Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Wt sty 16, 2018 9:46 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dni (nie)Morąga.
PostNapisane: N cze 05, 2011 2:12 pm 
Natchniony
Natchniony

Morąg to ciekawe miasto, ładne. Dlaczego tego nie wypromować? Nawiązuję tutaj do Dni Morąga i tu kuriozum mających odbywać się w Kretowinach. "Co ma piernik do wiatraka". Co takiego jest w Kretowinach, że tam ma się odbywać ta impreza? Mamy stadion, gdzie można rozstawić scenę dla zespołów, jest miejsce na rozstawienie różnego rodzaju kramów. Wreszcie można zrobić imprezę, która nie będzie się kończyć o godz. 22.00 co zapewne zadowoliłoby znaczną cześć Morążan. Niedaleko jest plaża miejska z boiskiem do siatkówki, gdzie można rozegrać słynne turnieje w siatkówkę, tak bardzo promowaną w Kretowinach. W Hotelu Morąg jest miejsce na brydża i szachy. No i powszechnie wiadomo, że na tego typu imprezach prym wiodą napoje z %. Kto przyjedzie do Kretowin, wiedząc, że będzie musiał wracać i nici z przysłowiowego piwka. W Morągu na miejscu jest Policja, Pogotowie Ratunkowe i Straż, każda z tych służb w razie potrzeby jest praktycznie na miejscu a nie po 15 min drogi.
No i teraz niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego Kretowiny a nie Morąg. Ja myślę, że Kretowiny się kończą i jest potrzeba ich ożywienia. Niestety to ożywienie przynosi odwrotny skutek. Morążanie mają po dziurki w nosie Kretowin, które zmieniły się w betonowe blokowisko z kilkoma kępami trawy. Turyści przestają przyjeżdżać, bo za tą samą cenę jadą do np. Chorwacji, gdzie mają pewną pogodę, super obsługę i ryb tyle ile zdołają złowić. Przedsiębiorcy powoli też zamykają swoje małe biznesy, bo przestaje się opłacać, a żeby się opłacało to muszą walnąć takie ceny, że turyści przestają przyjeżdżać i koło się zamyka. Kretowiny mają poza tym już swoje sztandarowe imprezy typu Błękitna Wstęga i Błękitna Perła. Myślę, że jest jeszcze czas aby przemyśleć decyzję o lokalizacji Dni Morąga w Morągu, więc Radni z Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji czas pomyśleć racjonalnie bo został tylko miesiąc. Nie mam najmniejszego zamiaru jechać do Kretowin. Jestem Morążaninem.

Cysorz to ma klawe życie ....

Tytuł: Re: Dni (nie)Morąga.
PostNapisane: N cze 05, 2011 8:33 pm 
Junior
Junior

Popieram w każdym słowie. Tylko czy Słońcu i jego świcie chodzi o dobro Morążan to nie byłbym taki pewien.
Raczej pewien, że nie.

PostNapisane: N cze 05, 2011 10:41 pm 
Natchniony
Natchniony

Chodzi mi poprostu o to, że organizatorzy szukają atrakcji i próbują nas uszczęśliwić na siłę gdzieś daleko, nie doceniając tego czym dysponujemy tu na miejscu. Powstał niedawno Orlik na Zatorzu, też piękny obiekt do wykorzystania w konkurencjach sportowych. Chodzi mi o skonsolidowanie wszystkich a przynajmniej większości imprez w bliskości. Obserwując poprzednie imprezy bywało tak, że cześć imprez była w SP3, cześć na Orliku, część w MDK a niektóre nawet na stadionie. Logicznym się wydaje, że takie wędrówki potrafią zniechęcić najwierniejszego kibica.
I jeszcze jeden temat mi się nasunął. Nie jesteśmy metropolią i nie posiadamy komunikacji miejskiej i perspektywa dreptania z Sienkiewicza na Zatorze może przerazić i zniechęcić, może warto pomyśleć o jednym czy dwóch autobusach w ciągu trwania Dni Morąga w kierunku Stadionu dla osób chcących tam się dostać czy to z dziećmi, czy z kocami i ręcznikami żeby skorzystać z plaży. Nie znam kosztów takiego przedsięwzięcia ale myślę, że cena 2 zł od osoby byłby do przyjęcia. Byłbym bardzo zadowolony wiedząc, że mogę się dostać bezproblemowo w jedną i drugą stronę. Istnieją taksówki, których koszt też nie wydaje się wygórowany zwłaszcza jak jadą 4 osoby.

