okolicy Giż i Zajd gdzie składowano osady z oleckiej oczyszczalni ścieków! Interweniowałem w tamtej sprawie bezskutecznie, urząd nie odpowiedział ani na pisma ani na krytykę prasową.
http://olecko.wm.pl/?main=17&c=150,3,6993,,4925

Właściciel działki przyznał, że do dziury wylewa gnojowicę odebraną z Suwalskich Zakładów Drobiowych oraz osady z oleckiej oczyszczalni ścieków. Tłumaczył, że gromadził te odpady po to, żeby po żniwach wywieźć je jako nawóz na pola. W jaki sposób można wybrać gnojowicę, jeżeli to jest w ogóle gnojowica, ze żwirowego piaszczystego podłoża? Nastąpiło tu skażenie gruntu i możliwe także zanieczyszczenie wód podziemnych.. Mamy tu do czynienia z przypadkiem nielegalnego wylewiska i składowiska odpadów, które potajemnie zorganizował sobie właściciel gruntu, a urzędnicy przymykali na to oko.

W artykule z Głosu Olecka tylko nadmieniono, że w wykopie koło Gąsek znajdowały się razem odpady z miejskiej oczyszczalni ścieków. Nie wyjaśniono skąd one się tam wzięły. Urzędnicy dowiadują się o składowaniu odpadów z oleckiej oczyszczalni ścieków z Woj.Insp.Ochrony Środowiska.

Otóż problem osadów pościekowych z oleckiej oczyszczalni od wielu lat pozostaje nierozwiązany. Nie ma w tym względzie żadnego sposobu postępowania. Potajemnie wywozi się je na pola gdzie skażają środowisko i dobijają ludzi smrodem. Te osady nie nadają się na nawóz organiczny, zawierają związki metali cieżkich oraz inne zanieczyszczenia chemiczne i biologiczne. Powinny być składowane w mogilnikach, ale łatwiej wrzucić je do jakiegoś dołu, albo wmówić, że to nawóz. Nawozem mogą się stać po procesie oczyszczenia z metali ciężkich i odpowiednim kompostowaniu np. przy pomocy dżdżownicy kalifornijskiej. Po kompostowaniu znika gnilny fetor i można by stosować taki humus do rekultywacji terenów powysypiskowych, albo budowy terenów zielonych w mieście, uprawy kwiatów, etc., co do użycia rolniczego, szczególnie przy produkcji warzyw gruntowych należałoby wykazać jednak sporą dozę ostrożności.

Jak zaobserwowałem, to ziemię na potrzeby miasta, np. przebudowa parku miejskiego, pobierana się gdzie się da i też niezgodnie z prawem. Zgłosiłem ten problem w starostwie, gdy zauważyłem koparkę i samochodzik Multicar przy nielegalnym rozkopywaniu terenu tuż za wiaduktem kolejowym w kierunku Wieliczek. Burmistrz Olszewski i pani Kisielska od lat eksploatują też nielegalnie żwirownię – bo kto i co może im zrobić? Prawo naszego zaścianka nie dotyczy? A gdzie jest starosta mający nadzór nad eksploatacją kopalin?

Trzeba by wreszcie zapytać czy ktoś w naszej gminie i powiecie cokolwiek kontroluje? Po PGK, kolejny prezes, tym razem PWiK, nazwiska nie znam, który nie radzi sobie z problemami, za które mu płacimy?. Oczywiście powraca jak bumerang sprawa nadzoru, do którego zobowiązany jest burmistrz Olecka Wacław Olszewski i rada miejska. Czy nie jest to też obowiązek wydziału gospodarki komunalnej pod kierownictwem pani Marianny Kisielskiej? Co jeszcze może kryć się po polach i jamach urzędniczej nieudolności? Jako społeczeństwo mamy prawo znać wszystkie szczegóły dotyczące stanu środowiska, w którym żyjemy. Czy możemy zaufać tym, którzy wprowadzają nas na takie miny?

Piszę to sam już nie wierząc, że w tym Olecku możliwe są jakieś zmiany. Ludzie są biedni i przestraszeni, to jeszcze ich potraktować, jak nie swądem z wysypiska to z smrodem przydrożnej jamy.

I weź tu leć do gwiazd!

