Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Wt sty 23, 2018 2:23 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 17, 2005 6:28 pm 
tego posta nie trzeba komentować - przeczy on sam sobie
:roll:

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 17, 2005 11:43 pm 
To, że bronie swoich przekonań, nie jest uzależnieniem psychicznym. Tak samo broniłbym tego, jak by nam zabrano możliwość jeżdżenia samochodem, czy czytania gazet - czy to oznaczałoby, że jestem uzależniony od tego? W taki sposób można przypasować każdą tezę do wszystkiego - bronisz swoich przekonań i idei - jestes psychicznie uzależnony.
Papierosy mają także widoczne objawy - cuchnący oddech, zółte zęby, zółta skóra, rak krtani, ale tego lepiej nie dostrzegać - wszyscy mówią "marycha zła, papierochy dobre", więc lepiej iść z tłumem.
Jestem świadom tego, że wpajane w umysły od lat przekonania są trudne do wykorzenienia, szczególnie w Polsce. Niewiele krajów dojrzewa do tego (Holandii się udało). Wszystko przez ludzi myślących tak jak im kazano, jak ich nauczono. Zero samodzielności.
Antykoncepcja też jest zła, kosciół ją odrzuca, bo "szkodzi" rodzinie. A mogę się założyć, że tutaj she ma inne zdanie niż kościół. Nie zawsze myślmy tak jak nam każą, jak nas nauczono i jak nas wychowano! Zbierajmy wiedzę patrząc na RZETELNE źródła, a nie "ludowe opowieści". W starej księdze medycyny wyczytałem, zę oparzenia nalezy okładać spirytusem! I tą księgę napisali nasi lekarze! Z pewnoscią byli pośmiewiskiem całej Europy. Czy może chcecie się na takich wskazówkach nadal opierać? Przecież księgę tą napisały WIELKIE AUTORYTETY wychowane w tamtych czasach!
P.S. She, nie widziałem, abyś protestowała jak siedzimy w barze i ktoś obok pali. A ja nie palę przy towarzystwie które sobie tego nie życzy. A bierne palenie szkodzi, dlaczego nie atakujesz więc papierosów? Od nich szybciej umrzesz niż od maryśki, a jednak je akceptujesz. To lepszy narkotyk? Chiałbym wiedzieć dlaczego?
P.S.2 Papierosy i wódka SĄ NARKOTYKAMI jeśli posługujemy się definicją według której klasyfikujemy marihuanę!

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 18, 2005 12:07 am 
Widzę, że kolega się powołuje na moje posty. Ta dyskusja już była jest sens ją powtarzać? Nie przekonasz "jedynych mających zawszę rację" - przeciwników legalizacji MJ. Oni wiedzą najlepiej ;)
She-Mwo, uzależnienie psychiczne jest wtedy, kiedy "natretnie myślisz o oddaniu się nałogowi, lub jakiejś czynności". Popalanie od czasu do czasu nie jest takim uzależnieniem. A tym bardziej bronienie swoich przekonań, gdy są one atakowane. Zostaw te ksążki z przed 80-tego roku i poczytaj co się ostatnio zmienia w nauce, ok?
Ok, ja nie zabieram głosu, bo wiem jak to wygląda tutaj. I tak się nikogo nie da przekonać, któ ma zakodowane "MJ jest zła". Dyskusja na tym forum była, były fajne argumenty i starczy. Ja już głosu nie zabieram. Jak chcecie to "wyrzucajcie" swoje argumenty na nowo, w nowym temacie.

Tytuł:
PostNapisane: So mar 19, 2005 7:52 pm 
ehhh widac ze "za" wypowiadaja sie amatorzy marihuany jak np.Yaro. hehe. czlowieku chyba rzadko palisz,nie wiesz co to znaczy miec rozplanowane palenie splifów na tydzien z gory, ty uwazasz ze od tego nie mozna sie uzaleznic. smieszny jestes. popal sobie troche dluzej to sie przekonasz co to znaczy nie moc usnac bez przypalenia. a propos papierosow to chyba lepiej miec chore pluca nic chora glowe!

