Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr cze 28, 2017 7:33 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jaki model
PostNapisane: Śr lis 25, 2009 9:52 pm 
Ekspert
Ekspert

ZJS napisał(a):
P.S- A tak z ciekawości - jakiż to ród zacny bliski sercu waszmości ,a ? :heart:

Na ostatnim naszym spotkaniu, zakończonym balem, byli Żółkiewscy, Braniccy, Potoccy, chodkiewiczowie, Firlejowie, Czartoryccy, Jabłonowscy, Kiszkowie / przez kiszków Radziwiłowie są mi powinowaci/, Krasiccy, Kmitowie, Koniecpolscy, Lisowscy, Opalińscy, Sapiehowie, Radziwiłowie, Sobiescy, Tęczyńscy, Tyszkiewiczowie, Wiśniowieccy, Zamoyscy i niemało innych też znamienitych rodów ale do nich nie starczyło mi sił dotrzeć, chociaż szampan był słaby.

Bliscy byli mi Radziwiłowie i Sapiehowie ale jak jeden z nich generalnym medykiem został w pewnej podrzędnej guberni unijnej a drugi z "grunwaldem" na pluszaki w Afryce polował z helikoptera /żeby z samochodu chociaż to bym strawił/ to serce straciłem i może Waść cościk zaproponujesz , aaaa .......Obrazek

a'hooy! :shock:

I piwem też nie poić ani inszym paskudztwem bezalkoholowym

PostNapisane: Pt lis 27, 2009 9:47 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Wielkie rody, wielkie rody ...."Jam nie z soli ,ale z...ropy ,gazu ?" Nie sądzisz waszmość ,że trza krwi świeżej? Jak już powstało tyle świeżych starych rodów ubeckiej szlachty i szlachty jerozolimskiej ,czyż pośród Kulczyków, Gudzowatych , Krauzów a takoż i mistrz Adam Michnik człek majętny , nie znajdzie się mąż godny płaszcza gronostajowego? Hę ?

Vive le roi ! PRO FIDE LEGE ET REGE !

A dla Topcia kosteczka !

PostNapisane: Pt lis 27, 2009 10:30 pm 
Ekspert
Ekspert

ZJS napisał(a):
Wielkie rody, wielkie rody ...."Jam nie z soli ,ale z...ropy ,gazu ?" Nie sądzisz waszmość ,że trza krwi świeżej? Jak już powstało tyle świeżych starych rodów ubeckiej szlachty i szlachty jerozolimskiej ,czyż pośród Kulczyków, Gudzowatych , Krauzów a takoż i mistrz Adam Michnik człek majętny , nie znajdzie się mąż godny płaszcza gronostajowego? Hę ?

Vive le roi ! PRO FIDE LEGE ET REGE !

A dla Topcia kosteczka !

Dobrze napisane o "świeżych starych rodach" ale oni wszyscy , jak by to ująć żeby nikogo nie urazić, nie czują blusa.

Stary świat i fundamenta na których spoczywał rysują się, pękają i walą. Idzie nowe.

Pisałem o obecnym Prezydencie USA że ma /brak mi stosownych okresleń/ nadaną "moc" a dlatego jest jedną z jaskółek nowego gdyż ta "moc" jest przypisana do jego "ciała duchowego".Mocarze czasów schyłku, od Ery Panny do Ery ryb -12500lat łacznie z nocą czasów Era Barana i Ryb "moc" mieli i maja przypisywaną do ciała fizycznego.
Obama jest pierwszą znaną mi osobą z takimi własciwościami i toruje drogę, przygotowuje grunt pod czasy wzlotu, Era Wodnika, Panny około 12500lat.

Stary świat skończy się z dniem 21 grudnia 2012 roku bo w dniu tym znajdziemy się własnie w Erze Wodnika.

Nie bedzie to "koniec świata" chociaż pewne niespodzianki jak to zazwyczaj przy zmianie Er ludzkość czekają ale powoli rzeczy niemożliwe zaczną być wykonalnymi i dostepnymi.

Sobaczymy obaj na demokrację ale popatrz przyjacielu nawet na tym polu, w ciagu zaledwie paru dziesiątków lat, jestesmy świadkami dużego postępu np, Stan Tymiński i tamto zdziczenie narodu.

Sam przyznasz że jest pewien postęp a niebawem nadejdzie moment że ludzie po prostu, z dnia na dzień, pognają to tałatajstwo rzadzące dzisiaj światem i sami sobie się dziwić będą że słuchali się takich tępaków.

Pozdrawiam

a'hooy! :shock:

Ps. Topcio dziękuje za kosteczkę ale .... kosteczek już z obawy o stan uzębienia nie je, ma 15 lat.

I piwem też nie poić ani inszym paskudztwem bezalkoholowym

PostNapisane: Pt maja 24, 2013 9:04 am 
Ekspert
Ekspert

poganka napisał(a):
Bez lustracji i dekomunizacji nie ma co marzyć o NORMALNYM państwie,,,w Polsce 8)

Podtrzymuję i wierzę :)

PostNapisane: Pt maja 24, 2013 9:19 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Bardziej od lustracji i dekomunizacji potrzebna jest dekretynizacja. Potrzeba ta dotyczy co najmniej 30% społeczeństwa.

PostNapisane: So maja 25, 2013 5:50 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Ale dekretynizacja zajmie niestety kilka pokoleń, a do tamtego wystarczyłaby jedna ustawa.

