Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Wt sty 16, 2018 9:49 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zmiany w mieście
PostNapisane: Śr cze 15, 2011 7:22 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Zmiany w Lidzbarku dostrzega chyba każdy, odkad zmienił się burmistrz i duża częsć RM zmienia się także wizytówka miasta,
pozwoliłem sobie wymienić porażki i sukcesy naszych włodarzy oraz to co mogli by jeszcze zrobić by miasto nabrało blasku
i atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej a mieszkańcy cieszyć się jakością życia

sukcesy władzy

STADION PIŁKARSKI i LEKKOATLETYCZNY: w tej chwili jeden z lepszych jak nie najlepszy w województwie,oczywiście to się niedługo zmieni gdy większe powstaną w Ostródzie i Olsztynie ale mimo wszystko ten kameralny obiekt robi wrażenie szczególnie przy sztucznym oświetleniu, na szczęście niedrogi w utrzymaniu :) potrzeba jeszcze drużyny pilkarskiej co najmniej na IV ligę i trenera ze znanym nazwiskiem jak np. w Dobrym Mieście

PRZEDZAMCZE i ZAMEK:GOTYK NA DOTYK, można powiedziec ze jest to wizytówka miasta, piękny gotycki kompleks + ogromny luksusowy hotel dla bardziej wybrednych turystów, basen,knajpy,pub,spa itd., to wszystko stanowić będzie piękne połączenie dla imprez wakacyjnych, nie tylko jako baza hotelowa ale też piękne otoczenie,niepokój budzi tylko zamkniecie drogi łączącej centrum z częścią miasta oraz miejscami brudnej fosy którą jednak z biegiem czasu trzeba będzie się zająć

CENTRUM MIASTA: w końcu nabiera ogłady na miarę miasteczka turystycznego,deptak, nowe nawierzchnie,oświetlenie, chodniki,ławeczki nadają miejscu estetyki która do tej pory była na starówce deficytem, centrum zmienia się z miesiąca na miesiąc,po zakończeniu prac będzie bardzo ładnym dla oka miejscem ,do tego trzeba wspomnieć o rewitalizacji murów obronnych, moim zdaniem przydał by
się jakiś punkt widokowy na zamek jako dodatkowa atrakcja ,jakaś dobudowana wieżyczka jak ta na przedzamczu :)

CAPITOL: budynek przestał straszyć brzydotą,ładnie oszklony,odnowiony, przeznaczony na usługi i handel, tylko na plus

WIELOCHOWO: pomost jest świetny,szeroki i bezpieczny, dojazd jak najbardziej ok, nowa ściezka rowerowa, nowa nawierzchnia ul.Olsztyńskiej,powstają chodniki,oswietlenie, budynki sanitarne, zejścia do jeziora,obok powstaje jakies centrum turystyczne,problem stanowi biały łabędz, szkoda że prace przy plazy się wydłużą i bedzie mozna w tym roku korzystać tylko z jej czesci, potrzeba tez boisk sportowych np. do siatkówki plazowej,ręcznej jakiejś ścianki itd.,fajnej knajpki( ale to już nie od miasta zależy), miasto powinno zalesić tereny wokół jeziora na tyle na ile może

LDK: ładny nowoczesny budynek, w końcu można przyjmowac kabarety i robic koncerty w normalnym miejscu ;) szkoda tylko koloru budynku,moim zdaniem powinien byc jakiś pastelowy a nie ciemny niebieski

PLACE,PARKI: nowe place zabaw dla dzieci, ławeczki,chodniki, naprawione oświetlenie miejskie

ORLIKI: 4 orliki jak na 16,5 tys. miasto to naprawdę sporo,a maja powstać jeszcze dwa,

POrażki

GÓRA KRZYŻOWA: po niej zostało już tylko wspomnienie, nie wiadomo kto jest jej właścicielem, to są zaniedbania z poprzednich kadencji a nie tej, dla obecnej góra krzyżowa powinna stać się priorytetem do odzyskania lub odkupienia

KLĘBOWO: można powiedziec że brudna woda ,ze przegralo rywializacje z wielochowem ale to tylko gadanie,miasto nie umialo rozwiazac problemu zanieczyszczeń i wlasności domkow letniskowych, a szkoda bo ma wiekszy potencjal turystyczny od Wielochowa,ktory jest marnowany i lepsze polożenie,
moglo by byc niezłą bazą na spływy kajakowe Symsarną do Lidzbarka ( w Łynę nie wierze:szeroka,brudna ,mało fauny i flory), gdyby tylko samrzorzad cos z tym zrobił...

