Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pn kwi 23, 2018 11:22 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Festiwal Wczesnośredniowieczny w Braniewie
PostNapisane: Wt maja 05, 2009 7:44 pm 
Młodzik
Młodzik

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 9:01 am
Posty: 26
Witam

W imieniu Drużyny Wikingów Nidhogg z Braniewa pragnę serdecznie zaprosić mieszkańców Elbląga na kolejny – IX ALTHING – Festiwal Wczesnośredniowieczny w Braniewie.

Impreza o podobnym charakterze miała miejsce 1-3 maja w Elblągu na Wyspie Spichrzów.

Impreza w Braniewie odbędzie się 4-5 lipca na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu ZATOKA (dawna stadnina koni). Szczegółowy program festiwalu zamieszczam poniżej.

W festiwalu weźmie udział ok 200 uczestników odtwarzających Wikingów, Słowian i Prusów, powstanie wioska złożona z 30 namiotów, zagrają zespoły muzyki dawnej, będą gry i zabawy plebejskie, walki pokazowe i wiele innych atrakcji.

Wszelkie informacje na temat festiwalu:
www.nidhogg.oskbraniewo.pl i na naszym forum

Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

ALTHING

IX Festiwal Wczesnośredniowieczny w Braniewie
Braniewo 4-5 lipca 2009

SOBOTA 4.07.2009

11.00 - Rozpoczęcie imprezy, przedstawienie planu dnia, powitanie przybyłych gości i drużyn
11.15 - Walki wojowników – Krąg Zdrady i Honoru.
12.00 - „Bieg niewiast” – konkurencje zręcznościowe dla kobiet.
13.00 - Turniej walk grupowych wojowników o puchar Jarla.
14.00 - Konkurs plastyczny pt. „Narysuj Wikinga” dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych.
15.00 - Koncert zespołu muzyki dawnej - Percival
15.30 - „Droga wojownika”- konkurencje zręcznościowo-siłowe dla mężczyzn.
16.30-18.00 - Konkursy plebejskie – otwarte dla wszystkich powyżej 14 roku życia.
17.00 - Turniej łuczniczy.
18.00 - Koncert zespołu muzyki dawnej – Grupa Radnyna.
18.30 - Inscenizacja najazdu Wikingów na wioskę Słowian.

NIEDZIELA 5.07.2009

11.00 - Otwarte zawody zręcznościowo - siłowe Wikingów i Słowian.
12.30 - Turniej walk indywidualnych wojowników.
13.00 - Konkurs plastyczny pt. „Narysuj Wikinga” dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych.
14.00 - Koncert zespołu muzyki dawnej - Percival.
14.30 - Inscenizacja najazdu Wikingów na wioskę Słowian.
15.30 - Koncert zespołu muzyki dawnej – Grupa Radnyna, potem turniej kubb.
16.00 - Turniej łuczniczy.
ok. 17.00 - Zakończenie imprezy.


Powyższy plan może ulec drobnym modyfikacjom

KONTAKT:
Grzegorz „Thorfid” Lewko, kom. 667567303, thorfid@interia.pl,
Drużyna Wikingów Nidhogg z Braniewa

PS Oto linki do filmików z You Tube z naszej imprezy:

http://www.youtube.com/watch?v=1CcWnrNy3y4

http://www.youtube.com/watch?v=TuI-8tbw ... re=related

To linki do dwóch filmików, a są cztery (przez limit linków w poście nie mogę zamieścić wszystkich adresów - kto będzie chciał- znajdzie i tak )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Festiwal Wczesnośredniowieczny w Braniewie
PostNapisane: Pn cze 15, 2009 8:39 pm 
Młodzik
Młodzik

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 9:01 am
Posty: 26
Oto link do krótkiego filmu zapraszającego na tegoroczny Althing.

http://www.youtube.com/watch?v=Bb_cvRC8ocs

Serdecznie zapraszamy do oglądania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Festiwal Wczesnośredniowieczny w Braniewie
PostNapisane: N cze 21, 2009 7:45 pm 
Postępowy
Postępowy

Dołączył(a): Śr lut 11, 2009 8:59 pm
Posty: 220
ciekawa sprawa. mam tylko dwa pytania, na czym polega konkurs plebejski oraz turniej kubb? ;)

_________________
http://lasiczka.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Festiwal Wczesnośredniowieczny w Braniewie
PostNapisane: Wt lip 14, 2009 11:53 am 
Młodzik
Młodzik

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 9:01 am
Posty: 26
Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy wsparli nas przy organizacji IX Althingu - IX Festiwalu Wczesnośredniowiecznego w Braniewie.

