Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pt kwi 20, 2018 12:55 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 742 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 50  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 29, 2006 6:19 pm 
Ekspert
Ekspert

Witam! Nareszcie kilka chwil spokoju, kubek kawy i...co tam panie w internecie ?
Ano trochę się zagotowało. Kurka, jakżesz ja się cieszę, że właśnie w tym temacie! Po raz któryś (i bardzi dobrze, powiadam bardzo dobrze!) ale za to w szerszym niż zazwyczaj gronie. Po raz wtóry : i bardzo dobrze!
Cotusiedzieje! Piszesz
Cytuj:
a nie kazdemu chce sie sprawdzac pisownie i
I tu chłopie dotknąłeś tego właśnie w czym jest rzecz. (Darujcie Ci, którzy znają już mój punkt widzenia bo się , specjalnie dla Cotusiedzieje, potórzę) Otóż ten brak chciejstwa...Kurka, bo części z nas się właśnie chce. Chce się by tu pisano po polsku, by tu się chciało sprawdzać pisownię, by tu szanować język polski. By właśnie to forum, nasze , Forum Warmińsko-Mazurskie (bez względu na to jakie każdy z nas ma o nim zdanie) tym się wyróżniało. Powiadam - część z nas.
No, to o jednym. A teraz przerywnik , serio - podoba mi się Twój nick. Moim zdaniem jeden z bardziej orginalnych jakie się ostatnio pojawiły na Forum. Zakładam optymistycznie , że Osoba za nim się kryjąca jest również taka.
Teraz o drugim . Co w pewnym sensie potwierdza powyższe. To, że o tym piszemy i dyskutujemy to także wyraz sprzeciwu (złości) przeciwko śmierci na drogach i przeciwko Tym, którzy Prawo, wszelkie zasady i nas mają gdzieś. Ja nigdy się z tym nie zgodzę. I będę pisał, będę się buntował, będę reagował. W formach, które dopuszczają moje zasady życia z ludźmi. Bo takie mam. Dla niektórych śmieszne a dla Innych nie.
Tak, swój punkt widzenia na temat podawania tu na Forum numerków opisałem wcześniej . Nie, ja numerów nie podam. Na pewno zaś opisywanie konkretnych kretyńskich zachowań na drodze ma sens. Tego nigdy za wiele. Polecam także ponownie program TVN turbo (Uwaga pirat!) Rzecz nie w publicznym piętnowaniu Jana Kowalskiego zamieszkałego w.........ul..........idt. Rzecz w tym by nauczyć lub odzwyczaić. Rzecz w tym by pokazać reakcję, konsekwencje i egzekwowanie. drogą też można. Cotusiedzieje! Dobiłeś mnie tym hasełkiem :
Cytuj:
taka jazda to normalny proces rozwoju.
Bo widzisz - dla mnie wręcz przeciwnie. Dlaczego? - Patrz statystyki wypadków.
Jasne, podziwiam Twoją wiedzę na temat autek. Widać, żeś pasjonat . I to jest ekstra. Imponują mi ludzie z pasją. Tylko widzisz , moją pasją jest smak życia. Zwolnij chłopie, zwolnij. Choć trochę . Potrafisz? Wtedy obaj będziemy już sporo do przodu. Ciesz się swoją pasją. Oby jak najdłużej. Z serca Ci tego życzę.
Pozdrawiam!
P.S. Jednak...nie było to spokojne pisanie. Bo ja mam z kolei gdzieś tłumaczenie, że takie jest życie. Bo wcale takie nie musi być! Spotkamy się niebawem przy grobach naszych Bliskich. I często nie Tych, którzy odeszli od nas w podeszłym wieku.