Tytuł:
PostNapisane: So mar 19, 2005 8:33 pm 
Ja tylko chcialem dodac to iz , marihuana uzaleznia psychicznie i to bardzo mocno , czlowiek ktory mowi ze nie jest uzalezniony z pewnoscia jest tak jest tez u alkoholikow itp. Papierosy uzalezniaja i psychicznie i fizycznie , papieroski tak mocno uzalezniaja jak twardy narkotych np. heroina. ( tak czytalem i ogladalem rozne programy naukowe) Co do tego pale papierosy i stwierdzam ze jestem uzalezniony , o marihuanie nie bede sie wypowiadal . aha gdyby ktos nie byl uzalezniony psychicznie od maryski to nie mialby checi zapalenia :)

Tytuł:
PostNapisane: N mar 20, 2005 1:16 pm 
a ja chciałbym dodać że jestem wyjątkowo uzalęzniny od czekolady - jak nie zjem tabliczki dziennie to żyć nie moge - zdelegalizujmy czekolade!!

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 21, 2005 8:37 am 
Junior
Junior

Ile Ty masz lat, bo wypowiadasz się jak dziecko z przedszkola. Porównujesz czekoladę do marihuany? Wiesz, a może Twój argument faktycznie mnie przekona, skoro czekolada uzależnia i jest legalna, to niech i zalegazlizują marihuanę. A co tam.

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 21, 2005 9:24 am 
Naprawdę musze przyznać, że jesteście madrzejsi od całego sztabu naukowców z WHO.
Miałem nie zabierać juz głosu, ale pojawiłem się, aby dać wam linka do tego forum, gdzie temat był już poruszany: http://thor.wm.pl/forum/viewtopic.php?t=1993&start=0

P.S. Czy Holendrzy są głupsi od nas? Jesli tak, to odpowiedzcie mi, dlaczego jest to jeden ze spokojniejszych narodów europy? Dlaczego przestępstw jest tam mniej niż np. w Polsce czy Niemczech? Dlaczego tam budżet państwa nie jest dziurawy? Dlaczego oni uznaja badania naukowców, a my nie? Dlaczego tam po legalizacji miękkich narkotyków praktycznie dealerzy przestali istnieć i nie notuje się zatrzymań wielkich handlarzy? Dlaczego, skoro marihuana tak wyniszcza, to są narodem bardzo produktywnym i ich gospodarka stoi twardo na nogach, mimo iż większość polityków przynaje się do "zakupów w coffe shopach"? Wszyscy są tam nienormalni, a kraj jest normalny, dziwne, nie?

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 21, 2005 10:18 am 
Nałogowiec
Nałogowiec

jezeli legalizacja miekkich drugow ma doprowadzic do zalatwienia problemu dziury budzetowej, to zgadzam sie.

A tak swoja droga.. to ich gospodarka na pewno nie stoi twardo na nogach z powodu legalizacji miekkich... bzdura!
Od lat sa potega w produkcji ogrodniczej i cala UE zajada ich warzywa i kupuje kwiaty. Sa narodem, ktory zamiast narzekac pracuje na siebie.
Oni moga sobie pozwolic na drug store'y i coffee shopy, przy tak rozwinietej opiece socjalnej panstwa margines spoleczny to zaledwie promil wobec calego spoleczenstwa. Tymczasem u nas 30% ludzi zyje na granicy ubóstwa i legalizacja nawet miekkich drugow skonczy sie kolejnym wzrostem przestepczosci.
Gandzia i inne miekkie uzalezniaja, i gadaj glupot ze tego nie robia, popalasz co? A co zrobisz jak zabraknie Ci kiedys na "blanta"? Jak zacznie Cie ssac w zoladku do granic wytrzymalosci? Nie dokoncze tego...
Ale jezeli wg Ciebie legalizacja miekkich drug'ow jest droga do poprawienia jakosci zycia i stanu gospodarki...
Powodzenia... Z tego co wiem, jestes urzednikiem... zaczynam sie bac...

