Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr wrz 17, 2014 9:36 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: EXOTIC GREEN OPINIE PRACA W HOLANDII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
PostNapisane: Pn lip 20, 2009 2:07 pm 
KTO MOŻE MI COS POWIEDZIEĆ O PRACY W HOLANDII OFEROWANEJ PRZEZ FIRMĘ EGZOTIC GREEN????????????? naczytałam się tyle złego o tej firmie i nie wiem czy mam tam wyjechac....;/
Proszę piszcie!!! moj mail agusek22@tlen.pl :D

Tytuł: Re: EXOTIC GREEN OPINIE PRACA W HOLANDII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
PostNapisane: Pn lip 20, 2009 3:11 pm 
Kazde biuro posrednictwa pracy w Holandii nie jest do konca uczciwe.poniewaz w Polsce przeklamania sa na dosc duza skale.Jesli
znasz dosc dobrze jeszyk angielski lub niemiecki to poradzisz sobie.
Zycze powodzenia.

PostNapisane: Pn lip 20, 2009 4:04 pm 
nie polecam tego biuraa straszne klamstwa wmawiaja inne zarobki niz obiecywano i wogole dajce spokoj

PostNapisane: Pn lip 20, 2009 6:13 pm 
no własnei takie opinie o tej firmie czytam:((( był tam moze ktos z Olsztyna??? jakie tam sa zarobki, wydatki itp???

PostNapisane: Wt wrz 15, 2009 3:23 pm 
nie polecam z godzinami masakra,za każda rysę na aucie kara,za bałagan w pokoju kara,nie wolno kubka z sokiem w pokoju bo kara.A jak coś potrzebujesz np.masz problem na domku(pala,czy są imprezy tak ze spać nie można)to zapomnij ze ktoś to załatwi.Ja byłam z chłopakiem i musieliśmy zwarcia w kontaktach robić o 2-3 w nocy żeby wstać na drugi dzień do pracy.Oczywiście wspólna łazienka kuchnia osiem osób na domkach w zimie masakra bo ogrzewanie jest tylko na dole a i tak jest strasznie zimno jak znajda w pokoje jakieś dodatków urządzenie grzewcze kara.Mało miejsca w lodowce i w szafkach.Pokoje nie zamykane na klucz wiec każdy może wejść.Domki kontrolowane pod nieobecność mieszkańców.My z chłopakiem wytrzymaliśmy rok i stwierdziliśmy ze dość.Długo nam to zajęło ale lepiej późno jak wcale.Osobiście nie polecam a wręcz odradzam.Pozdrawiam odważnych i życzę powodzenia.

PostNapisane: Wt paź 06, 2009 7:20 pm 
do robaczka.dziewczyno ty nie wiesz co to sa ciezkie warunki skoro tam rok wytrzymalas .w pracy zagranica nigdy nie bedzie jak w domu i na to sie trzeba nastawic .sa rozni ludzie i rozne charaktery .najwazniejsze moim zdaniem zeby byla praca i wyplacone uczciwie pieniadze.pozdrawiam

Tytuł: Re: EXOTIC GREEN OPINIE PRACA W HOLANDII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostNapisane: Pn paź 26, 2009 12:28 pm 
jadąc z olsztyńskiego biura jest dość duże prawdopodobieństwo,że traficie do wernhout pod belgijską granicę.ogólnie w porównaniu z innymi firmami nie jest źle.kasa na czas,wakacyjne co tydz odkładane i wypłacane jak się należy.kary za samochody są owszem-jak ktoś nie umie jeździć,albo bawi się w hołowczyca,czy kubicę to płaci.mam różne fotki-mogę coś więcej powiedzieć i pokazać zainteresowanym-moje gg 2016167

PostNapisane: Pt paź 30, 2009 11:24 pm 
Witam i odpowadam na wszystko!!!!!!!!!Karzdy cos ma do dodania zlego o karzdej z firm w ktorj pracowala......faktem jest to ,ze sporo na nas zarabiaja ale ??? J ak sie tu jest okazuje sie ,ze wiecej to stek bzdur niezadowolonych pracownikow niz prawdy. OK mowice zile wyzyskuja okradaja ok w jakims stopniu tak ale ja tu jestem stosunkowo krotko i mlody nie jestem ale pracuje na pakowni pomidorow oczywiscie nie powiem jakie bo to niema znaczenia,,,,,,,slodko niejest ale w samym miesiacu pazdzierniku odlozylem 1000 euro za siredo 45 godz tygodnowo,czyli w 4 tygodnie czy to malo??? Odluzcie tyle w polsce!!!! Moja firme prowadzi Holender to znaczy jest szefem tez sa kary jak ktos przegnie z czyms ale zawsze sa wady i zalety ai sami ocencie ile jest jednego i drugiego w wszyhc firmach a jesli jest wam az tak tu zile to co tu robicie?? ?? ??

