Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Cz sty 18, 2018 7:53 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: TESCO w Mrągowie?
PostNapisane: Cz gru 29, 2011 8:56 am 
Berbeć
Berbeć

Słyszalem plotki ze w Mrągowie przy ul. Brzozowej na terenach byłej fabryki mebli ma Stanąć osiedlowy Hipermarket TESCO. Czy to jest prawda czy tylko jakas plotka?

Tytuł: Re: TESCO w Mrągowie?
PostNapisane: So gru 31, 2011 8:26 am 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jednak to chyba tylko jakas plotka :]

PostNapisane: So gru 31, 2011 9:28 am 
Berbeć
Berbeć

misiusony napisał(a):
Jednak to chyba tylko jakas plotka :]

Dlaczego tak twierdzisz? Nic nie słyszałes o tym? Pisałem E-Mail do TESCO to mi odpowiedzieli ze w niedalekiej przyszlosci sie dowiemy czy tam stanie TESCO czyli tak jak by miał stanąc w tym miejscu, inaczej by napisali ze to jakas plotka.

PostNapisane: So gru 31, 2011 10:30 am 
Nałogowiec
Nałogowiec

Twierdze ponieważ nic nie słyszałem na ten temat. Co do TESCO to wiem że rzeczywiście planują budować coraz więcej małych marketów.
Uważam jednak że rynek w mrągowie jest już nasycony marketami/dyskontami i dochodzi jeszcze Kaufland który podejrzewam zmiecie trochę konkurencję.

Do tego TESCO strasznie poleciało w dół ostatnio jeżeli chodzi o czystość, ceny i tragiczny stan towaru.

PostNapisane: So gru 31, 2011 10:38 am 
Berbeć
Berbeć

Cytuj:
jednak że rynek w mrągowie jest już nasycony marketami/dyskontami

Ale zobacz jakie to są markety tak naprawde to sa 3 firmy marketów 4 RAST-y 3 Bierdonki 1 Lidl nie maja duzej konkurencji bo ci Bierdonka czy RAST nie zrobia w swoich sklepach konkurencji. Takie TESCO jak jest w Biskupcu nie zaszkodzilo by w Mrągowie a wrecz przeciwnie bardzo by sie przydał taki Supermarket osiedlowy. w kazdym z 4 Rastów sa rózne ceny, Lidl był tani na początku teraz tam jest drogo, a Bierdonka jest najtansza ale wszytskich artykułów tam nie kupisz. Jestem za Budową TESCO w Mrągowie, i Mam nadzieje że to nie jest plotka :)

PostNapisane: So gru 31, 2011 12:56 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

jaworzyna napisał(a):
Lidl był tani na początku teraz tam jest drogo, a Bierdonka jest najtansza ale wszytskich artykułów tam nie kupisz.

Lidl rzeczywiście poszedł trochę w górę z cenami co do Biedronki to nie "trawię" tych sklepów i oprócz mielonej wołowiny na tatara nic tam nie kupuje. Może i mają tam tanio ale tak kiepskie towary że szok. Zresztą ceny są tylko pozornie tanie w Biedronce ponieważ jak się spojrzy na gramaturę towaru to od razu widać że biedronka ma masę produktów z mniejszą gramaturą niż konkurencja ( i stąd ta niższa cena ;). Podkreślam że to moje zdanie, każdy może mieć inne.

Zakładając że TESCO wybuduje sklep i zrobi normalne ceny jak w swoich hipermarketach to rzeczywiście się przyda :)

Zastanawiam się po co te dwa puste Rasty na mazurskim i przy policji ?

PostNapisane: So gru 31, 2011 1:10 pm 
Senior
Senior

nie są gorsze towary w biedronce. Każdy producent (bo nie ma tam firm-krzaków czy innych nieznanych) musiał podpisać Certyfikat Zgodności. Chodzi o to, zeby towar produkowany pod biedronkową nazwą nie różnił się od produktu oryginalnego produkowanego do innych sklepów. Dotyczy to nabiału, wędlin, mięsa, słodyczy oraz kosmetyków. A co do gramatury to już wszędzie się to zdarza ot chociażby majonez kętrzyński :wink:

w wątku o Kauflandzie też wspominają o Tesco

PostNapisane: So gru 31, 2011 1:54 pm 
Młodzik
Młodzik

Cytuj:
Zastanawiam się po co te dwa puste Rasty na mazurskim i przy policji ?

Te Rasty są potrzebne jak dziura w moście. Ten na Os.Mazurskim upadł po otwarciu Bierdonki, tam wiecej ludzi pracuje niż przychodzi klinetów robić zakupy .

PostNapisane: So gru 31, 2011 2:03 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Najlepsze jest to że ktoś je utrzymuje ...

