Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Cz sty 18, 2018 7:25 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Narkotyki...?!
PostNapisane: N lut 20, 2005 8:34 pm 
Zdobywca
Zdobywca

ostatnio w telewizji słychać, że rząd chce wprowadzić bardziej liberalne prawo dotyczące posiadania narkotyków. chodzi im mniej więcej o to, ze narkotyki dalej będą nielegalne, ale osoby przyłapane na posiadaniu małej ilości narkotyków nie będą karane. motywacją są przepełnione więzienia, i cos tam jeszcze...
nie wiem jeszcze jak ustosunkować się do tego, dla mnie narkotyki dziedzina mało znana, sam nigdy nic nie brałem, ani nie paliłem... jestem również im przeciwny. lecz raczej nie obchodzi mnie to czy kotś bierze, czy nie, bo robi to na własne rzyczenie.
czekam na wasze opinie
pozdrawiam
misiek

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 21, 2005 1:06 am 
Forumowy As
Forumowy As

No ja jestem za nie z powodu moich ideologi itp ale ze wzgledu na to co wiem z zycia. Duzo "niewinnych" ludzi siedzi z blachych powodow i w wiezieniach ucza sie jak dobrze sie przystosowac do wieziennego zycia, a juz nie mowiac jaka tam sa warunki zyciowe. Krotko mowiac resocjalizacja w ogole nie wchodzi w gre. Ludzie wychodza gorsi niz weszlo takze jestem za lekka liberalizacja...

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 21, 2005 10:35 am 
Nałogowiec
Nałogowiec

Niestety nie jestem za liberalizacja tych przepisow. Nie dlatego, ze sam uwazam narkotyki za wielkie zlo.
Obawiam sie, ze taki przepis zostanie natychmiast wykorzystany przez wiekszosc dealerow narkotykowych w takich sposob, iz beda oni nosic przy sobie zalozmy gram trawki, a nieopodal bedzie stal zaparkowany samochod gdzie schowana bedzie masa innych niebezpiecznych uzywek.
Bycmoze wielu z was nie odczytuje moich intencji, ale nie chce aby nastepowaly takie sytuacje jak w szkole mojego syna (mieszkajacego w Toruniu)... Dealerzy sa wszechobecni, przy obecnych przepisach mozna ich przymykac za przyslowiowa dzialke amfy. I tak niech pozostanie.
Ale to tylko moje zdanie

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 21, 2005 11:21 am 
apap, nie rozumiesz zamysłu nowej ustawy. Chodzi o to, by ludzi chorych, narkomanów nie zamykac, tylko poddawać leczeniu. oni nie bedą bezkarni - będa przymuszani do leczenia. To nie bedzie tak, że policjant złapie jakiegoś gostka ze strzykawką i powie "e, jesteś narkolem idź wolno". Taka osoba trafi do miejsca, gdzie otrzyma pomoc. Jeśli będzie uciekał, to przymusza go do leczenia. O to chodzi w ustawie.
A co do tego, czy dealerzy to będą wykorzystywać - własnie nie. Bo jeśli ktoś będzie miał przy sobie duże ilości, poporciowane, to jasno będzie wynikało, zę to dealer. Poza tym, narkomani, często znani są ośrodkom pomocy, więc policjanc łatwo sprawdzą kto jest dealer, a kto nie. Zresztą, popatrz na małe miasto, na pewno masz styczność z wieloma ludźmi i wiesz, kto pali dla zabawy, a kto chandluje dla zysku. Glinairze też dotra do takich informacji.
Ja to popieram.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 21, 2005 3:00 pm 
Zdobywca
Zdobywca

właśnie o to chodzi, jak to ujął YCY, żeby młodzi narkomani traafiali na odwyk a nie do pudła jak ma to miejsce teraz.
a może zalegalizować marichuane jak w holandii?

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 21, 2005 3:06 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Drogi YCV....

Bzdura...
Nawet dealer rozum ma i w kieszeni kilograma poporcjowanej amfy nie bedzie nosic.
Widze, ze jestes idealista...
Czy teraz masz klopoty z kupnem dragow? Czy ktos "pcha" Cie na leczenie?
Narkotyki byly, sa i beda zrodlem zla - wiem o czym mowie bo widzialem samo dno.
I dlatego nie mam ochoty na patrzenie jak moje dziecko uzaleznia sie, bo pomaga sobie w nauce jakimis prochami i jakos nie mam ochoty na spotkanie z grupka potrzebujacych na "dozwolona" dzialke wyrostkow. Jesli bedzie wolno miec, gwarantuje Ci - "dragi" stana sie tak masowa wsrod nich uzywka jak fajki i browarek.

