Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr lis 26, 2014 9:19 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: EXOTIC GREEN OPINIE PRACA W HOLANDII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostNapisane: Śr maja 25, 2011 5:47 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ja tu jestem nie za długo jak na holandie ale rozczarowała mnie ta praca i nie chodzi tu o samą pracę ale o organizacje i podejście firmy do pracownika !!! I nie wiecie w gadanie że jedziesz tu do konkretnej pracy (jak to obiecują w biurze ) bzdura totalna - to jest widzimisie planingu gdzie kto trafi.Dla nich jesteś tylko cyferką w komputerze i potencjalnym dochodem dla firmy . Jeśli masz szczęście to trafisz do stałej pracy i jakośtwoje przelewy beda wygladały ale jesli nie przytrafi ci sie stała praca to szału niema ....16.80 euro odciagaja za każdy dzień przepracowany i nie ważne czy robiłeś 2h czy 12h .I żyby te 16 e jeszcze gwarantowało godziwe zakwaterowanie !!! PLUSKWIAKI PAJAKI MRÓWKI to standard w domkach .Totalny syf . Tak jest np. na PARKU . A z dodzwonieniem sie do koordynatora z problemem to tak jak trafic w totka ! Mają cie głęboko w d.... a jak nawet łaskawie odbiorą to i tak cię zleją !
AAAA I POD ŻADNYM POZOREM NIE ŁAPCIE SIĘ NA CHWYT ŻE JAK WEŹMIECIE AUTO TO BĘDZIE LEPIEJ ZPRACĄ I DOSTANIECIE 10 E ZA KIEROWANIE TYGODNIOWO ...BZDET TOTALNY kare to tak dostaniesz za ryski kilometry itp.
To na tyle powodzenia !!! Ale zastanówcie się kilka razy zanim tu wyjedziecie .

PostNapisane: So maja 28, 2011 9:45 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam wszystkich bylych i obecnych pracowników tej firmy.
Jak tak czytam i cztyam to uważam ze czas się zająć lustracją tego co tam się dzieje,bo przepisy unijne są jednoznaczne i w Holandii też pracodawcy muszą je przestrzegać,jest tam mój syn i jak sie dowiem,że cos jest nie tak gwarantuje,że ściągne cała ambasadę moi koledzy prawnicy ze mną na czele przetrzepią wszystkie dokumenty w tej firmirmie w Polsce no i oczywiście nagłośnimy w mediach w Polsce tę firmę beda mieć reklamę na całym świecie juz ja o to zadbam.No to od dziś bacznie się jej będę przygladać.Buziaki dzieciaki i pamiętajcie ze tam jest ambasada do której mozna o pomoc się zgłosić a w Polsce są Sądy które pomoga Wam rozprawić się z niedotrzmaniem umowy.Dowiem sie kto jest generalnie odpowiedzialny w Holandii za werbowanych tam ludzi i dotrzemy do niego z pytaniem czy wie co sie tu dzieje.Pozdrawiam mamunia.[l

