Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest N kwi 22, 2018 9:58 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nie dla rakiet USA w Morągu
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 8:42 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

moze ktos zechce skomentowac Pana Wojtka?
http://www.starowka.unl.pl/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=31:nieudany-protest&catid=11:strona-gowna#comments

PostNapisane: N maja 30, 2010 2:18 pm 
Natchniony
Natchniony

Tak sie zastanawiam, co sie stanie po zainstalowaniu tej cwiczebnej baterii rakiet, ktora nie bedzie nawet uzbrojona, wiec po za tym, ze bedzie, bedzie bezuzyteczna w sensie jej przeznaczenia defensywnego. Ci, ktorzy tak glosno krzycza NIE, pewnie obawiaja sie trzeciej wojny swiatowej, ktora wybuchnie bo 100 zolnierzy U.S. Army mieszka sobie w koszarach po 16 BZ, w ktorej niegdys stacjonowalo okolo 2000 zolnierzy.Mysle, ze za 2-3 tygodnie wszystko ucichnie, wszyscy zapomna o Amerykanach i ich baterii, a krzykacze znajda sobie inny powod do demonstracji, a w Moragu zycie dalej bedzie toczylo sie leniwie.

PostNapisane: N maja 30, 2010 4:34 pm 
Natchniony
Natchniony

Osobiście to mam dość sformułowań typu : w imieniu Morążan , dla Morążan itp .
Niech nasi piękni i kochani :lol: buntownicy pokażą mi jakaś karteczkę* z imieniem,nazwiskiem i danymi z dowodu osobistego ,że występują w imieniu kogoś z mieszkańców Naszego miasta.
GavlusRex ma rację pobiją trochę piany i im przejdzie. Mam nadzieje,że frekwencja podczas 'protestu' :lol: uświadomiła im ,że Morąg jest na TAK dla rakiet.
" Morążanie nie gęsi swoje zdanie mają " i nie potrzebujemy zachęty od Ostródy czy jakiś socjalistów :lol: .

***AdaM*** - czyt. Adam :)

Tytuł: Re: TAK dla rakiet USA w Morągu
PostNapisane: N maja 30, 2010 7:31 pm 
Natchniony
Natchniony

Słuchajcie tak z ciekawości przejrzałem stronę młodych socjalistów. Na youtube też mają swój kanał, obejrzałem filmiki z ich manifestacji. Powiem wam, że źle robimy śmiejąc się z nich. Ich akcje protestacyjne wynikają z niemożliwości zainteresowania w inny sposób swoją osobą kogokolwiek, braku perspektyw na przyszłość i na zaistnienie w społeczeństwie jako pełnowartościowy obywatel. No bo co można i przede wszystkim kto to zrobi - zaproponować temu panu co wypowiadał się jako drugi w naszej TV Morąg. Do sprzątania ulic też jakoś trzeba wyglądać. Co może mi zaproponować dwudziestoparoletni student, który nie zasmakował życia na własną rękę? Ja współczuje im.

Cysorz to ma klawe życie ....

PostNapisane: N maja 30, 2010 9:26 pm 
Natchniony
Natchniony

Sadze, ze wielu z tych "mlodych socjalistow", ktorzy zapewne z samym socjalizmem nie maja wiele wspolnego, z biegiem czasu zweryfikuje swoje poglady, zwlaszcza jak zaloza rodziny, wtedy nie beda mieli czasu ganiac po ulicach miast Polski i wypowiadac sie demonstracyjnie w iminiu calego narodu, bo chyba uwazaja sie za glos narodu, z tego co czytam i obserwuje. Pewnie jakis odsetek z nich wywinduje sie na wyzyny polityczne i dalej beda sie wypowiadali w iminiu Narodu.
Pozdrawiam mlodych i starych socjalistow :victory:

PostNapisane: Wt cze 01, 2010 10:00 am 
Młodzik
Młodzik

:D :D :D

PostNapisane: Cz cze 03, 2010 9:24 pm 
Berbeć
Berbeć

„A kim ty kur......... jestes ze piszesz "nie godzimy sie".” – Link chyba wyraźnie wskazuje o kogo chodzi.