Mam na mysli glownie wzgledy bezpieczenstwa. Miedzy innymi Twojego i rowniez twoich obecnych badz przyszlych dzieci.
Ale coz... Szanujmy wolnosc wyboru. Moje zdanie absolutnie sie nie liczy i zaden minister sie nim nie zainteresuje, i modle sie tylko - abys Ty albo ktokolwiek z Was nie wspomnial kiedys moich slow ogladajac swoje dziecko na OIOM-ie naszego cudownego szpitala po przedawkowaniu na przyklad.
YCV - to tylko moje zdanie - szanuje Twoje i nie zamierzam Cie przekonywac, i z tego samego powodu uszanuj moje. Bycmoze roznie sie od Was tym, ze dokladnie znam to bagno. I dlatego jestem tak radykalny.

Tytuł: ehh
PostNapisane: N mar 13, 2005 9:40 pm 
chcieliby żeby im wszystko na tacy :cry:
http://hyperreal.info/kanaba/go.to/wiki ... %20legalne

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 15, 2005 1:13 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

ciekawe ile trzeba wziac aby wypisywac takie bzdury, jak myslisz kurna?|
Kiedys widac nie znano zgubnego wplywu dragow... A gdy bola zabki idzie sie do stomatologa, a nie polyka kokainowa pigule...

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 15, 2005 5:52 pm 
wydaje mi sie, że dla kurna/y chodziło raczej o to,że wtedy,gdy narkotyki były powszechnie dostępne nie były tak rozchwytywane, ponieważ zakazany owoc podobno lepiej smakuje..ale czytając, ten artykuł , szczególnie początek, momentami zastanawiałam się kto nawypisywał takich bzdur..:/ dziewięcioletnia dziewczynka mogła swobodnie kupić heroinę..paranoja..to twoim zdanie było ok?? poza tym wątpię, że gdyby narkotyki stały sie legalne to "czarny" rynek zniknąłby..bo zawsze możnaby znaleźć tańszy towar niż ten legalny (spójrz na alkohol, papierosy)...no ale wracając do tematu..uważam,że zliberalizowanie prawa dotyczącego narkotyków jest potrzebne, ponieważ wsadzanie ludzi do pudła za posiadanie śmiesznie małych ilości np.: marihuany jest troche żenujące... a jeśli chodzi o legalizację wogóle to tak , ale dla maryśki, nie dla hery, koki...no to tyle,
ahaa jeszcze słowo odnośnie artykułu końcówka przemawia raczej przeciw narkotykom, bo przytaczanie argumentu że w IXX wieku narkotyki były powszechnie akceptowane i nikt się ich nie bał, jest zabawne, bo no cóż wtedy znajomość tematu była dużo mniejsza..nie znano tylu negatywnych(śmiercionośnych) skutków zażywania przede wszystkim "twardych" narkotyków...

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 16, 2005 9:38 am 
Junior
Junior

Nie wydaje mi sie, że resocjalizacja nie wchodzi w grę. i nie jest to fikcja, jak to uważają niektórzy. Są więzienia w Polsce, w których więźniowie "coś" robią i to jest najlepszy pomysł na resocjalizowanie. Dać im zajęcie. Owszem bezczynne siedzenie w przepełnionych celach nie da rezulatatów. Sama byłam na wykładzie otwartym w Olsztynie, na którym grupka więźniów przedstawiała swoją twórczość poetycką - i uwierzcie mi na pierwszy rzut oka nie wyglądali nawet na więźniów (pełna kultura, zero wulgaryzmów) - i o to chodzi, żeby się czymś zajęli. Wracając do tematu narkotyków, legalizacja marihuany byłaby absurdem. Jeżeli chodzi o zapełnianie cel dealerami narkotyków, hmmm...nie wiem czy by poskutkowało. Na pewno nie umieszczono by ich w zakładzie zamkniętym, a z otwartego to już prosta droga żeby komu innemu to zlecać. Po drugie kara za te wykroczenie z pewnością nie była by odpowiednia długa, żeby po opuszczeniu zakładu karnego, dealerzy nie wrócili to swojego poprzedniego "zajęcia". Jeżeli chodzi o odwyk - myślę, że jest to dobry pomysł. Ale co wtedy zrobić z handlarzami, oni przecież nie zawsze są uzaleznieni???

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 16, 2005 11:49 am 
Zdobywca
Zdobywca

To wlasnie handlarze powinni trafic za kratki, a nie ten kto kupił. nie mozna usprawiedliwiac tego co kupił jakis "towar", ale za skręta mieć tak przesrane, no to sory.

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 16, 2005 1:23 pm 
Junior
Junior

A myślisz, że jak handlarz trafi za kratki to będzie pozbawiony kontaktu z otoczeniem? Za skręta nie sądzę, żeby wsadzali do więzienia, ale jakieś sankcje powinny być, prawda?

