Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest So sty 20, 2018 11:02 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Matcom
PostNapisane: Pn lut 08, 2010 1:42 pm 
Natchniony
Natchniony

van_bombel napisał(a):
No więc ja jako były już na szczęście klient tej pseudo firmy mogę dorzucić swoje 3 grosze. Transfery dużo niższe niż zapisane w umowie, długi czas oczekiwania na serwis (nawet do tygodnia czasu), blokowanie portów. No dodatek po rozwiązaniu umowy kazano zwrócić mi sprzęt, który powinienem otrzymać od nich, a nie dostałem go. Paranoja. Szczerze odradzam. Nie dajcie się nabrać na ich super promocje.

Nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem ale :
- w umowie nie masz przypadkiem zapisu transferu ' DO ' ?
- kwitujesz odbiór sprzętu którego nie dostałeś? ,bo jeśli nie to nic nie zrobią.

***AdaM*** - czyt. Adam :)

PostNapisane: Pn lut 08, 2010 3:31 pm 
Berbeć
Berbeć

A ja tam nie narzekam.
Mam taki transfer jak w umowie a czasami w nocy nawet o wiele większy :D

PostNapisane: Śr lut 10, 2010 10:26 am 
Młodzik
Młodzik

Jakość postów na forach i na tym również spada pionowo w dół :( Tak jak kiedyś z zainteresowaniem czytałem nowe posty, tak teraz wystarczy wejść na forum raz w miesiącu żeby się dowiedzieć, że nic sensownego nikt nie napisał. Same przepychanki słowne.
Szkoda, bo to niezłe narzędzie do zbierania informacji bezpośrednio od mieszkańców co dzieje się w mieście.
Pozdrawiam i życzę wszystkim forumowiczom samokrytycyzmu i obiektywizmu :D

PostNapisane: Śr lut 10, 2010 12:32 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam wszystkich:)
Ja Matcoma mam juz 3 lata i powiem Wam szczerze ze nie mam do nich zastrzezen
jesli był jakis problem z netem po rozmowie tel zawsze zjawiała sie osoba odpowiedzialna od usuwania usterki :)

PostNapisane: Śr lut 10, 2010 2:00 pm 
Natchniony
Natchniony

Szczerze piszac ja rowniez nie mam zastrzezen do dzialalnosci firmy w stosunku do mnie jako do klienta, narazie nie mialem wiekszych problemow z internetem, serwis zawsze pojawial sie po moim kontakcie telefonicznym.

PostNapisane: Wt lip 20, 2010 7:06 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jestem mieszkańcem Węgorzewa, jestem także klientem Matcomu od 2 lat. Od 2 lat gdyż nie było innej możliwości, internet w miarę chodził, ale to dlatego gdyż sieć została stworzona przez kogo innego a następnie odkupiona przez Matcom. Od 2 lat spławiają mnie na pytanie Czy jest możliwość zwiększenia uploadu, gdyż jest strasznie marny 70 kbps, a ja z chęcią bym zapłacił żeby mieć te 512kkbps / 512kbps. Ciągle mówią że ciągle nad tym pracują, ale jak można nad tym pracować jak ma się zwykłą DSLke od TPsy ?

1. Na początku miałem Yage + kartę radiową po pewnym czasie chyba yaga się rozszczelniła i widziałem słabiej nadajnik, po prosiłem o zmianę anteny, to podstępem gdy mnie nie było w domu, technik w padł do mojego domu "pobawiła się komputerem" i powiedział dla braka (który nie miał pojęcia ocb) ze wszystko w porządku, jak brat mi o tym powiedzial to myślałem ze im na bluzgam, co to za technik który nie umie ocenić że coś z anteną jest nie tak, zadzwoniłem do technika nawrzucałem mu co nie co, potem do biura obsługi i na następny dzień telefon czy mogą wymienić antenę. Wymienili na czaszę i powiedział że to specjalnie dla mnie, a po paru dniach widziałem wiele innych montaży na czaszach. Chyba chcial się podlizać. Sorry ni wyszło mu to.