PostNapisane: Wt cze 07, 2011 11:58 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Napisze tak-do exotica trafilam nie przez przypadek,a za namowa siostry,ktora byla tam rok temu i ktorej rzeczywiscie udalo sie zarobic sporo kaski.Ja takiego szczescia nie mialam.Wyjechalam z Lodzi swoim autem,dostalam rzekomo dobry adres do miejscowosci Sas van Gent.Na miejscu okazalo sie,ze miejscowosc owszem istnieje i jest przesliczna,do tego polozona jakies 20 km od morza,ale jakiez bylo moje zdziwienie,gdy zobaczylam,ze podany adres nie istnieje.Zadzwonilam do koordynatorki o imieniu Iwona,ktora zadzwonila i powiedziala,ze podali mi zly nr domu,to mial byc nr.2,a nie 22.Domek byl zajebisty-przestronny,ale...sami faceci,melina i syf w lazience,w wannie wlosy,nie powiem skad,nie splukane,bloto i brud,jeden gosc o imieniu Tomek pijak i brudas,do tego bajkopisarz,pracujacy na papryce-masakra,ludzie uciekali,bo ten czlowiek sie nie myl i nie zmienial ubran po pracy...zadzwonilam do Ewki(na szczescie suka odchodzi w tym tygodniu,na jej miejsce przyszla nowa-Magda,wydaje sie w porzadku,przynajmniej na razie,odbiera tel i pomaga ludziom)rozmowe z Ewka nagralam,przynajmniej czesciowo.I tak trafilam do Westdorpe,do naprawde zajebistych ludzi,ktorych jedynym nalogiem sa papierosy.Pracowalam na baklazanach,najpierw na scinke,potem na sortownie,ale alergia mnie zmogla.Przeniesli mnie na fajna chate w RIjsbergen,niedaleko parku Petersven.OGolnie beda go likwidowac,czesc osob przeniesli na hotel przerobiony z klasztoru.Ja pracowalam na sadzonkach z chlopakiem,ekipa fajna,praca na luzie,szefostwo ok,wyplata co tydzien we wtorek,potem byly pomidory za ktore exotic nie zaplacil,ale to zglosilam i potem service pack w etten-leur,jesli powiem,ze sliwki,kulki i service to najmniej oplacalne prace w exoticu,to jest to niestety prawda,zarowno dla tych co maja wiekowke i nie maja.Ci co maja dostaja na czysto 166 euro,a reszta 200,kokosow nie ma,ale praca smieszna i lekka.Chlopak trafil na czekoladki,wiec za 3,4 dni dostawal po 380 przelewu,ale niestety dobre czasy sie skonczyly,bo zwolniono 60 osob,40 siedzi na razie na dzien dzisiejszy bez jakiegokolwiek zajecia.Jesli chodzi o koordynatorow to chyba najbardziej w porzadku sa Eryk i Magda.Jesli chodzi o Marcela,to juz troche gorzej,moze i pomaga,ale troche nieodpowiedzialny jest.Ewka i Majka to totalne dno,nawet gdyby czlowiek skakal i malpowal przed nimi,to i tak nie zwroca uwagi.A dzis 7 czerwca konczy sie moja przgoda z exoticiem,jutro wracam do domu,jesli ktos ma jakies pytania to jest moj mail-madziulak666@interia.pl p.s w Rijsbergen jest zajebiste jezioro,godne uwagi;)

PostNapisane: N cze 12, 2011 11:06 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Mieszkałam w slynnym Parku w WERNHOUT.
Warunki i wyzysk nie do opisania, to trzeba zobaczyc na wlasne oczy.
Bylam kiedys na wymianie studenckiej w Belgii i wiem dokladnie jakie powinny byc ceny za mieszkanie. Cena za wynajem w slynnym Parku 'pokoju' to okolo 300 euro za miesiac!!!!! Moj 'pokoj' mial 3m2 !!!!!! Smrod, brud , syf, patologia, kurestwo, robactwo [ kleszcze !!] narkomania, alkoholizm, bijatyki, meliniarstwo klaniaja sie kazdej godziny. Domki sa ladne na zewnatrz, w srodku jest gorzej niz na jakiejs melinie. Pomimo wczesniejszych obietnic, nie bylo domku ani internetu, ani telewizji, smiem twierdzic ze tam nic nie bylo, oprocz papierowych scian. Na prace sie tez nie doczekalam. A wkoncu wyjechalam tam pracowac.
O karach za wszystko nawet nie wspomne.
Zarabiaja tam tylko wlasciciele i opiekunowie na nas, za kary za wszystko, na zakwaterowaniu, ten pokoj nie powinien byc warty 50 euro na miesiac. Dodatkowo dwie malutkie lodowki na 8 osob, lazienka w stanie krytycznym, wszedzie robactwo i grzyb na scianach.

Dysponuje zdjeciami, bo nie zamierzam zostawic tej sprawy bez rozglosu. Nie chodzi tu o moj stracony czas i pieniadze ktore wydalam, tylko o to by ostrzec innych przed firma Exotic GREEN.
Jesli chcesz byc traktowany PRZEZ POLAKOW jak scierwo, niewolnik, maszyna do robienia komus pieniedzy - JEDZ Z EXOTIC GREEN.