„Po drugie również nie życzę sobie wpychania haseł, których nie popieram, kim wy jesteście, że za mnie, w moim imieniu chcecie protestować? Mam nadzieję, że Wasza "akcja" nie zostanie poparta przez mieszkańców Morąga, bo to oni właśnie wiedzą jakie korzyści mogą wyniknąć z obecności Amerykanów dla tego miasta!” – Nikt Ci nie wpycha haseł. To głos Młodych Socjalistów i przeciwników rakiet Patriot, także z Morąga.

„Na waszej stronie coś za dużo koloru czerwonego...brrrr...coś mi to przypomina!” – Źle Ci przypomina. Poczytaj treść tej strony to będziesz wiedział dlaczego ----> http://www.socjalita.org

„Najechalo sie talatajstwa z warszawek i krakowkow ZA NAS tu protestowac ...” – Nie tylko za Was, ale i za mieszkańców Morąga, którzy boją się lub nie mogą wyjść na ulicę. Chociaż część przyszła. Większość Młodych Socjalistów była z pobliskiego Elbląga i Olsztyna. Nasze województwo i kraj, więc i nasza sprawa.

„NIEWAŻNY JEST CEL, WAŻNA JEST ZADYMA.

Na kilku fotkach znalazłem osoby z zasłoniętymi twarzami i to mi wystarczyło.

Kto wyraził zgodę na tego typu manifestację, władze, policja?? KTO?” – Młodzi Socjaliści to organizacja w dużej mierze złożona z pacyfistów. Z tymi twarzami to nas mylisz z anarchistami, którzy czasami pojawiają się na naszych demonstracjach. My nie robimy „zadym”.

„Po fakcie dokonanym demonstracje to tylko zbieranie punktów przed wyborami jesiennymi.” – Wiem, że ciężko to sobie wyobrazić oglądając polityków w telewizji, ale są jeszcze w tym kraju ideowe organizacje, które nie robią demonstracji żeby sobie nabić punktów przed wyborami czy zaistnieć, jak nam często zarzucano w wypowiedziach.

„Zobacz na fotki.
http://img255.imageshack.us/i/dsc0033qw8.jpg/
Kominiarka i pięść w górze. Pachnie normalnie WHITE POWER.
http://img72.imageshack.us/i/fdffghna1.jpg/
A to już normalnie odjazd.” – To zdjęcie z happeningu, a chłopak w kominiarce nie jest członkiem MS. Także pudło, mój drogi.

„widzę że następni przyjeżdzają decydować o nas samych. skoro sami jako morążanie nie mamy nic przeciwko stacjonowaniu amii amerykańskiej to po co ktoś z zewnątrz się udziela. jeżeli nie mają co robić a chcą komuś tak bardzo pomóc to niech pakują plecaki i jadą do powodzian tam będą mogli się wykazać i naprawdę pomóc ludziom, a od Morąga i naszych spraw niech trzymają się z daleka.” – To nie jest tylko Wasza sprawa, a całego kraju i świata. Stąd nasza obecność, która jest uzasadniona wbrew temu co sądzisz.

„Apropos oklejania słupów, myślicie, że mają na to pozwolenie? Tam się chyba coś płaci?” – W Morągu nie płaci się.

„Idę o każdy zakład, że gdybyśmy się zapytali dlaczego krzyczą NIE, to w odpowiedzi dostalibyśmy regułki z czerwonej kartki. Żadnego własnego przemyślenia.” – To są nasze własne przemyślenia. Tak ciężko w to uwierzyć?

„"Młodzi Socjaliści"? - nie - po prostu bojówki starego betonu partyjnego, cwanego na tyle, żeby zrobić zadymę, a samemu nie wystawiać nosa. Gardzę takimi baranami bez własnego zdania.” – Chyba nas pomyliłeś z młodzieżówką SLD.

„ChRL,KRLD - to są chyba wzorce państwowości” – Nie. Jeśli już to kraje skandynawskie.

„Grupa, która wie lepiej co dla nas dobre, grupa, która zna przyszłość, grupa która jest głosem ludu. No właśnie, jakiego ludu, bo napewno nie morążan, a napewno nie moim, chociaż tak można było wywniskować z ich wypowiedzi. My, My i My - to znaczy kto?” – Nie tylko dla Was. My czyli Młodzi Socjaliści i przeciwnicy rakiet Patriot. Problemy z logicznym myśleniem czy jak?