PostNapisane: Pn cze 06, 2011 2:49 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Organizowanie dni moraga w kretowinach jest kompletnie bez sensu. DM to powinna byc impreza w Morągu, duza, najwieksza a w Kretowinach powinny byc male imprezy co tydzien (bo ja wiem?: koncerty, garncarstwo, wikliniarstwo - zeby ie robic za duzo halasu - krotkie, sobotnie, do 22, dla turystow. Ale tu potrzebne jest wspoldzialanie z tamtejszymi wlascicielami osrodkow - miasto powiinno to koordynowac) To, co piszesz o autobusach to dobry pomysl. Podobnie powinno byc np. gdy sa mecze Huraganu - autobus (darmowy) sprzed ratusza. Koszty niewielkie i to powinno byc placone przez gmine.

ps. Wyslij mi zdjecia -prosze!

PostNapisane: Pn cze 06, 2011 4:13 pm 
Natchniony
Natchniony

Dla zainteresowanych na stronie serwisu informacyjnego miasta Morąg została uruchomiona sonda:
"Gdzie powinny odbywać się Dni Morąga?"
Zapraszam do oddawania głosów.

PostNapisane: Wt cze 07, 2011 7:24 pm 
Postępowy
Postępowy

[quote="Kowallus"]Dla zainteresowanych na stronie serwisu informacyjnego miasta Morąg została uruchomiona sonda:
"Gdzie powinny odbywać się Dni Morąga?"
Zapraszam do oddawania głosów.[/quote]

Słucham????????? Na stronie serwisu informacyjnego miasta Morąga - morag.pl nie ma żadnej sondy. A może chodzi o prywatną stronę pana Sz.????? Jeżeli tak, to napisz prawdę, a nie ściemniasz i robisz darmową cichą reklamę koledze z którym współpracujesz. Przecież jesteś za prawdą, lubisz oceniać innych, dawać im rady, a tu co????????

PostNapisane: Wt cze 07, 2011 9:31 pm 
Młodzik
Młodzik

dworonko napisał(a):

Słucham????????? Na stronie serwisu informacyjnego miasta Morąga - morag.pl nie ma żadnej sondy. A może chodzi o prywatną stronę pana Sz.????? Jeżeli tak, to napisz prawdę, a nie ściemniasz i robisz darmową cichą reklamę koledze z którym współpracujesz. Przecież jesteś za prawdą, lubisz oceniać innych, dawać im rady, a tu co????????

http://www.morag.pl

jest tam link prowadzący do morąskiego serwisu informacyjnego na którym jest owa sonda

to z kim kto współpracuje to są sprawy osobiste, bo przecież nikt nie wypomina Panu współpracy z kimkolwiek

pozdrawiam wszystkich serdecznie

PostNapisane: Śr cze 08, 2011 9:58 pm 
Postępowy
Postępowy

Szuby, spokojnie. Trzeba unikać stresu, a nie go potęgować. To tylko moja opinia, chyba mam prawo ją wyrazić na forum, jak każda inna osoba.

PS.A wracają do tematu: Tegoroczne dni miasta można spokojnie zorganizować np. na placu gimnazjum nr 1. Jeżeli budżet imprezy jest nieduży i nie stać na wynajęcie sceny, nagłośnienia to w/w miejsce jest idealne. "Mniejsza" impreza w tym roku, a w przyszłym już w nowym amfiteatrze "większa". Jeżeli organizowane są tam np. inne imprezy jak Agrokuchnia, Festyn Organizacji Pozarządowych to i Dni Morąga mogłyby się odbyć.

PostNapisane: Śr cze 15, 2011 10:24 pm 
Berbeć
Berbeć

Cytuj:
a w Kretowinach powinny byc male imprezy co tydzien (bo ja wiem?: koncerty, garncarstwo, wikliniarstwo - zeby ie robic za duzo halasu - krotkie, sobotnie, do 22, dla turystow

Witam forumowiczów i wszystkich znajomych tych co mnie nie lubią też :), jeżeli chodzi o takie imprezy to chcialbym poinformować, że w zeszlym sezonie letnim w kretowinach miały miejsce takie imprezy w każdy weekend, imprezy taneczne, karaoke. Nie to żebym się chwalił czy coś, ale w tym roku też napewno atrakcji nie zabraknie.

