Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pt sty 19, 2018 7:29 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: jak oszczędzać
PostNapisane: Śr sty 23, 2013 11:52 pm 
Berbeć
Berbeć

Chciałem dowiedzieć się i podyskutować o sposobach na oszczędzanie pieniędzy? Co stosujecie na codzień?

Tytuł: Re: jak oszczędzać
PostNapisane: Cz sty 24, 2013 8:47 am 
Młodzik
Młodzik

...staram się wydawać mniej niż zarabiam :D
W ten sposób parę groszy co miesiąc się odkłada...

PostNapisane: Cz sty 24, 2013 5:26 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Sami nie musicie oszczędzać, już POlszewiki Donalda w tym "pomogą" i zrobią to za Was.

PostNapisane: Cz sty 24, 2013 5:40 pm 
Młodzik
Młodzik

A było się zapisać do Sejmu!!!Nie musiałbyś oszczędzać-jak na ten przykład niejaka pani Sochacz.

PostNapisane: Cz sty 24, 2013 6:49 pm 
Fanatyk
Fanatyk

A ja stosuję maksymę pewnego narodu :wink: ''nie myśl jak oszczędzić myśl jak zarobić .

PostNapisane: Cz sty 24, 2013 9:07 pm 
Legenda Forum
Legenda Forum

kasa na giełdę i zamiast 4% w banku mozesz liczyć na 50% a nawet na 500% rocznie.
To jednak działa w obie strony. :idea:

PostNapisane: Cz sty 24, 2013 10:55 pm 
Berbeć
Berbeć

Ja na giełdzie raz zarobiłem prawie 150 % w 3 miesiące :) a innym razem prawie 2 lata miałem kasę zamrożona żeby sprzedać po tyle samo co kupiłem

A teraz stosuje karty zniżkowe - sporo da się oszczędzić

PostNapisane: So sty 26, 2013 7:23 pm 
Forumowy As
Forumowy As

dochodzeniowy ty jeszcze tutaj? nie możliwe

tak czy siak, oszczędzanie to jedna forma zarobku a raczej przy takiej inflacji forma trzymania gotówki na lokatach jest trochę bez sensu, biorąc pod uwagę fakt, że w najbliższym czasie połowa lokat dostępnych na rynku zmniejszy oprocentowanie od 0,5% do 2%.

Jak oszczędzać? Prosta odpowiedź nie wydawać głupio pieniędzy.
Kiedyś dawno temu znajomy powiedział mi: "Cieszymy się każdą złotówką jaką zarabiamy na lokatach, a później lecimy na kebaba/kanapkę/zapiekankę i wcinamy ją" - oszczędzanie zaczyna się w głowie i ewoluuje. Zmiana podstawowych nawyków jest najlepszą drogą do oszczędzania. Przytoczę kilka przykładów:

1) Zamiast kupować drugiego śniadania albo gotowego dania - zrób sobie jedzenie w domu i zabierz do pracy
2) Zamiast ogrzewać całe mieszkanie na najwyższym stopniu - ubierz się cieplej.
3) Samochód - NIE. Rower - TAK. Olsztyn jest na tyle płaskim miejscem, że można bez problemu dojechać wszędzie na rowerze. Ba w godzinach szczytu nawet osoba bez FORMY jest w stanie dojechać szybciej niż niejeden autobus.
4) Kąpiel - nie. Prysznic - tak. Ilość wody potrzebna na kąpiel niestety jest dla połowy Polaków wielkim wydatkiem, jeżeli nie luksusem, przy takich cenach wody i ścieków.
5) Szybka spłata wszystkich finansowych "pasywów" - spłata kredytów, pożyczek i innych zobowiązań finansowych może oszczędzić nam wiele odsetek na koniec roku.

I wiele wiele innych. Pewnie temat się rozwinie.

Pozdrawiam

PostNapisane: N sty 27, 2013 12:20 am 
Legenda Forum
Legenda Forum

Kanapki predzej czy później odbiją się czkawką. Chleb to zamulacz jelit i żródło problemów. Nie kupuję chleba . Pieke sobie sam. Jeden chleb 750 gram starcza na tydzień. Jem dwie kromki na dzień.Jedna na sniadanie a druga na drugie sniadanie.Chleb z maki razowej więcej żytni niż pszenny.
Piekarze bija na alarm .Spada sprzedaż pieczywa i spadaja zyski ze sprzedaży pseudo chleba .
Bułka to już kompletna porażka ,a słodka bułka powinna być oznaczona w sklepie trupią czaszką.
Chyba fajki są zdrowsze :lol:

