Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pt gru 15, 2017 4:32 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Uff! Wygrali!
PostNapisane: Pn cze 18, 2012 12:44 am 
Legenda Forum
Legenda Forum

trollizm dordena , jakby podsumował Szpakowski :lol:

PostNapisane: Pn cze 18, 2012 8:55 pm 
Ekspert
Ekspert

Jest kupa, są muchy.

PostNapisane: Wt cze 19, 2012 6:24 am 
Forumowy As
Forumowy As

Nie Ja rozpocząłem ten cyrk w podpięciem się kleru pod euro.
Cytuj:
Wrocław: Msza za Euro w Kościele Garnizonowym. Tytoń obronił dzięki Bogu
Data dodania: 2012-06-10 12:54:41 ▪ Ostatnia aktualizacja: 2012-06-11 08:22:21
Magdalena Kozioł
5Komentarzy ▪ Prześlij ▪ Drukuj
+ Dodaj komentarz Poleć znajomemu ten artykułAdres email: Wyślij
Chwilę po godz. 12 w Kościele Garnizonowym p. w. św. Elżbiety rozpoczęła się msza św. w intencji Euro i grze fair play.

Mszę odprawiał po łacinie metropolita wrocławski Marian Gołębiewski. - Kibicujmy! Cieszmy się tym świętem, jakim jest Euro, myśląc głównie o naszych biało-czerwonych orłach. Polacy, co pokazali w piątek, nie wstydzą się robić znaku krzyża. A Tytoń mówił w wywiadzie po meczu, że karnego obronił dzięki Bogu - tak duchowni zachęcali wiernych do kibicowania i cieszenia się euro.

WIĘC DLACZEGO ZŁOILI NAM SKÓRĘ PRZY TAKIEJ OBSTAWIE ?

PostNapisane: Śr cze 27, 2012 8:54 am 
Forumowy As
Forumowy As

Hej,

w załączniku mój komentarz do ostatniej nagonki na Smudę. Tym razem w postaci nieco poetyckiej... :twisted:

Pozdrawiam!

Załączniki:
Do jednej bramki.jpg
Do jednej bramki.jpg [ 483.31 KiB | Przeglądane 3385 razy ]

PostNapisane: Śr cze 27, 2012 5:46 pm 
Ekspert
Ekspert

Adam!
Nie wiem czy to wszystko jest takie proste i nie wiem czy można to nazwać nagonką.I na tym koniec?
Każdy z nas wykonując jakąś pracę jest oceniany i opłacany. Praca i jej ocena - związek ścisły i nierozerwalny. Jasne! Można rozmawiać o stylu krytyki, oceny czy analizy. To się kręci - bo oceniamy też oceniających (tzn. i ich pracę). Mając taką a nie inną pracę liczymy się z jej specyfiką. Jedni są bardziej narażeni na ocenę publiczną a inni mniej. Świat sportu z oczywistych względów bardziej. Negatywna ocena, gwizdy? Czy to nie jest przypadkiem tutaj ryzykiem zawodowym? Ktoś powie : za taką kasę to se można.... O płacy jednak nie powiem zbyt dużo.Każdy bowiem może zapytać - dlaczego nie jesteś trenerem reprezentacji lub reprezentacyjnym piłkarzem? I to wcale nie głupie pytanie. Podawane (przy okazji?) gaże i sumy są dla mnie i dla wielu z nas kosmiczne . Stąd też dodatkowo jeszcze aż taka presja na wynik i sukces (jaki sukces? - wyjście z grupy?) . Gdy balon pękł to wielkie rozczarowanie i tak jak Ty to określiłeś : nagonka. O stylu można rozmawiać. Fakt.
Niewiele brakowało. Trochę szczęścia, jakiś przypadek.I jest pięknie! Hurra! Gdyby nasza reprezentacja wyszła z grupy ocena (merytoryczna!) byłaby taka sama czy euforia zasłoniłaby faktyczny obraz? Bo przecież to ocena pracy i jej efektów.

Często wplatam tu wątek siatkarzy. Dublerzy jak pierwsza szóstka i gra od lat z silnymi reprezentacjami. Selekcjonerzy z wysokiej półki.Myślę więc, że ta drużyna piłkarska , jej podstawowi gracze plus ci z ławki rezerwowych zdziałają jeszcze sporo dobrego i dostarczą nam wielu fajnych chwil. Tylko dajmy im pograć! Z dobrymi i z lepszymi od siebie.

