Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Wt sty 23, 2018 11:18 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: dziewczyna lata
PostNapisane: Cz maja 19, 2011 7:27 am 
Natchniony
Natchniony

Witam
Jak co rano przeglądam nasze portale. I przez chwilę mignął mi plakat: "szukamy dziewczyny lata".
Widziałem różne tego typu konkursy i w tv i w realu i mam na ten temat wyrobione zdanie. Moją uwagę przyciągnęło miejsce gdzie ma się odbywać casting. Bo ja myślałem, że szkołą to powinna się kojarzyć z nauką, wiedzą, sportem, koleżeństwem. Tym bardziej dla dzieciaków, które tam uczęszczają czyli dzieci w wieku 6-12 lat. A tu dyrekcja, bo to chyba ona podjęła taka decyzję o tym, że coś takiego odbywa się w jej murzach, oferuje dzieciakom wyścig szczurów. W.g. mnie każde inne miejsce, ale nie szkoła. Wydaje mi się, że szkoła powinna być bastionem zdobywania wiedzy a nie świecenia brokatem i krzykliwymi kreacjami.

Cysorz to ma klawe życie ....

Tytuł: Re: dziewczyna lata
PostNapisane: So maja 21, 2011 9:27 am 
Natchniony
Natchniony

I tak oto do naszego małego grajdołka zawitało nowe, świeckie słowo: akredytacja. A coż to znaczy ta akredytacja. Według "Uniwersalnego słownika języka polskiego" akredytacja to udzielenie dziennikarzowi zgody na przekazywanie korespondencji z imprez publicznych, zjazdów, obrad, itp. Czyli ty piszesz o nas źle to "won", a ty smarujesz tylną część ciała wazeliną to jesteś "cacy". Tylko jest jeden problem w.g. tej definicji sprawa dotyczy dziennikarzy, a ja jestem zwykłym mieszkańcem Morąga. Kto zabroni mi robić zdjęcia czy nagrać materiał filmowy. No chyba, że zaczniesz znowu straszyć sądem, jak to już miało miejsce. Zresztą myślałem, że w tak małej społeczności wszystkim powinno zależeć aby jak największa rzesza osób dowiedziała się co się w Morągu dzieje. Przez tyle lat istnienia morąskich mediów taka sytuacja nie miała miejsca, nawet w czasie gdy istniały dwa programy lokalne, gdy istniały dwie gazety (piszę i dawnych czasach) nikt nigdy nie zabraniał nikomu przeprowadzać relacji z morąskich imprez. I do tej pory tak jest. Więc chyba krok ku wielkiemu światu okazał się potknięciem. Jest jeden wyjątek od tego co napisałem, ma to miejsce wtedy gdy impreza jest imprezą prywatną, a na to mi wygląda.

Cysorz to ma klawe życie ....

PostNapisane: So maja 21, 2011 5:43 pm 
Junior
Junior

Ja czytam i czytam : że gościem specjalnym ma być Norbi. No wszystko wow ! :) Zawsze ktoś, ale tu pojawia się małe słowo problem gdyż na stronie oficjalnej Norbiego jest info: ze w tym dniu gra w miejscowości Czarna Białostocka.

Odległość pomiędzy Czarną Białostocką, a Morągiem około 293 km, to jest około 5 godzin jazdy. Zdąży obrócić.

Jestem ciekaw jakie media skorzystają akredytacji ? tv ? czy któryś z portali internetowych ?

Pożyjemy zobaczymy :D

PostNapisane: Pn maja 23, 2011 9:25 am 
Postępowy
Postępowy

Proponuję założyć okulary. Koncert Norbiego w Czarnej Białostockiej zaplanowany jest na 12 czerwca (tak jest na oficjalnej stronie artysty), a u nas impreza dzień później. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia. Impreza odbędzie się 18 czerwca.

PostNapisane: Pn maja 23, 2011 9:53 am 
Postępowy
Postępowy

[quote="Kowallus"]I tak oto do naszego małego grajdołka zawitało nowe, świeckie słowo: akredytacja. A coż to znaczy ta akredytacja. Według "Uniwersalnego słownika języka polskiego" akredytacja to udzielenie dziennikarzowi zgody na przekazywanie korespondencji z imprez publicznych, zjazdów, obrad, itp. Czyli ty piszesz o nas źle to "won", a ty smarujesz tylną część ciała wazeliną to jesteś "cacy". Tylko jest jeden problem w.g. tej definicji sprawa dotyczy dziennikarzy, a ja jestem zwykłym mieszkańcem Morąga. Kto zabroni mi robić zdjęcia czy nagrać materiał filmowy. No chyba, że zaczniesz znowu straszyć sądem, jak to już miało miejsce. Zresztą myślałem, że w tak małej społeczności wszystkim powinno zależeć aby jak największa rzesza osób dowiedziała się co się w Morągu dzieje. Przez tyle lat istnienia morąskich mediów taka sytuacja nie miała miejsca, nawet w czasie gdy istniały dwa programy lokalne, gdy istniały dwie gazety (piszę i dawnych czasach) nikt nigdy nie zabraniał nikomu przeprowadzać relacji z morąskich imprez. I do tej pory tak jest. Więc chyba krok ku wielkiemu światu okazał się potknięciem. Jest jeden wyjątek od tego co napisałem, ma to miejsce wtedy gdy impreza jest imprezą prywatną, a na to mi wygląda.[/quote]

Według "Uniwersalnego słownika języka polskiego" pod redakcją prof. Stanisława Dubisza (Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2003, tom 1, s. 36), akredytacja to udzielenie dziennikarzowi zgody na przekazywanie korespondencji z imprez publicznych, zjazdów, obrad, itp. "Wielki słownik wyrazów obcych" pod redakcją Mirosława Bańki (Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2003, s. 29) do powyższej definicji "akredytacji" dodaje jedynie, że udzielana zgoda ma charakter oficjalny.

Tak określona akredytacja dziennikarska to nic innego, jak zgoda organizatora imprezy, uprawniająca do udziału w niej na ściśle określonych warunkach, co do zasady szerszych od uprawnień publiczności. W szczególności akredytacja daje prawo do wstępu na imprezę poza wydzielone dla publiczności miejsca, a tym samym umożliwia dziennikarzom bezpośrednie zapoznanie się z jej przebiegiem, łącznie z możliwością jej utrwalania. Przyjmuje się, że akredytacja dziennikarska dzieli się, zależnie od rodzaju wykonywanego dziennikarstwa, na prasową, radiową telewizyjną, czy fotograficzną. Katalog ten nie jest zamknięty i przewiduje się akredytacje łączne. Natomiast zgoda na wstęp na imprezę może przybrać fizyczną postać identyfikatora, legitymacji czy innego rodzaju dokumentu, przy czym o udzielanej formie akredytacji decyduje w całości organizator imprezy, poświęcając najczęściej temu zagadnieniu odrębne postanowienia w regulaminie imprezy.

PostNapisane: Cz maja 26, 2011 1:21 pm 
Postępowy
Postępowy

Czy to prawda, że od uczestników castingu pobieraliście opłaty za udział w imprezie?

PostNapisane: Cz maja 26, 2011 2:57 pm 
Junior
Junior

Jeśli to prawda, to moim zdaniem kasę powinni wyłożyć sponsorzy. Czekamy na odpowiedź :D

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]