Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Wt sty 16, 2018 9:47 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak to dobrze być burmistrzem...
PostNapisane: Śr sty 26, 2011 4:32 pm 
Junior
Junior

Jak się odniesiecie do tego newsa:
http://morag.wm.pl/34587,Burmistrz-za-n ... otele.html

Tytuł: Re: Jak to dobrze być burmistrzem...
PostNapisane: Śr sty 26, 2011 4:51 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Czy Ja wiem, czy tą są aż takie wymagania? Głośniki są w każdym aucie, tak samo jak przednie fotele i tylna kanapa, klimatyzacja dwustrefowa w nowych autach to już standard nie wspomnę o poduszkach powietrznych, hamulcach, kierownicy i wielu innych udogodnień które już są standardowo montowane. Coś czuję, że ktoś szuka tanią sensację...co do mocy silnika, no cóż, sam jeżdżę autem który ma 175KM i wiem co to znaczy mieć pod maską taką moc, w Morągu jeżdżą lepsze wozy i jakoś nikt się nie dziwi. Autor tego tekstu raczej chyba małą wiedzę na temat współczesnych samochodach osobowych.
Zapomniałem dopisać, że tytuł też jakoś się nijak ma do tego co tam zostało napisane, ciekaw jestem czy ten pismak wie cokolwiek na temat "byciem" burmistrzem...?

Ostatnio edytowano Śr sty 26, 2011 5:08 pm przez Jaca, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Śr sty 26, 2011 4:52 pm 
Natchniony
Natchniony

Normalnie, a jak chciałeś? Z tego co przedstawione jest w materiale to raczej standardowe wyposażenie samochodu. Czy to takie dziwne , że ma 170 KM czy że jest klima. To pewnie, żeby ograniczyć wydatek to powinni zrezygnować a poduszek powietrznych? Szukasz taniej sensacji. Ja wiem, że to będzie niesamowitą pożywką dla naszych dwóch radnych opozycyjnych . A kto to jest autor Mariusz Jaźwiński? Nie słyszałem o tym pismaku.

Cysorz to ma klawe życie ....

PostNapisane: Śr sty 26, 2011 6:10 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Imagination napisał(a):
Jak się odniesiecie do tego newsa:
http://morag.wm.pl/34587,Burmistrz-za-n ... otele.html

Co tu gadac...
rowerem ma jezdzic?
Gmina Morąg jest jedna z wiekszych w Polsce
Jakby helikopter kupil to bym protestowal a tak...

PostNapisane: Śr sty 26, 2011 11:54 pm 
Junior
Junior

Kowallus jak autor Mariusz Jaźwiński ma pisać takie artykuły to lepiej nie zaprzątać sobie nim głowy:) :P Co do tematu to wygląda to na ewidentne działanie opozycji. Hm ciekawe czy auto w leasingu ? Wtedy juz wogóle problemu nie widze bo całe użytkowanie w koszty.

PostNapisane: Cz sty 27, 2011 10:44 am 
Młodzik
Młodzik

miku25 napisał(a):
Kowallus jak autor Mariusz Jaźwiński ma pisać takie artykuły to lepiej nie zaprzątać sobie nim głowy:) :P Co do tematu to wygląda to na ewidentne działanie opozycji. Hm ciekawe czy auto w leasingu ? Wtedy juz wogóle problemu nie widze bo całe użytkowanie w koszty.

A właśnie w leasingach dla samorządów trochę się pozmieniało w tym roku. Jak wiadomo, rząd wszelkimi możliwymi sposobami walczy z długiem publicznym do którego wliczane jest również zadłużenie samorządów. Do tej pory leasingi zaciągane przez samorządy nie były wliczane do ich zadłużenia. Nowe reguły obliczania wskaźnika dopuszczalnego prawem długu samorządów, które zrównują leasing z kredytem, miały obowiązywać dopiero od 2014 r. Ministerstwo finansów przyspieszyło zmiany, bo chce ograniczyć rosnące z roku na rok zadłużenie samorządów.
Biorąc leasing gmina zwiększa swe zadłużenie obniżając tym samych możliwość zaciągania kredytów na inwestycje dużo bardziej potrzebne gminie.