PostNapisane: So paź 09, 2010 8:05 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Odradzam kazdemu te firme. Czy to mlodemu czy starszemu. Wpadniecie w wielkie bagno.
A z kielc to juz wogole nie wyjezdzajcie. Chamstwo jakiego dawno nie widzieliscie a na dodatek boja sie z wami rozmawiac. A do tego zlodzieje i oszusci. Umowe podpisujesz w pl i mowia ci ze dostaniesz ja na samym poczatku pracy w nl. przez miesiac pracy nie dostalem ani umowy ani pieniedzy. exotic green to jedna wielka pomylka. Zjechalem po miesiacu oczywiscie straszyli mnie kara... Kara ta miala wynosic 250 euro. Pracowalem caly miesiac i powinienem zarobic okolo 1000 euro. DOstalem jedynie 50 euro zaliczki i do tego po 3 tyg pracy. Nie mam juz do nich zdrowia. Piszcie co chcecie, ale nikomu nawet wrogowi nie polecam firmy exotic green.

PostNapisane: So paź 09, 2010 3:48 pm 
Postępowy
Postępowy

nazwa kojarzy sie z praca przy wiecie czym :)

PostNapisane: N paź 24, 2010 11:17 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Hej.

Mogę wam coś powiedziec o firmie exotic green. Sam bylem w holandii własnie przez ta firme i jestem w sumie zadowolony, chociaz wiekszośc rzeczy jest zupelnie inaczej niz opowiadają i wogle.

1. DOMY:
tutaj to jest porażka. Jeśli trafisz na slynny park to jeszcze warunki mieszkalne są w miare w miare. Ale za to okolica, porażka.
Jedna wielka patologia. Tam sie dzieja takie rzeczy o których sie fizjologom nie snilo.
W moim przypadku z domami nie bylo kolorowo. 1 dom to byla wlasciwie obora.... przerobiona na dom. Krótko mówiąc meta.... w salonie widoczne koryto do jedzenia dla zwierząt i nadbudowany na to kominek.... wejscie jak do stodoly wielkie drzwi 2skrzydlowe, krótkomówiąc kombajnem by do domu wjechal bezproblemu. Mrówki w kuchni syf i wogle. Gdy zglaszalismy ze dom jest nieogarniety i wogle to przyjechala kontrola i stwierdzilli ze mrówki przyszly jak my sie wprowadzilismy bo jest syf... a mieszkalismy tam 1 dzien....
2. Koordynatorzy.
Zwykli ludzie, którzy na większośc spraw mają tak wyjebane, ze aż miło..... Jak ty chcesz cos od koordynatora to nigdy go nie ma albo nie ma czasu albo jest zajety i nawet nie moze z toba pogadac...... ale jesli mają ci wlepic kare to są na momencie.. i sie prują....

3. Praca
Z pracą jest tak, że jeżeli nie sprawdzisz sie na pierwszych 2 robotach (tzw. leserstwo albo inne powody) to będziesz pracowac dorywczo po 2-3 dni w tyg. aby im za chate zaplacic. Niema sie co oszukiwac i trzeba robic pelną parą, wtedy jest szansa na załapanie sie na stałą robote.

4. Pieniadze
Sam osobiscie siedzialem bez waluty przez 6 tygodni bo taki zamół był z sofi. Juz sie martwilem ze mnie wydymali i wogle ale wszystko bylo okej z zaliczkami nie bylo problemu. po 6 tygf dostalem wyrównanie i potem juz elegancko co wtoreczek pieniazki na koncie bez zadnych poslizgów. Z tej strony exotic jest sumienny.

5. KARY:
no to moze w skrócie co i jak :
- syf na domku 50E/osoba
- za duzo wyjezdzonych kilometrów 50E + 0,11E za kilometr powyzej tych km co do pracy + 9 prywatnych
- Jakiekolwiek uszkodzenie auta 250E (wiec jak juz gdzies udezysz albo ktos w ciebie to juz wal calego żółtka bo kara jest niezależna od rozmiaru uszkodzen. Wgniecenie na drzwiach - 250E. Totalna zeracja auta, ze trzeba po lawete dzwonic tez 250E. Jak to mówią: Chcesz skasowac fure za 1000 zl? jedz do exotica :D

Dobra starczy :D pozdrawiam.