PostNapisane: Pn sty 28, 2013 8:57 pm 
Forumowy As
Forumowy As

dochodzeniowy napisał(a):
Kanapki predzej czy później odbiją się czkawką. Chleb to zamulacz jelit i żródło problemów. Nie kupuję chleba . Pieke sobie sam. Jeden chleb 750 gram starcza na tydzień. Jem dwie kromki na dzień.Jedna na sniadanie a druga na drugie sniadanie.Chleb z maki razowej więcej żytni niż pszenny.
Piekarze bija na alarm .Spada sprzedaż pieczywa i spadaja zyski ze sprzedaży pseudo chleba .
Bułka to już kompletna porażka ,a słodka bułka powinna być oznaczona w sklepie trupią czaszką.
Chyba fajki są zdrowsze :lol:

Zgadzam się z Tobą w 100%. Chleb to zapychacz. Dlatego nie jem chleba normalnego tylko czarny pełnoziarnisty (mokry) - daje on poczucie napełnienia już po jednej kromce i starcza na kilka godzin ze względu na ilość ziaren. Jeżeli robisz chleb samodzielnie no to pogratulować jest to jakaś metoda na oszczędność i jest to dobra droga to dodatkowych miedziaków w kieszeni.

Ja natomiast jestem zwolennikiem zdrowego żywienia i mogę spokojnie zaopatrzyć się w warzywa i inne artykuły za totalne grosze, więc słowom, które ktoś mi powiedział "Na jedzeniu nie można oszczędzać" - muszę powiedzieć stanowcze NIE. Najwięcej można zaoszczędzić na jedzeniu wcale nie rezygnując z jakości tego jedzenia. Trzeba tylko chcieć i trochę pogotować samemu. Poza tym zawsze jest wiele tak zwanych "studenckich" metod oszczędzania.

Ale o tym może w innym poście.

PostNapisane: Pt lut 01, 2013 12:48 am 
Legenda Forum
Legenda Forum

Studenckie metody kojarzą mi się z tym ,że się przeliczało objetość na zawartość i cenę .
Koktail Jabłkowy miał najwiecej alkoholu za najniższą cenę :lol:
Za to w knajpie zawsze oszukiwali na objetości szczególnie Piwa z pianą lub na odwrót :idea:
i koniecznie do piwa trzeba było kupić kawałek sera żółtego i moge się załozyć ze też był oszukany na wadze :lol:

PostNapisane: Pt lut 01, 2013 2:18 pm 
Forumowy As
Forumowy As

dochodzeniowy napisał(a):
Studenckie metody kojarzą mi się z tym ,że się przeliczało objetość na zawartość i cenę .
Koktail Jabłkowy miał najwiecej alkoholu za najniższą cenę

Nie, nie o takie mi chodziło metody studenckie.
Jeszcze za moich czasów można było spotkać się z comiesięcznymi pielgrzymkami studentów do parafii i zakrystie po pomoc z UE dla najbiedniejszych. Studenci brali co tylko mogli aby później z tego w kuchniach gotować co tylko możliwe. Tak to śmiesznie jest z naszym Olsztynem, że ludzie z całego województwa zjeżdżają się łudzeni lepszą przyszłością związaną ze zdobyciem doświadczenia na studiach lub samego wykształcenia, które ma być drogą do posady lub zatrudnienia, jednak większości z tych ludzi po prostu nie stać na życie we "wspaniałym" Olsztynie z jego "nowoczesnością".

Dlatego w skrócie - metoda studencka - to odbieranie od kościoła co miesięcznego daru w postaci mleka, mąki, ciastek i innych cudownych, umożliwiających przetrwanie, darów. Dla mnie osobiście wydaje się to straszne, bo niesamowicie upadla ludzi już na samym początku życia, ale jakie pozostaje młodym ludziom, których nie stać na jedzenie ([b]i nie mówię tu o imprezowiczach z kasą od rodziców[/]), bo muszą opłacić lokum, bilet i kserówki. Po prostu straszne. To tak w skrócie o metodzie studenckiej.

PS jest jeszcze metoda przedsiębiorczego studenta - musi posiadać samochód - jeździ po parafiach co miesiąc, zbiera datki w pokoju w akademiku i odsprzedaje współlokatorom i współmieszkańcom po "promocyjnych cenach".

PPS tak moi drodzy to rzeczywistość dzisiejszych studentów, których serdecznie pozdrawiam.

PostNapisane: Pt lut 01, 2013 8:55 pm 
Młodzik
Młodzik

A ja wam powiadam:
Kto oszczędny i praktyczny
ten ma parnik elektryczny.

PostNapisane: Śr mar 06, 2013 10:45 pm 
Legenda Forum
Legenda Forum

w natrętnej reklamie wmawiają ,ze jak kupisz cos taniej to nie oszczędzasz pieniędzy.
Oszczedzasz niby tylko jak wpłacasz na konto .
Czy oni maja nas za debili?

PostNapisane: Cz mar 07, 2013 8:41 am 
Forumowy As
Forumowy As

Jak nie, jak tak. ;(

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]