PostNapisane: Pt cze 04, 2010 1:22 am 
Natchniony
Natchniony

NO to gdzie byli ci młodzi socjaliści z Morąga. Bo na spotkaniu jakoś ich nie zauważyłem, a przeglądałem parokrotnie materiał jaki nakręciłem i zdjęcia jakie zrobiłem. Zresztą Robert pytał się na sali "kto jest z Morąga?". W waszym przemarszu też nie brał udziału nikt z Morąga.

Cytuj:
...mieszkańców Morąga, którzy boją się lub nie mogą wyjść na ulicę. Chociaż część przyszła..
Szczyt wszystkiego, że morążanie są zastraszani.
Cytuj:
Z tymi twarzami to nas mylisz z anarchistami, którzy czasami pojawiają się na naszych demonstracjach. My nie robimy „zadym”.

Skoro tak to dlaczego takie fotki znajdują się na waszej stronie. Znasz takie przysłowie: Jak ciebie widzą, tak ciebie piszą?

Cytuj:
chłopak w kominiarce nie jest członkiem MS

Jak wyżej.

Cytuj:
To nie jest tylko Wasza sprawa, a całego kraju i świata.

Skoro tak to dlaczego protest w naszej mieścinie , a nie pod Belwederem czy na Wiejskiej.

Reasumując. Protest nic nie dał, czym pokazaliście swoją jakże małą siłę przebicia. Dalej pozostajecie w pamięci Morążan jako swego rodzaju ciekawostka. Zabraliście cenny czas wolny - była niedziela - dla służb porządkowych (byli bardzo wkurzeni). No i tyle. No sorry nie udało się. Nie macie żadnego, ale to żadnego logicznego i sensownego argumentu, który pozwoliłby mi, jako Morążaninowi poprzeć wasze stanowisko. A odnośnie forum to jesteś pierwszą osobą zabierającą głos w tym temacie spoza Morąga (oprocz założyciela tematu). A jeśli jesteś z Morąga to uzupełnij profil o miejscowość, wtedy będziemy wiedzieli, że wśród nas jest jeden młody socjalista. I tyle wystarczy.

PostNapisane: Pt cze 04, 2010 12:37 pm 
Berbeć
Berbeć

"NO to gdzie byli ci młodzi socjaliści z Morąga. Bo na spotkaniu jakoś ich nie zauważyłem, a przeglądałem parokrotnie materiał jaki nakręciłem i zdjęcia jakie zrobiłem. Zresztą Robert pytał się na sali "kto jest z Morąga?". W waszym przemarszu też nie brał udziału nikt z Morąga." - Mylisz się. Dwie osoby z Morąga będące na spotkaniu dołączyły się do demonstracji.

"Skoro tak to dlaczego takie fotki znajdują się na waszej stronie. Znasz takie przysłowie: Jak ciebie widzą, tak ciebie piszą?" - Nie ukrywamy faktu, że w naszych demonstracjach biorą udział także przedstawiciele innych organizacji, grup, nurtów politycznych.

"Skoro tak to dlaczego protest w naszej mieścinie , a nie pod Belwederem czy na Wiejskiej." - W Warszawie będzie 12. czerwca. A w Morągu był dlatego, że to właśnie tam jest ta baza.

"Nie macie żadnego, ale to żadnego logicznego i sensownego argumentu, który pozwoliłby mi, jako Morążaninowi poprzeć wasze stanowisko." - Nasze argumenty są logiczne i sensowne. To, że do Ciebie nie trafiają to cóż.... trudno. Do wielu osób jednak trafiły. Także nasza akcja miała sens ;)

"A odnośnie forum to jesteś pierwszą osobą zabierającą głos w tym temacie spoza Morąga (oprocz założyciela tematu). A jeśli jesteś z Morąga to uzupełnij profil o miejscowość, wtedy będziemy wiedzieli, że wśród nas jest jeden młody socjalista. I tyle wystarczy." - Nie jestem z Morąga.

PostNapisane: Pt cze 04, 2010 1:09 pm 
Natchniony
Natchniony

Cytuj:
Mylisz się. Dwie osoby z Morąga będące na spotkaniu dołączyły się do demonstracji.

Nawet jeśli. Kto to był? Na forum i nietylko wypowiedziało się "ZA" 15 morążan. Kto z morążan wypowiedział się przeciw? Zresztą no masz rację 15 tys. miasto a w demonstracji brało udział 2 osoby - jaki to procent. I nie pisz mi, że morążanie są zastraszeni bo mnie śmiech ogarnia. Jakoś tych dwoje się nie bało, jeśli faktycznie tak było jak piszesz. Mam nadzieję, że nie liczysz mnie i Rymała.

