Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pt kwi 27, 2018 8:33 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 742 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 50  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 01, 2006 5:45 pm 
DAWCA napisał(a):
ŁoYezoo napisał(a):
Mam wrażenie, że debil za kółkiem niewiele sie zmienia za klawiaturką. Ot, dzieci neostrady. Ale śmieszne pogróżki na temat np. IP bełkotane radośnie przez niejakiego Dawcę świadcza wyraźnie o tym, że szaleńcy zaczęli się obawiać, a to juz dobrze.
Niedawno czytałem gdzieś, że kierowcy przekraczający nagminnie prędkość i świadomie łamiący przepisy mają komleksy związane z małym członkiem. Ciekawe, czy to prawda? Bo mózgi to mają małe z pewnością.

TY tak sie strasznie boje ze chyba przez tydzien na miasto nie wyjade buhahahah a juz strzelacie numerkami to pozdrawiam 3 Panow z Zafiry rej. NMR65 Kolo 15:30 w miejscowosci Sorkwityw kierunku na Mrągowo chcac spowolnic jadace auto zanim celowo dali ostro po hamulcach powodujac zagrozenie w ruchu .Pozdrawiam Kierowce i dwoch jego obroncow bo sam bał sie wysiasc niedlugo i tak sie spotkamy papa

hihihihi.... :twisted: ja juz nie jezdze nawet 50 tylko 30km/h zeby bylo bezpiecznie (zebym nadazal puszczac emerytow jak stoja przy pasach)... tyle sie naczytam na forum ze mam juz manie przesladowcza i chyba rower kupie do jazdy (zeby nasi spoleczniacy mnie nie mogli zidentyfikowac).ale wtedy pewnie napisza ze na ul takiej i takiej pan w czerwonej koszulce czarnych butach i spodenkach jechal po chodniku stwarzajac zagrozenie w ruchu pieszych. a tak na powaznie to grzeczni jestescie ale gdy widzicie wypadek to was juz nie ma.jedziecie przepisowo ale zeby pomoc to nikogo.

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 02, 2006 12:10 am 
Senior
Senior

Obrazek
Dawca, 1nowy1, Rs-ik, cotusiedzieje i wszyscy Wam podobni !
Obejrzyjcie filmik i odpowiedzcie sobie na pytania :
- czy chcielibyście spotkać się z takim na czołówce ?
- co zrobić aby przed takim szaleńcem uchronić osoby Wam bliskie ?
- czy nadal uważacie, że ten filmik zniesławia kierowcę ?
- czy działanie profilaktyczne nie jest formą pomocy potencjalnym ofiarom wypadków ?
- na jakiej podstawie niektórzy z Was zarzucają starszym kierowcom uchylanie się od pomocy ofiarom wypadków ?

Pozdrawiam !

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 02, 2006 9:42 am 
dociekliwy napisał(a):
Obrazek
Dawca, 1nowy1, Rs-ik, cotusiedzieje i wszyscy Wam podobni !
Obejrzyjcie filmik i odpowiedzcie sobie na pytania :
- czy chcielibyście spotkać się z takim na czołówce ?
- co zrobić aby przed takim szaleńcem uchronić osoby Wam bliskie ?
- czy nadal uważacie, że ten filmik zniesławia kierowcę ?
- czy działanie profilaktyczne nie jest formą pomocy potencjalnym ofiarom wypadków ?
- na jakiej podstawie niektórzy z Was zarzucają starszym kierowcom uchylanie się od pomocy ofiarom wypadków ?

Pozdrawiam !