PostNapisane: So cze 18, 2011 4:53 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam. Własnie zastanawiam się nad wyjazdem do pracy do Holandii i szczerze jestem przerażona tymi wszystkimi opiniami jakie ludzie piszą tutaj na forum. Jakiś czas temu byłam zdecydowana, teraz się waham. Szczerze to nawet się boję. Zwracam się do osoby o nicku "zawiedziona". Bardzo proszę o kontakt na mój numer gg: 8159806. Chciałabym porozmawiać o wyjeździe i o zdjęciach, którymi dysponujesz. Chętnie zobaczę. Jeżeli ktoś inny posiada jakieś zdjęcia lub informacje na temat tej agencji to proszę o kontakt. Pozdrawiam :)

PostNapisane: N cze 19, 2011 3:09 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

"zawiedziona" mogła byś pokazać te zdjęcia bo jestem bardzo ciekawy, też mieliśmy jechać z tej firmy..

PostNapisane: N cze 19, 2011 7:33 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam. Czy ktoś jechał może z Biura Exotic Green z Legnicy??? Jak tak to piszcie proszę swoje opinie :D

PostNapisane: N cze 19, 2011 11:20 pm 
Młodzik
Młodzik

z tego co czytam,to praca w EXOTIC GREEN jest jak gra w trzy karty-kazdy wie,ze zostanie oszukany,ale i tak zagra,bo mysli ze jest cwanszy od ludzi,ktorzy tym sie zajmuja i zyja z tego.

PostNapisane: Cz lip 07, 2011 7:00 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Właśnie wróciłem z Holandii ze szklarni z papryką. Pracowałem w innej agencji T&S, ale większość ludzi była z Exotic Green i sporo się nasłuchałem. Największym problemem tej agencji są warunki mieszkaniowe, ale nie same mieszkania tylko ludzie. Przytoczę w skrócie kilka świeżych historyjek z Walwaijku. Przyjechała młoda dziewczyna, jej faceta po odsiadce nie przyjęli więc rozbił namiot gdzieś w okolicy pod blokiem, ale przebywał u nich w domku, bo ona go zapraszała więc miał prawo. Zaczął wszystkimi rządzić aż doszło do awantury i powiedział, że spali im samochody i przywiezie ekipę z Polski we wiadomym celu. Wszyscy faceci wymiękli. Część ludzi dzięki interwencji jednego z szefów szklarni została przeniesiona do innego ośrodka reszta została, a w miejsce starych przerzucono ludzi z innych ośrodków. Zanim nie interweniował holenderski szef (o nim niżej) opiekunka powiedziała, że nic ją nie obchodzi co się tam dzieje. Dziewczyna tyrała jak wół, nie dojadała a on kasował jej zarobki. Seks uprawiali u znajomej w pokoju w łóżku obok jej łóżka. Na uwagi, że jej to przeszkadza nie reagowali. Opowiadali też o jakimś żuliku, który cytuję "jak srał to kibel do połowy był zasrany i podcierał się ręcznikiem, a jak lał to kibel był cały olany". Zlał się w spodnie w kuchni i musieli po nim sprzątać, a jego w tych portkach położyli do łóżka. W każdy weekend libacje we wspólnej kuchni i hałas przez całą noc. Oczywiście dookoła pokoje. Jeden z mieszkańców narozrabiał pod wpływem narkotyków i uderzył swoją dziewczynę. Ogólnie wszyscy po tym byli przygaszeni, bo to była jakaś grubsza awantura. Cały czas kłótnie i jakieś sprawy z domku przenoszone do pracy. Masa plotek, podziały na obozy, obgadywania i ciągłe opowiadanie meliniarskich historyjek z domku. Jak trafisz do szklarni to będziesz musiał/musiała zabawiać szefa Hildenbranta, który przychodzi do Exotica jak sam mówi na darmowe żarcie, picie i dziewczyny. Za to masz ulgi podczas kontroli czy dobrze pracujesz, ale taka usługa kosztuje. W T&S mieszkaliśmy w domkach po 4 osoby i zacząłem to doceniać po tych historyjkach z ich domu. Jedna kuchnia i ubikacja na 4 osoby to naprawdę luksus, teraz to wiem. Tam chyba były 2 łazienki na 21 osób, a do samej paprykarni na jedną godzinę jechało około 10-ciu osób. Potem część się przeniosła jak wspomniałem. Jak coś im podpasuje z samochodami to przerzucają z jednego ośrodka na inny. Można z dnia na dzień tam trafić z innego fajnego ośrodka. Poza tym w skrajnych sytuacjach ludzie siedzą na domkach po 3 tygodnie. W T&S nawet największe platfusy siedziały góra tydzień. Ja bym z Exotic Green nie pojechał, choć co do płacenia są solidni. Pozdrawiam Zbycha z Exotica! Super z Ciebie gość, ale musisz trochę przystopować, bo będzie grubsza afera.

