Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Wt sty 16, 2018 9:48 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rewitalizacja parku miejskiego
PostNapisane: Pn lis 29, 2010 9:31 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

No i ruszyły prace w parku miejskim.
Wkopane zostały tablice, które informują jak ma wyglądać park po rewitalizacji (jedna przy „Tygrysku”, druga naprzeciwko fryzjera i dawnego pubu „Kogut”.Szukałem w necie grafiki z tym planem, ale nie mogłem znaleźć.Jak ktoś znajdzie to prosiłbym o dodanie w tym temacie na forum.Moim zdaniem bardzo dobrze, że w końcu park zmieni wygląd, bo wygląda obecnie to wszystko jakby ktoś zapomniał o nim parę ładnych dziesięcioleci.Jednak moim zdaniem nie ma sensu budowa muszli koncertowej w parku.Po co gdy festyny, odbywaja się tylko kilka razy w roku i tylko do 22.Problemem jest to, że jest to punkt prawie, że centralny w Morągu i wokoło są zabudowania mieszkalne.Głośna muzyka zapewne przeszkadza starszym osobom i dlatego nie wyrażają one zgody żeby festyny trwały do późnych godzin nocnych.Muszla tak, ale nie usytuowana na alejkach.Moim zdaniem całkiem dobrym miejscem byłby plac za „Rolnikiem” naprzeciwko JRG.Tylko coś słyszałem, że ma tam powstać Tesco.Ale myślę, że muszla by się zmieściła,przecież można kupić muszle koncertową składaną i będzie po problemie.Będą festyny w różnych miejscach w Morągu.
No, ale co do rewitalizacji to muszla na alejkach moim zdaniem zbędna.Co do fontanny myślę że jakby była taka jaka jest w Ostródzie to byłoby super.Pozostaje jeszcze kwestia monitoringu,labiryntu i chodników i placu zabaw.Monitoring-jak najbardziej! Nie tylko w centrum parku, ale szczególne w tych miejscach miejscach, których przeważnie zbiera się młodzież na popijawy nocne.Może w jakimś stopniu ograniczy to wandalizm i zaśmiecanie.
Labirynt-tak, ale prosty i zrobiony z głową i za rozsądne pieniążki.To łączy się również właśnie z monitoringiem, aby nie było tak, że w tym labiryncie będą miały miejsce popijawy, o których wspomniałem wcześniej.Plac zabaw jak najbardziej, ale ogrodzony i z kategorycznym zakazem wpuszczania na ten teren psów.A chodniki nie za szerokie, ale też nie za wąskie,takie, aby można było idąc we dwoje swobodnie wyminąć się z innym małżeństwem.Moim zdaniem bardzo dobrym pomysłem byłoby stworzenie „ścieżki zdrowia”.Myślę, że wiele osób skorzystałoby z takiej „ścieżki” chcąc poprawić swoją kondycję lub też chcąc zrzucić kilka zbędnych kilogramów.Sam z miłą chęcią chodziłbym z synem aktywnie spędzać czas.Przecież sport to zdrowie!
Zobaczymy jak nam park zrewitalizują.Zapraszam do dyskusji.

Tytuł: Re: Rewitalizacja parku miejskiego
PostNapisane: Pn lis 29, 2010 9:40 pm 
Młodzik
Młodzik

Zgadzam się z tym co napisał Przeciwnik. Także słyszałem o Tesco za Strażą Pożarną jednak chyba nic z tego skoro budowany jest supermarket przy hotelu Irena. Co do rewitalizacji parku to potrzebna była od dawna.

PostNapisane: Pn lis 29, 2010 10:34 pm 
Junior
Junior

http://bip.warmia.mazury.pl/morag_gmina ... _w_Moragu/

w załączniku Dokumentacja techniczna 1 jest projekt i wizualizacje, z tym że wizualizacja jest średnio profesjonalna, drzewa na niej rozmieszczone są umieszczone raczej przypadkowo.

