Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Cz sty 18, 2018 7:28 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bezrobocie w naszym powiecie
PostNapisane: So mar 17, 2012 1:28 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Bezrobocie w naszym powiecie sięga rekordów, z dnia na dzien coraz wiecej ludzi traci prace :!: :!: do wakacji może dojdzie do 6tys. a co na to nasi radni... ??
Zapraszam do zobaczenia rubryki bezrobocia ( ciekawe ile osób się nie zarejestrowało jako bezrobotnymi)
http://www.pupmragowo.pl/statystyki/sta ... iczne.html

Tytuł: Re: Bezrobocie w naszym powiecie
PostNapisane: N mar 18, 2012 9:10 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Patrząc wstecz to miesiąc marzec był okresem w którym PUP notował największą liczbę bezrobotnych. Od "poprawienia" rekordu z lat ubiegłych brakuje nam 200 osób. Oby ten zacny rekord nie padł. Sądzę też, że 6 tys. osób to trochę zawyżona statystyka. Ciekawe jaka jest statystyka dla samej Gminy Miasto Mrągowo ??
PS
Znam 5 osób, które wracają z emigracji ^_^ . Robota dla niektórych pracowników powoli się kończy na zachodzie.

PostNapisane: Pn kwi 02, 2012 5:46 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nie wiem czy ktoś sprosta wymaganiom :D
http://www.pupmragowo.pl/oferty_pracy/o ... /1355.html

PostNapisane: Pn kwi 02, 2012 6:13 pm 
Senior
Senior

walensapanda napisał(a):
Nie wiem czy ktoś sprosta wymaganiom :D
http://www.pupmragowo.pl/oferty_pracy/o ... /1355.html

a dlaczego nie? to normalne wymagania. Budowlaniec musi znać to wszystko, ale na pewno nie za 1500 brutto :lol:

PostNapisane: Pn kwi 02, 2012 7:26 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

"Proszę żeby,nie zgłaszały się osoby nadużywające alkoholu."
O to mi chodziło :P

PostNapisane: Pn kwi 02, 2012 10:47 pm 
Forumowy As
Forumowy As

hellborg napisał(a):
a dlaczego nie? to normalne wymagania. Budowlaniec musi znać to wszystko, ale na pewno nie za 1500 brutto :lol:

Domyślam się -hellborg-, że znasz realia tzw. "pracodawców". To, że on napisze dla PUP wynagrodzenie jakie da dla pracownika nie oznacza bardzo często realiów życiowych. Czyli zaniża wynagrodzenie, aby później móc odprowadzac mniejsze składki za osobę zatrudnioną. Składki emerytalne odprowadzi najniższe, a jak pracownik będzie upominał się o zwiększenie ich to wykręcał się będzie koniunkturą na rynku. Mówiąc prosto, woli więcej dac " na czysto w łapę ", niż później płacic o wiele większe składki pracownicze. Sądzę, że zgodzisz się z tymi zdaniami ???
Znam grono osób, które w ten sposób są zatrudnione i mają w papierach najniższą krajową, a na taśmie w tartaku ma do ręki 2800 tzw. robotnik, 3000 zł trakowy. Podobnie jest ( jak w temacie ) z budowlańcami. Do emerytury mają najniższe, a do ręki całkiem przyzwoite pensje.
PS
Mówię tu o osobach, które znają swoją wartośc i tzw. fach w ręku. Oni się w du*ę robic nie dają. Nawet na mrągowskim rynku pracy.

Peace :victory:

PostNapisane: Pn kwi 02, 2012 10:58 pm 
Natchniony
Natchniony

Cytuj:
Obywatel Gc

Masz racje. Budowlańcy mają płacone na godzine i wychodzi im wiecej niż te 1500zł

PostNapisane: Wt kwi 03, 2012 10:20 am 
Nałogowiec
Nałogowiec

Zapominają tylko, że późniejsza emerytura / chorobowe / wypadkowe będzie od tych 1500 zł ;) Tak jak napisałeś. A szczerze mówiąc, sam nie wiem co lepsze 3000 zł do ręki, czy 2400 zł ze wszystkimi składkami.

PostNapisane: N kwi 08, 2012 12:31 am 
Forumowy As
Forumowy As

a co ci po tych składkach? i tak za 10-20 lat to wszystko pieprznie, bo ZUS to nic innego jak piramida finansowa.

a składki nie są nigdzie odkładane, ZUS to NIE bank. pieniądze ze składek są zużywane NA BIEŻĄCO na socjal dla ludzi którzy całe życie spędzają przed telewizorem i wydają pieniądze które dostają za darmo na pakiety cyfrowego polsatu.