-nie wiem czy chcialbys sie spotkac z malym fiatem na czolowce z wypadkowa 120 km/h (dwa auto po 60)
-nic nie zrobisz (chyba ze wybudujemy drogi po jednym pasie w kazda strone przedzielone betonowymi sciankami z obu stron)
-jest roznica miedzy pisaniem i podawaniem nr rejestracyjnych a pokazaniem filmu (na ktorym nie zidentyfikujemy kierowcy sesnu stricto )
-co rozumiesz pod pojeciem profilaktyki?? to rozumiem ze za PRL takie donosy byly poprostu profilaktyka i wszystko jest ok?niech kazdy pilnuje siebie i swoja rodzine i bedzie dobrze
-na podstawie doswiadczenia ( np. pol roku temu, centrum miasta, pare minut po 15, kobieta pod autem, wystaja jej tylko nogi na wysokosci kolan, auta sobie jezdza, na chodniku gapie [w liczbie spokojnie 50 osob], nikt nie pomaga. mimo ze wszystko nie na moim pasie- ulamek sekundy i zatrzymuje auto praktycznie na pasach za skrzyzowaniem (co spotkalo sie z obuzeniem jadacych zamna kierowcow wracajacych z pracy) pozrdowilem wszystkich trombiacych srodkowym palcem i ruszylem w strone auta krzyczac (pytajac) do zaciekawionego tlumu czy ktos zadzwonil na pogotowie...oczywiscie cisza...rzucam komus telefon i mowie zeby zadzwonil.slysze tyko szepty ze trzeba ja wyciagnac: kulturalnie na to odpowiadam : przeciez sam k#^@& tego nie zrobie! oczywiscie jakis emeryt do mnie wyskoczyl z gadka : nie takim tonem chlopcze- zagotowalem sie krzyknalem :nie pomagacie to wy#&#@^ to nie jest kino. no i pojawil sie jeden odwazny (dobrze ze auto to bylo tico). w ekipie wyciagajacej bylem ja ten chlop i kobieta kierujaca autem (w sumie jej rola polegala jedynie na wyluzowaniu auta i odciaganiu go do tylu).oczywiscie musialem w koncu uslyszec z boku pytanie jak numer jest na pogotowie...wyrwalem tel, 112, telefon na barku i wszystko juz robie sam...przy sprawdzaniu tetna kobieta nagle zaczyna kaslac krwia :na co tlum odpowiada najpierw wielkim occcchhhhhhhhhhhhhh a pozniej "ile krwi".nie wiem kiedy nadjechala karetka...mialem swiadomosc ze watpliwe azeby ta kobieta przezyla...roztrzesiony kieruje sie w strone auta by uslyszec "nie masz gdzie parkowac?" odruchowo rzucilem sie do szyby chwycilem tego pana ale na moje nieszczescie (albo jego szczescie) byl w pasach i szybko ruszyl. wsiadlem do auta spojrzalem na ten teatrzyk i odjechalem.dopiero pol godziny po wszystkim zaczalem myslec. pierwsze co zrobilem to wsiadlem w auto i pojechalem na miejsce wypadku.pomyslalem ze kobieta kierujaca autem moze miec klopoty z powodu tego wypadku bo znajac zycie nie bedzie zadnego swiadka. to ze kobieta lezala pod autem swiadczylo o tym ze predkosc byla mala i dlatego ja wciagnelo a nie odrzucilo (tyle ze auto podczas wyciagania bylo cofniete wiec moglo to wszystko wygladac zupelnie inaczej)...zrobilem swoje, tyle co moglem. teraz idac waszym tropem zastanawiam sie czy nie powinni teraz wszyscy tam obecni odpowiadac za nieudzielenie pomocy(art 161 par 1 i 2 KK). i teraz tu cala paranoja tej waszej profilaktyki ---> na 50 osob pomaga jedna (winy nie ponosil kierowca) i zapobieglo to tragedii?? nie. jednak ludzie tez umieraja kiedy kierowca nie ponosi winy i takie zaganianie jeden drugiego do niczego nie prowadzi. chcecie profilaktyki ??trzeba uczyc ludzi ludzkich zachowan typu np pierwsza pomoc. nie na zajeciach za przeproszeniem zas#^%@ PO gdzie wszyscy spia i tak naprawde liczby uciskow na ilosc oddechow ucza sie przed zaliczeniem i po chwili zapominaja o tym. chcemy pomagac?? to spojrzmy na ulice nie na auta ktore leca na czerwonym tylko na dzieci ktore taszcza wozek wypelniony zlomem lub na starcow ktorzy cale zycie robili dla tego kraju a teraz zbieraja puszki albo grzebia po smietnikach.ale tak jest- dla nas to jest ochydne a bezdomni smierdza. zwalczmy patologie wtedy bedziemy sie czuc lepiej (nie mowiac o tym ktorym pomozemy). jak nauczymy sie pomagac i rozumiec innych wszystko samo sie naprostuje. szef zrozumie ze byl korek i sie spoznilismy, rzadzacy zrozumia ze frustracja jest motorem zla wsrod ludzi itd. zrobmy rowne drogi, nie wycinajmy drzew przy drogach nie smiecmy i przyjemnie bedzie ogladac polska zlota jesien z perspektywy kierowcy.a teraz pytanie retoryczne : dlaczego np na niemieckich autostradach nie jest niczym dziwnym zobaczyc auto sunace z predkosciami powyzej 200km/h i nie ma tam takich dramatow?

