Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Wt sie 22, 2017 7:21 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: żołnierska
PostNapisane: Śr maja 24, 2017 10:13 pm 
Postępowy
Postępowy

W Mrągowie istnieje chyba jako jedyna w mieście - prawie w centrum w XXI wieku droga gruntowa o nazwie Żolnierska. Większość z Was pewnie o niej nie słyszała - to jest ta ulica do ORLIKA z ul. Wojska Polskiego. Mam "zaszczyt" mieszkać przy niej od 10 lat. Na początku była to tylko droga dojazdowa tylko do posesji. Nawierzchnia była wylana cementem. Nam jako mieszkańcom wystarczała. W W 2009 miasto w ramach przebudowy kanalizacji deszczowej drogę tą rozkopało niszcząc nawierzchnię. Przed rozpoczęciem tych prac pani burmistrz Siemieniec na piśmie się zobowiązała do przywrócenia jej do stanu pierwotnego po zakończeniu robót. Kilka miesięcy po zakończeniu prac upomnieliśmy się o tą obietnicę u burmistrzowej gdyż droga nie została naprawiona. Pisaliśmy petycję i pisma w tej sprawie do UM w Mrągowie ale było to bezskuteczne, lepiej w roku 2010 droga ta została zrobiona jako przejazdowa łącząc ul.Piaskową bez naprawy nawierzchni dołączając nowy odcinek koło ORLIKA. Ten nowy odcinek drogi wykonany jest z płyt JOMB. Odcinek ten zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oznaczony jest symbolem 2KDD i w momencie jej budowy w 2010 r ten plan już obowiązywał, co potwierdza Uchwała Nr XXXVIII/4/2009 Rady Miejskiej w Mrągowie z dnia 24 września 2009 r. w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentów terenu śródmieścia w Mrągowie, jako obszaru koncentracji usług okołomiejskich. Gdzie czytamy, że:
§ 53. Dla terenów oznaczonych symbolami przeznaczenia: 1KD(D) i 2KD(D) lub realizowanych na terenach funkcjonalnych ustala się następujące warunki, zasady i standardy zagospodarowania terenu:
1) szerokość jezdni musi być nie mniejsza niż 4,5 m,
2) szerokości terenu w liniach rozgraniczających musi wynosić 10m, zmiany tej szerokości dopuszcza się zgodnie z rysunkiem zmiany planu na warunkach określonych w przepisach odrębnych,
3) drogi powinny być wyposażone w chodniki.
Niestety żaden z tych warunków nie jest spełniony do dziś. Chyba że koś z forumowiczów widział ten chodnik przy płytach JOMB lub szerokość tej drogi była większa niż 4,5m to go osobiście przeproszę. W tej sprawie pisaliśmy do miasta i do PINB w Mrągowie lecz bez rezultatów- urząd nie widzi problemów.
Jesteśmy pewni że remont tej drogi jest umyślnie i z premedytację blokowany przez burmistrza Mrągowo. Osoba ta nie lubi ludzi z odmiennym zdaniem.
Obecnie na przedmiotowej drodze ruch pojazdów jest spory, jeżdżą nie tylko mieszkańcy ul. Żołnierskiej ale i inni użytkownicy dróg skracając sobie drogę, sporo jest też pojazdów które przemieszczają się do samego ORLIKA. Stan nawierzchni drogi jest z lotnego pyłu cementowego, gdzie każdy przejeżdżający samochód wzbija tuman kurzu na wysokość 2 piętra, jest to bardzo uciążliwe i nie można normalnie żyć.
Niejednokrotnie pisaliśmy jako mieszkańcy do UM w sprawie tej drogi a nawet raz nam się zdarzyło uczestniczyć w tej sprawie w sesji rady miejskiej. Jakim trzeba być burmistrzem aby doprowadzić do takiego stanu, nie tylko drogę ale i mieszkańców- co to za istota?. Napisałbym dwa słowa więcej ale pani burmistrz znowu poskarży się mojemu szefowi że zajmuję za dużo czasu jej urzędnikom. Tak tak potrafi to zrobić. Dodaję zdjęcia przedmiotowej ulicy i proszę o konstruktywne podpowiedzi co dalej.. Dzięki.:)

Załączniki:
DSC_0779.JPG
DSC_0779.JPG [ 266.57 KiB | Przeglądane 1143 razy ]
DSC_0776.JPG
DSC_0776.JPG [ 464.24 KiB | Przeglądane 1143 razy ]
DSC_0768.JPG
DSC_0768.JPG [ 480.5 KiB | Przeglądane 1143 razy ]

Ostatnio edytowano Cz maja 25, 2017 8:40 am przez -Jacek-, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: żołnierska
PostNapisane: Śr maja 24, 2017 10:28 pm 
Postępowy
Postępowy

Przepraszam zapomniałem się pochwalić....że mam taką burmistrzową....

