Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Wt sty 16, 2018 9:45 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: cenzura ?
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 6:45 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Lokalizacja: Morąg Nowy Pasaż Mickiewicza 12 J Pomarańczowy budynek
Witam. Założyłem dzisiaj wątek w którym zapraszałem Panie zajmujące się robótkami ręcznymi do odwiedzenia targów- wystawy związanej z ich hobby. Wątek znikł.
Proszę admina o kilka słów wyjaśnienia. Z góry dziękuję.

Tytuł: Re: cenzura ?
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 8:00 pm 
Pasmanteria KORALIK napisał(a):
Witam. Założyłem dzisiaj wątek w którym zapraszałem Panie zajmujące się robótkami ręcznymi do odwiedzenia targów- wystawy związanej z ich hobby. Wątek znikł.

1. admin nic nie powie :)

2. temat został uznany za SPAM i ktoś życzliwy doniósł do admina/moderatora i Ci go usunęli :)

3.a ten kto 'doniósł' wątpię ,że się przyzna :)

pozdrawiam KORALIK'a :)
***AdaM***

PostNapisane: Śr mar 11, 2009 8:14 pm 
Gówniarzeria w wykonianiu redakcji.wm.pl.
Wycinaja tematy zawierjące informacje ciekawe i dla wielu osob przydatne, a zostawiaja spam rozpowszechniany przez booty.

Administracja na poziomie piaskownicy.

PostNapisane: Śr mar 11, 2009 8:30 pm 
WM.pl zajmuje się tylko sprawami ,które doniosą im życzliwi lub przypadkiem sami napotkają :)

ilość nie jakość górą ;(

***AdaM***

PostNapisane: Śr mar 11, 2009 8:43 pm 
Gość napisał(a):
Wycinaja tematy zawierjące informacje ciekawe i dla wielu osob przydatne, a zostawiaja spam rozpowszechniany przez booty.

nie pezesadzajmy z tą ciekawą informacją! No chyba że prezentujemy Ciekawe info w stylu tv morag. :lol:

PostNapisane: Śr mar 11, 2009 8:56 pm 
belweder napisał(a):
Gość napisał(a):

nie pezesadzajmy z tą ciekawą informacją! No chyba że prezentujemy Ciekawe info w stylu tv morag. :lol:

może Tobie to się nie podobało nie interesowało :) no ale nie każdemu w gust trafisz :)

PostNapisane: Śr mar 11, 2009 9:33 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

No wlasnie. Admini wm niestety maja problemy z rozpoznaniem co jest spamem, co reklama a co informacja. Widzialem Twoj post i nie namawial on do kupowania, zachodzenia do waszej pasmanterii, nie mowil o znizkach i w zaden sposob nie zachecal do zakupow. Byla tam tylko informacja o organizowanym wyjezdzie i kontakt. To przykre, ze od wielu tygodni forum zalewane jest ewidentnym spamem, WM prosi by sie ktos od nas zglosil do moderacji. Kowallus sie zglasza (moim zdaniem osoba jak najbardziej kompetentna, kulturalna i nie majaca ciagot cenzorskich) i Oni nic z tym nie robia. Smutne to....
pozdrawiam
rympalinski

PostNapisane: Cz mar 12, 2009 12:08 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam. Dziękuję wszystkim za próbę wyjaśnienia dziwnego działania admina/moderatora tego forum.

Cytuj:
Galindia Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Cały czas próbuje sobie przypomnieć którym słowem, stwierdzeniem złamałem owe zastrzeżenie. ?

Poczekam jeszcze z dzień może jednak admin znajdzie w sobie chociaż odrobinę odwagi i wytknie mi w , którym miejscu złamałem wyżej wskazane obostrzenia. ?

Do wiadomości admina :
Sklep mój nie potrzebuje reklamy. Ogłoszenie zamieściłem aby chętne osoby z tego miasta miały możliwość dostać się na bardzo rzadką imprezę jaką sa pokazy/targi rękodzieła na których mozna porozmawiać i podziwiać dzieła twórców z całej europy. Słyszał ktoś o tym w Morągu. ? Napewno nie admin skoro wyciął wątek.!
Myślałem, że miasto i jego media są otwarte na rozwój i kontynuację różnych tradycji a jedną z nich jest rękodzielnictwo jednak widzę, że chyba zazdrość/ brak zrozumienia, trudno mi to nazwać jest ponad to.

