Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Cz sty 18, 2018 7:26 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Potrzebne inwestycje w Mrągowie
PostNapisane: Cz lut 17, 2011 3:19 pm 
Postępowy
Postępowy

W chwili obecnej miasto realizuje całkiem sporo inwestycji, które budzą wiele kontrowersji np Ekomarina, Amfiteatr.
Myślę że są one potrzebne,jednak za te pieniądze można zrealizować szereg mniejszych ale bardzo potrzebnych np utwardzenie ulic na osiedlu Zatorze , ulicy Widok itd

Tytuł: Re: Potrzebne inwestycje w Mrągowie
PostNapisane: Cz lut 24, 2011 9:51 pm 
Postępowy
Postępowy

Zastanawiające jest dlaczego zrobiono ulice na osiedlu Ptasim parę dobrych lat temu, a zatorze czeka od kilkunastu lat.

PostNapisane: Śr mar 09, 2011 12:51 am 
Forumowy As
Forumowy As

Jeśli zrobiono by ulice na Zatorzu to sam chętnie kupiłbym tam działeczkę pod budowę :surrender: Napewno ta inwestycja podniosłaby atrakcyjnośc tamtego osiedla .
Wracając do tematu potrzebnych inwestycji miejskich to wiadomym jest , że drogi, drogi, drogi . Trochę się dzieje ale jest jeszcze dużo do zrobienia. Przytoczę tylko: Kormoranów, Widok, Wileńska, Giżycka, Dziękczynna, Słoneczna, Krzywa.... nie piszę o tych ulicach w centrum typu Traugutta, Roosvelta, Chopina, Oficerska bo mam nadzieję że zostanie to w najbliższym czasie rozwiązane po myśli mieszkańców.
Przydałoby się też zrewitalizowac kilka osiedli miejskich, dworzec i teren w jego okolicy, plażę miejską przy os. Grunwaldzkim. Jest sporo spraw jeszcze do poruszenia np. Park Słowackiego piękna perła Mrągowa za Niemca . Ach... jakby władze miały trochę oleju w głowie to lobbowałyby za pełnym liftingiem tego miejsca. Przy odrobinie chęci i z fajnym pomysłem można by tam po za pięknym parkiem urządzic jakiś " ala" szpital rehabilitacyjny ( ewentualnie ośrodek uzdrowiskowy) . Bliskośc jeziora Czarnego oraz Juno , specyficzny mikroklimat, na uboczu miasta . Dodac trzeba ,że mamy podobno świetne błota borowinowe które mogą byc konkurencją dla wielu uzdrowisk. UM kompletnie sobie takie sprawy olewa, a przykład Gołdapii pokazuje, że jak się chce to można.
W*****wia mnie też pseudo urząd skarbowy . Jeśli mam jakieś zawiłości w pitach czy innych ważnych sprawach związanych z podatkami to muszę jeździc na spowiedź do Ketrzyna . Mamy posła na sejm z Naszego miasta , które mógłby coś spróbowac podziałac w tej kwestii , wolne lokale . Również władze miasta powinny myślec o wygodzie swoich mieszkańców . Podobnie jest z ZUSem ( obecnie tylko śmieszne biuro terenowe ) czy Posterunkiem Energetycznym . Jeśli te instytucje rozwiną swoje kompetencje w Mrągowie to po pierwsze żyło się będzie wygodniej nam samym, a po drugie sporo osób znalazłoby pracę w rozwijających się instytucjach i ranga miasta lekko skoczyłaby w górę.

PostNapisane: Śr mar 09, 2011 3:59 pm 
Postępowy
Postępowy

Dworzec jest koszmarny. Nie widziałem brzydszego. :| Zapewne odnowienie nie jest takie proste co widać na przykładzie większości dworców PKP\PKS w Polsce. Kto jest właścicielem tej nieruchomości? Pewnie PKP, która nie ma pieniędzy na ważniejsze obiekty a co dopiero taki w Mrągowie gdzie przyjedzie czasem skład towarowy. Moim zdaniem jedynym wyjściem jest wykupienie dworca i zrównania do z ziemią i wybudowanie nowego. Nasze władze powinny lobbować za przywróceniem połączeń pasażerskich i remont torowiska. :#

PostNapisane: Śr mar 09, 2011 4:32 pm 
Junior
Junior

Obywatel Gc napisał(a):
Przytoczę tylko: Kormoranów, Widok, Wileńska, Giżycka, Dziękczynna, Słoneczna, Krzywa...

No nie wiem, czy z Giżycką zrobią coś w ogóle. Nie została objęta remontem teraz jak Mrongowiusza, Olsztyńska czy Wojska Polskiego - dlaczego? Też chciałbym wiedzieć. Po oddaniu obwodnicy ta ulica będzie już tylko miejską, a tutaj raczej z pieniędzmi krucho, skoro dałeś aż tyle ulic, które potrzebują remontu.

PostNapisane: Śr mar 09, 2011 6:37 pm 
Postępowy
Postępowy

Ulica Giżycka jest w całkiem dobrym stanie w porównaniu z ul. Mrągowiusza. Jednak przydałby się remont tej ulicy Remont tej ulicy w tym czasie wystarczyłby na długie lata. Ciężki ruch kołowy zostanie wyprowadzony na zachodnią obwodnicę wiec nic by jej nie niszczyło

PostNapisane: Śr mar 09, 2011 10:12 pm 
Młodzik
Młodzik

Przydałyby się nowe garaże, np. obok starej mleczarni. Samochodów przybywa, a garaży jak nie było tak nie ma.

