Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest N kwi 22, 2018 12:52 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ciepło,cieplej,zimno?
PostNapisane: So lip 14, 2012 4:35 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Dołączył(a): N lut 05, 2006 12:09 pm
Posty: 1188
To,że oddaliśmy władzę przy urnach ludziom, którzy nie potrafią rządzić nawet we własnym prywatnym domu, staje się wiedzą powszechną. Tylko dlaczego ogół musi ponosić konsekwencję idiotycznych wyborów ? Poczytajmy i wyciągnijmy wnioski.
PRO FIDE REGE ET LEGE

-Władze Olsztyna chcą oddać rynek ciepła prywatnemu podmiotowi, który ma wybudować Kombinat Energetyczny na gaz. Jak wyliczyli, niezależnie od siebie, dwaj eksperci od ciepłownictwa, spowoduje to ponad 3-krotny wzrost cen ciepła dla mieszkańców. Gdy ta informacja została ujawniona przez niszowe pismo DEBATA, w mieście spontanicznie powstał Komitet Obrony Mieszkańców Olsztyna, skupiający kilka rad osiedli i stowarzyszeń. Komitet domaga zaniechania tej gigantycznej inwestycji i zaproponuje inne rozwiązanie problemu zaopatrzenia w ciepło.

Władze Olsztyna (PO plus prezydent związany do niedawna z PSL) jako powód dla tej gigantycznej inwestycji podały decyzję fabryki opon Michelin, iż ta będzie zaopatrywać w ciepło miasto tylko do końca 2017 roku. (kotłownia fabryki pokrywa ok. 40% potrzeb cieplnych Olsztyna). Jednak, jak mówią niezależni eksperci, po to by zastąpić kotłownię Michelin nie trzeba budować elektrowni za 500-700 mln złotych o mocy termicznej 100 MW i ponosić dodatkowo nakładów inwestycyjnych około 300mln na system ciepłowniczy. Cel można osiągnąć prowadząc inwestycję samodzielnie ze znacznie mniejszymi nakładami- pisze Adam Socha z olsztyńskiej „Debaty”.

Socha zauważa również, że zaskoczenie budzi też plan władz miasta rozbicia spółki komunalnej Mpec, która jest w doskonałej kondycji, na 2 podmioty: sieć i ciepłownię. Ciepłownia ma być przekazana aportem spółce celowej wraz z działką pod budowę kombinatu, którą już zakupiono za 12 mln zł. Podmiot prywatny (nieznany mieszkańcom, a który już stawia warunki) ma objąć w spółce 61% udziałów i zrealizować inwestycje w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Ta formuła też wzbudza nieufność mieszkańców, gdyż w zamówionym przez władze miasta opracowaniu, które stało oficjalnym dokumentem, przyjętym jako załącznik do uchwały, czytamy: „ realizacja inwestycji w takiej formule może spowodować w dalszej perspektywie UTRATĘ MOŻLIWOŚCI KONTROLI PRZEZ MIASTO, JAKO WŁAŚCICIELA, POLITYKI CENOWEJ STOSOWANEJ PRZEZ NOWY PODMIOT”.

Zdaniem publicysty również wybór jako paliwa – gazu, budzi niepokój mieszkańców, gdyż już w tej chwili jest on ponad dwukrotnie droższy niż węgiel. Decyzję o budowie Kombinatu Energetycznego podjęto bez konsultacji społecznych. Rządząca Olsztynem koalicja storpedowała też próbę zwołania nadzwyczajnej sesji rady miasta na ten temat. Dopiero publikacja w niezależnym piśmie DEBATA zmusiła prezydenta miasta do ogłoszenia otwartego zebrania w tej sprawie.