rympalinski napisał(a):
No wlasnie. Admini wm niestety maja problemy z rozpoznaniem co jest spamem, co reklama a co informacja. Widzialem Twoj post i nie namawial on do kupowania, zachodzenia do waszej pasmanterii, nie mowil o znizkach i w zaden sposob nie zachecal do zakupow. Byla tam tylko informacja o organizowanym wyjezdzie i kontakt. To przykre, ze od wielu tygodni forum zalewane jest ewidentnym spamem, WM prosi by sie ktos od nas zglosil do moderacji. Kowallus sie zglasza (moim zdaniem osoba jak najbardziej kompetentna, kulturalna i nie majaca ciagot cenzorskich) i Oni nic z tym nie robia. Smutne to....
pozdrawiam
rympalinski

Poprzez wycięty wątek chcieliśmy dotrzec do jak najszerszego grona Pań zajmujących się hobbystycznie haftem, koronkarstwem, szydełkujących czy zajmujących się dzierganiem na drutach. Zajęcia te w wielu domach są ginącą tradycją.
Wyjazd na taka imprezę pozwala zapoznać sie z pracami/technikami mistrzów tego hobby.
W ubiegłym roku zorganizowalismy wystawę w Morąskim Domu Kultury prac wykonanych technika haftu krzyżykowego, której zakończenia i wręczenia nagród dokonali zaproszenia przez nas właściciele jednej z największych firm zajmujących się dystrybucją materiałów hobbystycznych rękodzieła. W tym roku równiez jest w planie organizacja tego typu imprezy i według mnie to jest najlepsza reklama naszego sklepu.

Cytuj:
Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zastanawiam się dlaczego w druga strone to nie działa. ? Forum publiczne to nie własne widzimisie. Dlaczego admin/moderator działając bezpodstawnie może zostać bezkarny.? Jeszcze raz prosze osobę, która usunęła wątek o wyjaśnienie sprawy. W dobrym tonie było by tez przywrócenie tego wątku na forum. Sprawa jest ważna bo wyjazd na wystawę jest za kilkanaście dni.

Na wszelki wypadek post skopiowałem i w razie dalszych bezpodstawnych cięć będę sprawę wyjaśniał u właściciela portalu.

PostNapisane: Cz mar 12, 2009 12:56 am 
Natchniony
Natchniony

Z całym szacunkiem do KORALIK'a... nie usłyszy on słów wyjaśnień ,bo WM nie zagląda do poszczególnych \miast forum\
a tak jak prędzej pisałem ten ów życzliwy który doniósł się nie znajdzie...

Proponuję zamieścić temat jeszcze raz :) albo może coś zmienić / dodać.

poziom administrowania forum jest żenujący no ale cóż zrobisz... trzeba powoli rozkręcić inne forum.

***AdaM*** - czyt. Adam :)

PostNapisane: Cz mar 12, 2009 10:55 am 
Cenzura to następuje chyba na stronie morąskiej w temacie aparat dla policji,
temat był ale posty chyba komus nie pasowały wiec jeszcze raz wstawiono juz bez wypowiedzi, jakaś paranoja czyzby komuś nie na ręke nagradzanie osób za wzorowe postawy obywatelskie.
W innych miastach takie zdjęcia przez nagradzających komendantów i burmistrzów wręcz nagłaśniane są a tu wstydza się czy co, cos niespotykanego?
Oto przykład a można podać dużo wiecej takich przykladów:
http://www.warminsko-mazurska.policja.g ... el_id=8508

PostNapisane: Cz mar 12, 2009 6:52 pm 
administrator
administrator

Na tyle, na ile jesteśmy w stanie, staramy się usuwać i spam i reklamy. W tym konkretnym przypadku, treść nie byłaby usunięta, gdyby nie zawierała danych o sklepie, a była tylko informacją o możliwości wyjazdu.

PostNapisane: Cz mar 12, 2009 7:30 pm 
Natchniony
Natchniony

tak wygląda aktywność adminów :) 7 postów bić brawo za aktywność dotycząca pytań użytkowników...
"Na tyle, na ile jesteśmy w stanie, staramy się usuwać i spam i reklamy. " zapewne od tego są moderatorzy no ale poco kogoś 'przyznać' na te miasto... lepiej je zgładzić na tym forum.

***AdaM*** - czyt. Adam :)

PostNapisane: Pt mar 13, 2009 1:02 am 
Koralik nazwał to ogłoszeniem, a dla mnie to
niezamawiana oferta handlowa, spam komercyjny o charakterze reklamowym, zakazany przez prawo polskie.
Zakładam że Koralik miał dobre chęci, ale faktycznie chyba nie w ten sposób się promuje akcje czy targi.

Można mieć pretensje, że moderatora nie ma, ale nie o to że wycina spam.

PostNapisane: Pt mar 13, 2009 10:12 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

admin napisał(a):
Na tyle, na ile jesteśmy w stanie, staramy się usuwać i spam i reklamy. W tym konkretnym przypadku, treść nie byłaby usunięta, gdyby nie zawierała danych o sklepie, a była tylko informacją o możliwości wyjazdu.

