Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Wt lut 20, 2018 11:30 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wrócą pociągi!!
PostNapisane: Wt lis 24, 2009 8:15 pm 
zbanowany

Wczoraj odbyła się w Ełku większa nasiadówa władz powiatów EGO i zaproszonych posłów oraz senatora mająca za zadanie lobbing za przebiegiem Rail Baltici przez Ełk i koło Olecka (Z Zatyk przez Małe Olecko do Cimoch) do Suwałk.
Raczej definitywnie możemy się pożegnać z małą co prawda nadzieją, że na tej trasie bedziemy mieć dworzec :( .
Radio Olsztyn nadało taką właśnie informację.
I nie tylko taką, bo znalazł się czas antenowy na wystąpienie jakiejś fiszy z Ełku a poza tym dziennikarz pozwolił by i nasz Starosta we wzmiankowanej sprawie dał głos...
Jakbym na własne uszy nie słyszał to bym nie uwierzył...
Otóż nasz starosta stwierdził, że ta trasa jeśli będzie przebiegała przez nasz teren to da szanse na przyśpieszony rozwój całego regionu EGO. I to ta normalna część jego wystąpienia.
Bo następnie stwierdził, że jeśli ta linia będzie tędy przebiegała to mieszkańcy Olecka będą np.
MOGLI W OKOLICY OLECKA WSIĄŚĆ DO POCIĄGU I POJECHAĆ NA KOLACJĘ DO RYGI LUB DO PARYŻA!
Dziennikarz który po kilku sekundach skomentował wypowiedź stwierdził z ukrywanym w głosie śmiechem:
FAJNY POMYSŁ MA PAN STAROSTA... TAK NA KOLACYJKĘ DO PARYŻA?.. NOOOO...

Cóż to powiedział mądry dr. Strosmajer o głupocie która to gdyby miała skrzydła?...

Mówią, że czasem lepiej zachować mądre milczenie niż otwierać usta, bo czar może prysnąć.

PostNapisane: Wt lis 24, 2009 9:47 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jakiś tam pociąg mu pozostał 8)

PostNapisane: Cz lis 26, 2009 8:26 pm 
Młodzik
Młodzik

Na kolacyjkę do Paryża - chyba że Białą Lokomotywą :lookdown:

PostNapisane: Pt kwi 09, 2010 11:29 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

NIE WRÓCĄ!!!!
Otoż wczoraj odkryłem kilka absurdów rodem z głębokiej Polski... Wybrałem cel: Gdańsk, miejsce startu: Olecko. Nic nadzwyczajnego w końcu jeżdżę tak sobie już 5 lat i zawsze było nasze miasto dość dobrze skomunikowane z Trójmiastem. Czarna rozpacz ogarnęła mnie wieczorem przed porannym wjazdem jak coś natchnęło mnie aby sprawdzić rozkład jazdy pociągów...
I tu się zaczyna:
1. Nasz wspaniały szynobus (ledwo rentowny ale jest) przyjeżdża do Ełku o godz. 7.25 - do tej pory jadąc tym sznobusem miało się w Ełku po paru minutach przesiadkę na pociągi do Olsztyna, Trójmiasta, Szczecina, Białegostoku, Warszawy. Dzięki temu szynobus wiózł nie tylko uczniów do liceów w Ełku i pracujących ale i ludzi chcących pojechać dalej w Polskę. Teraz okazało się, iż pociąg relacji Białystok - Szczecin zapewniający sprawne dostanie sie do Trójmiasta i dalej odjeżdża z Ełku o godz. 7.12!!! 13 minut wcześniej!!
2. Pomyślałem ok. o 10 jest pociąg w Olecku relacji Suwałki - Wrocław pojadę nim do Olsztyna tam 5 minut po przyjeździe można było przesiąść sie w pociąg tlk relacji Olsztyn - Szczecin. I tu opadła mi "kopara"... Pociąg Suwalki - Wrocław wjeżdża do Olsztna o godz. 13.56 a pociąg Olsztyn - Szczecin wyjeżdża o godz. 13.49!! 7 minut wcześniej!! Pociągi oba są tej samej firmy PKP Intercity!!

Jaka jest w tym momencie alternatywa?? albo wyjeżdżać wcześnie jeszcze jak jest ciemno z Olecka samochodem do Ełku i tam czatować na pociąg, albo jechać z Olecka o 10 przez Iławę (tu przesiadka na Przewozy Regionalne - w których należy kupić oddzielny bilet bo oczywiście obaj przewoźnicy swoich wzajemnie nie honorują). I tym sposobem zamiast jechać 6 h jedzie sie 9...

Więc drodzy olecczanie - lata walki o kolej w Olecku poszły się *****. Bo po co dostosować się do potrzeb pasażerów. To pasażer ma się dostosować do pociągu... A że pasażer się nie będzie chciał dostosować więc PKP uzna, że linia nie jest opłacalna i ją zlikwiduje...

PS. Konduktorzy w pociągach wiedzą o tym są niezwykle mili i pomocni ale jak sami mówią - co my możemy... A może możemy? Tylko trzeba to zorganizować?? Jakby ktoś miał ochotę to proszę o wysłanie maila z tym problemem na adres: rozkladjazdy@intercity.pl ja już napisałem. Może jeśli pojawi sięw iecej głosów krytyki to ktoś w białym kołnieżyku zrozumie, że to nie on jest ważny ale JA PASAŻER.

PostNapisane: So maja 01, 2010 11:42 am 
Młodzik
Młodzik

od 4 maja kursują nowe pociągi:
3 nowe do Ełku: 8.57 (jest to drugi pociąg do Wrocławia), 11:06 i 16:51
natomiast z Ełku do Olecka o godz. : 9:30, 16:17 i 18:01 (drugi pociąg z Wrocławia).

PostNapisane: Wt kwi 14, 2015 11:28 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Przeglądając otchłanie internetu znalazłem bardzo ciekawą informację:

"PKP Intercity wyłoniło producenta 10 lokomotyw spalinowych, które będą ciągnąć pociągi na wybranych, niezelektryfikowanych trasach.
(...)Nowe lokomotywy poprowadzą od października 2015 roku pociągi pasażerskie na liniach: Ełk - Korsze, Ełk - Olecko - Suwałki, Rzeszów - Zamość, Rzeszów - Zagórz, Krzyż - Gorzów Wlkp. - Kostrzyn, Piła - Krzyż.(...)"

Cały artykuł pod poniższym linkiem:
http://logistyka.wnp.pl/pesa-dostarczy- ... 1_0_0.html

Czy może wiecie coś więcej na temat powrotu pasażerskiego ruchu kolejowego w naszym regionie?

PostNapisane: Wt kwi 14, 2015 11:43 am 
Junior
Junior

IC zlikwidowało pociągi pośpieszne przez Olecko właśnie z powodu braku lokomotyw. Teoretycznie miały powrócić po zakupie nowych, ale na kolei wszystko możliwe...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]