2. Gdy wyłączyli mi internet, tak z dnia na dzień (oczywiście rachunki były opłacone), zadzwoniłem do nich (spokojnie) i powiedziałem w czym rzecz. Oni wysłali do mnie technika, aby to stwierdził. Sam się przyznał że w swojej bazie wyłączyli mnie.

3. A teraz gdy już rezygnuje z nich każą mi zdemontować antenę (czasze) która wisi na ścianie, a fajnie bo ja nie mam drabiny i każą odwieść do Szczytna (serdecznie zapraszają 124 km, ciekawe czy mi zwrócą za bilet).

Teraz zadajcie sobie ważne pytanie. Czy watro? Ja jakbym miał inną możliwość bym nie wybierał Matcomu. To jest firma bez przyszłości, odwalają samą lipę. Widział ktoś linki na yadze? To popatrzcie na bloki. Podłączają klientów na duże odległości przez drzewa. W Mrągowie już mają ich dość.

4. To najlepsze dlatego na czerwono Podszywają się pod innych dostawców internetu!!!!!!!. Wyjaśnienie: W Baniach Mazurskich, na OSP (Ochotnicza Straż Pożarna) został postawiony maszt, dosyć wysoki. Po pewnym czasie jakoś rozmawiałem z mieszkańcem tej że miejscowości i mówi mi że taki i taki osobnik mówił, że to ich (matcomu) maszt na OSP. W opisu wyglądało że to mój technik, namawiał ludzi. Bym przytoczył imię technika, ale chyba tak nie wolno.

PostNapisane: Śr lip 21, 2010 7:41 am 
Postępowy
Postępowy

Wkleiłeś ten sam tekst w dwóch forach. I co chcesz tym udowodnić? Chyba tylko tyle, że miałeś pałę z j. polskiego w szkole.

PostNapisane: Śr lip 21, 2010 8:01 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Cytuj:
Wkleiłeś ten sam tekst w dwóch forach. I co chcesz tym udowodnić? Chyba tylko tyle, że miałeś pałę z j. polskiego w szkole.

i co z tego?

PostNapisane: Śr lip 21, 2010 10:08 pm 
Postępowy
Postępowy

no wlasnie, co z tego??
zalisz sie ze nie przeczytales dokladnie umowy. ot gafa.
A jesli tam nic na ten temat nie napisano ze masz sam zawiesc sprzet to to jest dopiero gafa ze dales sie wpuscic w maliny.
Dziecko sie wzielo i rozplakalo bo kaza oddac zabawki.

PostNapisane: Cz lip 22, 2010 6:17 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzięki za podsumowanie :)

PostNapisane: N lip 25, 2010 6:00 pm 
Natchniony
Natchniony

Witam.
Jestem mieszkańcem Węgorzewa i również klientem Matcomu od czterech lat i muszę stwierdzić że jak do tej pory żadnych zastrzeżeń nie mam do tego operatora, awarii dawno nie miałem a jak się pojawiały to na mój telefon serwisant ze Szczytna zjawiał się bardzo szybko.
Pierwszą umowę miałem 3-letnią obecnie mam na jeden rok (512 kb/s za 40zł miesięcznie), a w nagrodę za przedłużenie umowy z Matcomem dostałem trzy miesiące darmowego internetu i jak na razie nie zamierzam zmieniać dostawcy. Prędkość może nie jest zawrotna jak na dzisiejsze czasy myślę o zwiększeniu na 1MB/s, jednak na tyle co dla mnie jest wystarczająca, co do portów w programie P2P też nie narzekam. Ogólnie jestem zadowolony z Matcomu choć muszę przyznać że początki były różne, z tego co wiem to firma postawiła nowy nadajnik na pewnym budynku, może i dlatego zniknęły problemy. Jeszcze jedno właśnie czytam umowę i nic nie ma w niej o dostarczeniu sprzętu do Szczytna po rozwiązaniu jej, może coś przeoczyłem ale na razie nie jest mi to potrzebne.
Pozdrawiam.