_________________
Śmiech Smętka się rozlega nad tą mazurską krainą!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 18, 2006 1:45 pm 
zbanowany

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2005 1:35 am
Posty: 2309
Lokalizacja: Olecko
Czy systemowo w rozwiązywaniu problemu utylizacji osadów z miejskiej oczyszczalni ścieków nie można byłoby posłużyć się tak znienawidzonymi przez Pana Burmistrza trzcinami?
Ale jeśli można przy tak zastraszonym społeczeństwie bezkarnie robić to co się chce nagminnie naruszając prawo, to po co w ogóle - a już szczcególnie twórczo! - myśleć?

Wygląda na to, że aktualna "wadza" - zarówno ta gminna jak i powiatowa - woli piastować (zaprzyjaźnionych biznesmenów również!) a nie mądrze dla naszego dobra zarządzać!

Również moje kilkakrotne interwencje w Starostwie i WIOŚ spowodowały dopiero, że gorzelnia w Lenartach jest wreszcie zobligowana przedstawić starostwu grafik olewania poszczególnych pól wywarem.
Bo dotychczas, bez żadnej kontroli i zachowania norm, mogli nasączać tym świństwem nawet jedno byle bliskie pole...
Dokumentacja gorzelni - niemożliwa bez takiego grafika do zweryfikowania - była oczywiście na medal...

Poza "gnojowicą" śmierdzącym wydaje mi się stosunek urzędników do zagadnienia. Nie jest to tak, że za wiedzą i zgodą a nawet może namową tego klanu ten system działa? I teraz ONI pozwolą na ukaranie sojusznika w pozbywaniu się kłopotliwych odpadów?

Śmiem wątpić!!!

_________________
Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna ale jak wykańcza...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Kolejny smrodek na oleckiej ziemi
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 11:05 pm 
Forumowy As
Forumowy As
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 3:25 pm
Posty: 1184
Lokalizacja: Olecko
http://olecko.wm.pl/?main=17&c=150,3,7454,,4925

Czy dopiero warszawskie nosy wyczuły smród na rzece? Komentarz napisze później!

_________________
Śmiech Smętka się rozlega nad tą mazurską krainą!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Dokąd płyniesz olecki smrodku
PostNapisane: Wt sie 29, 2006 3:13 pm 
Forumowy As
Forumowy As
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 3:25 pm
Posty: 1184
Lokalizacja: Olecko
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... zytajdalej

Wszystkie takie wyczyny jak niekontrolowane zrzuty ścieków, spuszczanie gnojowicy, skażenia gleby i wód gruntowych, itp. gdzieś muszą się kumulować. Wszystkie rzeki płyna do morza i niestety nasza gmina i powiat nie ma się czym pochwalić w tej dziedzinie, mimo, że prawie nie posiadamy przemysłu dokładamy zdrową porcję zanieczyszczeń do tej puli. CAłe dorzecze Legi jest zagrożone i pozbawione działań ograniczających spływ ścieków i skażonych wód powierzchniowych.

No i nowatorska zgoła metoda zapobiegania eutrofizacji wód powierzchniowych, polegająca na całkowitej likwidacji roślinności przybrzeżnej na wszystkich akwenach wodnych; zanurzonej, wynurzonej, przybrzeżnej, wszystkiej. Metoda opracowana przez radnego Nowela, sponsorowana przez burmistrza Olszewskiego, i opatentowana w durny sposób dwoma uchwałami rady miejskiej w Olecku.
To także prosze zaliczyć do osiągnięć rady miejskiej w tej mijającej kadencji! Nagroda "Kibla" czeka!

Od skażania środowiska, przeszliśmy do skażenia umysłów!

_________________
Śmiech Smętka się rozlega nad tą mazurską krainą!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 9:14 am 
Dobrze powiedziane o radzie miejskiej!
Przypomnę: przewodniczący Rady Miejskiej - [b]Leszek Gałczyk[/b]
, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej - [b]Grzegorz Kłoczko[/b].
Racja, panie Zbyszku, jak oni kierowali ta radą... czas na zmiany!


Góra
  
 
 Tytuł: nota bene gwoli sprawiedliwosci
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 10:12 am 
Forumowy As
Forumowy As
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 3:25 pm
Posty: 1184
Lokalizacja: Olecko
Gwoli sprawiedliwości, trzeba powiedzieć, że w pierwszym głosowaniu nad sprawą Grzegorz Koczko i Leszek Galczyk sie wstrzymali, a w głosowaniu nad drugą uchwałą, obaj byli przeciwni, a Grzegorz Kłoczko zgłosił votum separatum z uzasadnieniem na piśmie. Mam kopie tego wystąpienia w swoim zbiorze dokumentów na temat wycinki trzcin i zniszczenia siedlisk ptaków.