Cytuj:
Nie ukrywamy faktu, że w naszych demonstracjach biorą udział także przedstawiciele innych organizacji, grup, nurtów politycznych.

Acha czyli pospolita zbieranina. Jakież to wspaniałe - chcesz pokrzyczeć - idź z nami.

Cytuj:
Także nasza akcja miała sens ;)

Akcja nie miała najmniejszego sensu, bo baza istnieje. Gdyby baza nie powstała, wtedy pełen szacun, jesteście świetni, macie przebicie, stanowicie siłę, wasze wołanie się liczy. A tak. To wszystko pękło jak bańka mydlana. Zresztą tez napisałem "baza", raczej kompania i to raz na kwartał i do tego z atrapami.
Cytuj:
Nie jestem z Morąga

No to w Morągu niema młodych socjalistów.

A i jeszcze jedno. Ile akcji przeprowadzonych przez młodych socjalistów zakończyło się sukcesem? Bo jakoś tym się nie chwalicie. I podpisz się pod tym co głosisz bo narazie "tomik" to brzmi anonimowo.

PostNapisane: Pt cze 04, 2010 8:08 pm 
Berbeć
Berbeć

"Nawet jeśli. Kto to był? Na forum i nietylko wypowiedziało się "ZA" 15 morążan. Kto z morążan wypowiedział się przeciw? Zresztą no masz rację 15 tys. miasto a w demonstracji brało udział 2 osoby - jaki to procent. I nie pisz mi, że morążanie są zastraszeni bo mnie śmiech ogarnia. Jakoś tych dwoje się nie bało, jeśli faktycznie tak było jak piszesz. Mam nadzieję, że nie liczysz mnie i Rymała." - Tak było. Mam Ci podać ich tożsamość czy jak? Grupka była większa, ale część się właśnie bała. Co do kilkunastu postów na forum to wiedz, że nie jest to w niczym reprezentatywne. Tak samo kilka wypowiedzi przed kamerą czy liczba uczestników demonstracji, a więc formy aktywności politycznej, która nie cieszy się popularnością po 89. roku. Jest to jednak potwierdzenie, że nie wszyscy się zgadzają na Patrioty, jak sądzisz. Mamy, więc prawo wypowiadać się w imieniu tych osób, jeśli same nie mogą/boją się. Sporo osób wyrażało sprzeciw, ale nie chciało tego zrobić przed kamerą. To chyba wiele mówi...

"Acha czyli pospolita zbieranina. Jakież to wspaniałe - chcesz pokrzyczeć - idź z nami." - Do naszych demonstracji można się dołączyć do czego także w Morągu zachęcaliśmy. Często współorganizujemy je z innymi organizacjami. Odpowiadamy za siebie i za siebie się tłumaczymy. Nie ukrywamy jednak faktu, że byli z nami przedstawiciele innych grup, które akurat w danej kwestii zgadzają się z nami.

"Akcja nie miała najmniejszego sensu, bo baza istnieje. Gdyby baza nie powstała, wtedy pełen szacun, jesteście świetni, macie przebicie, stanowicie siłę, wasze wołanie się liczy. A tak. To wszystko pękło jak bańka mydlana. Zresztą tez napisałem "baza", raczej kompania i to raz na kwartał i do tego z atrapami." - Był to symboliczny sprzeciw w związku z tym. Protestowaliśmy w tej sprawie dużo wcześniej. Pamiętajmy jednak, że decyzję zawsze można zmienić. Należy też wyciągać wnioski i w przyszłości np. pytać w drodze referendum o takie sprawy.

"No to w Morągu niema młodych socjalistów." - Młodych Socjalistów jeszcze nie ma, ale młodzi socjaliści są.

"Ile akcji przeprowadzonych przez młodych socjalistów zakończyło się sukcesem? Bo jakoś tym się nie chwalicie." - Chwalimy się. Widzę, że jeszcze nie przejrzałeś całej naszej strony.

"I podpisz się pod tym co głosisz bo narazie "tomik" to brzmi anonimowo." - A po co Ci moje nazwisko, które nic Ci nie powie? Twoje też mi nic nie mówi i do niczego mi nie jest potrzebne.

