Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Wt sty 23, 2018 2:23 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Kosmetyka samochodowa w naszym mieście.
PostNapisane: Pn cze 17, 2013 12:55 pm 
Postępowy
Postępowy

Witam

Jako że posiadam co nieco kosmetyków samochodowych to zastanawiam się, czy tego typu prace mają sens u nas. Ale najpierw z wikipedii objaśnienie co to jest:

Cytuj:
Auto detailing – zoptymalizowany proces kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji pojazdu samochodowego lub jego elementów, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Auto detailing podnosi walory estetyczne i użytkowe pojazdu, przedłuża jego żywotność, zwiększa wartość rynkową auta.

1 Podział detailingu samochodowego
1.1 Detailing wnętrza
1.2 Detailing zewnętrzny

Detailing wnętrza

Detailing wnętrza obejmuje czyszczenie, regenerację i konserwację przestrzeni pasażerskiej oraz bagażnika. Główne procesy dokonywane w procesie detailingu wnętrza polegają na czyszczeniu elementów tapicerskich, podsufitki, kokpitu, wszelkich elementów plastikowych i metalowych. Bardzo duży nacisk kładziony jest na odnowę najdrobniejszych szczegółów i przywrócenie stanu fabrycznego.

Detailing zewnętrzny

Detailing zewnętrzny obejmuje regenerację i konserwację powłoki lakierniczej, kół, szyb, elementów chromowanych. Regeneracja lakieru jest jednym z najważniejszych i najbardziej efektownych procesów detailingowych - proces ten można podzielić na trzy etapy - oczyszczenie, polerowanie, konserwacja.

Oczyszczenie karoserii prowadzi do usunięcia wszelkich obcych cząsteczek z powierzchni zewnętrznych poprzez użycie środków chemicznych, wody, glinki samochodowej.

Proces polerowania powłoki lakierniczej może być dokonywany ręcznie lub maszynowo, przy użyciu maszyny polerskiej, padów i past polerskich. Polerowanie lakieru powoduje usunięcie rys z warstwy klaru, utlenień, wżerów pochodzenia organicznego i innych niedoskonałości lakieru.

Konserwacja polega na nałożeniu ochronnej warstwy wosku (w postaci mleczka lub pasty), zabezpieczającej karoserię przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych i przywieraniu obcych cząsteczek.

Głównie byłbym nastawiony na zewnętrzne ogarnianie auta tzn. mycie; usuwanie smoły, owadów i lotnej rdzy; glinkowanie; odświeżenie lakieru (polerowanie, usuwanie niektórych rys oraz maskowanie); wosk. Produkty, jakie posiadam są renomowanych producentów takich jak: Meguiar's, Poorboy's World, Chemical Guys, Collinite, 303, CarPro, Menzerna, Dodo Juice itp itd. Wnętrze to tylko oczyszczenie skórzanych obić (komplet z Colourlock) oraz czyszczenie el. plastikowych i nałożenie dressingu (czyli odżywki). Samo skompletowanie kosmetyków, maszyny polerskiej, ręczników z mikrofibry, padów etc kosztowało grubo ponad 2000zł :D .

Hobby nie traktowałem jako czegoś, na czym można się dorobić. Niemalże co weekend auto swoje lub rodziny pucuję bo lubię oglądać końcowy efekt. No i tak jak na początku postu- czy taka usługa będzie miała jakiś zbyt. Bo co jak co, nie będzie to zbytnio tanie. Mały samochód to koszt ok 250zł, średni 300zł a duży (kombi, van) jakieś 350zł. Mowa tu o czyszczeniu z zewnątrz, wewnątrz to od 50zł do 100zł.

Co sądzicie o tym pomyśle?