PostNapisane: Śr mar 02, 2016 7:05 pm 
Ekspert
Ekspert

poganka napisał(a):
Bez lustracji i dekomunizacji nie ma co marzyć o NORMALNYM państwie,,,w Polsce 8)

A dla mnie nadal to powyżej jest aktualne, he. Czy jest to możliwe???

Miłego dnia.

PostNapisane: Śr mar 02, 2016 7:43 pm 
Ekspert
Ekspert

poganka napisał(a):
poganka napisał(a):

A dla mnie nadal to powyżej jest aktualne, he. Czy jest to możliwe???

Miłego dnia.

To już się dzieje Poganko i myślę, że PiS doprowadzi sprawę do końca. Trochę zaniepokoiła mnie jednak wczorajsza retoryka obchodów dnia żołnierzy wyklętych, gdyż 100 razy powiedziano o komunistycznych oprawcach i odmieniano ten zwrot przez wszystkie przypadki, a nikt nie miał odwagi nazwać ich z imienia i nazwiska, o narodowości w ogóle nie wspominając. To tak, jak z bezimiennymi nazistami, których w końcu zaczęliśmy nazywać Niemcami i moim zdaniem tak samo trzeba w końcu otwarcie powiedzieć, że Polaków nie mordowali jacyś wirtualni komuniści, tylko po prostu żydzi, z paszportami polskimi i radzieckimi...

PostNapisane: Cz mar 03, 2016 10:20 am 
Nałogowiec
Nałogowiec

a1410 napisał(a):
To tak, jak z bezimiennymi nazistami, których w końcu zaczęliśmy nazywać Niemcami i moim zdaniem tak samo trzeba w końcu otwarcie powiedzieć, że Polaków nie mordowali jacyś wirtualni komuniści, tylko po prostu żydzi, z paszportami polskimi i radzieckimi...

Jasne! Sami siebie posyłali do gazu, mordowali w Jedwabnem, Radomiu, deportowali przymusowo w 1968 roku itp...
Tak sobie myślę że z taką chorobliwą obsesją to chyba boisz się otworzyć lodówkę w obawie że wyskoczy żyd z pejsami. :D
Ale nie martw się - ponoć gmina żydowska w Polsce liczy około 1500 zarejestrowanych wyznawców wiary mojżeszowej..
Arabów jest wielokrotnie więcej i tych należy się dziś obawiać. :(

PostNapisane: Cz mar 03, 2016 12:49 pm 
Ekspert
Ekspert

a1410 napisał(a):
myślę, że PiS doprowadzi sprawę do końca. .

Też tak myślę, bo kto jeśli nie właśnie ta opcja :)

Wszystko co się dzieje dzisiaj tu i teraz jest obciążone nie nazywaniem rzeczy po imieniu. A jeżeli już to "wokoło Wojtek". Czyżby to taka nasza przypadłość? Czy może na wieki wieków obawa przed KIMŚ?

Jesteśmy podzieleni jako naród ale to nie znaczy, że tak będzie zawsze. Dla każdego dla kogo jest ważna Ojczyzna i rodacy zawsze będzie dążył do zgody i zrozumienia. Pożyjemy , zobaczymy, ja wierzę w dobrą zmianę :)
Pozdrawiam

PostNapisane: Cz mar 03, 2016 7:58 pm 
Ekspert
Ekspert

j. napisał(a):
a1410 napisał(a):
To tak, jak z bezimiennymi nazistami, których w końcu zaczęliśmy nazywać Niemcami i moim zdaniem tak samo trzeba w końcu otwarcie powiedzieć, że Polaków nie mordowali jacyś wirtualni komuniści, tylko po prostu żydzi, z paszportami polskimi i radzieckimi...

Jasne! Sami siebie posyłali do gazu, mordowali w Jedwabnem, Radomiu, deportowali przymusowo w 1968 roku itp...
Tak sobie myślę że z taką chorobliwą obsesją to chyba boisz się otworzyć lodówkę w obawie że wyskoczy żyd z pejsami. :D
Ale nie martw się - ponoć gmina żydowska w Polsce liczy około 1500 zarejestrowanych wyznawców wiary mojżeszowej..
Arabów jest wielokrotnie więcej i tych należy się dziś obawiać. :(

Historycy spierali się, czy krótko po wojnie mniejszość żydowska liczyła 1 czy 2% ogółu mieszkańców Polski, ale udział żydów wśród podoficerów i oficerów UB sięgał 50%...i 68 rok był między innymi wynikiem tych 50%...

PostNapisane: Pt mar 04, 2016 1:15 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ech.... Wersja dla "ciemnego luda" wymyślona przez KC PZPR. Do tego "syjoniści do syjonu".... :P :D
Poczytaj sobie o wojnie w 1967 roku i dlaczego Polska zerwała stosunki z Izraelem, zresztą na polecenie Moskwy.
No bo przecież te brzydkie syjoniści bili biednych Palestyńczyków finansowanych z Kremla. A przy okazji spuścili bańki Egiptowi i Syrii.
Z Polski wykorzystując trend polityczny deportowano tzw syjonistów, przy czym większość to byli Polacy krytyczni wobec komuny a Żydów było niewielu bo większość wyjechała w latach 1950-56. Ekipa Gomułki wykorzystała po prostu pretekst aby pozbyć się ludzi niewygodnych, wyrzucono część generalicji OPK na czele z dowódcą... :(
Ja to pamiętam bo wówczas byłem w wojsku i pamiętam tą panikę .....

Dobra, dość , bo zaczynam wpadać we wspominki....

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]