PostNapisane: Pt gru 03, 2010 10:53 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jak wam życie miłe to lepiejnie nie jedźcie do Holandii przez te biuro. Mój chłopak pojechał przez Olsztyn. Mówili, że szybko im potrzeba ludzi do pracy. Jak dzwoniła chciała,żeby na drugi dzień jechał. Co do czego zajechał i siedzi praktycznie bez pracy. Szukają jeleni,żeby im wyrabiać Sofi bo dostają za to kasę. Przez miesiąc pracował góra 5 dni i to codziennie gdzie indziej. Tam traktują ciebie jak śmiecia, jak gorszy gatunek ludzi, albo wogóle cię nie traktują. I to nie prawda czy się starasz czy nie. Muszą ciebie wysłać do roboty na dwa dni, żeby ściągnąć za mieszkanie i ubezpieczenie. Najgorzej to trafić na Parc Patersven. Strzelają się po ulicach, do sklepu 7 km. Samochód można dostać śliczny z nawigacją,ale nie ma prywatnych km i z każdego km do pracy trzeba się rozliczać, jak zboczysz to kara 250 euro. A co najśmieszniejsze tam dalej wysyłają ludzi, pojawiły się oferty do Bredy. Kiedy tam tyule ludzi siedzi bez pracy i chcą ich wysyłąć do domów, tyle że sie przejechali na swój koszt i narobili długów. Bo nawet na drogę powrotną nie dadzą zarobić. Ja chyba wynajmę prawnika, bo nie moge tego przeboleć. Jak tak można

PostNapisane: Pt gru 17, 2010 4:40 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nie chcę pisać nic złego o tej firmie bo na pewno niektórzy pojechali i byli zadowoleni. W każdej firmie pośredniczącej są jakieś niedomówienia, rozczarowania itd. Jest to wg. mnie praca dla ludzi zdesperowanych, którzy będą zadowoleni z tego że zarobią więcej niż w Polsce. Ale trzeba sobie zadać pytanie czy warto stresować się ciągłą niepewnością odnośnie pracy, bo z założenia jedziemy tam pracować. U mnie sytuacja wyglądała następujaco. Wypełniłem formularz rejestracyjny, złożyłem dokumenty itp. Za ok 5 dni miałem telefon-znalazła się posada, zaproszenie na podpisanie umowy. W dniu podpisania umowy z powodów osobistych zmieniła się sytuacja i postanowiłem zrezygnować z wyjazdu. Gościu w biurze mówi, że on nie ma problemu, czy jestem przygotowany na koszt 250 EUR. Ja mu mówie, że nawet umowy jeszcze nie podpisałem, i żeby mi pokazał cokolwiek wiążacego. On - " Rezygnuje Pan, czy nie?". Nosz kur... To wyszedłem i już nie wróciłem,bo jeszcze by chciał żebym podpisał jakiś dokument o rezygnacji.
Tak więc, to pokazuje ile tak naprawde ta firma jest warta. Koleś, który mnie próbował straszyć, zgarnia kasę od wyrobienia numerów sofi, kiedy podpiszecie umowę ma was w dupie( zapewne - nie wyjechałem nie wiem). I na tym to polega podpisujecie niby że praca jest a na miejscu zupełnie co innego może być, pracujecie zupełnie w innej firmie albo w ogóle. A on kase ma za zwerbowanie Was. Oczywiście nie chcę tu nikogo wzbraniać przed wyjazdem, pewnie gdybym wyjechał praca by jakaś była, ale stres związany konsekwencjami jak sie bedzie chciało zrezygnować z takich czy innych powodów. Jeżeli jeszcze przed podpisaniem umowy wyskakują do Ciebie z kwotami 250 EUR, to co może być na miejscu w Holandii, gdzie jesteś zdany tylko na nich.
Cała opisana sytuacja miała miejsce w kieleckim biurze tej firmy.
Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu

PostNapisane: Śr lut 23, 2011 2:33 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

fistaszq napisał(a):
Odradzam kazdemu te firme. Czy to mlodemu czy starszemu. Wpadniecie w wielkie bagno.
A z kielc to juz wogole nie wyjezdzajcie. Chamstwo jakiego dawno nie widzieliscie a na dodatek boja sie z wami rozmawiac. A do tego zlodzieje i oszusci. Umowe podpisujesz w pl i mowia ci ze dostaniesz ja na samym poczatku pracy w nl. przez miesiac pracy nie dostalem ani umowy ani pieniedzy. exotic green to jedna wielka pomylka. Zjechalem po miesiacu oczywiscie straszyli mnie kara... Kara ta miala wynosic 250 euro. Pracowalem caly miesiac i powinienem zarobic okolo 1000 euro. DOstalem jedynie 50 euro zaliczki i do tego po 3 tyg pracy. Nie mam juz do nich zdrowia. Piszcie co chcecie, ale nikomu nawet wrogowi nie polecam firmy exotic green.