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 02, 2006 10:31 am 
Ekspert
Ekspert

O kurka! Co tu się dzieje?
A teraz do Cotusiedzieje. Słuchaj chłopie. Szlachetny z Ciebie człowiek. Autentyczne wyrazy uznania!
Tylko dlaczego nie chcesz zrozumieć tego, że ja chcę móc spokojnie przeczytać i zrozumieć Twój tekst. Opisujesz przecież sporo ważnych kwestii. Spójrz do licha na to co napisałeś! Takie wypracowania powinno się wyrzucać do kosza bez czytania. Zarzucasz coś Innym - że nie chcięli, że nie umięli. Napisz po ludzku.
Piszesz o zrozumieniu Innych i że jak nauczymy się rozumieć to samo się naprostuje. A cóż innego my tu do licha robimy? Próbujemy nakłonić do właśnie rozumienia innych. Nie widać?
Cytuj:
to spojrzmy na ulice nie na auta ktore leca na czerwonym tylko na dzieci ktore taszcza wozek wypelniony zlomem lub na starcow ktorzy cale zycie robili dla tego kraju a teraz zbieraja puszki albo grzebia po smietnikach.ale tak jest- dla nas to jest ochydne a bezdomni smierdza. zwalczmy patologie wtedy bedziemy sie czuc lepiej (nie mowiac o tym ktorym pomozemy). jak nauczymy sie pomagac i rozumiec innych wszystko samo sie naprostuje. szef zrozumie ze byl korek i sie spoznilismy, rzadzacy zrozumia ze frustracja jest motorem zla wsrod ludzi itd. zrobmy rowne drogi, nie wycinajmy drzew przy drogach nie smiecmy i przyjemnie bedzie ogladac polska zlota jesien z perspektywy kierowcy.a teraz pytanie retoryczne : dlaczego np na niemieckich autostradach nie jest niczym dziwnym zobaczyc auto sunace z predkosciami powyzej 200km/h i nie ma tam takich dramatow?

I pięknie! Zróbmy to! Samo się nie zrobi. To nasze forumowe rozmowy też temu służą - ileś punktów widzenia, różnorodność Osób piszących, coś sygnalizujących. Jakaś forma wypowiedzi. Biorąc udział w tej pogawędce sam udowadniasz, że nie jest Ci obojętne i to i tamto. I o to przecież chodzi! Chociaż w taki sposób. A może ktoś przeczyta, może ktoś też zabierze głos, a może się zastanowi. To też profilaktyka.
Zaś co do udzielania pierwszej pomocy i wogóle tego czego się uczymy to pewne jest , że a) nauka b) praktyka. Jasne! Praca od podstaw z Młodymi i bardzo Młodymi. Lecz czy tylko to? A teraz zupełnie nic? Nie dziwię Ci się, że tłum gapiów (stado) może wkurzyć. Tacy jesteśmy. Lecz jak widać po tym co Ty piszesz - nie wszyscy. I dzięki Bogu!

Słowo do 1Nowego1
Polecam :
http://www.stopwariatom.pl/artykuly/statystyka/
a tam m.in. czytamy, że:
Najgorzej prowadzą młodzi mężczyźni
Analizując wiek i płeć kierowców, stwierdzić należy, iż najczęściej sprawcami wypadków w 2005 roku byli mężczyźni kierujący pojazdami, którzy spowodowali 84,1% wypadków, podczas gdy kobiety odpowiadają za 15,9%. Największa liczba sprawców wśród kierujących występuje w przedziale wiekowym 25 – 39 lat. W 2005 roku wśród ogółu sprawców kierujących pojazdami najliczniejszą grupę (74,8%) stanowili kierujący samochodami osobowymi.

Pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 02, 2006 2:35 pm 
nie opisuje "sporo waznych kwestii" - to jest subiektywne odczucie.wyrazam sie o rzeczywistosci ktora widze. jesli chodzi o wypracowania to przeciez nikt nie musi tego czytac. chce cos przekazac to przekazuje. nie mowie ze jest zle pisanie itd. ok!! piszmy ile kto chce!! ale do licha po co te numery rejestracyjne!! poprostu bledne kolo...tak jak kierowca auta ciezarowego kreci tarczki i dostanie 12tys do zaplaty.i co z tego jak sie cieszy ze jest i tak 8tys zarobiony. zmienia go te 12tys?nie.tylko taka prawda ze zmieni sie podejscie jednego kierowcy do drugiego- bedziemy patrzec na siebie jak na wrogow.czy tak ma to wygladac? nie zmieniajmy ludzi na sile. jest ktos ignorantem zostawmy go w spokoju. nikt go nie nauczy jesli sam tego nie bedzie chcial. co tej analizy...mysle ze nie jest wogole trafna...tak kobiety odpowiadaja za prawie 16% tyle ze jesli stanowia 10% ogolu poruszajacego sie po drogach to bedzie dobrze. nie mowie ze kobiety nie potrafia jezdzic itd. ale nie oszukujmy sie malo jest kobiet ktore "czuja" a moze inaczej- rozumieja- auto i to co sie z nim dzieje.w wiekszosci jest to schemat dzialania.cos sie z autem dzieje i juz nie wiedza co zrobic..