Załączniki:
wp_20170511_12_03_32_pro.jpg
wp_20170511_12_03_32_pro.jpg [ 319.05 KiB | Przeglądane 1133 razy ]

PostNapisane: Cz maja 25, 2017 10:56 am 
Postępowy
Postępowy

Napisaliśmy pisma do Rady Miejskiej, Wojewody Warmińsko Mazurskiego, Prokuratury mam nadzieję, że ruszymy tutejszych włodarzy do działania. I nie jest to sprawa tylko nas mieszkających przy tej ulicy ale i mieszkańców Żołnierskiej 1 i Żołnierskiej 4 bo oni też obrywają tym kurzem.

Załączniki:
DSC_0748.JPG
DSC_0748.JPG [ 257.8 KiB | Przeglądane 1073 razy ]

PostNapisane: N cze 18, 2017 8:00 pm 
Postępowy
Postępowy

Minęło trochę czasu od naszego zgłoszenia - cisza. Może radni wyrobią się z odpowiedzią tak jak i p. Burmistrz chociaż różne rzeczy widziałem.
Np:
z posiedzenia
PROTOKÓŁ NR XLVI/2014

z sesji Rady Miejskiej Mrągowa,
która odbyła się w dniu 26.06.2014 roku, o godz. 15.00 w sali Nr 1
w Urzędzie Miejskim w Mrągowie.

cytat: Przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Nikonor
„Do radnego Cybula, powiem, że wyjaśniałem odpowiedzi moje albo rady z panią mecenas i pani mecenas powiedziała mi tak: że KPA nie obowiązuje Rady Miejskiej. Te terminy nas nie obowiązują, ten termin obowiązuje Burmistrza Miasta Mrągowo, tak mnie zapewniła.

Nie wiem co o tym sądzić Państwo w państwie???

Druga spawa- znalazłem protokół z posiedzenia PROTOKÓŁ NR XLI/2009

z sesji Rady Miejskiej Mrągowa,
która odbyła się w dniu 26.11.2009 roku, o godz. 1500 w sali Nr 1
w Urzędzie Miejskim w Mrągowie

polecam stronę od 11 do 14 poświęcona już wtedy mojej skardze dotyczącej stanu technicznego ul. Żołnierskiej.
8 lat lekceważenia mieszkańców. Nie chcę być gołosłowny.

Widzę że nawet pieski burmistrza są na smyczy bo nie kąsają jak zwykle....

PostNapisane: Cz cze 22, 2017 9:35 pm 
Postępowy
Postępowy

Witam.
Dziś z tego co cię dowiedziałem to na ulicy Żołnierskiej - tej z piasku w kierunku Orlika około 17:00 byli drogowcy wysłani przez kogoś z miasta aby zalepić asfaltem dziury w piasku. Ale zobaczyli że mają za mało asfaltu i sobie odpuścili. Ignorancja i buta burmistrza Mrągowa sięga zenitu. Po co wysyła się robotników o 17:00? - odpowiem. A do kogo w tej sprawie zadzwonisz o 17:00 w UM? O tej porze nie ma nikogo. Nie ma słów w słowniku kulturalnych ludzi aby wystarczająco dosadnie opisać postępowanie p.burmistrz z mieszkańcami ul.Żołnierskiej 2 w Mrągowie. Kpina kpina.........

PostNapisane: Pn lip 17, 2017 11:04 am 
Postępowy
Postępowy

Dziś prawie po dwóch miesiącach od złożenia pism dostałem odpowiedź od rady miasta. W sumie byłem pewny że dostaniemy taką odpowiedź Nie spodziewałem się innej. Przecież to my mieszkańcy się czepiamy i nie wiadomo na co się uskarżamy, no przecież jest wspaniale. Oczywiście pismo bez daty nadania, tak ot koperta w skrzynce.

Załączniki:
P_20170717_105137.jpg
P_20170717_105137.jpg [ 324.12 KiB | Przeglądane 289 razy ]

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]