Tytuł: Odp: Kosmetyka samochodowa w naszym mieście.
PostNapisane: Pn cze 17, 2013 11:21 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Pomysł dobry. Wiedzieć zdjęcia przed i po

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Tytuł: Re: Kosmetyka samochodowa w naszym mieście.
PostNapisane: Wt cze 18, 2013 9:25 pm 
Forumowy As
Forumowy As

scooterzysta jeżeli cennik posiadałbyś ruchomy do różnych opcji czyszczenia (czyli jedno chcę, drugiego nie) i odrobinkę zszedł z ceny, to mógłbym zostać Twoim klientem w tej kwestii. Ogólne pomysł mi się podoba. Sam lubię dbać o auto ale poza myciem i odkurzaniem to nie mam na nic czasu..... :(

PostNapisane: So cze 22, 2013 12:33 am 
Postępowy
Postępowy

Highlander napisał(a):
Pomysł dobry. Wiedzieć zdjęcia przed i po

Jak zrobię swoją furę na tip top (czyli przed zlotem na VW Manię) to porobię foty przed, po i 50/50 :wink:

Obywatel Gc napisał(a):
scooterzysta jeżeli cennik posiadałbyś ruchomy do różnych opcji czyszczenia (czyli jedno chcę, drugiego nie) i odrobinkę zszedł z ceny, to mógłbym zostać Twoim klientem w tej kwestii. Ogólne pomysł mi się podoba. Sam lubię dbać o auto ale poza myciem i odkurzaniem to nie mam na nic czasu..... :(

Jeszcze nie dorobiłem się odkurzacza piorącego (ale doświadczenie w praniu mam, filozofii nie ma) ;)

Co do cen- wszystko do dogadania. Chociaż pomyśl- jeżeli miałbym "ciąć" lakier to czy nie byłoby głupio pozostawić nielakierowane plastiki zew. czy gumy bez odżywki? Albo jak mam czyścić felgę to w jaki sposób nie tknąć opony aby lepiej wyglądała :) . Ale to już Twój byłby wybór :wink:

Pewna część kosmetyków tak wygląda :D
http://c.wrzuta.pl/wi5430/88abe34d00205 ... 1303031284
http://c.wrzuta.pl/wi8335/1f26f5d000033 ... 04181371_1
http://c.wrzuta.pl/wi8028/e13a2ec700158 ... 0121029802

PostNapisane: Cz paź 24, 2013 11:23 pm 
Forumowy As
Forumowy As

scooterzysta mam dla Ciebie fuchę. Myślę, że posiadasz w ofercie glinkowanie i woskowanie :?: Potrzebuję wyczyścić auto glinką i zabezpieczyć je solidną warstwą wosku przed zimą. Zaznaczam, że glinkowanie nie będzie wymagało dużego wysiłku bo lakier jest czysty, bardziej zależy mi na tym, aby dobrze go przygotować przed nałożeniem wosku. Wyceń usługę i odezwij się na priv :wink:

PostNapisane: Cz lip 24, 2014 8:04 pm 
Postępowy
Postępowy

Pytanko mam..
Gdzie mogę zlecić pranie tapicerki i podsufitki w mieście?
Macie może namiary na jakichś sprawdzonych i niedrogich fachowców?

PostNapisane: Pt lip 25, 2014 7:34 am 
Postępowy
Postępowy

Z tego co ja się orientuję to jest mobilna myjnia parowa w Mrągowie, Clarity oraz Mark-Eco Profesjonalna mobilna myjnia parowa z Kętrzyna.

PostNapisane: Cz sie 07, 2014 1:25 pm 
Młodzik
Młodzik

Cytuj:
Jak zrobię swoją furę na tip top (czyli przed zlotem na VW Manię) to porobię foty przed, po i 50/50 :wink:

A gdzie obiecane fotki :?:

Interes ruszył :?:

PostNapisane: Pn sie 03, 2015 1:46 pm 
Postępowy
Postępowy

E tam taki interes, to jest jako hobby :) Kilka fotek na zachętę. Oczywiście aktualne ogłoszenie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: Śr lis 18, 2015 4:58 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jest już taka firma :) W końcu... stronka i profil na FB jest to sobie można poczytać
snbmazury.pl obok gazowników

PostNapisane: Cz lis 26, 2015 6:10 pm 
Postępowy
Postępowy

Zgadza się, jest. Ale mam dwa zastrzeżenia:
- brak reklamy (a reklama jest potrzebna :) )
- nie opisują/nie przedstawiają na fotkach jakich produktów użyli do konkretnego zlecenia. Trochę szkoda.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]