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 16, 2005 5:45 pm 
Nie, nie powinno być żadnych sankcji She! Bo maryśkę palą normalni ludzie, tacy jak ja. Nikomu nie robię krzywdy, ani nie jestem bandytą i nie podoba mi się, że musze się chowac z tym jak szczeniak, bo za chwilę przyjemności mogą mnie niebieskie $^%$ wsadzić, zeby se poprawić słupki wykrywalności.
NIE MA RACJONALNYCH PRZESŁANEK które mówią, że maryha jest bardziej szkodliwa niż papieros czy wódka. A jednak ten papieros jest legalny! Wiadomo, że uzależnia, że niszczy organizm nie tylko samego palacza, ale także osób z jego otoczenia. A maryśka jest skłądnikiem wielu leków, i nie uzaleznia (teraz śmiało, piszcie, że to bzdura, ale ja opieram się na autorytecie kilkunastu uczonych z World Heal Organization, którzy przez 7 lat prowadzili na ten temat badania - i nie przekonają mnie jakieś powypisywane bzdury polskich, domorosłych doktorków, którzy wiedzę zdobywali za komuny - raport WHO jest gdzieś w necie - wystarczy poszukać - jeśli ktoś na podstawie badań obali raoprt WHO, to uznam jego argumenty, ale jakoś przez tyle lat nikomu się nie udało!). Marycha jest tak samo szkodliwa, jesli nie mniej niż papieros. Dlaczego uprzywilejowani mają być narkoami uzależnieni od nikotyny, a ludzie popalający od czasu do czasu (zauważ, że nikt regularnie nie "wyskakuje" na skręta, a na papierosa raczej tak - skręty pali się kiedy chce i NIE ZNAM NIKOGO UZALEŻNONEGO OD MARYŚKI, a od papierochów tak) mają mieć przesrane? Podaj mi definicję narkotyku - uzależnia? Powoduje szkody w organiźmie? To czy do tej definicji nie pasuje wódka i nikotyna?
Zresztą tutaj już był chyba taki temat - wystarczy go wyszukać. Tam jeden z użytkowników miał bardzo mocne argumenty poparte linkami.

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 16, 2005 6:42 pm 
Zdobywca
Zdobywca

zgadzam sie Yaro.
warto zadać pytanie, dlaczego papierosy mimo, ze tak szkodliwe są masowo dostępne? może dlatego, że pali je tyle ludzi, iż z akcyzy do skarbu państwa wpływa mnóstwo kasy? a co by było gdyby zakazano fajek? wole o tym nie myslec...
za skręta do wiezenia sie oczywiscie nie trafi, ale mozna dostac np. 10 godzin robot publicznych...

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 16, 2005 7:42 pm 
Junior
Junior

Tak...Yaro, pomijając fakt, że ludzie po zapaleniu papierosa nie wygalądają tak jak Ty wygladałeś po zapaleniu maryśki. Nie do poznania, zaczerwienione oczy, głupawy uśmiech przy powaznych tematach, wybuchy śmiechu, niepoprzedzone niczym. No cóż ale Ty przeciez jestes noramalny. Odkąd weszliśmy na ten temat zawsze popierasz sie tym samym argumentem, "bo uczeni od 7 lat ble ble ble" Uczeni wymyąlają wiele rzeczy, które potem moga wykorzystać takie osoby jak Ty. Sam fakt, że ciągle mówisz o marihuanie ( a wiem coś o tym) świadczy o Twoim uzależnieniu, niekoniecznie fizycznym, bo nie wiem czy wiesz, jest jeszcze uzaleznienie psychiczne, którego Ty padłes ofiarą. Jezeli chodzi o papierosy, hmmmm....znam osobę, która rzuciła palenie, ponieważ stwierdziła że jest szkodliwe, że paląc marnowała sobie zycie, rzuciła je od tak. Myślę że nałóg jest czymś czego ciężko się pozbyć.
Wracając do marihuany powienieneś też wiedzieć, że pozostaje ona w organiźmie przez okres nawet do 6 miesięcy, a w pierwszym tygodniu po zażyciu zaledwie połowa wydalana jest z organizmu. Porównujesz ją do alkoholu. Jak wykazały BADANIA! (NA KTÓRE JAKŻE CZĘSTO SIĘ POWOŁYWAŁES I POWOŁUJESZ)!! jej działanie na mózg i świadomość jest szybsze i bardziej szkodliwe niz alkohol. Z drugiej strony alkohol działa negatywnie na wątrobę, marihuana nie. I działania te raczej sa nieporównywalne, bo zarówno marihuana jak i alkohol mają zupełnie inne skutki uboczne. Porównywanie ich więc jest z Twojej strony absurdalne i niedojrzałe.

Profesor psychiatrii Robin Murray:

"Kiedy widzę jak u kogoś rozwija się psychoza, a wiem, że jednym z czynników ją powodujących może być marihuana, trudno wyperswadować mu, że może powinien przestać jej używać. W odpowiedzi mogę przecież usłyszeć: przecież rząd twierdzi, że to bezpieczne!" - mówi Murray.
Heh u Ciebie już widać takie objawy:)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]