Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Wt wrz 26, 2017 2:08 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 742 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Piraci drogowi na celowniku!
PostNapisane: Pt lut 15, 2013 7:49 pm 
Postępowy
Postępowy

Zobaczcie te nasze NO w warszawie..lub innym duzym miescie jak na nas trąbią pomstuję
>Dla nich to m.i.n. te NO jedt totalna wiochą i buractwem

PostNapisane: So lut 23, 2013 2:15 am 
Berbeć
Berbeć

Ci o których piszę nie są może piratami a raczej cwaniaczkami drogowymi, robiącymi innych kierowców w ciula za ich przyzwoleniem. Podam jako przykład ul.Partyzantów od pl.Bema do ZUS-u. To samo zresztą występuje na ul.1 Maja od ZUS do ratusza i innych ulicach pewnie też. Tak więc w godz. popołudniowego szczytu masa aut ul.Partyzantów chce dostać się na Al.Wojska Polskiego lub Artyleryjską. Często kolejka na prawym pasie zaczyna się już przy KM Policji.Na lewym natomiast jest ona niewielka. Cwaniaczki jadą więc lewym pasem i przy Komendzie Wojewódzkiej zaczyna się wcinanie w prawy pas. A ci co odpowiednio długo jechali te kilkaset metrów, jak głupki ,udając uprzejmych wpuszczają ich, narażając tych z tyłu na dodatkowe minuty stania.Ludzie ,to nie jest uprzejmość ,to jest głupota, z której cwaniaki się śmieją. Sam staram się być uprzejmy dla wyjeżdżających z ulic podporządkowanych, z parkingów, z chodników, czyli miejsc z których bez uprzejmości innych nie mieli by szans włączyć się do ruchu. Wpuszczanie jednak w sytuacji , którą opisałem nie jest uprzejmością,lecz zwykłą głupotą. Apeluję więc|BĄDŻMY UPRZEJMI ALE NIE DURNI. UŁATWIAJMY ŻYCIE INNYM,ALE NIE DAJMY SIĘ ROBIĆ W KONIA.

PostNapisane: Cz mar 14, 2013 10:14 am 
Młodzik
Młodzik

Szczęście ,że nie mam samochodu ale jeżdżąc rowerem i tak napatrzę się na chwile grozy.
Telefony komórkowe ( brawo martwe przepisy ) w dłoniach, na skrzyżowaniach to standard.
GAZ do dechy na późnym pomarańczowym a wczesnym czerwonym - standard.

Policja łamie przepisy, a tego juz w ogóle nie rozumiem.
Najzabawniejsza sytuacja była ,jak zza podwójnej ciągłej (ul.Kościuszki w górę ) wyjeżdżał pojazd z podwórka ,policja ładnie się zatrzymała i pozwoliła
wyjechac delikwentowi a on .... skręcił w lewo,na główną ulicę, przekraczając dwie linie ciągłe !

Dla mnie to jest dobry wątek do komedii.

PostNapisane: N mar 17, 2013 3:42 pm 
Młodzik
Młodzik

Z tymi telefonami komórkowymi to nie takie martwe przepisy-niestety.Niedawno(miesiąc temu) dzwoniąc w samochodzie zrobiło się za mną niebiesko.
Chłopaki nie chcieli gadać o pogodzie tylko zaproponowali mi 200 zł.plus aż 5 punktów.Osobiście uważam ,że ta ilość punktów to przesada.

PostNapisane: N mar 17, 2013 10:56 pm 
Młodzik
Młodzik

Gdybyś zabił 4 osoby i siebie to uwierz mi ,że miałbyś
głębooooooooooko w d***ie punkty a mandat uważałbyś za śmiesznie niski.

Czy tyle warte jest dla Ciebie życie ?

Piję do wypadku ,który wydarzył się jakiś czas temu i zginęli niewinni
ludzie bo kierowca prawdopodobnie sięgał po telefon .

Też wlepiałabym mantady za palenie w samochodzie ,bo mało który palacz wrzuca pety do popielniczi.
Lepiej wywalić na jezdnię.

Dostaliście kiedyś petem ? Ja tak. Nic przyjemnego, zwłaszcza podczas jazdy.

Pozdrawiam śmierdzących rakowców

PostNapisane: Cz maja 02, 2013 3:51 pm 
Ekspert
Ekspert

Wracam do tematu. Droga Olsztynek-Olsztyn 2 maja 2013 godz około 14, w stronę Olsztyna jedzie długa kolumna samochodów prowadzona przez pirata w granatowym lub szaroburym/ taki brudny, że trudno określić/Volkswagenie z rejestracją NOL. Pirat w Volkswagenie poruszał się z prędkością 60-70km/h, bez świateł i swoim zachowaniem powodował nerwowe reakcje nawet u jadących za nim kierowców ciężarówek. Niestety, żaden nie odważył się udrożnić drogi poprzez usunięcie pirata do rowu. A szkoda...