PostNapisane: Pt cze 04, 2010 9:09 pm 
Natchniony
Natchniony

Cytuj:
Co do kilkunastu postów na forum to wiedz, że nie jest to w niczym reprezentatywne

Jest tak samo reprezentatywne jak wasza 30 osobowa demonstracja w 39 mln państwie.

Cytuj:
Sporo osób wyrażało sprzeciw, ale nie chciało tego zrobić przed kamerą. To chyba wiele mówi...

Zastanowiłeś się dlaczego? Przemyśl wasze postępowanie. jeśli tacy byli i nie chcieli się wypowiadać widocznie nie mieli do was zaufania. NIe wzbudzicie zaufania waleniem w bęben, gwizdkiem i okrzykami. To nie wioska w dżungli, gdzie ten co najwięcej hałasuje zostaje wodzem.

Cytuj:
Należy też wyciągać wnioski i w przyszłości np. pytać w drodze referendum o takie sprawy.

Chcesz przeprowadzać referendum w sprawie dotyczącej obronności kraju. Gratuluję pomysłu. Referendum możesz sobie zwołać w sprawie odwołania Burmistrza np. W Morągu taka akcja się odbyła i jakoś nikt nie był zastraszany i ludzie zdecydowanie wyszli na ulicę aby wyrazić swoje zdanie. I odbyło to się bez pomocy z zewnątrz.

Cytuj:
Młodych Socjalistów jeszcze nie ma...

I nie potrzeba.

Cytuj:
Chwalimy się. Widzę, że jeszcze nie przejrzałeś całej naszej strony.

No to co stoi na przeszkodzie abyś się pochwalił tu na forum. A może się boisz, bo my przeciwnicy jesteśmy okrutni. Hahaha.

Cytuj:
A po co Ci moje nazwisko, które nic Ci nie powie? Twoje też mi nic nie mówi i do niczego mi nie jest potrzebne.

I to jest właśnie wasz atut - anonimowość. Brak cywilnej odwagi podpisania się pod tym co się głosi. Tak samo jak na ulotkach hasła, slogany, ale nikogo odpowiedzialnego za swoje słowa. Brak elementarnych zasad dobrego wychowania.

Zostałeś osamotniony w swoich wypowiedziach, tak jak zostaliście osamotnieni w swoim proteście. Klamka zapadła Amerykanie są i zostaną. Może czas pomyśleć o zajęciu się czymś pożytecznym.

PostNapisane: Pt cze 04, 2010 9:37 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
Tak było. Mam Ci podać ich tożsamość czy jak? Grupka była większa, ale część się właśnie bała.

nie rozsmieszaj mnie :-)
Mieszkam w tym miescie ponad 40 lat. Tu sie nikt nikogo nie boi!. Jesli morazanie zechca to sami zaprotestuja a wtedy wyjda nas tysiace na ulice - tak juz bylo w sprawie powiatu, odwolania burmistrza i innych waznych sprawach. Bez poparcia mieszkancow niczego nie wskoracie. Absolutnie niczego, a jeszcze mozna w pape dostac - jakbyscie zbyt glosno protesowali. Na szczescie - ten protest - byla to tylko ciekawostka przyrodnicza...

Cytuj:
Co do kilkunastu postów na forum to wiedz, że nie jest to w niczym reprezentatywne. Tak samo kilka wypowiedzi przed kamerą czy liczba uczestników demonstracji, a więc formy aktywności politycznej, która nie cieszy się popularnością po 89. roku. Jest to jednak potwierdzenie, że nie wszyscy się zgadzają na Patrioty, jak sądzisz.

Nie wszyscy bo i wszyscy nie musza ale ogromna wiekszosc mieszkancow (na razie, - zobaczymy) wita amerykanow chlebem i sola bo i taka jest tradycja Polakow

Cytuj:
Mamy, więc prawo wypowiadać się w imieniu tych osób, jeśli same nie mogą/boją się. Sporo osób wyrażało sprzeciw, ale nie chciało tego zrobić przed kamerą. To chyba wiele mówi...

Wypowiadajcie sie moze we WLASNYM imieniu. OK? My sie nie wypowuadamy w Waszym i niech tak moze zostanie? Juz sie PZPR wypowiadala w imieniu Narodu -wiemy jak to sie skonczylo...