PostNapisane: Pt paź 21, 2011 2:13 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam wszystkich :) Pracowalam przez firmę Exotic green przez około 7 miesięcy. Wyjechałam w styczniu. Pani w biurze zapewniała mnie, że będzie praca w 100%. Mieszkałam na Parku Patersven, gdzie niestety trafiają wszyscy nowi pracownicy. Warunki na domku nie byly złe ... Salon, kuchnia, łazienka, pralka, prysznic, jedna suszarka na 9 osób. Pokoje 2 jednoosobowe, reszta jak kto woli. Przywitali mnie bardzo sympatyczni ludzie :) Niestety na tym kończy się dobra strona mojej opowieści. Już od drugiego dnia zaczęły się imprezy trwające od rana do poźnych godz nocnych. Narkotyki, alkohol, dziewczyny puszczające się z ledwie poznanym chlopakiem. Przez mój domek dziennie przewijało się od 10 do 20 osób, których w ogóle nie znałam. Mieszkałam w pokoju z 2 chlopkami bo wszystkie inne pokoje były zajęte. Gdy zadzwoniłam do koordynatora Eryka- stwierdził, że go to nie interesuje i że sama powinnam zadbać o swój interes. Jednej nocy mój współlkokator przyprowadził sobie dwie dziewczyny i na podłodze uprawiał z nimi sex. Obudziłam się chciałam ich wyprosić to się ze mnie śmiali a gdzy zadzwoniłam do koordynatora to był pijany!!!! Praca hahaha w pierwszym tyg. miałam wolne w drugim trzecim czwartym również. Po miesiącu poszłam do pracy na 3 dni i nic nie zarobiłam bo wszystko musiałam oddać za domek przez miesiąc i ubezpieczenie. Siedziałam tak na domku przez 3 miesiące pracując 2 dni w tyg. Nie mogłam zjechać bo miałam zadłużenie u nich. W kwietniu przerzucali mnie z pracy do pracy raz cebula raz szklarnia raz magazyn. Nigdy nie wiedziałam o której godz. gdzie mama być. Zazwyczaj dzwonili z dnia na dzien lub o godz. 8 rano ze za 15 minut trzeba czekac na tzw. szlabanie hehe gdzie 10 minut musiałam tam iść!!!! Koordynatorzy do bani Iwona koszmarna nic nie można z nią załatwić albo nie odbiera telefonu a jak odbierze to mowi że nie ma czasu. Następnie dziewczyna od spraw związanych z lekarzem wyobraźcie sobie ze macie ubezpieczenie a oni każą za pierwszą wizyte u lekarza płacić 80 euro haha poszłam sama do lekarza i przyjał mnie za darmo a za recepte zapłaciłam 50 centów. Nie znając dobrze języka nie ma po co tam jechać !!! Nastepnie co do Kar za ryse na samochodzie kara, za spozywanie alkoholu kara, za bałagan w pokoju kara, za zbyt wysokie ogrzewanie kara, za palenie kara, za narzekanie kara, za to że drzwi balkonowe lub TV się popsuje nie z winy pracownika kara za nie zgaszanie światła kara. Za wszystko dostaje się kary w wysokości 50 euro. Za rozbicie samochodu 250 a za zgubienie kluczyków 1000 e !!!! Koordynatorzy zamiast pomagać nigdy nie wiedzą o co chodzi cały czas niby pilnują porządku a cały czas są najebani. Jedyny porządny to Łukasz który zajmuje się samochodami robi swoje i jak się dobrze z nim porozmawia to nawet potrafi pomóc. Ogólnie na Parku jeden wielki syf hałas patologia same ćpuny alkoholicy lesbijki. . . Podczas mojego pobytu został spalony samochod koordynatora, dziewczyny pijane skakaly po sluzbowym samochodzie z czego osoba ktora byla za niego odpowiedzialna musiala zaplacic kare, dziewczyna dostala epilepsji po tym jak ja nacpali i wyruchali... Ludzie kradną tam co popadnie jeśli się nie pilnuje swoich rzeczy to można stracić wiele cennych rzeczy np. telefon aparat cyfrowy laptopa itp. Pokoje nie są zamykane na klucz a drzwiami balkonowymi można normalnie wejść także jeśli ktoś myśli że zamyka dom na klucz to grubo się myli. Praca raz jest raz jej nie ma na solarisach cały czas prakuje pieniedzy robia bardzo duze przekręty !!! obcinają nawet niewiadomo za co z wypłaty a jak sie idzie i pyta o co chodzi to nikt nic nie wie. Teraz wybudowali dla pracownikow hotel hahaa tam stawka za tydz wynosi powyzej 100e za pokój 2 3 lub 4 osobowy i jest jeszcze gorszy sped niz na parku i rowniez za wszystko trzeba placic. Odradzam branie na siebbie samochodu bo same straty z tego i jeszcze niby jest 10 euro za to ze jest sie kierowca hahaha w zyciu nie zobaczylam tych pieniedzy na oczy. Uwazajcie ta firma to oszustwo a do tego patologia niektorzy mowili ze Exotic to Erotic KAŻDEGO WYRUCHA NA SIANO nawet piosenka o tym powstala jak tam mieszkalam takze zycze powodzenia osobom które ryzykują wrócicie z pustym portwelem i przezyciami wartymi uwagi hahaha