http://konstytucja.wieszjak.pl/omowieni ... iedzi.html

Ostatnio edytowano N maja 22, 2011 2:29 pm przez M.Legion, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: Cz lip 29, 2010 10:49 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

M.Legion
Taki podpunkt jest w regulaminie, tylko nie jest określony termin zwrotu. A jak wiem to u nie których już długo wisi antena po zrezygnowaniu z umowy. Jeśli masz na bloku stację to pewnie masz wszytko po kablu więc nie masz nic do oddania.
Tak zapytam, a na którym bloku? A że dobrze chodzą to sadzę zawdzięczają cyrychowi bo chyba od niego odkupili sieć.

Dzwoniłem do biura i powiedzieli mi, że za odbiór już zdemontowanego sprzętu przez klienta zażądają 25 zł, a za demontaż + odbiór 100 zł.

Niedługo będzie im się opłacało robić demontaże.

PostNapisane: So wrz 25, 2010 12:54 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam. Przypadkiem trafiłem tu na forum i do tego topicu, więc pozwolę sobie w szybki sposób odradzić Matcom.
Otóż byłem klientem tej pseudo firmy jakieś 4 lata, więc mam względne pojęcie o tym syfie.

1. Internet jest bardzo drogi w stosunku do oferowanej prędkości. A jak zwiększysz sobie transfer to nie ma opcji żeby zwiększyli upload.
2. Od zawsze ich internet gubi pakiety i ma ogromne przeciążenia w trakcie dnia, jedynie w nocy dobrze chodzi - to świadczy o adminie, który musi być półgłówkiem skoro nie potrafi podzielić pasma i ustawić QoS.
3. Blokują porty.
4. Jak kiedyś zadzwoniłem, że internet działa mi słabo to przysłali jakiegoś pajaca, który wpisał mi w cmd ping onet.pl powiedział, że wszystko z ich strony jest ok i sobie poszedł. Oczywiście nic ok nie było bo znam się na tym(studiuje informatykę). Psuedo technik zmienił mi jeszcze IP i powiedział, że wszystko powinno być ok - wtedy już wymiękłem i nigdy więcej do nich nie dzwoniłem.
5. Słyszałem i czytałem, że jak komuś się kończy umowa i odcinają mu internet, ale ta osoba nie przyślę im na piśmie wypowiedzenia wygasłej umowy do oni nadal naliczają abonament i ludzie musieli płacić ogromne kwoty. Jest to szczyt chamstwa i nieposzanowania klienta.

Stanowczo odradzam Matcom, bo jest to prawdopodobnie najgorszy dostawca internetu w całym województwie.

PostNapisane: Pn paź 18, 2010 11:17 pm 
Postępowy
Postępowy

Nasze wifiątko przeżywa coś ostatnio bolączki, od paru tygodni co raz częściej się to, to sypie... :confused:

PostNapisane: N maja 22, 2011 2:30 pm 
Natchniony
Natchniony

Witam
Cziałbym wrócić do tematu i oświadczyć że wycofuję swoje zadowolenie z Matcomu.
Piszę szybko bo mogę nie zdążyć, od środy ciągle jakieś awarie raz mam internet raz nie. Po tym jak od wczoraj (sobota) do dziś około godz.13.00 nie miałem internetu postanowiłem już umowy z nimi nie przedłużać, jakoś te kilka miesięcy wytrzymam. To skandal żeby w tych czasach dostawca internetu "zabawiał" się w ciuciubabkę ze swoimi klientami. Odradzam innym tego operatora.
Pozdrawiam Morążan

http://konstytucja.wieszjak.pl/omowieni ... iedzi.html

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]