Powiem tak, my już nie mamy wpływu na wygląd parku po rewitalizacji decyzje zapadły. Ogólnie jest to rewitalizacja czyli przywrócenie pierwotnych wartości. Park będzie odnowiony nie przebudowany. Jak już pisałem w innym temacie układ alejek pozostaje bez zmian, dodatkowe chodniki w miejscu wydeptanych szlaków, zieleń - część zostanie wycięta, plus nowe nasadzenia. Nowe elementy to fontanna, parking, dodatkowe ławki, latarnie, zabawki na placu zabaw itp. Monitoring tez będzie.

Szerokości ścieżek zostaną takie jakie są, poszerzanie wymagało by wycięcia praktycznie wszystkich drzew rosnących obecnie przy alejkach. Poza tym są one odpowiedniej szerokości, samochód w razie potrzeby wjedzie co jest warunkiem przy projektowaniu.

Też jestem za przeniesieniem muszli na ubocze, ale jak pisałem już za późno:(

PostNapisane: Pt gru 03, 2010 10:17 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Oglądałem projekt na tablicy, szczerze mówiąc, mimo tego, że mam zmysł orientacji przestrzennej, to nie za bardzo ogarniam co i gdzie. Więcej dowiedziałem się z dokumentacji przetargowej, do której dotarłem via internet, niż z tych tablic. A druga sprawa - serce się kraje, jak widzę zdrowe i piękne drzewa wycinane, bo ktoś sobie tak zamyślił w projekcie. Tak po mojemu, jeżeli reWITALIZACJA, to powinna być dostosowana do obecnego drzewostanu - no oczywiście w skrajnych przypadkach, jak już trzeba...siła wyższa. Ale na prawdę dużo ładnych i zdrowych drzew poszło pod piłę. Szkoda.
PS: A jeszcze trzecia rzecz - obawiam się tego labiryntu. Jeżeli będzie wysoki to może się skończyć wiecznymi pogoniami Policji i Straży za "spożywającymi" (zdziwię się, jeżeli młodzież i nie tylko nie zrobi sobie metek w zakamarkach), a jeżeli będzie niziutki to będzie kiczowaty, wymagający od cholery pielęgnacji i wątpię czy warty zajętego terenu. Tak źle i tak nie dobrze. Obym się mylił...
Pozdrawiam

PostNapisane: Pn gru 06, 2010 12:39 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

smartdog napisał(a):
Oglądałem projekt na tablicy, szczerze mówiąc, mimo tego, że mam zmysł orientacji przestrzennej, to nie za bardzo ogarniam co i gdzie. Więcej dowiedziałem się z dokumentacji przetargowej, do której dotarłem via internet, niż z tych tablic. A druga sprawa - serce się kraje, jak widzę zdrowe i piękne drzewa wycinane, bo ktoś sobie tak zamyślił w projekcie. Tak po mojemu, jeżeli reWITALIZACJA, to powinna być dostosowana do obecnego drzewostanu - no oczywiście w skrajnych przypadkach, jak już trzeba...siła wyższa. Ale na prawdę dużo ładnych i zdrowych drzew poszło pod piłę. Szkoda.
PS: A jeszcze trzecia rzecz - obawiam się tego labiryntu. Jeżeli będzie wysoki to może się skończyć wiecznymi pogoniami Policji i Straży za "spożywającymi" (zdziwię się, jeżeli młodzież i nie tylko nie zrobi sobie metek w zakamarkach), a jeżeli będzie niziutki to będzie kiczowaty, wymagający od cholery pielęgnacji i wątpię czy warty zajętego terenu. Tak źle i tak nie dobrze. Obym się mylił...
Pozdrawiam

tU SA FAJNE WIZUALIZACJE http://www.kompasinwestycji.pl/inwestycja-5295.htm
Najpierw myslalem, zeby ten labirynt byl tak wysoki, zeby sie mozna bylo w nim zgubic czyli wysokosc krzewow ponad 2 metry . Ale w sumie to nie ma za bardzo na taki miejsca w parku.
Z wizualizacji wynika, ze beda metrowej szerokosci sciezki tez metrowej wysokosci krzewy. Moze faktycznie to i lepiej, zaraz by tam zaczeli chlac. a tak bedzie atrakcja dla dzieci. No i ciekawy obiekt dla oka. Dobrze o to zadbac i bedzie fajnie.
Wogole to mi sie podoba ten projekt. Brakuje mi tylko jakichs skalek, duzych kamieni. Jest rzeczka, alejki, drzewa, fontanna, labirynt i gdzies by trzeba nawiezc jeszcze jakies glazy.