PostNapisane: N kwi 08, 2012 4:59 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

No i masz rację, bo ja też nie wierzę w to, że za 40 lat państwo będzie mi wypłacać emeryturę. Ale składki nie idą tylko na emerytury - jest jeszcze ubezpieczenie chorobowe i wypadkowe. A w wypadku trochę cięższych prac, gdzie prawdopodobieństwo wypadku przy pracy jest teoretycznie wyższe, warto mieć to na uwadze ;)
Pieniądze ze składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe nie są odkładane i nigdy nie miały być. Co nie zmienia faktu, że każdy ubezpieczony ma swoje konto i uwaga bomba:
Cytuj:
Każdy ubezpieczony ma indywidualne konto w ZUS na którym rejestrowana jest wartość odkładanych pieniędzy. Ta część składki nie podlega również dziedziczeniu.
(I filar) plus OFE (II filar). To tak w ramach precyzji. Nawet nie łudzę się, że moje pieniądze zabierane przez ZUS będą kiedyś na mnie czekać, ostatnio gdzieś była statystyka, z której wynikało, że około 30% ciężarów podatkowych jest przeznaczanych na emerytury, renty i inne zasiłki z FUS. Aż dziwne, że na protestach w sprawach szeroko pojętych zabezpieczeń społecznych występują głównie ludzie, których ten problem najprawdopodobniej w ogóle nie dotknie - obarczeni tym będą młodzi, którzy obecnie nie mają skończonych 30 lat.
Temat na wielogodzinne dyskusje ;)

PostNapisane: N kwi 08, 2012 7:10 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
za 40 lat państwo będzie mi wypłacać emeryturę.

To Ty masz zamiar tyle jeszcze żyć ?:P

PS. Wesołych ;)

PostNapisane: Pn kwi 09, 2012 8:08 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Młody jestem. Licze na 40 lat zycia co najmniej :P

PostNapisane: Pn paź 28, 2013 1:36 pm 
Berbeć
Berbeć

binsky napisał(a):
No i masz rację, bo ja też nie wierzę w to, że za 40 lat państwo będzie mi wypłacać emeryturę. Ale składki nie idą tylko na emerytury - jest jeszcze ubezpieczenie chorobowe i wypadkowe. A w wypadku trochę cięższych prac, gdzie prawdopodobieństwo wypadku przy pracy jest teoretycznie wyższe, warto mieć to na uwadze ;)
Pieniądze ze składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe nie są odkładane i nigdy nie miały być. Co nie zmienia faktu, że każdy ubezpieczony ma swoje konto i uwaga bomba:
Cytuj:
Każdy ubezpieczony ma indywidualne konto w ZUS na którym rejestrowana jest wartość odkładanych pieniędzy. Ta część składki nie podlega również dziedziczeniu.
(I filar) plus OFE (II filar). To tak w ramach precyzji. Nawet nie łudzę się, że moje pieniądze zabierane przez ZUS będą kiedyś na mnie czekać, ostatnio gdzieś była statystyka, z której wynikało, że około 30% ciężarów podatkowych jest przeznaczanych na emerytury, renty i inne zasiłki z FUS. Aż dziwne, że na protestach w sprawach szeroko pojętych zabezpieczeń społecznych występują głównie ludzie, których ten problem najprawdopodobniej w ogóle nie dotknie - obarczeni tym będą młodzi, którzy obecnie nie mają skończonych 30 lat.
Temat na wielogodzinne dyskusje ;)

Tylko, że niestety właśnie Ci młodzi, których to będzie dotyczyć, praktycznie nie zagłębiają się w temat. A to od nich samych zależy własna przyszłość ;)

PostNapisane: Śr lis 20, 2013 3:48 am 
Berbeć
Berbeć

Sorka, że tu ale nie wiem w jakim temacie pisać... Mam pytanie jakie są obecnie realne stawki za pracę jako barman lub młody kucharz w barze z kebabem? Pytam bo jestem po gastronomiku z ukończonym kursem I stopnia jako barman a nigdy nie pracowałem w zawodzie... Będę wdzięczny za jakieś info ;)

PostNapisane: So sty 18, 2014 5:59 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Prześledziłem sobie z nudów jeden z portali z ogłoszeniami lokali do wynajęcia/sprzedania.

Duża ilość jest w Mrągowie lokali do wynajęcia.
Oto kilka z nich.
http://tablica.pl/oferta/sprzedam-lub-w ... 6523f93238

http://tablica.pl/oferta/wynajme-lokal- ... 6523f93238

http://tablica.pl/oferta/kamienica-do-w ... 6523f93238

Potem nie ma co się dziwić że w Mrągowie takie bezrobocie jak co drugi lokal pusty.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]