Cytuj:
"Acha czyli pospolita zbieranina. Jakież to wspaniałe - chcesz pokrzyczeć - idź z nami." - Do naszych demonstracji można się dołączyć do czego także w Morągu zachęcaliśmy. Często współorganizujemy je z innymi organizacjami. Odpowiadamy za siebie i za siebie się tłumaczymy. Nie ukrywamy jednak faktu, że byli z nami przedstawiciele innych grup, które akurat w danej kwestii zgadzają się z nami.

Jak przyjedziecie jeszcze raz i bedziecie chcieli "by sie do was przylaczyly inne grupy" postawcie pare kwachow to i niektorzy mieszkancy Moraga sie przylacza! Smialo!

Cytuj:
Był to symboliczny sprzeciw w związku z tym. Protestowaliśmy w tej sprawie dużo wcześniej. Pamiętajmy jednak, że decyzję zawsze można zmienić. Należy też wyciągać wnioski i w przyszłości np. pytać w drodze referendum o takie sprawy.
"

I macie do protestu prawo! Za referendum w Morągu zaplacicie Wy oczywiscie? No bo przeciez nie bedzie burmistrz placil z biednej gminnej kasy (kasy mieszkancow przeciez!) za Wasze "imprezy referendalne" skoro mieszkancy w ogromnej wiekszosci (na dzis) sa za amerykanska baza...

Cytuj:
Młodych Socjalistów jeszcze nie ma, ale młodzi socjaliści są.

No pewnie ze sa socjalisci (jak zwal) Jest stare przyslowie: kto za mlodu nie byl socjalista na starosc bedzie huk...awka...

Cytuj:
Chwalimy się. Widzę, że jeszcze nie przejrzałeś całej naszej strony.
"

Promocja strony to w dobie internetu sprawa bardzo istotna :-)

Cytuj:
A po co Ci moje nazwisko, które nic Ci nie powie? Twoje też mi nic nie mówi i do niczego mi nie jest potrzebne.

Ano wlasnie jest do tego potrzebne bym wiedzial czy czasem ktos nie wypowiada sie w moim imieniu....
Jakby napisal cos i podpisal sie Rymsza Piotr to moglbym go podac do prokuratury... a tak...kolejny anonim...I szukaj oszczercy...

PostNapisane: Pt cze 04, 2010 9:47 pm 
Natchniony
Natchniony

A propos zastraszania, zastanawia mnie jedno, jaka forme przybralo owe zastraszanie, moze tajne spec sluzby moraskie chodzily pozna noca do przeciwnikow tarczy antyrakietowej i straszyly, ze jezeli jeszcze raz wypowiedza sie nieopatrznie to wsadzi sie je w atrape Patriota i wystrzeli w kierunku Moskwy lub na Bliski Wschod. No ludzie te czasy juz minely, teraz to conajwyzej pracodawca moze zastraszyc pracownika, albo policjant nietrzezwego kierowce. Uwazam, ze jakis procent morazan pozytywnie odniosl sie do tego projektu, innemu procetnowi to zwisa sa obojetni, i jest jakis procent, ktory bedzie na tym wieszal psy. Calkiem normalne jak w kazdym spoleczenstwie sa zadowoleni i nie, i obecny system demokratyczny pozwala nam na publiczne wyrazanie niezadowolenia, a nie jak to bylo jeszcze 30 lat temu, ze wszyscy bezwyjatku musieli byc zadowoleni zeby wladza byla happy.

PostNapisane: Pt cze 04, 2010 11:07 pm 
Berbeć
Berbeć

”Jest tak samo reprezentatywne jak wasza 30 osobowa demonstracja w 39 mln państwie.” – No właśnie. Nie piszcie więc, że nie ma w Morągu przeciwników amerykańskiej bazy. Co do reprezentacji to akurat nasz stanowisko podziela większa część społeczeństwa.

”Zastanowiłeś się dlaczego? Przemyśl wasze postępowanie. jeśli tacy byli i nie chcieli się wypowiadać widocznie nie mieli do was zaufania. NIe wzbudzicie zaufania waleniem w bęben, gwizdkiem i okrzykami. To nie wioska w dżungli, gdzie ten co najwięcej hałasuje zostaje wodzem.” – Materiał był nagrywany na parę dni przed demonstracją także znów pudło.

”Chcesz przeprowadzać referendum w sprawie dotyczącej obronności kraju. Gratuluję pomysłu.” – Oczywiście. W związku z tym, że skutki mogą być długotrwałe i odczują je zwykli obywatele, w szczególności mieszkańcy Morąga i okolic to taka decyzja powinna być podjęta przez społeczeństwo.