W praktyce z mojego ogladu sprawy , to przewodniczący rady nie ma nic do powiedzenia i kierowanie sprowadza sie do prowadzenia formalnych spraw rady i obrad sesji, przynajmniej tak jest w Olecku. Da sie zauważyć wyraźny i celowo wykorzystywany przez burmistrza podział w radzie miejskiej, a łatwo skonstatować, że każda uchwała przejdzie połową głosów plus jeden. To bardzo wygodny system pozwalający burmistrzowi na własną polityke we wszystkim. No i efekty mamy takie jejie mamy.

Co do tworu jakim jest Rada Miejska, zastanawiałem sie nieraz dlaczego przechodza takie bzdury. Osobno niby mądrzy i rozsadni ludzie, a razem wzięci tworzą zbiór różnokolorowych kulek, jak kalejdoskop, można sie pozachwycać ale pożytku z tego nie ma żadnego. Zgadzam sie czas na zmiany, na ogromne zmiany!

NAtomiast gwoli ścisłości, ja nie popieram na tym forum żadnej opcji! Wiec jakby co to prosze mi tu nie imputować, żadnych flag, kolorków i etykietek.

_________________
Śmiech Smętka się rozlega nad tą mazurską krainą!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 9:35 pm 
A jakby tak zaproponować start w wyborach młodym (wiekiem, ale i duchem też) ludziom, nie uwikłanym w walki olszewsko-gałczykowskie? Młodym, ale mającym wiedzę i chęć do działania. Popatrzmy wokół, jak blokuje sie młodym kariery. Znajdźmy takich i to niekoniecznie prawników, ekonomistów, specjalistów od zarządzania, ale mądrych rozumem i chcących coś zrobić.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 31, 2006 3:48 am 
zbanowany

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2005 1:35 am
Posty: 2309
Lokalizacja: Olecko
Milewski > To jest koncepcja, która właśnie się krystalizuje.
Myślę, że niedługo (raczej wcześniej niż później!) będę mógł napisać tu lub na innej - specjalnie dla takich wynurzeń tworzonej właśnie stronie - więcej konkretów.
Myślę, że Tobie się to spodoba...

_________________
Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna ale jak wykańcza...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Wnioski do postępowania w sprawie wysypiska
PostNapisane: Cz sie 31, 2006 11:25 pm 
Forumowy As
Forumowy As
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 3:25 pm
Posty: 1184
Lokalizacja: Olecko
31.07.2006 Olecko
Klub Ekologiczny DIAMENT
w Olecku

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Olsztynie
Delegatura w Giżycku
11-500 Giżycko, ul. Łuczańska 5

Wnioski do rozprawy administracyjnej w sprawie zamknięcia składowiska odpadów w Olecku.

Oprócz spraw, które z urzędu zostaną podniesione przez WIOŚ Giżycko i Mazurskiego Inspektora Ochrony Środowiska, zgłaszamy jako bardzo ważne z naszego społecznego punktu widzenia, sprawy:

1. W związku z brakiem geomembrany i składowaniem przez rok czasu odpadów bezpośrednio na podłożu żwirowym, niezgodnie z instrukcją eksploatacji składowiska, zgłaszamy wniosek o pełne odtworzenie brakującego fragmentu membrany składowiska. Wiązać się z tym będzie konieczność usunięcia odpadów nagromadzonych przez ten okres i po przywróceniu ciągłości powłoki geomembrany, można ponownie przystąpić do składowania odpadów. Dodatkowo fakt ponownego założenia geomembrany trzeba potwierdzić komisyjnie przed jej zasypaniem, bowiem nie można zaufać eksploatującemu, że dopełni tych wymogów!
2. Zobowiązać eksploatującego do stosowania warstw pośrednich, przesypywania warstw odpadów warstwami ziemi, które to procedury do tej pory nie były w ogóle stosowane, co było jedną z przyczyn częstych zapłonów i powiększało skalę strat po każdym pożarze. Dodać należy do ustaleń stanu faktycznego, że podczas pożaru wysypiska w dniu 12 lipca 2005 roku nie spłonęła 2/3 powierzchni geomembrany wyściełającej nieckę składowiska, jak to ujmuje w dokumentach WIOŚ, ale 2/3 pasa, który poprzedzał zwałowisko odpadów, gdyż izolacja była kiedyś kładziona sukcesywnie w miarę zajmowania niecki przez odpady.
3. Ponowne uruchomienie wszystkich procedur związanych z przyjmowaniem i przetwarzaniem odpadów sortowanych do recyklingu.
4. W celu zmniejszenia ilości odpadów i rekultywacji powierzchni wysypiska wnioskujemy o uruchomienie kompostowni, z której przerób materiałów organicznych służyłby jako warstwa rekultywacyjna przykrywająca powierzchnię składowiska.
5. Wnosimy o szczegółowe wskazanie instytucji i osób odpowiedzialnych za długotrwałe nieprzestrzeganie wymagań instrukcji eksploatacji składowiska i wydawanych w tym względzie decyzji administracyjnych, co doprowadziło do tak poważnych zaniedbań w gospodarce odpadami. Wnioskujemy o nałożenie sankcji karnych na osoby winne zaniedbaniom!
6. Uważamy, że oprócz szczegółowej listy zaniedbań w eksploatacji składowiska odpadów, omówienia przedsięwziętych przez użytkownika działań naprawczych, oraz ustalenia terminów ich realizacji, należy wyjaśnić i przedstawić do publicznej wiadomości przyczyny nieprzestrzegania instrukcji eksploatacji i przepisów ochrony środowiska. Społeczeństwo ma prawo znać przyczyny, dla których doszło do tak drastycznych naruszeń prawa!
7. Uważamy także, że należy zapewnić składowisku odpadów stały wykwalifikowany nadzór, który będzie w sposób odpowiedzialny na bieżąco monitorować stan i sposób eksploatacji składowiska. A jeżeli taki nadzór istniał, to wnioskujemy o zmiany personalne, w związku z niestosowaniem się do obowiązku niezwłocznego zawiadamiania wojewódzkiego inspektora o zmianach wskazujących na powstanie zagrożeń dla środowiska, a także niewykonaniem decyzji wojewody Warm-Mazurskiego z dnia 12 stycznia 2004 znak ŚR.I.6626/01/04, oraz nie odtworzeniem uszczelnienia składowiska przez rok czasu od poprzedniego pozaru!
8. Składamy wniosek o podawanie do publicznej wiadomości, poprzez gazetę Głos Olecka raportów o zakończeniu poszczególnych etapów interwencyjnego przywracania warunków bezpiecznego dla środowiska sposobu eksploatacji składowiska odpadów.

Naszym zdaniem, więc: należy odtworzyć ponownie geomembranę w całości; wyjaśnić, kto i dlaczego zaniedbał eksploatację składowiska odpadów oraz zapewnić fachowy nadzór nad warunkami eksploatacji a następnie informować na bieżąco społeczeństwo o jego stanie.

Z poważaniem
Zbigniew Sienkiewicz

_________________
Śmiech Smętka się rozlega nad tą mazurską krainą!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Nie tylko my mamy smród, ale pociecha
PostNapisane: N wrz 03, 2006 10:35 pm 
Forumowy As
Forumowy As
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 3:25 pm
Posty: 1184
Lokalizacja: Olecko
http://thor.wm.pl/forum/viewtopic.php?p=149039#149039

_________________
Śmiech Smętka się rozlega nad tą mazurską krainą!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: wojewoda nakazuje
PostNapisane: So wrz 16, 2006 1:49 pm 
Forumowy As
Forumowy As
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 3:25 pm
Posty: 1184
Lokalizacja: Olecko
Olsztyn, dn. 30.08.06 r
Warmińsko Mazurski
Urząd Wojewódzki
w Olsztynie
10-575 OLSZTYN

ŚR.I. 6625 – 06-1/06

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o.
Ul. Wojska Polskiego 5

W nawiązaniu do postępowania w sprawie zatwierdzenia instrukcji eksploatacji składowiska odpadów w Olecku, działając zgodnie z art. 50 kpa, ponownie proszę o uzupełnienie wniosku o następujące informacje:

1. Wskazanie miejsc poboru wód powierzchniowych.
2. Wskazanie sposobów i częstotliwości prowadzonych badań – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 09 grudnia 2002 r. w sprawie zakresu, czasu, sposobu oraz warunków prowadzenia monitoringu składowisk odpadów (DZ.U. Nr 220, poz. 1858) odnosząc się do:
– wielkości przepływu wód powierzchniowych,
– składu wód powierzchniowych.
3. W zakresie uzupełnienia brakującego uszczelnienia (tj. geomembrany zniszczonej przez pożar) proszę o przedłożenie dokumentacji technicznej określającej metode naprawy ww. elementu składowiska w sposób wypełniający wymogi ustawy o odpadach, Prawa ochrony środowiska, oraz Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 24 marca 2003 r, w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących lokalizacji, budowy, eksploatacji i zamknięcia, jakim powinny odpowiadać poszczególne typy składowisk odpadów (Dz. U. Nr 61, poz. 549). Propozycja układania geomembrany na tzw. Zakładkę (bez dokonywania spawów) nie daje gwarancji uzyskania pełnej szczelności, a tym samym może zagrażać środowisku naturalnemu w rejonie składowiska.
4. Przypominam ponadto, ze składowisko odpadów powinno zostać przygotowane pod względem wypełnienia wymogów BAT (szczelne podłoże, pełny monitoringu obiektu, itd.). Spełnienie wymogu najlepszych dostępnych technik jest warunkiem uzyskania pozwolenia zintegrowanego (ostateczny termin upływa 30.04.2007 r.).

Dokumenty proszę przesłać w ciągu 2 miesięcy od daty otrzymania niniejszego pisma. Nieusunięci braków we wniosku spowoduje pozostawienie sprawy bez rozpatrzenia.
Z up. WOJEWODY
Warmińsko-Mazurskiego
Marianna Barcz
Z-ca DYREKTORA WYDZIAŁU
ŚRODOWISKA I ROLNICTWA
Do wiadomości:
1. Burmistrz Olecka
2. WIOŚ Olsztyn 3. a/a

_________________
Śmiech Smętka się rozlega nad tą mazurską krainą!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Jak to z dworcem kolejowym było
PostNapisane: Wt wrz 26, 2006 11:27 am 
Forumowy As
Forumowy As
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 3:25 pm
Posty: 1184
Lokalizacja: Olecko
Ponieważ tu i tam userzy proburmistrzowi bąkają pytająco co wy żeście zrobili, ze krytykujecie burmistrza, więc znalazłem trochę archiwalnych smrodków. Ot udało sie zmusić władzę do uporządkowania czegoś, bo pewnie do dziś odwiedzający miasto i mieszkańcy pływaliby w dworcowym smrodzie. Warto mówic i pisać, nie bać sie krytykować, może to cos kiedyś da! Mnie sie udało kilka razy, a nie wątpie, że następne władze będą dużo podatniejsze na zmiany i krytykę!

To był 2000r. - W drodze do ludzkiego świata - Jak to się robi w naszej okolicy?
Śmierdzący, brudny i bajecznie drogi profesjonalizm!

„Są małe stacje wielkich kolei, nieznane jak obce imiona
Są małe stacje wielkich kolei, jakiś napis i lampa zielona...”