Wobec milczenia lokalnych mediów na temat tego problemu Komitet wydrukował ulotkę, w której poinformował mieszkańców, co szykują władze miasta. Ta ulotka sprawiła, że 26 czerwca sala sesyjna ratusza nie pomieściła wszystkich przybyłych. Zaprezentowany przez władze miasta projekt budowy kombinatu energetycznego na gaz został przez zebranych odrzucony. Nie pomogły wyświetlane wykresy i wyliczenia (tym razem podano, iż kombinat ma kosztować 460 mln zł plus 300 mln zł modernizacja sieci). Na nic się zdało zapewnienie wynajętych przez miasto przedstawicieli firm konsultingowych, że inwestycja spowoduje „tylko” 50% podwyżkę cen ciepła. Mieszkańcy obecni na zebraniu domagali się znalezienia innego, tańszego rozwiązania, realizowanego samodzielnie przez Mpec, bez oddawania rynku produkcji ciepła podmiotowi zewnętrznemu.

Według Sochy niezależni eksperci na takie rozwiązania wskazują. Wobec spacyfikowania przez władze miasta specjalisty od ciepłownictwa, emerytowanego pracownika Mpecu (przestał odbierać telefony i odpowiadać na maile) Komitet skorzystał z pomocy niezależnego eksperta, według którego jest możliwe alternatywne rozwiązanie, korzystniejsze dla mieszkańców i Spółki MPEC. Jednocześnie stwierdził, że forsowane przez miasto rozwiązanie zakończy się klapą, a skutki tego boleśnie odczują mieszkańcy.

Dziennikarz niszowej "Debaty", która jako jedyna zajęła się problemem, pisze również, że Komitet Obrońców Mieszkańców Olsztyna domaga się od władz miasta dwóch rzeczy: konsultacji społecznych w okresie wrzesień-październik, bowiem prezydent zwołał spotkanie mieszkańców na 24 lipca, o g. 17.00 w Auli Wydziału Biologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, w środku sezonu urlopowego. Na dodatek ulica Warszawska prowadząca do siedziby uczelni jest rozkopana i jazda nią jest bardzo utrudniona. Komitet chce również umożliwienia ekspertowi strony społecznej zaprezentowania, na zebraniu 24 lipca, alternatywnej koncepcji zaopatrzenia w ciepło miasta.

Ł.A


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ciepło,cieplej,zimno?
PostNapisane: N lip 15, 2012 8:55 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Dołączył(a): N lut 05, 2006 12:09 pm
Posty: 1188
W kontekscie całej sprawy mam pytanie do Zarządu SM POJEZIERZE. Pytam publicznie - jak teraz wygląda cała inwestycja byłego prezesa Procyka, tzw. "Rura Procyka" czyli ciepłownicza sieć przesyłowa SM POJEZIERZE ? Dla osobistych ambicji z powodu konfliktu z MPEC-em, wydano miliony złotych, kosztami inwestycji obciążając spółdzielców i teraz tą rurę możemy sobie w d.pę wsadzić ? Czy też mamy wsadzić was do państwowego ośrodka odosobnienia ?

PRO FIDE REGE ET LEGE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ciepło,cieplej,zimno?
PostNapisane: Cz lip 19, 2012 3:56 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Dołączył(a): N lut 05, 2006 12:09 pm
Posty: 1188
Publiczne osobiste pytanie do prezesa SM POJEZIERZE Wiesława Barańskiego:
Czy to prawda, że w porozumieniu z władzami miasta (Grzymowicz, Grzymowicz!) chce pan uczestniczyć w budowie kombinatu ciepłowniczego na gaz ( od ruskich?) o wartości inwestycji 700 mln złotych, do której chcecie podłączyć SM POJEZIERZE zamiast do spółki miejskiej MPEC ? Już raz nabiliście nas w " rurę Procyka", za którą bulimy do dziś. Mamy kolejny raz ponosić koszty waszych fanaberii?
NIE BĄDŹ BEZCZYNNY ! TRZEBA PROTESTOWAĆ ! CHCESZ PŁACIĆ TRZY RAZY WIĘCEJ ZA CIEPŁO? NIE ? TO PRZYJDŹ NA KONSULTACJE Z MIESZKAŃCAMI ORGANIZOWANYMI PRZEZ WŁADZE MIASTA: 24 LIPCA 2012 O GODZINIE 17 W AULI WYDZIAŁU BIOLOGII UNIWERSYTETU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO PRZY ULICY OCZAPOWSKIEGO 1A.