”No to co stoi na przeszkodzie abyś się pochwalił tu na forum. A może się boisz, bo my przeciwnicy jesteśmy okrutni. Hahaha.” – Mam Ci skopiować stronę na forum? Sam sobie wejdź. To nic trudnego.

”I to jest właśnie wasz atut - anonimowość. Brak cywilnej odwagi podpisania się pod tym co się głosi.” – Nie. Po prostu nie ma to sensu. Nazywam się Krzysztof Domaradzki. No i co Ci to dało?

”Tak samo jak na ulotkach hasła, slogany, ale nikogo odpowiedzialnego za swoje słowa. Brak elementarnych zasad dobrego wychowania.” – I znów się mylisz. Która to już kompromitacją? A wystarczy wejść na naszą stronę i się wczytać. Jest tam podane nazwisko koordynatora akcji, są również nazwiska i kontakty do władz organizacji, które odpowiedzialne są za nasze uchwały. Można napisać, zapytać, zasugerować zmiany etc. Mamy też forum, na którym można podyskutować z nami.

”Mieszkam w tym miescie ponad 40 lat. Tu sie nikt nikogo nie boi!.” – Niestety mylisz się. O co jak o co, ale o pracę ludzie się boją najbardziej. Nie wymyślam przecież tych powodów. To najczęstsze uzasadnienia absencji.

”Wypowiadajcie sie moze we WLASNYM imieniu. OK? My sie nie wypowuadamy w Waszym i niech tak moze zostanie? Juz sie PZPR wypowiadala w imieniu Narodu -wiemy jak to sie skonczylo...” – Można się wypowiadać w czyimś imieniu, jeśli zdanie tej osoby jest takie samo. Nie spotkałem się z sytuacją, aby ktoś w takim przypadku miał coś przeciwko. Parę osób poparło nasze postulaty podczas odwiedzin Morąga przed demonstracją. Dla nas to wystarczająca legitymizacja, aby mówić w imieniu tych osób.

”I macie do protestu prawo! Za referendum w Morągu zaplacicie Wy oczywiscie? No bo przeciez nie bedzie burmistrz placil z biednej gminnej kasy (kasy mieszkancow przeciez!) za Wasze "imprezy referendalne" skoro mieszkancy w ogromnej wiekszosci (na dzis) sa za amerykanska baza...” – Referendum ogólnokrajowe w związku z takim charakterem sprawy.

”Ano wlasnie jest do tego potrzebne bym wiedzial czy czasem ktos nie wypowiada sie w moim imieniu....” – W Twoim imieniu akurat nikt się nie wypowiadał od nas skoro mamy przeciwne poglądy.

„A propos zastraszania, zastanawia mnie jedno, jaka forme przybralo owe zastraszanie, moze tajne spec sluzby moraskie chodzily pozna noca do przeciwnikow tarczy antyrakietowej i straszyly, ze jezeli jeszcze raz wypowiedza sie nieopatrznie to wsadzi sie je w atrape Patriota i wystrzeli w kierunku Moskwy lub na Bliski Wschod. No ludzie te czasy juz minely, teraz to conajwyzej pracodawca moze zastraszyc pracownika, albo policjant nietrzezwego kierowce. Uwazam, ze jakis procent morazan pozytywnie odniosl sie do tego projektu, innemu procetnowi to zwisa sa obojetni, i jest jakis procent, ktory bedzie na tym wieszal psy. Calkiem normalne jak w kazdym spoleczenstwie sa zadowoleni i nie, i obecny system demokratyczny pozwala nam na publiczne wyrazanie niezadowolenia, a nie jak to bylo jeszcze 30 lat temu, ze wszyscy bezwyjatku musieli byc zadowoleni zeby wladza byla happy.” – Otóż to. Oczywiście, że chodzi o zastraszenie związane z pracą. Jedna kobieta nie chciała powiedzieć, że jest przeciwko Patriotom, bo jej mąż straciłby pracę w jednostce. Cały czas staram się uświadomić niektórych forumowych dyskutantów, że się mylą twierdząc, że WSZYSCY mieszkańcy Morąga popierają decyzję władz.

PS. Dla tych, co mają problemy z trafieniem podaję linki do naszych stron:
http://www.stop-bazom-usa.pl/
http://www.wm.mlodzisocjalisci.pl/
http://www.mlodzisocjalisci.pl/

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]