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 29, 2006 6:40 pm 
Senior
Senior

cotusiedzieje napisał(a):
pytanko kto z zabierajacych tu glos zainwestowal pieniazki w lepsze hamulce ( nie wymiana tarcz sczek czy klockow) lub zmienil sobie zawieszenie na twardsze (by np w sytuacji gdy wypadamy z kolejny na przeciwny pas byla mozliwosc szybkiej korekty toru jazdy jeszcze pewnie nia pasuje WAM ze niektorzy obniza sobie auto maja glosniejszy wydech i kola inne niz stalowe (z pieknymi seryjnymi kolpakami ) .no i jeszcze ciemne szyby- to juz calkiem wtedy szaleniec na drodze :D

Wszystko to mam i jeszcze trochę. :lol:
Niestety, wiek - jak to ładnie ująłeś: „ Może weźmy się za emerytów ...”- prowokujący wielu cymbałów do rywalizacji. Z takimi zachowaniami, jak na zdjęciu, spotkałem się wielokrotnie a ściganci najczęściej mieli ok.20 lat, kratkę za plecami, dziewczynę obok i sieczkę w głowie. Zapomniałem dodać, że auta z taśmy.
Uważam, że przed publikacją numeru „ pirata ” należy wziąć pod uwagę faktyczne zagrożenie i nie działać odruchowo.

Podzielam Twoją opinię, że młodzież w tuningowanym autku jeździ bezpiecznie chociaż dość szybko.
Niestety, stan techniczny dróg: przełomy, koleiny, dziury, podmyta i zarwana nawierzchnia negatywnie wpływają na autko, a kapcie „50” przenoszą wstrząsy na zęby.
Swoją drogą to dość ciekawe, że mój samochód ma ważne badania techniczne zezwalające na jazdę, a nieudolni zarządcy dróg tę jazdę mi ograniczają. :cry:

Do Policji !
Nie zajmujcie się tą sprawą, bo zdjęcie zrobiłem prawie 2 lata przed remontem mostu za Barczewem w kierunku na Biskupiec

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 29, 2006 7:19 pm 
To jak juz idziemy w tym kierunku to powiem tak...
Moim zdaniem wypadki głównie powodowane sa przez zały stan dróg...
proces jest długi...słyszymy ze "nagle zjechał na przeciwległy pas jezdni"
ok...tylko dlaczego a no dlatego ze np. urwała sie końcówka drazka tylko pytanie dlaczego ona sie urwała? a no dlatego ze mamy taki stan dróg...w Niemczech takie rzeczy sie wymienia bardzo zadko u nas to jest na poządku dziennym...te samochody które przyjechały spoza granicy kraju a maja np. 10 lat sa w stanie lepszym jeżeli chodzi o zawieszenie od naszych salonowych aut po 5 latach...wiec gadanie jechał zaszybko i wypadł z drogi nie zawsze jest prawda...
Teraz dalej ze spraw technicznych...zdecydowałem sie na zamontowanie zawieszenia gwintowanego (zawieszenie gwintowane posiada regulacje wysokosci oraz twardosci) zastosowałem je w 15 letnim Golfie MK II o dosc pokaźnej mocy...własnie dlatego zeby auto miało kontakt z asfaltem cały czas a nie tylko na równej drodze...auto stoji około 5cm od ziemi trzyma sie drogi duzo lepiej niz taki sam zwykły golf niedawno tez zamontowałem tarcze nawiercane oraz klocki węglowe auto staje o te cenne pare metrów szybciej...pójdzmy dalej tropem spraw technicznych miałem okazje jakis czas pracowac w jednym ze sklepów z czesciami samochodowymi...i ludzie wy chcecie jeździc bezpiecznie :lol: "zwykli" uzytkownicy drogi kupuja najtańsze zamienniki czesto taka czesc pare tygodni po zamontowaniu ponownie nadaje sie do wymiany...za sprawą włąsnie naszych dróg...dlatego proponuje kazdemu kto na takich tanich czesciach jeździ zeby przesiadł sie do komunikacji miejskiej bo nie chcem zeby ktos "zjechał na przeciw legły pas jezdni"
smieszą mnie gadki o bezpiecznej jeździe jak sprzet którym jedziemy nadaje sie tylko na szrot...
I jesli ktos stwierdza ze samochody tuningowane z głową czyli montowanie lepszych zawieszeń szerszych opon niskoprofilowych i hamulców sportowych sa niebezpieczne to proponuje równiez przesiadke do MPK...
przykład: na ulicy sikorskiego na wysokosci krysgumu jadąc w strone jarot na łuku sa dwie "hopki" byłem swiadkiem jak kierowca lanosa o mało nie wyladował na słupie to ze zyje to czysty przypadek...na sportowym zawieszeniu ten łuk nie robi zadnego wrażenia wszystko oczywiscie przy przepisowym 70 w tym miejscu...dlatego od prawdziwych ludzi któzy usprawniaja swoje auto tylko poto zeby przezyć na drodze tzw prawdziwych tuningowców mówiac jezykiem laika prosze sie odczepic...my dbamy o swoje sprzety nie po to ładuje sie wiele serca i niestety kasy w takie auto zeby je rozwalic...tuning to nie tylko plastiki siatki i inne smieci to także bezpieczeństwo...życze zdrowia i zaglądajcie czesciej pod wasze bo czasem sami sie przyczyniacie do waszych dzwonów...