Dziś , jutro i w niedzielę nadal będę kibicował. Będę kibicował dobrej pracy.

Jeszcze jedno przy tej okazji oceny i wrażeń z ekranu.- zdarza mi się obserwować mecze w TV przy wyciszonym dźwięku. Domyślasz się dlaczego. Sam sobie komentuję to co widzę .I jest mi z tym dobrze. I nikt mnie wtedy nie ocenia! :wink:
Pozdrawiam!
P.S. Kusi mnie jeszcze by teraz zapytać. - Czy my, Polacy, mamy swój sport narodowy?
Odpowiedź uzasadnij.

PostNapisane: Pt cze 29, 2012 7:16 pm 
Forumowy As
Forumowy As

carek napisał(a):
Jeszcze jedno przy tej okazji oceny i wrażeń z ekranu.- zdarza mi się obserwować mecze w TV przy wyciszonym dźwięku. Domyślasz się dlaczego. Sam sobie komentuję to co widzę .I jest mi z tym dobrze. I nikt mnie wtedy nie ocenia
P.S. Kusi mnie jeszcze by teraz zapytać. - Czy my, Polacy, mamy swój sport narodowy?]

- Mamy podobnie.Słuchanie komentarza zwłaszcza Szpakowskiego przekracza granicę mojej cierpliwości.Czasem mam wrażenie,że stadiony zostały wybudowane dla osobistej satysfakcji Szpakowskiego, Szaranowicza i Zimocha. Propaganda przyprawiająca o mdłości.
- Może jednak żużel ?
- Nie mam zamiaru znęcać się nad Smudą. Podobno wszyscy chcieliśmy Franza ? Ja nie. Z prostego powodu - Franz zawsze miał słaby warsztat.W tej branży nie można być obecnie samoukiem.Kompetencji starczyło na przeciętną ligę , zabrakło w pracy z reprezentacją. Reprezentacji nie jest potrzebny trener. Podobno mamy dobrych w lidze. Niech szlifują graczy w swoich drużynach. Reprezentacji potrzebny jest selekcjoner ze znajomością ludzkiej duszy i psychiki. Wielcy selekcjonerzy mają ten dar od Boga. Pozostali dzielą się na lepszych lub gorszych rzemieślników.Smuda należy do tych drugich.Zadanie go przerosło.Ale po co deklarował zupełnie co innego ?
P.S Po meczu Włochy -Niemcy ....Widzieć płaczących Niemców na polskim stadionie i w dodatku w Warszawie, to rozkosz dla oczu i duszy.A Włosi zagrali świetnie! Będą mistrzami Europy? Życzę im tego z całego serca.

PRO FIDE REGE ET LEGE

PostNapisane: So cze 30, 2012 12:28 pm 
Forumowy As
Forumowy As

carek napisał(a):
Jasne! Można rozmawiać o stylu krytyki, oceny czy analizy.

O to właśnie mi chodzi, o styl! Nie podobał mi się np. styl Jacka Kurowskiego, zaprezentowany w wywiadzie ze Smudą w TVP1. To nie była rozmowa, tylko próba wymuszenia na trenerze odpowiedzi, które dziennikarz już wcześniej ułożył sobie w głowie. Sztuczne i tendencyjne, nie mówiąc już o tym, że Smuda - zmęczony całą sytuacją - do wywiadu po prostu się nie nadawał. Można Frankowi wytknąć to i owo, ale jedno należy docenić na pewno: zostawił po sobie młody zespół, który choć spalił się na tej imprezie, ma przed sobą jakieś perspektywy. Ważne, żeby następca nie zaczął znów budować wszystkiego od zera. Od dawien dawna brakuje nam ciągłości w kształtowaniu reprezentacji piłkarskiej.

ZJS napisał(a):
Szpakowskiego, Szaranowicza i Zimocha. Propaganda przyprawiająca o mdłości.

Oj, ja bym nie stawiał Zimocha w jednym rzędzie ze Szpakowskim i Szaranowiczem. :smile: Uważam, że akurat komentatorów radiowych mamy bardzo dobrych. Nie lubię oglądać meczu na cicho, ale często robię tak, że wyciszając telewizor, włączam właśnie radio z Zimochem lub Janiszem...

ZJS napisał(a):
Franz zawsze miał słaby warsztat. W tej branży nie można być obecnie samoukiem. Kompetencji starczyło na przeciętną ligę, zabrakło w pracy z reprezentacją.