Jest nam bardzo miło, że nasza inicjatywa organizacji ciekawej historycznej imprezy cyklicznej spotkała się ze zrozumieniem i życzliwością, jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Organizacja imprezy nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego, materiałowego i technicznego ze strony wielu różnych instytucji, firm, organizacji pozarządowych i osób prywatnych. Część z osób prywatnych wspierających naszą imprezę pragnie pozostać anonimowa, należą się im jednak również podziękowania.

Sława Wam!

Dziękuję szczególnie mocno tym, którzy pomagają nam od wielu lat, z roku na rok wykazując niesłabnące zrozumienie dla naszych potrzeb związanych z organizacją tej imprezy.

Sława Wam!

Chciałbym serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi Henrykowi Mrozińskiemu, za wsparcie finansowe i organizacyjne imprezy. Dzięki wsparciu z Urzędu Miasta w Braniewie na festiwalu zagrały dwa zespoły muzyki dawnej, sfinansowane zostało także wyżywienie uczestników oraz większość nagród rzeczowych w konkursach. Pan Burmistrz był także honorowym patronem naszej imprezy.

Podziękowania pragnę złożyć także Panu Wiceburmistrzowi Jerzemu Maziarzawi za oficjalne otwarcie festiwalu oraz Annie Kroczyk z Wydziału Promocji Miasta za wsparcie przy organizacji festiwalu od strony technicznej.

Serdeczne podziękowania składam także Panu Staroście Leszkowi Dziągowi i Zarządowi Powiatu Braniewskiego za wsparcie finansowe i organizacyjne naszej imprezy. Dzięki wsparciu ze strony Starostwa Powiatowego sfinansowaliśmy część nagród oraz zabezpieczenie medyczne imprezy. Pan Starosta był także honorowym patronem naszego festiwalu.

Tegoroczny Althing, podobnie jak poprzednie, odbywał się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu Zatoka w Braniewie i serdecznie dziękujemy Sławomirowi Bielewiczowi za udostępnienie obiektu na którym odbywał się festiwal.

Nadleśnictwo Zaporowo zapewniło nam wsparcie materiałowe w postaci drewna na konstrukcje i na opał, za co serdecznie dziękujemy Panu Nadleśniczemu Janowi Bobkowi.

Dziękujemy także Panu Marianowi Drabińskiemu za drewno z tartaku w Chruścielu.

Panu Mirosławowi Kapusto, sołtysowi wsi Szyleny, dziękujemy za możliwość zabezpieczenia naszych stołów i materiałów budowlanych do kolejnej imprezy.

Dziękujemy Pani Marii Kasprzyckiej, dyrektor Muzeum Archeologiczno- Historycznego w Elblągu za ufundowanie nagród rzeczowych na turnieje łucznicze oraz Pani Annie Grzelak za ich przeprowadzenie.

Podziękowania pragnę także złożyć Pani Naczelnik Pani Jolancie Skuratko oraz pracownikom Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu za wsparcie organizacyjne.

Współorganizatorem imprezy było Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży w Braniewie i Pani Małgorzata Dębicka. Serdecznie dziękujemy za wsparcie organizacyjne i merytoryczne przy pisaniu wniosków o dofinansowania.

Panu Wojtkowi Ławrynowiczowi i Stowarzyszeniu Elbląg Europa dziękujemy za wsparcie merytoryczne i organizacyjne.

Koszty ubezpieczenia imprezy sfinansował Pan Stanisław Jasina, właściciel firmy "Perfect"— Pośrednictwo Finansowe i Ubezpieczeniowe z Elbląga. Pan Jasina wsparł nas także finansowo.

Dziękuję za wsparcie finansowe następującym firmom: "Trzeci Wymiar", "ARA"- Przedsiębiorstwo Automatyki Przemysłowej i Grupa "ARA", Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych w Braniewie, "HYDRO- MAL", "Bransat", "Brat", "Okno— Plast", "Mir Trade", Ośrodek Szkolenia Kierowców "Lekcja", "Polfrost" OLFROST, Salonom Meblowym "Black Red White" przy ul. Rzemieślniczej i Armii Krajowej.

Wsparcie materiałowe otrzymaliśmy od firm: "Janpol", "Escom" i "Folpap".