Mi też się nie podoba fakt dni Morąga w Kretowinach ale raczej my na to już żadnego wpływu nie mamy :(,

Pozdrawiam.

PostNapisane: Cz cze 16, 2011 9:37 am 
Natchniony
Natchniony

mr.z napisał(a):
Mi też się nie podoba fakt dni Morąga w Kretowinach ale raczej my na to już żadnego wpływu nie mamy :(,
Pozdrawiam.

Jeśli będziemy głośno mówić o tym co nam się nie podoba to mam nadzieję, że odniesie to skutek. Wszak Dni Morąga i inne tego typu imprezy są dla nas Morążan, to my mamy być zadowoleni, to nam ma się podobać, to my mamy się bawić, to dla nas jest to organizowane. A wasze opinie widać w sondzie na stronie serwisu informacyjnego miasta Morąg.

PostNapisane: Cz cze 16, 2011 3:46 pm 
Natchniony
Natchniony

Może to i coś zmieni o ile ktoś z decydentów tu zagląda, albo na inne fora zagląda.

PostNapisane: Cz cze 16, 2011 5:22 pm 
Postępowy
Postępowy

Nic nie zmieni, klamka zapadła. Trwa dopinanie szczegółów imprezy, która odbędzie się 8-10 lipca. Szczegóły na naszej stronie.

PostNapisane: Cz cze 16, 2011 5:34 pm 
Postępowy
Postępowy

No gdzie te szczegóły na twojej stronie. Znowu blef.

PostNapisane: Wt cze 21, 2011 8:28 am 
Natchniony
Natchniony

Coś mi tu nie pasuje. Oto fragment wypowiedzi dyrektora MDK:
Cytuj:
- W sezonie wakacyjnym zawsze pan Lipnicki organizuje kursy do Kretowin. Myślę, że jeżeli będą chętni, to przewoźnik zawiezie mieszkańców na imprezę. Myślę, że jest jeszcze inny aspekt tej sprawy. Jeśli ktoś chce, to nie ma przeszkód, np. wsiada do pociągu i jedzie na drugi koniec Polski na koncert, wydarzenie sportowe.

a oto wypowiedź jednego z morąskich przewoźników:
Cytuj:
-Będą to kursy tzw. rozkładowe. Nie przewidujemy dodatkowych kursów. Ostatni kurs z Kretowin będzie ok. 18.30. Jesteśmy w trakcie układania letniego rozkładu

Czyli jak ktoś się nie załapie na 18.30 to potem nie będzie miał jak wrócić do Morąga. Pozostaje liczyć na uprzejmość kierowców albo "dymać" na piechotę 4 km do Żabiego Rogu na pociąg o 21.35 i to radzę się nie spóźnić bo następny jest o 9 rano. Jak morążanie mają wrócić z tej imprezy? Wypadałoby poinformować na plakacie o której godzinie będzie ostani transport z Kretowin do Morąga.

A i jeszcze jeden fragment z wypowiedzi dyrektora MDK:
Cytuj:
Dlaczego nie stadion? Dlatego, że tu gdzie jest centrum miasta, nasze tzw. alejki, to ciężko zebrać ludzi. Jeśli chodzi o imprezę na stadionie, to były robione wcześniej próby organizowania czegokolwiek w tym miejscu i niestety brakuje chętnych, którzy biorą udział. Robić coś w miejscu, gdzie nikt nie che przyjść, to po prostu nie ma sensu. Kretowiny na pewno zapewnią frekwencję

No tak, najłatwiej zrobić imprezę tam gdzie ludzie już są. Wystarczy rozstawić sprzęt i zagrać, przecież ludzie już są. Co innego zrobić imprezę, która PRZYCIĄGNIE ludzi.
Dla mnie to czyste asekuranctwo.

PostNapisane: Śr cze 22, 2011 11:35 pm 
Postępowy
Postępowy

Na naszej stronie program DNi Morąga w Kretowinach ze szczegółami. Zapraszam

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]