Witam Pana @admina.

Myślę, że aby się zapisać/dowiedzieć o szczegułach wyjzdu trzeba gdzieś pójść/zadzwonić.
Jak wyobraża sobie to admin bez podania wspomnianych danych to ja osobiście nie wiem. ?

Wspomnę jednak o możliwości podawania tych danych w profilu użytkownika co się kłóci
z brakiem możliwości zamieszczania w poście tym bardziej, że tak jak wspomniał @Adam nie
nawoływaliśmy do żadnych zakupów w naszym sklepie.

szpieg napisał(a):
Koralik nazwał to ogłoszeniem, a dla mnie to
niezamawiana oferta handlowa, spam komercyjny o charakterze reklamowym, zakazany przez prawo polskie.
Zakładam że Koralik miał dobre chęci, ale faktycznie chyba nie w ten sposób się promuje akcje czy targi.

Można mieć pretensje, że moderatora nie ma, ale nie o to że wycina spam.

Witam @Szpiegu.

Szkoda, że zakładając nasze dobre chęci naguje je Pan.
Dla jasności my nie promujemy żadnych targów/akcji. Wstęp na tę wystawę jest BEZPŁATNY !!!
Chcieliśmy zapewnić dla naszych Morąskich Pań hafciarek tylko pomoc w dotarciu na nią.
Są też chętne osoby, które wiedzą o tej wystawie a są też i takie, które z rangi zamieszkania w ościennych miejscowościach rzadko do nas zaglądają i nie ma ich jak powiadomić a też może chciały by pojechać.
Przykre jest to, że z góry jest zakładane o zamierzeniach takiego postu który zamieściłem i został usunięty.
Są miejsca, które słyną z rękodzielnictwa jak chociażby znany wszystkim(mam nadzieję, że donosicielowi o komercyjności naszego postu też) KONIAKÓW ze swoimi koronkami wyrabianymi ręcznie i od kilku lat sprzedawanymi na cały świat.
Czy w naszym mieście może się dziać coś pozytywnego ? Czy aby zrobić coś dla miasta trzeba się bić. ?
Ile płaczu i lamentu wkoło, że nic się nie dzieje, że nic nikomu się nie chce ale jak się już zachce to wtedy kijem dziada bo się pewnie dorobi bo zwietrzył interes. Ot lokalna świadomość.
Popatrzcie się wkoło a szczegulnie @szpiegu o ile mieszka Pan w Morągu bo z profilu wynika coś innego co my mamy w naszym mieście. ? Kilka pizzeri , pabów, i całej masy sklepów. ? Czy jest chociaż jedno kółko zainteresowań. ? Gdzie nasza tradycja. ? A Pań zajmujących się rekodzielnictwem jest sporo. Organizują wystawy w Morąskim ratuszu, wysyłają swoje prace na krajowe wystawy zajmując wysokie miejsca często wygrywając. Czy nie warto tego pielęgnować i rozszerzać. ?
Popatrzcie wkoło siebie w domach ile Waszych Mam, Babć, Ciotek czy Sióstr szydełkuje, haftuje czy dzierga na drutach. ?
I nie wierzę, że jedna z tych wymienionych osób zaraportowała mój post do admina. !!! Kto to zrobił. ? W tej chwili już mnie to nie obchodzi a Wy sami sobie dopowiedzcie.

Drugi raz nie zamieszczę tu informacji. Powinien przywrócić mój wątek @admin bo powodu do wycięcia jak widac nie miał.
Zadziałał instynktownie podpuszczony zgłoszeniem przez "uprzejmego użytkownika". Nie na tym polega praca admina aby na ślepo ciąć mozna było użyć prywatnej poczty i zasygnalizować problem. Pozdrawiam.

PostNapisane: So mar 14, 2009 12:01 am 
Koraliku drogi. Czytaj za zrozumieniem i nie nadinterpretuj po swojemu moich wypowiedzi.

1. Nie neguję Twoich chęci, tylko formę w jaki te w domyśle dobre chęci okazujesz. Kwestionuję sposób reklamy takiej imprezy. Może wystarczyło się dogadać z redakcją jakiejś gazety, radia, telewizji, portalu, zaproponować jakiś patronat i miałbyś super promocje. A tak"zonk"

2. Z profilu nie wynika gdzie mieszkam :), bo tego nie ujawniłem.

3. Admin czy moderator mógł usunąć post nie otrzymując żadnego doniesienia.

A co do reszty mamy podobne zdanie co Morąga i morążanek. Życzę powodzenia.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]