PostNapisane: So maja 18, 2013 11:40 pm 
Berbeć
Berbeć

Czasami jadąc po naszych drogach marzy mi się lemiesz podczepiony do samochodu. Nie bojąc się wtedy o własne życie nie musiałbym ustępować miejsca wariatom. Taka eksterminacja zabójców nagrana kamerą podczas jazdy powinna być legalna.

PostNapisane: Pt maja 24, 2013 9:10 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

A ja już zauważam lekką poprawę, nie którzy nawet wpuszczają w magicznej godzinie korków. Chociaż wystarczy jeden "mądry" i już po normalnej jeździe ...

PostNapisane: Cz sie 01, 2013 11:03 am 
Natchniony
Natchniony

Parkowanie w Olsztynie stało się poważnym problemem. Kierowcy szukają miejsca, gdzie można zaparkować swój samochód w jak najbliższej okolicy swojego miejsca zamieszkania. Istnym horrorem jest parkowanie w dzielnicach - sypialniach. Pomysłowość kierowców i ich bezmyślność jest czasami porażająca. I tak, np. ślepa ulica Piotrowskiego na olsztyńskich Jarotach... W zaślepionym wyjeździe do ul. Wilczyńskiego, od co najmniej pół roku, stoją dwa samochody tarasujące miejsca. Jeden z nich jest na oko starym i zużytym rzęchem, zaś drugi stoi i czeka na lepsze czasy - po wypadku prawdopodobnie właściciel nie ma kasy na naprawę. I złom tarasuje dojazd do pobliskiego kiosku (pracownicy mają problemy z dostawą prasy) ale także problemy stwarza właścicielowi pobliskiej działki. Estetyczne to również nie jest... Na dodatek, codziennie w godzinach przedpołudniowych, parkuje tam czarna corsa o nr rej. NO 0356A, która stojąc pół metra od krawężnika, zupełnie tarasuje ulicę. Wkładane kartki z prośbą o rozsądniejsze parkowanie przez kierowcę czarnej corsy są zupełnie ignorowane... A policja? Policja poprawia sobie statystyki wlepiając mandaty przebiegającym przechodniom przez ul. Wilczyńskiego. Przechodnie przyzwyczajeni do zlikwidowanego przejścia dla pieszych, często ignorują niebezpieczeństwo spowodowania kolizji drogowej. A tak nawiasem - faktycznie przejście w tym miejscu jest naprawdę potrzebne. Pobliskie skrzyżowanie ze światłami (ul. Jarocka/Wilczyńskiego) nie spełnia swojego przeznaczenia, bo wszystkim się spieszy i kilkuminutowe oczekiwanie na zmianę świateł doprowadza ludzi do podniesienia adrenaliny... A przejście przy HB - trochę daleko i pod górkę...

Tytuł: srebrny passat kombi NO 3976G
PostNapisane: Wt sie 13, 2013 8:04 am 
Junior
Junior

codziennie ten pan ma problem na rondzie przy OZGraf.

jadąc ul. Kętrzyńskiego trzyma się lewego pasa, który jest tylko do skrętu w lewo na rondzie do dworca.
omija w ten sposób korek na prawym pasie (który jest do jazdy prosto do Towarowej i do skrętu w prawo w Dworcową).

codziennie na rondzie powoduje on niebezpieczne sytuacje, bo zmienia pas, aby jechać prosto do Towarowej. raz o mało we mnie nie przywalił - inni kierowcy też lekko z nim nie mają, a widzę go niemal codziennie ok. 7.30 od kilku tygodni - rzuca się w oczy.

czas, aby policja zrobiła z nim porządek... srebrny passat kombi NO 3976G

PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 10:47 pm 
Senior
Senior

Czy na tym ostatnim rondzie została w ostatnim czasie zmieniona organizacja ruchu? Chodzi mi dokładnie o ten lewy pas tylko do skrętu w lewo.

PostNapisane: Wt wrz 10, 2013 1:46 pm 
Młodzik
Młodzik

Tak, na rondzie już od dłuższego czasu jest inna organizacja ruchu spowodowana budową torów tramwajowych. Jadąc od strony Kętrzyńskiego lewy pas jest tylko do skrętu w lewo.

PostNapisane: Pt paź 04, 2013 9:21 pm 
Junior
Junior

jednak koleś z tego srebrnego volkswagena jest niereformowalny - dziś znowu go widziałem na rondzie przy OZGraf...