To dość dziwne, ponieważ Exoticowi można dużo rzeczy zarzucić lecz nie to, że nie płaci w terminie. Fakt pierwszy przelew jest dopiero po 2 tygodniach pracy, ale potem płacą co tydzień. Jeśli ma się farta można przez Exotic zarobić, jednak dużo osób siedzi na domkach przez większość pobytu. Rzucają na różne stanowiska, po prostu trzeba wyjechać mniej więcej marzec - kwiecień, aby załapać się do jakiejś szklarni, wtedy do zimy można liczyć na pewną pracę, jednak trzeba się starać. Co do kar, zależy od koordynatora, jeśli żyjesz z nimi w zgodzie to nawet jeżeli zasłużysz na karę to Cię ominie. Ściągają więcej ludzi niż mogą zaoferować pracy, ale płacą ubezpieczenie, byłam raz u holenderskiego lekarza i zapłaciłam z własnych funduszy, jednak po 2 tygodniach należność została mi zwrócona. Większość domków jest w dobrym i bardzo dobrym stanie. Jeżeli chodzi o warunki mieszkalne to nie można narzekać, jeżeli chodzi o pracę, co jest sprawą priorytetową to już inna bajka. Trzeba mieć szczęście.

PostNapisane: Wt mar 15, 2011 5:30 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

W Holandii jestem kilka miesięcy właśnie przez biuro Exotic Green i chciałam podzielić się swoimi spostrzeżeniami odnośnie pobytu tutaj.
Zakwaterowanie to koszt około 85 euro za przepracowane 5 dni w tygodniu co na początku pobytu tutaj graniczy niemal z cudem. Jeżeli trafisz na słynny Park Petersven to możesz zostać przydzielony na tzw Manhattan (domki, w których mieszkają koordynatorzy i ich „pupile” albo Slamsy czyli najbardziej rozrywkową, ale jednocześnie patologiczną część parku). To gdzie trafisz zależy od „widzi mi się” koordynatora Rafała (domek 466) i tego czy spodoba mu się na zdjęciu twoja buzia. Jeżeli jednak nie trafisz na dzielnicę elity to znaczy że nie masz co przychodzić i prosić Pana koordynatora o cokolwiek bo odpowiedź zawsze brzmi „nie” albo osoba, która otworzy Ci drzwi poinformuje Cię że nie ma go akurat w domu-co oczywiście jest nieprawdą, bo wystarczy postać kilka sekund pod drzwiami aby usłyszeć jak wychodzi on z pokoju i pyta czy „już poszedłeś/poszłaś”? Irytujące ale prawdziwe.
Praca raz jest raz jest nie ma. Oczywiście wszystko przechodzi przez planistę Rafała, który ocenia twoje możliwości do pracy na zasadzie „równych” i „równiejszych”. W biurze w Polsce oczywiście wersja jest taka, że praca jest, nadgodziny jeżeli będziesz chciał pracować , a na miejscu dopiero okazuje się, że jedyne co Ci pozostało to czekać na telefon od koordynatora, który łaskawie wyznaczy Ci pracę. Kontakt z koordynatorami to tez osobna bajka. Raczej graniczy to z cudem aby móc spotkać się z nimi osobiście i przedstawić swoje pytania czy wątpliwości, ale w drugą stronę działa już to trochę inaczej. Czasami masz 10 minut aby wyszykować się do pracy bo koordynator właśnie dzwoni do Ciebie z wiadomością, że masz iść do pracy pomimo tego, że dzień wcześniej było mówione, że masz wolne. Paranoja!
Jedyną osobą , na którą zawsze można było liczyć był koordynator Paweł, który niestety przez karierowicza Rafała został zwolniony bo cieszył się większą sympatią i szacunkiem wśród pracowników niż jego kolega o niespełnionych ambicjach (w myśl zasady po trupach do celu).
Kolejna dziwna sprawa to kwestia z otrzymaniem tzw. „potwierdzenia” po urlopie, kiedy jedziesz do Polski. Aby wrócić z powrotem do pracy twój ostatni pracodawca musi wystawić Ci potwierdzenie że chce abyś wrócił na swoje stanowisko w pracy a koordynator Rafał na twoje miejsce daje w tym czasie nowych pracowników tak że osoba „zjeżdzająca na urlop” rzadko ma szansę powrotu właśnie dzięki niemu. Czyżby przyświecała tu zasada „pracuj w Exoticu aż do oporu”?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]