Tytuł: re cotusiedzieje
PostNapisane: Wt paź 03, 2006 2:05 am 
Młodzik
Młodzik

Mimo że jest póżno w nocy przeczytałam cały wątek i muszę powiedzieć że każdy z panów ma troche racji. Szkoda że nie wypowiadała się żadna kobieta. Ale napewno nie stanowimy 10% ogółu kierujących. To już nie te czasy. I odrazu dodam smieszną sprawę. Co robi chłopaczek w starym Golfie 1.1 jak widzi na sąsiednim pasie dziewczyne w nowej CR-V. Za wszelką cenę bedzie się starał udowodnić że jego samochodzik jest lepszy z kierowcą włącznie. Baba za kólkiem to nie tylko blondynka używająca wstecznego lusterka do poprawienia makijażu. To coraz częscij też dobry kierowca. Jako że kobiety coraz częścij prowadzą to poprostu coraz lepiej im to wychodzi. Druga sprawa że nowe auta na więcej pozwalają. Pomysł z podawaniem nr jest chyba nie najgorszy. Na swojej stronie podaję nr komórek oszustów i ich e-maile. Dużo ludzi w ten sposób nie dało sie nabrać. Chodzi mi o to że w pewnych sprawach nie można liczyć tylko na policję. Przypadki jak ten na zdięciu każdy widział nie raz. Wystarczył aparat i po sprawie. Nie trzeba mieć radaru w oczach.
Pozdrowienia dla wszystkich bo jestem tu nowa

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 03, 2006 8:58 pm 
Dziekujemy za kolejne informacje i prosimy o ewentualne nr rej. samochodu dostawczego wyprzedzającego na linii ciagłej (zdjęcie) i nr rej. "super ciężarówki" (z filmu), niestety nie możemy ich odczytać. Jazda ciężarówką jest przerażająca (chyba wszyscy powinni sie zgodzić) i to nie jest śmieszne.

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 03, 2006 9:19 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Policja napisał(a):
Dziekujemy za kolejne informacje i prosimy o ewentualne nr rej. samochodu dostawczego wyprzedzającego na linii ciagłej (zdjęcie) i nr rej. "super ciężarówki" (z filmu), niestety nie możemy ich odczytać. Jazda ciężarówką jest przerażająca (chyba wszyscy powinni sie zgodzić) i to nie jest śmieszne.

A z ciekawości się spytam: czy nie interesuje Was również numer rejestracyjny samochodu, z którego kręcono ten film?

Pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 03, 2006 10:48 pm 
Policja napisał(a):

to jest film ktory ukazal sie spory czas temu w sieci...moge nakrecic ktoregos pieknego dnia film z paskiem 1.8T ktory nie jest pojazdem uprzywilejowanym a czyni cuda. tez bedzie ukarany??

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 03, 2006 11:42 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Myślę, że pora zapytać Policję, czy publikowanie nr rejestracyjnych pojazdów, których kierujący nimi popełniają wykroczenia i przestępstwa na drodze, tu na forum, i w Internecie w ogóle, jest sprzeczne z prawem, czy nie?

Pozdrawiam

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 04, 2006 12:15 am 
Policja napisał(a):

Jako nowy na forum, witam serdecznie!

Jako obywatel Olsztyna popieram inicjatywę. Mało tego jestem całym sercem za. Chciałbym donieść na mojego sąsiada.
Kiedyś jechałem sobie spokojnie tak z 40km/h mimo ze była 60tka!! Myślę sobie nie będę katował samochodu, wiec jadę sobie, wbijam luz i dojeżdżam do skrzyżowania, powoli, bo widzę ze się pali zielone, znaczy zaraz będzie pomarańczowe albo, co gorzej czerwone. Sąsiad wyjechał za mną podobno 10 minut później (żona mi powiedziała), ja patrzę a on już za mną, wyprzedza mnie prawym pasem!! Wyobrażacie sobie prawym.. Złamał pierwszy przepis!!! Powiedział, że jestem baran i tarasuje drogę! Ja w domu sobie policzyłem, bo bezrobotny jestem to mam czas na liczenie, że on musiał jechać chyba ze 90 na godzinę żeby mnie dogonić. Drugi raz złamał przepis! Ja nie rozumiem gdzie on mógł się tak śpieszyć? I po co to, komu, ma dobry samochód, nie wiem skąd on ma na to pieniądze. Zrobię mu zdjęcie jak będzie wsiadał do samochodu i wyśle. Wszędzie piszą, że prędkość zabija.. ja kiedyś leciałem samolotem i sobie o tym pomyślałem i już nie wsiądę więcej. Bo jak ma mnie zabić to ja nie płace za to.