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 29, 2006 7:35 pm 
Senior
Senior

Co z tego, że nie skaczę na Sikorskiego jeśli przez krawężniki nie mogę parkować na chodniku ?! A płacę !

Pozdrawiam !

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 29, 2006 8:10 pm 
Junior
Junior

cotusiedzieje napisał(a):
ja mam takie pytanie...o co tutaj chodzi?czy gazeta nie ma co robic?moze intencje dobre tylko czekam na moment az ktos napisze donos po zlosci. i co wtedy? PRL padl dawno temu ale widze ze niektorzy zabawiaja sie w informatorow. to moze przejade sie za swoim sasiadem ktorego nie lubie poczekam az nie bedzie mial swiadkow a pozniej cos wymysle podam swoich swiadkow itd? co chlop powie? no fakt jechalem tamtedy itd ale czegos takiego nie bylo...i co wtedy?nie przyjmuje pan mandatu i sad grodzki? opanujcie sie ludzie bo w taki sposob to mozna komus biedy narobic tylko. nie toleruje ch@%^@$ na drodze ale sa odpowiednie organy na ktore wszyscy kladziemy pieniazki wiec niech oni sie tym zajma.a tu tymczasem gornolotne hasla...smiac mi sie chce.ciekawe kto z zalogowanych (naprawiajacych nasze niedolezne i niedofinansowane organy) pomoglby w czasie rozboju itp. a tymczasem to mamy rownych i rowniejszych wobec prawa. bo mozna np pisac o granatowym VV passacie 1.8T (nr nie bede podawal :P ) ktory tez potrafi leciec jak opetany.i co?wtedy jest ok? sluszna sprawa?? moze wezmy sie za emerytow ktorzy ledwo chodza a za kolkiem siedza. ich zdolnosci motryczne sa hmmmm.... (przemilcze) a czas reakcji zblizony do nawleczenia nitki w igle... nie wspomne juz o stanie zdrowia ktory 2/3 pewnie by wyeliminowal.nie raz mam ochote wyjsc z auta i powiedziec komus co o nim mysle ale pisac na kogos? zgrozo...tak nie upadne. i niech mi tu ktos poda statystyki ze predkosc to najwiekszy wrog itd. a co statystyki mowia o stanie drog co czesto jest przyczyna wypadkow a pozniej jest tekst typu "nagle zjechal na przeciwny pas ruchu..." osobiscie nie dziwie sie ze zjechal jesli czasem auto z wielkim trudem udaje utrzymac sie w naszych koleinach.zywotnosc niektorych elementow w porownaniu z danymi producenta spada o nawet o 75% w wyniku poruszania sie po naszych drogach. poprawmy jakosc drog a pozniej naprawiajmy kierowcow bo kto raz zgubi miske olejowa na garbie to za drugim razem z pewnoscia zmieni gwaltownie pas...tyle w temacie i zycze niekoniecznie szerokiej ale rownej drogi :D