PostNapisane: Pn gru 06, 2010 8:45 pm 
Junior
Junior

Po obejrzeniu projektu na "Kompas Inwestycji" jestem pozytywnie zaskoczony.
Potwierdza się zasada, żeby coś oceniać, należy wcześniej do oceniania być przygotowanym.
Wcześniej z tzw. plotek miałem złe wyobrażenie.
Projekt podoba mi się. Nie zmienia charakteru parku i jednocześnie to miejsce modernizuje na miarę czasów, w których żyjemy.
Jestem za.

PostNapisane: Pn gru 06, 2010 10:31 pm 
Junior
Junior

Labirynt??? Po co? Żeby żuleria i dresy mialy gdzie się zaczaić na przechodniów? Albo jakiś ekshibicjonista??? Zmiany jak najbardziej ale z jak największa ilością otwartej przestrzeni a nie zakrzaczenia.

PostNapisane: Pn gru 06, 2010 10:34 pm 
Natchniony
Natchniony

Chyba masz na myśli bandę krasnali ogrodowych, bo za metrowym żywopłotem tylko oni mogą się skutecznie ukryć.

Cysorz to ma klawe życie ....

PostNapisane: N sty 23, 2011 4:56 pm 
Junior
Junior

Wszystko ładnie pięknie.Dokumentacja kompletna.Tablica informująca postawiona a prac wykonanych zero.Rozumiem że śnieg i zimno.ale prace rozbiórkowe mogłyby przecież już trwać.Potem będzie przedłużanie terminów i jak prawie każda inwestycja w Morągu nie zostanie zrobiona na czas.

PostNapisane: So lut 19, 2011 11:28 am 
Młodzik
Młodzik

jak dla mnie bardzo fajny pomysł...już zaczęli prace...jest nawet wideo reportaż odnośnie alejek i zdjęcia rozbiórki muszli...pozdrawiam serdecznie

PostNapisane: So lut 19, 2011 3:10 pm 
Junior
Junior

Termin zakończenia prac jest na czerwiec 2012 więc całkiem sporo, powinni zdążyć.
Mnie zastanawia to, czy plac zabaw nie stanie się jednym wielkim "wychodkiem" dla psów, ponieważ będzie cały wysypany piaskiem

PostNapisane: N lut 20, 2011 8:38 am 
Natchniony
Natchniony

Już kiedyś o tym pisane było. No niestety jest to problem w naszym mieście i to bardzo duży i bardzo śmierdzący. Zresztą nie tylko w naszym. Nikt nie wpoił nam zwyczaju sprzątania psich kupek. A ilość mandatów wlepiona za nieposprzątanie po swoim pupilku jest śmieszna. Może jakieś ogrodzenie czy żywopłot.

Cysorz to ma klawe życie ....

PostNapisane: N lut 20, 2011 5:11 pm 
Młodzik
Młodzik

Problem z psami odwieczny. Na moim osiedlu także. Paweł słusznie zauważa iż przydałby się żywopłot lub ogrodzenie. W innym wypadku w " ciemno" mogę powiedzieć że psi problem dosięgnie parku.

PostNapisane: So kwi 09, 2011 11:26 am 
Berbeć
Berbeć

Widziałem jak byłem w morągu że prace ruszyły.Wzieli się w pierwszej kolejności za muszlę koncertową.Czy coś już więcej ruszyło ?

PostNapisane: Śr kwi 13, 2011 5:11 pm 
Junior
Junior

W sumie coraz cieplej więc sa warunki ;] Tak po za tematem słyszałem ze imprez w tym woku w Morągu nie będzie. Chyba tylko bieg o perłę w Kretowinach, i może Dożynki na stadionie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]