Dawno już nie byłem na dworcu kolejowym w Olecku i zaskoczenie moje było ogromne, gdy wybrałem się tam w ostatnim czasie, zbierając informacje dla Punktu Informacji Turystycznej.
Pociągi nie kursują i dworzec obsługuje wyłącznie podróżujących autobusami. Na skutek sporów z PKP, kasy biletowe PKS przeniesiono na zewnątrz. W opustoszałym budynku dworca funkcjonuje jedynie bar „COLA” ze znakomitymi daniami kuchni domowej. Aby jednak dostać się do baru trzeba przejść przez dawną poczekalnię i hol dworcowy. Obraz nędzy i rozpaczy, serce się kraje nad brudnym, odrapanym, i nie ogrzewanym wnętrzem. Ściany zabazgrane, z przemarzniętych murów odpadają płytki, nie ma tu ani jednej ławki, czy kosza na śmieci. Na ścianie napis „Jak zdechnąć, to tylko w Olecku”. Po kątach snuje się młodzież, która nie ma gdzie się podziać w oczekiwaniu na połączenie autobusowe. Obskurnie i nieprzyjaźnie – pasażerowie opowiadają, że zimą to jest dopiero tragedia, nie ma bowiem gdzie się ogrzać, pozostają jedynie bary, ale bar nie jest poczekalnią.
Do sprzątania dworca wykorzystuje się przymusową sytuację pracowników baru położonego wewnątrz, muszą oni odgarnąć śmieci, aby klienci mogli do nich dotrzeć. W budynku szerzy się dewastacja, a dawno już nie widziano tam patrolu policyjnego. Zdarzają się po kątach rzeczy i sprawy, o których z obrzydzenia nie wspomnę. Toaleta dworcowa czasami jest zamknięta i ludzie biegają po krzaczkach i kątach.
Przez dworzec przewijają się tysiące osób – pytam więc, jak można tak beznadziejnie się prezentować? Jakikolwiek potencjalny inwestor, jeśli ujrzy takie obrazki, nigdy więcej jego noga tu nie postanie.
Programy edukacyjne szkół wymagają, aby młodzież i dzieci, poznawały najbliższą okolicę i swoje miasto – przychodzą więc na dworzec wycieczki ze szkół i przedszkoli, chcą poznać olecki węzeł komunikacyjny. Można tym maluchom zwichnąć estetyczny kręgosłup na całe życie i wprowadzić w depresję. Nie zobaczą tu pociągów, ale rozkład i to nie będzie rozkład jazdy. Np. w Węgorzewie na nieczynnym dworcu urządzono Muzeum Ziemi Węgorzewskiej.
Przykro mi, że muszę o tym pisać i robić to tak napastliwie, ale gdy wszedłem na dworzec i porozmawiałem z ludźmi, to ogarnęła mnie taka beznadziejna gorycz i zniechęcenie, że zakląłem szpetnie. Zadawałem też sobie pytanie, – dlaczego ci, którzy przewijają się codziennie przez ten dworzec, nie próbują czegoś zmienić. Akceptują to, że dookoła brud i smród, że dzieci dojeżdżające do szkół tkwią tu beznadziejnie bez opieki kogokolwiek, że zimno,... Odezwijcie się, protestujcie, świat nie musi wyglądać tak, jak nam to urządzają za nasze niemałe pieniądze, betonowe mózgi urzędów różnych szczebli. Oni tak funkcjonują właśnie dlatego, że nikogo z was nie obchodzi to, że żyjemy w tak zdeformowanym świecie. Jeśli jest to wam obojętne, to co powiecie na pieniądze, które z waszych kieszeni płyną do urzędów – tylko utrzymanie administracji państwowej i samorządowej kosztuje budżet gminy na 2000 r - 2 259 327 PLN (22,6 mld starych złotych), co stanowi ponad 10% gminnych pieniędzy. Można chyba czegoś wymagać od tak dobrze opłacanej instytucji. Za te pieniądze można wyasfaltować 20 kilometrów dróg, a więc wszystkie ważniejsze w gminie!

Pro publico bono – powiedziałem, co powiedziałem.
Zbigniew Sienkiewicz.

Nawiasem mówiąc byłem pierwszym który sprzeciwił sie zamknięciu ruchu kolejowego w Olecku, napisałem program rozwoju powiatu z uwzględnieniem wznowienia ruchu kolejowego i zostało to zapisane w planach wojewódzkich. Za to też nikt nie podziękował, ale przywykłem panie starosto, burmistrzu i jak was tam tytułują!

_________________
Śmiech Smętka się rozlega nad tą mazurską krainą!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Motania okołoburmistrzowe
PostNapisane: Pn paź 02, 2006 9:48 pm 
Forumowy As
Forumowy As
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 3:25 pm
Posty: 1184
Lokalizacja: Olecko
Sprawa wysypiska ma dodatkowe aspekty! Nie dość że nikt nie dbał o stan składowiska odpadów wbrew wymaganiom przepisów i instrukcji eksploatacji, to teraz chyba próbuje sie sprawę zatuszowac i rozmydlić.

Podczas administracyjnej rozprawy srodowiskowej pod nadzorem WIOŚ, przeprowadzono wizje lokalną składowiska. Urzędnicy pokazali inspektorom że składowisko zostało wyposażone w folie uszczelniającą. Prezes Imierski zagłaskiwał problem, tak jakby nic sie nie stało!