PostNapisane: Cz sty 27, 2011 7:19 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Z tym tytułem artykułu to chyba autora trochę poniosło. Po co szukać taniej sensacji? To chyba normalne że jeśli stare auto użytkowane przez Straż Miejską jest już zużyte a przyjęte reguły są takie że "dziedziczą" oni auto do tej pory użytkowane w urzędzie, to do urzędu kupowany jest nowy samochód. A wyposażenie auta wcale nie jest senascją. Według mnie to w dzisiejszych realiach standard dla dobrego, nowego auta. Byle przedstawiciel handlowy sprzedający lizaki jeździ dziś nowym autem więc o co wogóle chodzi?

PostNapisane: Cz sty 27, 2011 8:21 pm 
Junior
Junior

Jaca " w Morągu jeżdżą lepsze wozy i jakoś nikt się nie dziwi."

Tomek " Byle przedstawiciel handlowy sprzedający lizaki jeździ dziś nowym autem więc o co wogóle chodzi?"

Co ta za porównania? To co kto kupił za własne pieniądze bądź co prywatna firma mu zapewniła nijak się ma do państwowego urzędnika.

Kowallus "To pewnie, żeby ograniczyć wydatek to powinni zrezygnować a poduszek powietrznych?"

Nie, w ramach ograniczenia wydatków można kupić nowe auto o nieco mniejszym prestiżu za 30-50 tys zł.

Rympaliński "rowerem ma jezdzic?"

Nie popadajmy od razu w skrajności, ok?

PostNapisane: Cz sty 27, 2011 10:39 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Zauważyłem że, zdecydowana większość z was podeszła do sprawy rozsądnie (potwierdzają to komentarze do artykułu http://morag.wm.pl/34587,Burmistrz-za-nasze-pieniadze-170-koni-klima-i-podgrzewane-fotele.html), poza redaktorem Mariuszem Jaźwińskim. On co najmniej dziwnie podszedł do tematu. Zrobił "wielkie halo" w sprawie jak najbardziej zrozumiałej. Dziwię się ze swej strony, że jego przełożeni wyrazili zgodę na zamieszczenie takiego artykułu. Ktoś w końcu zatwierdza co idzie do druku. Chyba, że zapychają powierzchnię gazety czym się da :D, szukając tanich sensacji.
Widać, że redaktor być może zatrzymał się w latach 90 - tych minionego wieku. Jego opinia jest bardzo nieobiektywna i stronnicza - wieje populizmem. Z pewnością to młody dziennikarz, gdyż nie czuć w jego artykule dziennikarskiej nuty. Raczej kariery w dziennikarstwie nie zrobi :D . No chyba, że pan dziennikarz działa na rzecz konkurencji, która nie jest w stanie spełnić wymagań specyfikacji. Wydaje mi się że, tylko dobry gospodarz postępuje tak jak ów burmistrz, przeznaczając ekploatowany w urzędzie samochód w tym konkretnym przypadku dla straży miejskiej - wiedząc, że jest to samochód niezawodny, zadbany i takie tam, aniżeli sprzedawać go za śmieszną cenę, za którą byłoby mu trudno kupić nowy dobry samochód dla straży.
Poza tym autor pisze artykuł w tonie, jakby burmistrz kupował samochód dla siebie. To śmieszne.
Jak większość z was trafnie zauważyła samochód na obecny czas nie przedstawia jakiś zbyt wygórowanych wymagań. Autor dziwi sie w swoim artykule, że duży nacisk położono na bezpieczeństwo - co w tym dziwnego?
Albo, że wymaganiem jest, aby samochód posiadał kilka systemów bezpieczeństwa jazdy. Na bezpieczeństwie się nie oszczędza :lol: . A czy nawigacja i klimatyzacja:) jest czymś nowym – to już standard w samochodach :D . Nie zna konfiguracji samochodów poszczególnych marek to nie powinien w ogóle się wypowiadać - w końcu w tym wieku jakieś standardy wyposażenia obowiązują i producenci z roku na rok podwyższają poprzeczkę konkurencji. Szkoda gadać - napisał co wiedział - ale widać że niewiele wie:). Zresztą ciekaw jestem czym sam jeźdźi :D . Dobrze, że nie wie czym ja jeżdżę:) bo musiałby stwierdzić, że jednak inni mają większe wymagania niż burmistrz :D
Niech popatrzy jakimi samochodami rozjeżdżają się inni włodarze, przeprowadzi rzetelną analizę- powinien zachować choć odrobinę obiektywizmu.
Nie sądzę, aby sam z siebie przeglądał ogłoszenia przetargów, które gminy zamieszczają na bip-ach - jak wspomniałem wcześniej z pewnością nasłany został przez konkurencję, której marka nie jest w stanie spełnić określonych wymagań.
Chciałem to skomentować jak tylko przeczytałem w gazecie, ale wolałem poczekać i zobaczyć co wy na ten temat sądzicie i nie zawiodłem się:):)
Zresztą szkoda czasu na takie pisanie. Być może za dużo się rozpisałem – ale poniosło mnie. Jeszcze ktoś pomyśli, że jestem zbyt stronniczy:) Patrząc z drugiej strony trudno być obojętnym dla takich opinii, jeśli jest się mieszkańcem i nie widzi się w tym zakupie nic dziwnego, znając lokalne sprawy dokładniej niż pan redaktor :D