Dziękujemy też portalowi Historycznemu histmag.org, Telewizji Elbląskiej, Telewizji Obywatelskiej, portalowi wm.pl, portalowi kultura.wm.pl, Dziennikowi Elbląskiemu, IKAT Gazecie Braniewskiej, które były naszymi patronami medialnymi. Szczególne podziękowania składamy przedstawicielom portalu histmag.org za przyjazd z drugiego końca Polski na naszą imprezę.

Panu Rafałowi Zapadce (Burisleif) dziękujemy za pomoc w trakcie trwania imprezy przy organizacji turniejów, gier i zabaw, atrakcji dla publiczności. Gorące podziękowania składamy także

Panu Stefanowi Uhrynowi, właścicielowi restauracji "Jakubowa" i hotelu "Warmia" dziękujemy za specjały na naszych stołach.

Chleb otrzymaliśmy od "Piekarni Warmińskiej", Państwa Mirosława i Małgorzaty Ławrukajtis.

Szkole Podstawowej nr 5 i Panu Dyrektorowi Jarosławowi Borysewiczowi dziękujemy za udostępnienie sceny, Pani Bożenie Turczyn, dyrektor Przedszkola nr 2 przy ul. Różanej za wsparcie gospodarcze oraz w postaci produktów spożywczych.

Paniom Teresie Kasperek i Danucie Sielskiej dziękujemy za wsparcie w postaci produktów spożywczych.

Karolowi Rzymowskiemu dziękujemy za nagrywanie Althingu, czas poświęcony na obróbkę materiałów oraz przygotowanie filmików, które zostaną zamieszczone w Internecie.

Pani Beacie Andryskowskiej i firmie "Grawerton"
dziękujemy za wydrukowanie zaproszeń oraz wygrawerowanie tabliczki na puchar.

Panu Tomaszowi Sielickiemu dziękujemy za możliwość wypożyczenia nagłośnienia z BCK.

Stowarzyszeniu "Lacrimosa" dziękujemy za udostępnienie pomieszczeń na terenie MOS, na czas trwania imprezy.

Wspomogły nas panie: Jolanta Błażejewska, Teresa Walos, Alina Jędrzejczyk, Elżbieta Rzymowska i Edyta Skiba

Oraz Panowie: Jakub Pietrzak, Mariusz Demkowicz, Jacek Kitta, Jarosław Sidorowicz, Marian Bąk, Krzysztof Kicmanik, Jerzy Charzyński, Jacek Paszkowski, Andrzej Skoczylas, Radosław Litwin, Włodzimierz Sikorski, Tadeusz Barycki, Józef Bartków, Jan Czupajło, Henryk Czupajło, Zdzisław Czupajło, Jan Hryniewicz, Bartłomiej Fita, Stanisław Sekuła, Dariusz Schulz, Zbigniew Dalak, Jarosław Polenik, Jan Stanuch, Wojciech Andrearczyk i Andrzej Moszczyński.

Chciałbym podziękować także pracownikom Urzędu Miasta, Straży Pożarnej, Wodociągów Miejskich, MPEC, MOS i ABK. Wasza pomoc teraz, tak jak i w latach poprzednich, ułatwiła nam organizację festiwalu od strony formalnej, logistycznej i materiałowej. Szczególnie mocno w tym roku pragnę podziękować Wodociągom Miejskim w Braniewie za wsparcie logistyczne i dowóz materiałów na festiwal oraz Straży Pożarnej za pomoc przy zawieszeniu banerów.

Równocześnie chciałbym podziękować wszystkim innym osobom, nie wymienionym tutaj, które pomogły nam przed festiwalem i w czasie jego trwania w jakikolwiek sposób. Cześć z nich chciała pozostać anonimowa, także niektórzy sponsorzy finansowi.

Grzegorz "Thorfid" Lewko, główny organizator imprezy
oraz Drużyna Wikingów Nidhogg z Braniewa


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Edytor Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie, w szczególności w przypadku zgłoszenia nadużycia, do usuwania treści sprzecznych z prawem, treści reklamowych, treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną. Uczestnicy Forum wm.pl poprzez umieszczenie swoich komentarzy i opinii na stronach Forum wyrażają zgodę na publikowanie tych treści na łamach "Gazety Olsztyńskiej" oraz w innych mediach wydawanych przez Edytor Sp. z o.o. i Wydawcę Olsztyn Sp. z o.o.

Gazeta Olsztyńska Dziennik Elbl‘ski Portal Warmii i Mazur WM.pl Wypoczynek na Mazurach MojeMazury.pl Portal Orientacja.pl Nasz Olsztyniak Nasz Elbląg Nasz Ełk Fundacja Przyszłość dla dzieci Olsztyński Portal Studencki
POWERED_BY