popieram w 100%
nazwanie piratem,wariatem itp-jest obrazeniem kogos na publicznym forum,za co tez groza sankcje-mozna wytoczyc z powodztwa cywilnego.
nie mozna obrazac bez stwierdzenia winy.
dlaczego tacy ludzie opisuja to na forum,a nie pojda na policje i to zglosza.maja za ciezkie du.. i im sie nie chce,czy chca na kims sie zemscic???
cziekawe czy jezeli ktos potrzebowal by pomocy,a w poblizu nie bylo by policji pomogl by pokrzywdzonej osobie(np. napadnietej),w 99% jestem przekonany ze nie,bo jest tylko madry za monitorem

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 29, 2006 8:38 pm 
"Mistrzom kierownicy" dedykuję:
http://ww3.wm.pl/?main=17&c=145,3,9738,,4149

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 29, 2006 10:14 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Już nowy napisałem na temat, o którym piszesz - przestań, bo jesteś w błędzie.

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 29, 2006 11:57 pm 
Junior
Junior

to samo moge powiedziec Tobie

mowie po raz kolejny nie tedy droga.jak ktos ma zale niech nie oczernia kogos na forum a idzie na policje i to zglosi,bo bedzie to sluzylo tylko zemszczeniu sie na kims i opisaniu wymyslonej historyjki na forum,zeby komus nieprzyjemnosci zrobic
jak sie okaze ze zostal ukarany przez policje,sad grodzki wtedy mozna opisac na forum-wczesniej to mija sie z celem i moze posluzyc jako narobienie np "sasiadowi" plecow.
i napisze po raz kolejny,jezeli ktos by tak napisal na forum podal bym sprawe o znieslawienie do sadu

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 30, 2006 9:21 am 
Forumowy As
Forumowy As

1nowy1 napisał(a):

mowie po raz kolejny nie tedy droga.jak ktos ma zale niech nie oczernia kogos na forum a idzie na policje i to zglosi,bo bedzie to sluzylo tylko zemszczeniu sie na kims i opisaniu wymyslonej historyjki na forum,zeby komus nieprzyjemnosci zrobic
jak sie okaze ze zostal ukarany przez policje,sad grodzki wtedy mozna opisac na forum-wczesniej to mija sie z celem i moze posluzyc jako narobienie np "sasiadowi" plecow.
i napisze po raz kolejny,jezeli ktos by tak napisal na forum podal bym sprawe o znieslawienie do sadu

Trochę czasu mi zajęło zrozumienie tego co napisałeś. O ile dobrze zrozumiałem zakładasz złe intencje opisujących przypadki chamstwa, nieprzestrzegania przepisów na drodze itd. Myślę, że jesteś jedynym z tych, którzy w odwecie właśnie wymyśliliby historyjkę aby "pokazać" sąsiadowi. To zjawisko w psychologii nazywa się "przeniesieniem" - czyli innych posądzamy o to do czego sami jesteśmy zdolni.

Chcesz kogoś pozwać do sądu za zniesławienie - zapewne właśnie jesteś jednym z piratów drogowych skoro spodziewasz się ujrzeć tu numery rej. swojego samochodu. I co napiszesz w pozwie?, że zniesławiono Twój samochód? czy też zamierzasz powiedzieć, że opisujący twoje zachowanie internauta wiedział, że to Ty i mści się?