PostNapisane: Cz paź 27, 2011 12:02 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam serdecznie.
Mailem wyjechać do pracy za przez "EXOTIKA" naczytałem się opinii na temat tej firmy i jestem w lekkim szoku, dlaczego nikt do tej pory się tym nie zajął? przecież nie od dziś wiadomo co tam się dzieje? tak ma wyglądać praca za granica? to chyba jakieś kpiny!!!. niech się zajmie ta sprawa jakiś dziennikarz albo prześlijcie filmiki do "Interwencji" albo innego programu.Tylko kwestia czasu kiedy dojdzie tam do tragedii. Pozdrawiam

PostNapisane: Pt lis 04, 2011 9:17 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

A był ktoś z was na Leiden ??? masakra tam to jest syf !!! mam porównanie z Parciem ale to co tam zobaczyłem to jest koszmar !!! Nie da sie tego opisać .

PostNapisane: Pn gru 19, 2011 1:53 am 
Młodzik
Młodzik

Ja bym ta pseudo agencje z daleka omijał. Sama nazwa jest odstraszajaca. Z tego co przeczytałem na forach to E. green :mrgreen: to dziadostwo.
E swego czasu tj. pazdziernik i listopad 2007 oraz wrzesień i pazdziernik 2008 mieszkałem w poblizu Waalwijku- chodzi o kemping droomgard... ale na szczescie pracowalem przez inna agencje...
Generalnie tam gdzie jest duze skupisko polaków to zawsze znajda sie jednostki patologiczne... nie ktorzy oficjlnie przyznawali, ze przyjechali do NL po to tylko aby jarac trawe. Chpciaz po trawie to byli spokojni ale gorzej z tymi ktorzy chlali i palili ziolo.

PostNapisane: Śr gru 21, 2011 5:17 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Potwierdzam praca w EG to naprawdę dziadostwo. Ludzie słabo znający języki są często oszukiwani :( przez osoby które je zatrudniają. Są jednak tacy którym się powodzi - jednak tych jest niewielu.

PostNapisane: N mar 04, 2012 9:14 pm 
Berbeć
Berbeć

Bawią mnie historie o 'dresach'. Sam mam 208kg i nieco w łapie, Obywatel ze mnie spokojny, ale mało cierpliwy. Ogólnie czerpię radość z życia, a zwłaszcza jak widzę tych ogolonych w trzech paskach. Uwielbiam podejść, i naprostować. Za każdym razem pokazuję im mój samochód, i mówię lepiej, by nie miał żadnej ryski, bo znajdę. Parkuję na spokojnej ulicy, na co dzień jestem spokojnym obywatelem. Żyje się spokojnie, bez policji.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]