PostNapisane: So gru 31, 2011 2:06 pm 
Postępowy
Postępowy

A moze kurier mragowski by cos w tej sprawie sie dowiedzial a nie tylko kopiuja artykuly na wm.mragowo

PostNapisane: So gru 31, 2011 2:07 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

hellborg napisał(a):
A co do gramatury to już wszędzie się to zdarza ot chociażby majonez kętrzyński

Ktoś to jeszcze je :) , kiedyś uważałem tylko Kętrzyński teraz mi nie podchodzi :(

Sprawdź gramaturę np: serka wiejskiego albo Coli(tej oryginalnej). :)

Jeżeli producenci by podpisali coś takiego to jaki mieli by zysk sprzedawać towar np: dla biedronki ? I dlaczego "niby" ten sam towar biedronka kupuje taniej ?

Tylko proszę nie pisać że biedronka ma taniej bo dużo kupuje :) bo podejrzewam że zakupy biedronki np: Coli są niczym w porównaniu z TESCO,REALEM itd..

Z jakiegoś powodu musi być ta niższa cena(jak twierdzą niektórzy) :)

Pozdrówka

Ostatnio edytowano So gru 31, 2011 2:11 pm przez misiusony, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: So gru 31, 2011 2:10 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
kiedyś uważałem tylko Kętrzyński teraz mi nie podchodzi

najlepszy jest Kielecki ale nie wiem czy sprzedaja w Mrągowie

PostNapisane: So gru 31, 2011 4:13 pm 
Postępowy
Postępowy

Tak czytam to wszystko i zastanawiam się , czy użytkownicy , którzy piszą o tanim TESCO naprawdę wiedzą o czym piszą czy tylko gdzieś o tym słyszeli ? Domyślam się , że w telewizyjnej reklamie aczkolwiek mogę się mylić. Panowie !!! W Biskupcu jest to jeden z najdroższych sklepów spożywczych.Porozmawiajcie z tymi , którzy tam mieszkają.Proponuję pojechać też do Olsztyna i porównać tamtejsze ceny.Nie jest lepiej.Bywam to wiem.Szału nie ma i nikt mi nie wmówi , że jest tam tanio.Te czasy umarły śmiercią naturalną a "tanie TESCO" jest tylko nic nie znaczącym sloganem marketingowym obliczonym na ściągnięcie jak największej liczby klientów.Wiadomo , że jak taki (klient) wejdzie to coś kupi. Oczywiście nie mam nic przeciwko wybudowaniu takiego w Mrągowie.To i tak klient oceni gdzie woli kupować i za ile .Więc niech śmiało budują.Od przybytku głowa nie boli , a jak jest większa konkurencja to i większy wybór. Tyle w temacie. Pozdrawiam ! 8-)

PostNapisane: So gru 31, 2011 5:18 pm 
Senior
Senior

misiusony napisał(a):
hellborg napisał(a):
A co do gramatury to już wszędzie się to zdarza ot chociażby majonez kętrzyński

Ktoś to jeszcze je :) , kiedyś uważałem tylko Kętrzyński teraz mi nie podchodzi :(

Sprawdź gramaturę np: serka wiejskiego albo Coli(tej oryginalnej). :)

Jeżeli producenci by podpisali coś takiego to jaki mieli by zysk sprzedawać towar np: dla biedronki ? I dlaczego "niby" ten sam towar biedronka kupuje taniej ?

Tylko proszę nie pisać że biedronka ma taniej bo dużo kupuje :) bo podejrzewam że zakupy biedronki np: Coli są niczym w porównaniu z TESCO,REALEM itd..

Z jakiegoś powodu musi być ta niższa cena(jak twierdzą niektórzy) :)

Pozdrówka

za markę płacisz :wink:
Jak byłem w Morlinach to tam tylko przełączali rolki przerzucając parówki do drugiej maszyny paczkującej. Parówki Culineo to to samo co Berlinki ;) Warto czasem spojrzeć na opakowanie z tyłu małym druczkiem. "Wyprodukowano dla Biedronki przez... i tu dowolna nazwa znanego producenta" To nie jest tak, że zakłady mają tyle środków, że mają oddzielne linie produkcyjne, oddzielne kadzie mieszalnicze itp. Koszty by je zabiły. Oddzielne są pakowarki, metkownice bo to tylko mały element całej linii produkcyjnej. Biedronka stosuje niskie marże po prostu. Własne centra dystrybucyjne pod które podjeżdżają tiry z dużych zakładów, a do poszczególnych sklepów rozwożą własnym transportem i to wszystko obniża koszty.

PostNapisane: Wt sty 03, 2012 11:13 pm 
zbanowany

Coś nie widac zeby tam powstawało Tesco troche poburzyli tych hal

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]