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 30, 2006 10:02 am 
Witam.
Zgadzam się z nowym :D Może to i do czegoś prowadzi to co się tu dzieje na forum bo przyznam szczerze że teraz gdy wyjeżdżam na miasto to mam pewne obawy czy ktoś mnie nie śledzi ewentualnie moich numerów nie spisuje. Ale czy to ma wywoływać obawy?? Czasem mam ciężką nogę ale po mieście staram się jeździć prawidłowo bo nie dość że radary , kamery to jeszcze niektórzy forumowicze polują na kierowców. Nie wiem czy ktoś już wpadł na pomysł aby swojego znienawidzonego sąsiada z hałaśliwym psem zakapować za to że mu miejsce do parkowania pod blokiem zajął któregoś dnia. Naprawdę ludzie takimi stwierdzeniami można narobić i komuś i sobie biedy. Podawanie numerów rejestracyjnych na forum to lekkie przegięcie. Nawet przestępcom w TV twarz zasłaniają i nie podają nazwiska a tu co????? Sugerowal bym aby takie przypadki łamania przepisów zgłaszać bezpośrednio do kompetentnych organów (tu przypomne numer jak ktoś nie pamięta: 997) a nie pisać o tym na forum. Podobno żyjemy w państwie prawa braci Kaczyńskich i ministra Źobro który z miłą chęcią zajmie się taką sprawą no bo skoro można szukać pół roku bezdomnego który ujawnił swoją opinię na temat pewnych ludzi no to można też szukać listem gończym właściciela czerwonego malucha który nie zatrzymał się na zielonej strzałce w środku nocy gdzie był przerażająco duży ruch. Kurcze ciekawe czy nikt mnie teraz nie pozwie do sądu za obrazę majestatu władzy. Ale proszę państwa to wolny kraj i można wyrażać swoją opinię no chyba że ktoś z PIS-u to przeczyta i się pogniewa. Modlę się jednak po nacach aby ten cyrk który ma teraz miejsce w naszym kraju się skończyl. I radfa dla wszystkich oczerniaczy: Bardzo łatwo jest wypominać błędy komuś ale najpierw trzeba się zastanowić nad czystością własnego sumienia. Kiedyś ktoś się naprawdę zdenerwuje widząc na skrzyżowaniu za sobą pana lub panią z długopisem w ręku i kartką papeiru na kierownicy i sam spróbuje wytłumaczyć ręcznie że tak się nie robi. Jeśli chodzi o mnie to nigdy na nikogo nie doniosłem i nie doniosę w żadnej sprawie bo to nie honorowe, a wy róbcie jak uważacie.
P.S. Dla zapominalskich przypominam numer infolini pt. "mam problem i muszę się nim z kimś podzielić"
Milego dnia :D

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 30, 2006 11:24 am 
Junior
Junior

woland napisał(a):
1nowy1 napisał(a):

Trochę czasu mi zajęło zrozumienie tego co napisałeś. O ile dobrze zrozumiałem zakładasz złe intencje opisujących przypadki chamstwa, nieprzestrzegania przepisów na drodze itd. Myślę, że jesteś jedynym z tych, którzy w odwecie właśnie wymyśliliby historyjkę aby "pokazać" sąsiadowi. To zjawisko w psychologii nazywa się "przeniesieniem" - czyli innych posądzamy o to do czego sami jesteśmy zdolni.

Chcesz kogoś pozwać do sądu za zniesławienie - zapewne właśnie jesteś jednym z piratów drogowych skoro spodziewasz się ujrzeć tu numery rej. swojego samochodu. I co napiszesz w pozwie?, że zniesławiono Twój samochód? czy też zamierzasz powiedzieć, że opisujący twoje zachowanie internauta wiedział, że to Ty i mści się?

ja nie mam sie czego bac -radze innym :lol:
a chodzi mi ze nie tedy droga,ja moge napisac ze niejaki woland przejechal przez 3 czerwone swiatla,pedzil ponad 100km przez miasto w godziny szczytu itp. i po co kogos oczerniac???moze tak np.napisac obrazony na nas sasiad i to juz pojdzie po forum.
JAK KTOS MA OCHOTE WRACAC DO PRLu NIECH IDZIE NA POLICJE I ZLOZY DONOS,a nie oczernia na forum.

ale moze to jest starcie dwoch pololen mlodszych i seniorow-peerelowcow :wink:

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 30, 2006 11:53 am 
Dobrze gada dać mu wina :D