Cyt. „To coraz częściej też dobry kierowca. Jako że kobiety coraz częściej prowadzą to po prostu coraz lepiej im to wychodzi (…)” czarnaewa

Cieszę się czernaewo, że kobiety coraz lepiej prowadzą, zgadzam się z tym, kiedyś był dramat, a teraz lepiej im to wychodzi, nawet daje żonie samochód czasem i wraca cały.
Co do aparatu to podziwiam, za zdolności manualne Pani w tym zakresie, bo ja nie umiem trzymać aparatu i prowadzić auta. Ale myślę ze jakiś zestaw na desce rozdzielczej by się przydał.
PS. Właśnie wpadłem na pomysł, żebyśmy może nie budowali dróg więcej w Olsztynie, mniej będzie prostych i nie będzie tylu wariatów.

Z poważaniem

Tytuł: re panadol
PostNapisane: Śr paź 04, 2006 12:34 am 
Młodzik
Młodzik

Panadol napisał Co do aparatu to podziwiam, za zdolności manualne Pani w tym zakresie, bo ja nie umiem trzymać aparatu i prowadzić auta.

No chyba nie myślałeś że chodziło mi o sytuację gdy się jedzie samemu. Kobieta co najwyżej może jednocześnie prowadząc depilować sobie lewą nogę pod warunkiem że jedzie automatem :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 04, 2006 1:41 am 
Junior
Junior

Słowo do 1Nowego1
Polecam :
http://www.stopwariatom.pl/artykuly/statystyka/
a tam m.in. czytamy, że:
Najgorzej prowadzą młodzi mężczyźni
Analizując wiek i płeć kierowców, stwierdzić należy, iż najczęściej sprawcami wypadków w 2005 roku byli mężczyźni kierujący pojazdami, którzy spowodowali 84,1% wypadków, podczas gdy kobiety odpowiadają za 15,9%. Największa liczba sprawców wśród kierujących występuje w przedziale wiekowym 25 – 39 lat. W 2005 roku wśród ogółu sprawców kierujących pojazdami najliczniejszą grupę (74,8%) stanowili kierujący samochodami osobowymi.

dam ci przyklad,ze nie zawsze trzeba doslownie interpretowac statystyki

chodzi mi np. o dane ze kobiety popelniaja mniej wypadkow
popelniaja mniej miedzy innymi,ze jezdza mniej od mezczyzn,w wiekszosci jest tak ze jak jedzie kobieta z facetem,nie wazne czy miasto czy trasa,prowadzi facet i on ma wieksze prawdopodobienstwo spowodowania wypadku

pozdrawiam wszystkich

Pozdrawiam![/quote]

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 04, 2006 8:32 am 
Forumowy As
Forumowy As

Całkowicie subiektywnie osobiście przyznaję panadolowi dyplom za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii (no, zastanówmy się) ... O, za najlepsze wejście na nasze forum. Bardzo mi się podobało. :o :o :o :D :D :D :lol: :lol: :lol: :P :P :P

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 04, 2006 9:45 am 
Młodzik
Młodzik

Cztery strony wątku ... o niczym. Chciałoby się podsumować: Polska (nadal) szlachecka. Bo przecież: moje zdanie jest najważniejsze, ja wiem i tak najlepiej a to że łamię przepisy i stanowię zagrożenie na drodze jest spowodowane tylko i wyłącznie przez innych kierowców, zmuszających mnie do łamania tychże przepisów i zasad ruchu drogowego. Podawanie nr tablic jest natomiast nieprawne (tu następuje straszenie) a przede wszystkim jest be - bo przecież to donoszenie. Może się mylę ale tak bym podsumował na razie ten wątek. Piraci drogowi: zdajcie sobie sprawę przynajmniej z jednego - nie jesteście anonimowi. Macie konkretny samochód i tablice rejestracyjne. Są wreszcie świadkowie waszych wyczynów. Bo to że wbrew własnemu mniemaniu nie nie znacie elementarnych podstaw jazdy samochodem, nie macie wyobraźni i szacunku dla innych kierowców/przechodniów - to widać niestety na co dzień. Pokazują to statystyki i ostatnie choćby wypadki w regionie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 742 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 50  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]