PAMIĘTAJ NIE DAJ SIĘ ROLOWAĆ WYDRWIGROSZOM I PAMIĘTAJ JAK GŁOSOWAĆ W WYBORACH DO WŁADZ MIASTA

PRO FIDE REGE ET LEGE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ciepło,cieplej,zimno?
PostNapisane: Pt lip 20, 2012 10:40 am 
Forumowy As
Forumowy As

Dołączył(a): Śr maja 24, 2006 3:45 pm
Posty: 1354
Nie pojmuję po co wybory, przcież prezydentem może zostać ks. proboszcz a Radę zastąpić Radą Parafialną, konsultacje społeczne niech prowadzą kółka różańcowe a pod rury co podpiąć wszystkie kościoły - oczywiście bezumownie (Ostróda się kłania).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ciepło,cieplej,zimno?
PostNapisane: So lip 21, 2012 4:06 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Dołączył(a): N lut 05, 2006 12:09 pm
Posty: 1188
Mein user Dorden! Zgadza się! Gdyby to był ktoś pokroju ojca T.Rydzyka już dawno mielibyśmy obwodnicę, wyremontowane jezdnie i chodniki , nowy stadion i przede wszystkim to co najważniejsze : nową tanią ciepłownię. Przykład Torunia z geotermią, gdzie miasto wchodzi w interes z Rydzykiem najlepiej o tym świadczy. Rydzyk dokonał tego mimo cofnięcia dotacji, szykan i zmasowanej kampanii przeciw niemu. Herrenvolk lemingów został pognębiony przez untermenscha mohera!

PRO FIDE REGE ET LEGE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ciepło,cieplej,zimno?
PostNapisane: N lip 22, 2012 8:32 am 
Forumowy As
Forumowy As

Dołączył(a): Śr maja 24, 2006 3:45 pm
Posty: 1354
Popatrz, na pięć wpisów - cztery twoje, tylko Ja się zlitowałem , może to Twoja gadka z Panem lub z samym sobą a to już choroba. PS. Wszystkiego najlepszgo z okazji 22 lipca WAŻNEGO ŚWIĘTA DLA PRAWDZIWEGO POLAKA.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ciepło,cieplej,zimno?
PostNapisane: N lip 22, 2012 4:27 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Dołączył(a): N lut 05, 2006 12:09 pm
Posty: 1188
Drogi user "dorden" ! Litościwy z ciebie gość, jesteś więc potencjalnym polem do ewangelizacji. Natomiast ja nie oczekuję od ciebie litości, bom człek szczęśliwy.Powiadasz waść,że gadam sam ze sobą i to są symptomy ? Widzisz, drogi user, to tak z nudów sobie plaskam przed kolejnym wyjazdem z Tuskolandu.Natomiast nie da się ukryć, że forum spsiało od czasu jak wyemigrowały stąd jego tuzy( a może to kanikuła?). Tak więc całą jego urodę stanowi obecnie monotematyczne ujadanie antyklerykałów.I to są właśnie poważne symptomy schorzenia o cechach obsesji, przeradzającej się w manię prześladowczą. Zobacz waść jak odeszliśmy daleko o głównego tematu - budowy nowej ciepłowni.
P.S Acan deklarujesz,żeś Polak prawdziwy ? A jak się poznajecie ? W kontekście 22 lipca rozumiem,że należysz do ludu nadwołżańskiego, czyli sowiecki desant 1944 ?

PRO FIDE REGE ET LEGE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Edytor Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie, w szczególności w przypadku zgłoszenia nadużycia, do usuwania treści sprzecznych z prawem, treści reklamowych, treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną. Uczestnicy Forum wm.pl poprzez umieszczenie swoich komentarzy i opinii na stronach Forum wyrażają zgodę na publikowanie tych treści na łamach "Gazety Olsztyńskiej" oraz w innych mediach wydawanych przez Edytor Sp. z o.o. i Wydawcę Olsztyn Sp. z o.o.

Gazeta Olsztyńska Dziennik Elbl‘ski Portal Warmii i Mazur WM.pl Wypoczynek na Mazurach MojeMazury.pl Portal Orientacja.pl Nasz Olsztyniak Nasz Elbląg Nasz Ełk Fundacja Przyszłość dla dzieci Olsztyński Portal Studencki
POWERED_BY