PostNapisane: Pt mar 18, 2011 3:34 pm 
Junior
Junior

A ja mam takie pytanie, trochę nie do tematu. Ostatnio mi się obiło o uszy że po oddaniu obwodnicy do użytku i wymianie nawierzchni na Mrongowiusza i Roosevelta, ulica Warszawska podobnie jak na Olsztyńskiej starówce ma być zamknięta dla ogólnego ruchy, tak że swobodni można po niej chodzić i będą po niej się poruszać tylko pojazdu dostawcze itp. To prawda czy tylko plotka ?

PostNapisane: Pn mar 21, 2011 12:30 am 
Postępowy
Postępowy

Pierwszy raz o tym słyszę. To na pewno jest plotka. Takie rozwiązanie nie jest niczym poparte.

PostNapisane: Wt mar 22, 2011 8:58 pm 
Junior
Junior

Wojti80 napisał(a):
Zastanawiające jest dlaczego zrobiono ulice na osiedlu Ptasim parę dobrych lat temu, a zatorze czeka od kilkunastu lat.

Na Zatorzu nic nie zrobią z powodu braku instalacji burzowej. Ta inwestycja ma być rozpoczęta w niedalekiej przyszłości a po niej dopiero położą nawierzchnie ulic. Długo to wszystko trwa, kilka lat temu wysyłaliśmy petycję do władz miasta o remont i budowę dróg na Zatorzu ale nic nie wywalczyliśmy, może teraz? Burmistrzowa obiecała, zobaczymy czy dotrzyma słowa.

PostNapisane: Pn mar 28, 2011 10:32 pm 
Postępowy
Postępowy

Z tego co pamiętam to dokumentacja dotycząca budowy kanalizacji burzowej i dróg na zatorzu już jest. Tylko nikomu się nie spieszy z przetargiem na wykonanie robót. Szkota, że to miejsce jest pomijane przez UM w planach inwestycyjnych.

PostNapisane: Wt mar 29, 2011 3:40 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Staszek napisał(a):
A ja mam takie pytanie, trochę nie do tematu. Ostatnio mi się obiło o uszy że po oddaniu obwodnicy do użytku i wymianie nawierzchni na Mrongowiusza i Roosevelta, ulica Warszawska podobnie jak na Olsztyńskiej starówce ma być zamknięta dla ogólnego ruchy, tak że swobodni można po niej chodzić i będą po niej się poruszać tylko pojazdu dostawcze itp. To prawda czy tylko plotka ?

Reczywiście jakieś spore ziarnko prawdy w tym jest co kolego napisałeś . Na stronie UM Mrągowo ukazała się informacja pod tytułem :"Mrągowskie śródmieście zmieni swoje oblicze". Jest mowa o likwidacji ruchu kołowego na którejś z ulic. Chodzi tu zapewne o ulicę przebiegającą przez pl.Kajki , od ul.Kościuszki do ul. Warszawskiej. Jeśli zmiany takie powstaną , konieczna będzie reorganizacja ruchu . Ale w taki sposób żeby tylko wyłączyc deptak ( obecny Plac Kajki ) , natomiast ruch na Warszawskiej , Kościuszki ( tylko do skrętu w Mickiewicza ) będzie odbywał się normalnie . Będą musiały zostac zlikwidowane te doniczki przy Ratuszu. Ratuszowa będzie dwukierunkowa . Będzie można skręcic wyjeżdżając z Roosvelta w lewo w Warszawską bądź w prawo kierunek centrum . Ta organizacja to tylko moje domniemania bo nie wiem jak miałyby jeździc autobusy komunikacji miejskiej np. w kierunku Nikutowa . Może Staromiejską do Ratuszowej i dalej normalnie Warszawską ???

PostNapisane: Wt mar 29, 2011 6:18 pm 
Postępowy
Postępowy

UM Mrągowo

"W tej chwili Urząd Miasta przygotowuje konkurs na projekt zagospodarowania tego miejsca. Już teraz wiadomo jednak, że zostanie zlikwidowana droga przecinająca centrum miasta, bo uniemożliwia ona stworzenie miejskiego placu przeznaczonego wyłącznie dla pieszych."

PostNapisane: Wt mar 29, 2011 6:40 pm 
Senior
Senior

W takim układzie to jadąc od strony Królewieckiej i chcąc jechać w Warszawską to będzie można skręcać w prawo wyjeżdżając z ul. Mały Rynek i Ratuszowa w tym momencie stanie się dwukierunkowa.
A jesli chodzi o ruch ciężarówek w mieście to wolalbym, aby na części Wojska Polskiego, Mrongowiusza i Okulickiego był zakaz ruchu dla ciężarówek pow. 18 ton na oś czyli TIRów. Niech jadą Kolejową, a ci co muszą do Giżycka i Kętrzyna to niech zasuwają obwodnicą. Po to ona powstaje

PostNapisane: Wt mar 29, 2011 9:46 pm 
Postępowy
Postępowy

Może być ciekawie Zapewne projekt wzbudzi wiele kontrowersji i podzieli mieszkańców.:( Obym się mylił :]
Jeśli chodzi o organizacje ruchu to widzę to tak że będzie nakaz skrętu w lewo z ulicy Kościuszki w Mały Rynek. Dalej możliwość skrętu w lewo bądź prawo w ulice Ratuszową. Demontaż kwietników na Ratuszowej i dalej jak obecnie jednokierunkowa Warszawska na odcinku do Sobczyńskiego. Tak na dobrą sprawę zmiana organizacji ruchu, niczego nie skomplikuje.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]