Dopiero gdy przedstawiciel klubu ekologicznego pokazał zdjęcia wysypiska, sielankowa atmosfera się zburzyła. Pojawiły się podejrzenia graniczące z pewnością, że geomembranę położono tylko na widocznym odcinku a pod zwałami śmieci jej po prostu nie ma. Nikt nie przedstawił technologii naprawy uszczelnienia składowiska. Wnioskowaliśmy o komisyjne stwierdzenie prawidłowego ułożenia folii i stwierdzenia czy ona tam rzeczywiście jest. Jeżeli to podejrzenie okaże się prawdą to będzie to szalbierstwo najwyższej próby i próba wprowadzenie w błąd organów kontrolnych wojewody i całego społeczeństwa!

Było mi niezręcznie gdy w Głosie Olecka przeczytałem, że ekologom chodziło tylko o kary personalne. W artykule tym nie wymieniono żadnych wniosków ekologów, związanych z poprawą stanu składowiska, mimo że pismo w tej sprawie redakcja dostała. zamieściłem je także w tym temacie, podobnie jak podałem do wiadomożci publicznej nakaz Wojewódzkiego Ispektora Środowiska. Pozostaje wszak otwarte pytanie czy za wieloletnie zaniedbania i dodatkowe koszty i straty ktokolwiek odpowie?

Na wnioski i pytania w sprawie burmistrz zobowiązał się do 15 września ale na razie odpowiedzi wciąż nie ma.

_________________
Śmiech Smętka się rozlega nad tą mazurską krainą!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 02, 2006 11:34 pm 
zbanowany

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2005 1:35 am
Posty: 2309
Lokalizacja: Olecko
Byłem tam i na własne uszy słyszałem zapewnienia Burmistrza, że w nieprzekraczalnym terminie 15. 09 zlozy takie wyjaśnienia!

Nie boi się wydłużenia :P nosa?

Rozumiem, że teraz w kampanii jest mu niezręcznie dawać oponentom argumenty przeciw sobie, amunicję przeciwnikom. Najgorszy moment na wykazanie sie indolencją!

Co innego po wyborach, bo wtedy to już karty rozdane i... "Pocałujta w ...szyję wójta!"

Spoko... Postaramy się czy to teraz czy później, żeby jednak ustalić całą prawdę i kogoś za konsekwencje pociągać...

_________________
Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna ale jak wykańcza...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Gnojowica uprzatnięta
PostNapisane: Cz paź 12, 2006 10:04 am 
Forumowy As
Forumowy As
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 3:25 pm
Posty: 1184
Lokalizacja: Olecko
Gazeta Głos Olecka podała,że gnojowice z pól pod Gąskami uprzątnięto. Ponoć trwało to długo bo padały deszcze. Urząd odstapił od ukarania sprawcy.

Uciekł z całej sprawy wątek osadów pościekowych z miejskiej oczyszczalni ścieków w Olecku. Skąd się wzięły na polu rolnika w dole pozwirowym. Może by urząd miejski odpowiedział jak odbywa się utylizacja i pozbywanie się odpadów pościekowych, bo wydaje mi sie bardzo mocno, że ten problem jest właśnie rozwiązywany w sposób przypadkowy, czyli podrzuca sie śmierdzące osady gdziekolwiek, udając potem, że to rolnik jest winien.

Jak wyżej podałem, pisałem o tej smierdzącej sprawie jeszcze za pierwszej kadencji naszego burmistrza. Może czas coś zreformować, a przynajmniej powiedzieć ludziom szczerze jak się sprawy mają. Informowanie społeczeństwa o stanie środowiska należy do obowiązków burmistrza i prezesów wszystkich niby jawnych spółek gminnych.

_________________
Śmiech Smętka się rozlega nad tą mazurską krainą!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Edytor Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie, w szczególności w przypadku zgłoszenia nadużycia, do usuwania treści sprzecznych z prawem, treści reklamowych, treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną. Uczestnicy Forum wm.pl poprzez umieszczenie swoich komentarzy i opinii na stronach Forum wyrażają zgodę na publikowanie tych treści na łamach "Gazety Olsztyńskiej" oraz w innych mediach wydawanych przez Edytor Sp. z o.o. i Wydawcę Olsztyn Sp. z o.o.

Gazeta Olsztyńska Dziennik Elbl‘ski Portal Warmii i Mazur WM.pl Wypoczynek na Mazurach MojeMazury.pl Portal Orientacja.pl Nasz Olsztyniak Nasz Elbląg Nasz Ełk Fundacja Przyszłość dla dzieci Olsztyński Portal Studencki
POWERED_BY