PostNapisane: Cz sty 27, 2011 10:50 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Za 30 tyś. to kolego możesz kupić nową wersję Matiza.
Czy takim samochodem jeździ jakikolwiek burmistrz w Polsce ?
Przeciętny przedstawiciel handlowy jeździ autem za 50-80 tyś zł.
Nie róbmy z Morąga na siłę dziadostwa !

PostNapisane: Cz sty 27, 2011 11:02 pm 
Młodzik
Młodzik

Popieram "Patriota77" w 100% ale co tu dużo mówić nadal nam daleko do normalnych państw. U nas z wielką pompą otwiera się skrzyżowania (ul. leśna), a za zakup całkiem zwykłego samochodu służbowego dla celów gminnych, uważa się za szczyt bezczelności. Na zachodzie takie odcinki dróg otwiera się jako coś oczywistego, a zakup auta służbowego umyka niezauważenie. Ale cóż taki już nasz zaścianek, jak chce się być zauważonym to trzeba kogoś obrazić, a jak nie ma nic konstruktywnego do pokazania to trzeba polecieć populizmem.

A tak pół żartem pół serio, w/w pismak czepnął się tylu poduszek powietrznych. A ja powiem tak, lepiej wydać troszkę więcej na poduszki niż w razie wypadku i śmierci włodarzy rozpisać nowe wybory, które pochłonęły by znacznie więcej funduszy.

Pozdrawiam:D:D:D

PostNapisane: Pt sty 28, 2011 2:50 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

ja jest gospodorz z silina, moga wozić burmyszcza, mom bryczkie co mo 2 kunie, so dwie poduszki to znoczy takie jaśki do sponia, klima - bo dachu ni ma, nawet radio ma, mozno posłuchoć, to znoczy podjedzie sie pod lodowisko i sie radyjka posłucho, czekom na wiadomosci, po co przetorgi jak mozno tanio i szybko

PostNapisane: Pt sty 28, 2011 12:12 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

a ja sie pytam-o co chodzi..?
redaktor w miarę rzetelnie opisał sytuacje zakupu i wymagan urzędu-nie wiem gdzie Wy, Forumki widzicie tutaj stronniczość czy działanie na rzecz konkurencji-jakiej? pytam...
co do celowości zakupu auta-no cóż...zawsze to jest wydatek, leasing, kredyt czy gotówka-wydać trzeba na określony cel...ktoś napisał"dobry gospodarz"....dobry gospodarz kupiłby strażnikom choćby nową KIĘ z wyposażeniem i w ten sposób zaoszczędziłby kilka żłoty na zakupie, a Octawia-hmm, w końcu to auto niestare i nie najgorszej klasy...
dodam, że jest to moje niezależne zdanie, nie mam pojęcia o stanie finansów naszej gminy itd itp...
nie dziękuję za uwagę...

PostNapisane: Pt sty 28, 2011 2:01 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

galernik napisał(a):
...redaktor w miarę rzetelnie opisał sytuacje zakupu i wymagan urzędu-nie wiem gdzie Wy, Forumki widzicie tutaj stronniczość czy działanie na rzecz konkurencji-jakiej? pytam...

No cóż kolego, jak udało ci się wyczytać "rzetelność" w tym artykule to się dziwię, bo większość co tu się wypowiedzieli raczej odmienne zdanie na ten temat mają. Jednak to jest twoje zdanie i spostrzeżenie, ale Ja się z tym nie zgadzam...

PostNapisane: Pt sty 28, 2011 7:24 pm 
Młodzik
Młodzik

Przesada z tym artykułem...samochód jak samochód...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]