PostNapisane: Pt mar 07, 2014 12:16 pm 
Młodzik
Młodzik

BMW to jednak specyficzny stan umysłu posiadacza i jakby odrębna kasta ludzi. Już dawno temu zauważyłem przedziwne zachowania na drodze, kierowców tych aut. Na tyle dziwne, że na ich widok zapalają się u mnie 3 lampki alarmowe jednocześnie.
Wiem, że zaraz odezwą się ci prawi, którzy jeżdżą super idealnie i nie można ich utożsamiać z obiegową opinią nt. BMW. Niestety, jeżdżąc tymi samochodami, sami przypisujecie sobie odpowiedni wizerunek: buraka, wieśniaka, tępego prostaka, któremu słoma z butów wystaje a ledy zamiast postojówek, zenony zamiast normalnych świateł i rynna zamiast wydechu – zastępują mózg.
Ale do rzeczy. Miejsce akcji: główna ulica naszego miasta, czas: wczoraj, około 7 rano, główny bohater: tępy z wyglądu, krótko ostrzyżony (ale temperamentny o czym za chwilę) kierowca, około 15 letniego, Bolidu Młodego Wieśniaka serii 3 (zwany dalej „bolid”), świeżo sprowadzonego od Turka z Berlina (ważność tymczasowych tablic: do 09.03.2014 r.).. Na prawym fotelu głęboko schowana (zapewne ze wstydu – rozumiem, ja bym wolał MPK) farbowana blondzia.
Dojeżdżamy do ronda, auto przed bolidem się zatrzymało, żeby przepuścić tych na rondzie. Rzecz wydawałaby się oczywista i normalna. Ale nie dla kierowcy bolidu, który postanowił otrąbić, tego z przodu. W jego mniemaniu na rondo należy wjechać, nawet wymuszając pierwszeństwo i zmuszając innych do hamowania.
Ale naiwnie myślę sobie: zdarza się, może klakson w bolidzie sam się uruchomił. Przecież w takich wiekowych autach czasem się koła urywają przy 160 km/h, tyłek na zakrętach wyjeżdża (jest drift – jest cool), czasem się po prostu spalą (bo zenon zwarcie zrobił) i jest smutek, bo sąsiad z klatki obok ma okopconego passata ale jeździ i po cichu się cieszy, że będzie luźniej na parkingu pod X piętrową wielką płytą.
Ruszamy i dojeżdżamy do przejścia dla pieszych, tu następuje rzecz niezwykła, zwrot akcji i powrót dobrych manier: kierowca bolidu postanowił się zatrzymać, żeby przepuścić pieszą (naprawdę szacun, po prostu niezwykłe!). Ale żeby nie było wątpliwości kto „rządzi” znowu zatrąbił. Stałem na prawym pasie obok bolidu, więc spojrzałem na niego (stąd wiem o blondzi).
I co zobaczyłem? Wyprostowany środkowy palec w moją stronę (i blondzi), i mimikę ust – człowiek pokazał mi (albo swojej blondzi) „faka” i coś jeszcze mamrotał do tego.
Dlaczego? Po co? Nie mam pojęcia. Serio. Może emocje związane z prowadzeniem tak niezwykłej fury spowodowały skurcz palca? A może to blondzia na prawym tak działa.
Ale to wydarzenie tylko utwierdziło mnie o specyfice ludzi w BMW i naprawdę poprawiło nastrój na cały dzień.
Niniejszym pozdrawiam buraka w Bolidzie Młodego Wieśniaka, któremu naprawdę nie wiem o co chodziło.

PostNapisane: Wt cze 10, 2014 11:44 am 
Natchniony
Natchniony

Dzisiejsza noc była ciężka i bezsenna dla wielu z nas. Odczuwali to zwłaszcza lokatorzy blokowisk na olsztyńskich Jarotach, Pieczewie czy Nagórek. Parna noc, do tego skwar. Otwarte okna i balkony... A na Jarotach dodatkowe atrakcje w postaci buraka siedzącego w samochodzie i słuchającego głośnej muzyki. Dodatkowo, burak mieszkający na I piętrze budynku na ul. Kanta 7, ciągle kłócący się ze swoją połowicą, wypuszcza ujadające psy na balkon...
Zaciekawił mnie fakt, że ktoś bardziej nerwowy zadzwonił na policję. Policja, a jakże przyjechała. Gościa w samochodzie wypytała, co robi o tej porze w samochodzie, a godzina była tuż po piątej rano.
- a nic, tak tylko sobie siedzę i słucham cichuteńko muzyczki (zdążył nieco wyciszyć radio).
Wyjąwszy butelkę piwka, na oczach policjantów wychylił spory łyczek.
- Mamy nadzieję, że nie pojedzie pan nigdzie po spożyciu? - zapytali stróże prawa.
- Ależ skąd, nawet nie przychodzi mi to do głowy - odparł burak.
Suka odjechała, a burak znowu podkręcił radyjko. A co, mogą mu naskoczyć...
Godzina 7 rano tego samego dnia.
Samochodu nie ma. Chyba jednak panu burakowi znudziło się nękać lokatorów pobliskich bloków. Pewnie gdzieś wyjechał swoim czarnym mercedesem o nr rej. NO 41226. Mam nadzieję, że nie zrobił nikomu krzywdy. Mam trochę wyrzuty sumienia. Mogłem się ubrać i podkablować...
Tylko lokator z "siódemki" na ul. Kanta, zaczął uciszać swoje psy, które już coraz głośniej zaczęły ujadać... Poskutkowało na chwilę. Uff, jaka błoga cisza. Szkoda, że są buraki, które nie szanują ciszy nocnej.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 742 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]