Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pn kwi 23, 2018 11:22 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Elbląg UWAGA OSZUST JANUSZ D. z Elbląga budowa,remont
PostNapisane: Cz wrz 23, 2010 3:48 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Wyczulam osoby szukające firmy do budowy domu lub remontu, żeby uważały na Janusz D. z Elbląga to oszust i złodziej. Miał zbudować nam dom drewniany szkieletowy, twierdził,że już takie budował w Krynicy Morskiej i Gdańsku. Postawił szkielet domu, coś nam nie pasowało, a że nie mamy pojęcia o budowlance wezwaliśmy cztery niezależne ekipy budowlane i rzeczoznawcę budowlanego. Okazało się,że Janusz D nie ma bladego pojęcia o budowie domu, a dalsza kontynuacja grozi zawaleniem się domu. Kierownik budowy przyklaskiwał temu, kolejny znawca tylko na papierze.W między czasie
Janusz D uciekł z naszymi pieniędzmi na drzewo i materiał (spora kwota). Zmuszeni byliśmy rozebrać wszystko,dodatkowy koszt. Drewno nie nadaje się do ponownego wykorzystania, było źle zaimpregnowane i dostał się kornik, a na dodatek pocięte na małe kawałki, pomijam stratę czasu.
Znaki szczególne, bóg naznaczył go rudymi włosami, a jego numer telefonu 692...893.
Szukam osób, które ten człowiek też oszukał.

Tytuł: Re: Elbląg UWAGA OSZUST JANUSZ D. z Elbląga budowa,remont
PostNapisane: Cz wrz 23, 2010 6:22 pm 
Młodzik
Młodzik

nie,zebym bronil jakiegokolwiek oszusta-bo to niepodlega dyskusji.Ale zastanawia mnie zupelny brak rozwagi z waszej strony....Akurat stawiamy domki i domy z drewna i zawsze,podkreslam zawsze klient moze obejrzec nasze prace-a dodatkowo sam mam postawiony dla siebie i to najlepszy dowod czy ktos robi,czy nie-tak samo stolarz,ktory robi meble,a ma hustawke kolo domu z obi-to nie wrozy nic dobrego.Niestety ,to tak jak z allegro-ludzie daja tysiace zaliczek na auta ,ludziom ktorych nie znaja-a potem zdziwienie i nerwy,bo ani auta,ani pieniedzy.
co do opisu,to troche bajka mi zalatuje-ile te drzewo lezalo i gdzie,ze kornik juz jest?bo rozumiem,ze piszecie to,bezposrednio po zdarzeniu?
i ostatnie co moge doradzic wam i przyszlym kupujacym-szkieletowe domy-nigdy w wesrji kanadyjskiej-codziennie kazdy z nas widzi stodoly drewniane przedwojenne i to najlepsza rekomendacja,dlatego konstrukcja i tradycyjne zastrzaly z solidnych belek.
a ekipa najlepsza jest z polecenia,czyli jak nikogo nie znamy,to jezdzimy,patrzymy na domy-zajezdzamy do ludzi i pytamy,kto i za ile-napewno nikt nie odmowi takiej informacji.
pozdrawiam.

PostNapisane: Cz wrz 23, 2010 7:43 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

A mnie już nic nie dziwi ;) Powtarzałam mężowi, że ten człowiek mi się nie podoba i jego praca, chciałam mu podziękować po miesiącu. Jednak mąż upierał się, bo każdemu trzeba dać szansę. I dał szansę, zrobić się jak dzieciak.Ciągle miał innych pomocników, to mnie dziwiło. A kiedy uciekł ludzie zaczęli go szukać bo im nie zapłacił.Sprzedał nam beczkę na wodę, a po jego ucieczce przyszedł gość z wioski po swoją beczkę, bo mu ją pożyczył, oddaliśmy. Pożyczył od sąsiadków 1000 zł na drzewo, powiedział, że my prosiliśmy. Nie mogłam uwierzyć kiedy sąsiadka mi o tym powiedziała, oddaliśmy. I wtedy mój mąż nie chciał go wyrzucić, tym bardziej, że Janusz D posiadał wtedy naszej zaliczki 3000 zł. Narobił długu w sklepie. Mam wielu świadków, zdjęcia z budowy na których jest ten oszust. Dołożę wszelkich starań, by został ukarany, liczę na surowy wyrok, nie tylko by odzyskać pieniądze, ale przede wszystkim by już nigdy nikogo nie oszukał. Gdyby budował dalej, katastrofa była by nieunikniona, groziło zawaleniem.Drzewo kupione było w kwietniu, leżało do sierpnia bez impregnacji na kupie, nie ułożone. Na budowie był straszny bałagan, zawsze. Teraz jestem mądra, nowa ekipa (z polecenia) wchodzi w październiku 2010 r., zastanawiam się tylko czy nie zmienić kierownika budowy. Mój naiwny mąż uczy się na błędach, to pierwszy nasz dom :)
A ja chyba napisze książkę "Dom moich koszmarów"
pozdrawiam

PostNapisane: Cz wrz 23, 2010 8:47 pm 
Młodzik
Młodzik

jezeli nie zmieniliscie kierownika jeszcze-to ostatnia szansa i najlepiej wezcie kogos,tez z polecenia-przejedzcie sie z mezem po nowych domach,popytajcie i bedzie ok,przy okazji jak moge doradzic,to elektryke niech robi ktos inny z uprawnieniami-kto sie podpisze i zarazem zrobi wam odbior.my sami nie robimy nikomu elektryki-zawsze robi to ktos wybrany przez wlasciciela,lub polecamy-obowiazkowo z uprawnieniami do odbioru(wiem,ze to kilkaset zlotych moze wiecej kosztowac-niz u zwyklego elektryka,ale zwykly elektryk nie bedzie odpowiadal za tak wrazliwy punk w domach drewnianych-czyli prad).

co do drzewa,to musialo byc od poczatku z kornikiem-ja susze drzewo na powietrzu bez przykrycia i impregnowania cale lato-dopiero na zime przykrywam i impregnuje przed montazem.od 7 lat jeszcze nie widzialem kornika .mozliwe,ze tzw"posusz"wam wcisneli-wtedy kornik wlazi szybko

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]