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 21, 2005 2:00 pm 
Junior
Junior

Hmmm....właśnie YCV. Najczęsciej podaje się taki przykład: "większość ...(w tym przypadku polityków w Holandii). Ja też moge się powołac na takie przykłady w każdej dziedzienie i na dowolny temat nawet gdyby to co pisze nie było zgodne z prawdą. Jakbyś napisał konkretne nazwiska tych polityków to może bym uwierzyła. Ale oczywiście, bardziej wiarygodne według Ciebie jest słowo "wiekszość". To tak jak w TV. Podają zawsze wynik sondaży, tyle i tyle procent ankietowanych, ale to jest tylko jedna z technik manpiulacji, ponieważ 90% to może być zaledwie 20 osób. A ludzie na to idą bo sa naiwni. Wierzą samej liczbie "90". Mam nadzieję, że Twoje argumenty do nikogo nie trafiły bo są równie płytkie jak podany wyżej przykład.

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 24, 2005 12:55 pm 
W Belgii posiadanie od 2 do 3 gram marihuany , bo nawet nie nazwę jej narkotykiem jest dozwolone Policjant nie ma prawa skonfiskować takiej ilości gdyż jest ona na własny użytek .

W Polsce miałoby to polegać na tym ,ze osoby j/w napisano posiadające niewielka ilość nie szłyby do wiezienia. Za dużo dzieciaków siedzi w wiezieniu . Jednak Przymusowe leczenie to głupota .Jeżeli ktoś nie chce być wyleczony to nawet pobyt w szpitalu mu nie pomoże. sama She napisała ,ze jest to także nałóg psychiczny. Ja nie uważam się bynajmniej za narkomana potrzebującego pomocy. Tym bardziej śmieszą mnie opinie ,ze od " trawki" się zaczyna a kończy się na detoxie w Monarze. Palenie rozluźnia ,relaksuje. Widzieliście kiedyś agresywnego człowieka po paleniu.??? Co innego z alkoholem :]
a najśmieszniejsze z powyższych tekstów jest ten z tekstem o ssaniu w żołądku na myśl o blacie , bez obrazy .: ))
Rozumiem , ze chce się ustrzec dzieci , młode podatne na wpływy. Każdy jednak ma swoja wolę i spróbuje , pomimo tego ,ze zna konsekwencje.

Moim zdaniem ustawa i tak nie przejdzie. Społeczeństwo nie jest gotowe na taka zmianę.

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 24, 2005 1:45 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

widzialem dno tego bagna trawniku, ludzi ktorzy zaczynali od "relaksujacego" popalania gandzi a konczyli na "zlotym strzale" wiec nie pieprz mi tu glupot, bo widze ze nie nie jestes swiadm/-y zagrozenia jakie to z soba niesie. Koncze dyskusje na ten temat, jesli chcesz porozmawiac to w profilu masz moj GG

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 24, 2005 10:53 pm 
oj boski_trawnik naprawde nie wiesz co piszesz przeciez wiekszosc osob na detoksie zaczynalo od trawki, no i ladnie sie skonczylo,a tak samo tylko sie relaksowali,nie pisze tego bo "gdzies tak slyszalam" ale znam bardzo dobrze kilka przypadków gdzie ludzie nie potrafia bez przypalenia usnac. I wcale nie chce nikogo przestrzegac, bo i tak zrobia co chca,ale wkurza mnie jak ktos pisze glupoty ze to jest bezpieczne i nie uzaleznia, jak sama sie przekonalam na wlasnej skórze ze jest inaczej.

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 24, 2005 11:46 pm 
to masz problem twiggy ,ze nie potrafisz sie kontrolowac .. Nie wiesz na co sobie pozwolic mzoesz? Nie znasz siebie zatem . i Nie pieprz mi głupot ,ze od trawki ludzie wala sobie potem here w zyłe bo to uogolnianie. Ale coż tak charakterystyczne dla Polaków. Koniec w tym temacie jak wyzej . po rozmoweie na gg z apapaem doszlismy do wniosku ,ze to i tak worek bez dna...

Tytuł:
PostNapisane: So mar 26, 2005 10:27 am 
to nie jest kwestia kontrolowania boski_trawnik,a problem to chyba masz ty, napisalam ze wiekszosc zaczyna od trawki a konczy na detoksie i chyba to jest oczywiste, czy moze masz jakies ale? jak nie to odwiedz najblizszy osrodek,aha i nie przypominam sobie zebym pisala cos o heroinie.Wesolych Swiat dla wszystkich! (to uogólnienie ;P)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]