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 30, 2006 1:40 pm 
Cytuj:
Cytuj:

wiesz co??looknij sobie w TV i pokaz mi w ktorym programie gdy jest akcja policyjna widac nr rejestracyjne?? a to jest znieslawienie jesli podajesz moj numer i piszesz ze to wariat drgowy. podajesz to publicznie, sa dane ktore moga okreslic dany podmiot (nr rejestracyjne) i przeslanka subiektywnego uczucia znieslawienia... nie ty decydujesz co moze mnie urazic a co nie. zreszta przejrzyj KC ( Dz.U.64.16.93) [ Art. 23. Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach. ] teraz proponuje jakies glossy poczytac moze jakies orzecznictwo i zastnaowic sie nad tym. bo jesli auto jest moje a ty podajesz publicznie nr rejestracyjny mojego auta twierdzac ze jestem piratem drogowym (kretynem itd) to niestety ale czuje sie urazony a ty robisz nalot na moje dobre imie. czyli jaka przeslanka nie jest spelniona? nie jestes organem wyrokujacym ani zadnym legislatorem zeby raz ujawniac publicznie a dwa orzekac kto co robi i kim jest. pamietaj ze nikt nie jest winny dopoki nie udowodni sie jego winy i to nie ja mam dociekac swojej niewinnosci tylko ty mojej winy. Probatio incumbit ei, qui dicit, non ei, qui negat ... i pamietajmy o jednym: nie wywyzszajmy sie bo tak naprawde nie wiemy kto jest naszym adwersarzem...moze to byc zwykly malolat (ktorych zapewne nie nawidzicie juz za sam fakt ze siedza pod klatka pala i pija--- to zrobcie im miejsce) emeryt, zwykly szary robotnik...ale moze byc tez lekarz ktory leczy np twoje dzieci i pedzi do szpitala zeby kogos poskladac. ale tak!! zagonmy go!! pietnujmy wszystkie zle zachowania (na swiatlach stal na lewoskrecie a pojechal prosto...tak moze i pojechal prosto ale tylko dlatego ze CI "wzorowi kierowcy" nie wpuscili go gdy chcial zmienic pas). ogarnijcie sie troche ludzie. moze i lubie przycisnac ale co z tego?to was interesuje??...ale kogo interesuje ze wczoraj prawie wyrwalem sobie kolektor wydechowy jak zawadzilem o super studzienke.cieszmy sie z zycia nie patrzmy innym na rece i swiat bedzie lepszy. a moze boli nas to ze mamy nowe auto a tu jakis gowniarz w 18 letnim aucie objezdza nas jak chce.a przeciez te auto nas kosztowalo majatek...

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 30, 2006 1:49 pm 
Kolejny "mistrz kierownicy", któremu się spieszyło.
http://www.gazetaolsztynska.pl/?&main=1 ... padku.html

Tytuł:
PostNapisane: N paź 01, 2006 10:02 am 
ŁoYezoo napisał(a):
Mam wrażenie, że debil za kółkiem niewiele sie zmienia za klawiaturką. Ot, dzieci neostrady. Ale śmieszne pogróżki na temat np. IP bełkotane radośnie przez niejakiego Dawcę świadcza wyraźnie o tym, że szaleńcy zaczęli się obawiać, a to juz dobrze.
Niedawno czytałem gdzieś, że kierowcy przekraczający nagminnie prędkość i świadomie łamiący przepisy mają komleksy związane z małym członkiem. Ciekawe, czy to prawda? Bo mózgi to mają małe z pewnością.

TY tak sie strasznie boje ze chyba przez tydzien na miasto nie wyjade buhahahah a juz strzelacie numerkami to pozdrawiam 3 Panow z Zafiry rej. NMR65 Kolo 15:30 w miejscowosci Sorkwityw kierunku na Mrągowo chcac spowolnic jadace auto zanim celowo dali ostro po hamulcach powodujac zagrozenie w ruchu .Pozdrawiam Kierowce i dwoch jego obroncow bo sam bał sie wysiasc niedlugo i tak sie spotkamy papa

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 742 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 50  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]