W skali europejskiej - pewnie słaby lub przeciętny. W skali polskiej - ponadprzeciętny. Grał w Lidze Mistrzów i pucharach, utrzymywał zespoły w ekstraklasie, a jego drużyny grały atrakcyjną, ofensywną piłkę. I wtedy miał na to znacznie większy wpływ, niż będąc selekcjonerem kadry. Prowadzenie klubu i kadry to dwa różne światy i inna specyfika. To, że jest się dobrym w tym pierwszym wcale nie oznacza, że jest się dobrym i w tym drugim...

ZJS napisał(a):
Reprezentacji nie jest potrzebny trener. Podobno mamy dobrych w lidze. Niech szlifują graczy w swoich drużynach. Reprezentacji potrzebny jest selekcjoner ze znajomością ludzkiej duszy i psychiki.

No, nic dodać, nic ująć.

ZJS napisał(a):
Wielcy selekcjonerzy mają ten dar od Boga. Pozostali dzielą się na lepszych lub gorszych rzemieślników. Smuda należy do tych drugich. Zadanie go przerosło.

Typowo polskie myślenie. :wink: A dlaczego nie napiszesz, że są wielcy dlatego, że ciężko pracują, szkolą się na najwyższym poziomie, także z zakresu nauk psychologicznych, i mają doskonałe, rozbudowane sztaby? Talent to tylko ziarenko. Sądzę, że i w Polsce mamy utalentowanych. Tylko co potem...

My Polacy, wierzymy w boskie namaszczenie, w cuda, w siłę wiary, honoru, dumy... Dobrze, ale to wszystko powinno iść w parze z umiejętnościami. Ileż nasłuchałem się o tym, jaką mamy słabą grupę. Tyle, że słabi Grecy byli niedawno mistrzami Europy, słabi Czesi - wicemistrzami Europy, Rosjanie - są w fazie piłkarskiego rozwoju, podpartego ogromną kasą... Gdzie - do licha - racjonalne myślenie?! Na EURO 2012 poznaliśmy nasze miejsce w szeregu. Dużo pracy przed nami. Ale mamy wreszcie Orliki, mamy stadiony. Mamy więc i podstawy wierzyć, że za jakiś czas i my będziemy naprawdę gotowi na sukces. Przydałoby się jeszcze rozwalić PZPN-owską bandę.

ZJS napisał(a):
Ale po co deklarował zupełnie co innego?

Bo jako trener reprezentacji narodowej nie mógł powiedzieć przecież, że nie wyjdziemy z grupy!!! :smile: Jaki byłby wtedy z niego dowódca?! Poza tym w wielu wywiadach Smuda wspominał, że rywale są silni, grupa wyrównana i tak naprawdę wszystko się może zdarzyć. Nie epatował tym, ale doskonale zdawał sobie z tego sprawę.

ZJS napisał(a):
Widzieć płaczących Niemców na polskim stadionie i w dodatku w Warszawie, to rozkosz dla oczu i duszy.
Ech... a ja im kibicowałem. I wolałbym widzieć Polaków cieszących się tryumfem własnej kadry, niż porażką sąsiadów zza miedzy. A Niemcy sukces i tak wkrótce odniosą, bo absolutnie na to zasługują. I mają do tego młody, perspektywiczny zespół.

ZJS napisał(a):
Będą mistrzami Europy?

Stawiam jednak na Hiszpanów. 3:1.

Pozdrawiam! :smile:

PostNapisane: So cze 30, 2012 7:13 pm 
Ekspert
Ekspert

Przed meczem Portugalii z Hiszpanią stawiałem na Portugalczyków i to po rzutach karnych właśnie. Pomijam już i klasę piłkarską (!) i aktorstwo C. Ronaldo ale to co Oni pokazali w tym meczu z faworyzowaną Hiszpanią to... czapki z głów. Ha! Byłem blisko :wink:
Bajecznie nam się ułożyły te ME. Nie ci wielcy i nie tamci wielcy i nie nasi a Włochy i Hiszpania. Mistrz to mistrz (w domyśle Hiszpania) ale przecież na tym polega urok tych igrzysk , że nikt nie ma od początku patentu na końcowy tryumf. To gra. To niespodzianki, to przypadki, to coś nieprzewidywalnego, to taktyka, to mądrość, to to w końcu lepszy lub gorszy dzień (taki moim zdaniem mięli Niemcy w meczu z Włochami). To grają ludzie a nie maszyny.

Niemcy namieszają na najbliższych MŚ.Też tak uważam . A Polska wyjdzie z grupy i będzie w czwórce. Zwariowałem? Patrz poprzednie posty.

I tym optymistycznym akcentem kończę i życzę ciekawego widowiska sportowego jutro wieczorem. A potem to już finał LŚ w siatkówce panów ( kurka! Znowu Brazylia i Kuba) i Londyn proszę Państwa. Londyn. ( w tle ME w LE ...).
Pozdrawiam!
P.S. Jutro?...Włosi. Jak zagrają tak jak z Niemcami . Niech wygra lepszy! Co by to miało nie znaczyć.

PostNapisane: So cze 30, 2012 8:45 pm 
Ekspert
Ekspert

Przypomnijcie mi, czy aby nasi piłkarze w kilku ostatnich dziesięcioleciach nie byli na tyle osobliwi, że lepiej wypadali w mistrzostwach Świata niż Europy?
W internecie pojawiły się jakieś pomruki o pomyśle MŚ w Polsce. W którym to (teoretycznie) roku mogło by być?
Choć marny kibic - byłbym za tym. W miarę świeże obiekty - zyskałyby dodatkowo sensu swego istnienia.
Motywacja do dokończenia tego, czego nie zdążono dokończyć - jak się patrzy!
Filozofom także to się zapewne nie śniło - co rokuje dobrze!
PS
Przyznam, że także kibicowałem Włochom i to nie z powodów emocjonalno-historycznych.
Mnie także zespół niemiecki kojarzył się z maszyną, a wolę ludzi.

PostNapisane: Pn lip 02, 2012 11:38 am 
Ekspert
Ekspert

carek napisał(a):

P.S. Kusi mnie jeszcze by teraz zapytać. - Czy my, Polacy, mamy swój sport narodowy?
Odpowiedź uzasadnij.

No chyba w jednej dyscyplinie zbliżamy się do czołówki. A jaka to dyscyplina? Wyjaśni to uzasadnienie; zbliżamy się szybkim krokiem do osiągnięcia...100 litrów wypijanego rocznie na głowę statystycznego mieszkańca Polski...piwa...wliczając w to niemowlaki, osoby starsze, kobiety i dzieci...

Hiszpanom gratuluję, a arogancki Balotelli, który po przegranym finale brutalnie odtrącił osobę przeszkadzającą mu w opuszczeniu boiska, zasłużył na prezent...może jakiś duży kosz...bananów?

PostNapisane: Cz lip 05, 2012 7:17 pm 
Ekspert
Ekspert

Uff! Jak gorąco!
Zerkam na http://www.blitzortung.org/Webpages/ind ... =pl&page=1
Prawie cała Europa obsiana burzowymi znakami a tylko Bułgaria, Polska i Anglia prawie czysta. Uff! Jaka ulga!
No i też to przypadek-nie przypadek ,że w Bułgarii właśnie siatkarska Polska wygrywa z Brazylią a w Anglii polska tenisistka wygrywa półfinał Wimbledonu. Uff! Agnieszka Radwańska wygrała! Uff! Siatkarze wygrali!
Piękne widowiska na pięknym poziomie! Znacznie piękniejsze od najpiękniejszych burzowych błysków na nocnym niebie!
I to chodzi!
Uff!
Pozdrawiam!

PostNapisane: So lip 07, 2012 9:25 am 
Forumowy As
Forumowy As

Podobno naukowcy stwierdzili, że syreny nie istnieją :) więc właściwie mecz wygrany.

Wywieszamy chorągiewki na samochody!

PostNapisane: N lip 08, 2012 9:59 pm 
Legenda Forum
Legenda Forum

urzednicy skarbowi zacieraja rączki patrzać na zakonczenie turnieju ligi swiatowej w siatkówce.
10 tys dolarów razy kilka i 30 tys dolarów nagrody dla Kurka.
Bedzie na nagrody i dla urzedników :lol:

PostNapisane: N lip 08, 2012 10:05 pm 
Legenda Forum
Legenda Forum

szampan 1 000 000 $ dla druzyny

minus podatek :lol:

PostNapisane: So wrz 15, 2012 1:09 am 
Legenda Forum
Legenda Forum

zlikwidowali sport w telewizji .
przywykniemy .
Na to konto mozna odzwyczaić się też od piwa .
dziś 50 dzień i jakieś 35 piw stoi w sklepie i czeka na ofiarę by go struć :idea:
100 w kieszeni i jak znalazł na 5 meczów bedzie.
I tak w kółko :lol:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]