SSE: stoi pusta,nie chodzi mi tu o przemysł jak na Śląsku ale ze 2-3 zakłady by się przydały i nie zaburzyły by charakteru miasta czy regionu, w turystyce są marne wynagrodzenia

co by się przydało

3 RONDA: ul.Olsztyńska-Wiejska,okolice cerkwi i okolice ul.Hożej,Krzywej, wiem że wszystkie maja powstać łącznie z remontem
Olsztyńskiej, więc jest to kwestia czasu :)

ORANŻERIA: odnowienie ,plus sprzątniecie parku wokół pomnika( jakieś nowe ławki, wymiana oswietlenia i chodnika do LO)

AMFITEATR: przydał by się taki z prawdziwego zdarzenia,z oświetleniem,akustyką,szatniami,toaletami i przede wszystkim
o wiekszej pojemności,to powinien byc dla miasta priorytet ale wiadomo że to spora inwestycja

SYMSARNA i PARK:Poszerzenie koryta rzeki od jez.Symsar i tworzenie przystani kajakowych np. w okolicach alejki Kaczyńskiego i przełomów ,to razem z gmina jest możliwe, wyczyszczenie parku ze smieci, pokrzyw i krzaków, poszerzenie i utwardzenie alejek, kosze na smieci,dużo nie trzeba dla takiej turystyki, glownie porawic czystość i bezpieczeństwo.Turystyka wodna musi byc choć w minimalnej ilości w granicy miasta ,wtedy miasto żyje (Ostróda,Gizycko,Mikołajki)

PARKINGI i WYCZYSZCZENIE CENTRUM Z NIELEGALNYCH GARAŻY: garaże na osiedla! w ich miejsca powinno się tworzyć parkingi, a część ziemi sprzedać pod budowę kamieniczek

NOWE WIATY AUTOBUSOWE: dosłownie kilka min. na ul. Olsztyńskiej,Bartoszyckiej, to drobna inwestycja ale była by zauważona wśród zwykłych mieszkańców

REMONTY KAMIENIC: długofalowa i skomplikowana sprawa w zw. z prawem wlasności ale te najwieksze koło młyna i dawne pogotowie są wizytówką miasta, w miarę możliwości muszą byc odnowione tez te w centrum a dopiero pózniej mozna mysleć o dalszej przeróbce bloków

MŁYN : sprzedac w celach podobnych jak przedzamcze, zostawić tylko ten bar w środku, chyba jest problem czyja to wlasność więc w tej chwili raczej mało realne

KORTY TENISOWE I MINIGOLF:musi to być skoro miasto ma stawiać na turystykę i rekreację dla ludzi z grubym portfelem ( tych z przedzamcza)

KONCERTY NA AMFITEATRZE: to miejsce musi żyć w czasie sezonu

wiem ze to co wymieniłem to dokonania całych samorządów nie tylko miasta ale miasto we wszystkich uczestniczyło mniej lub bardziej,wiadomo tez że wszystkiego nie da się zrobic od razu i inwestycje sa rozdzielone na lata, ale generalnie miasto obralo w końcu odpowiedni kierunek zmian

jezeli zagląda tu na forum jakiś radny fajnie gdyby sie ustosunkował do tego co napisałem ;)

Tytuł: Re: Zmiany w mieście
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 10:29 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

zapomniałem o BASENIE w zw z powstawaniem term nie musiał by być ogromny, pełniący głównie funkcje wychowania fizycznego dla szkół z małą częścią rekreacyjną żeby po godzinach lekcyjnych mógł na siebie zarabiać, np.mógł by stanąć koło hali na astronomów, tym bardziej że od dawna jest tam przymierzany i plany basenu są aktualne

tak więc inwestycje które miasto wg mnie mogło by podjąć można podzielić na 3 grupy

te które są WIĘKSZE i wymagają czasu lub funduszy i projektów: Amfiteatr,Basen,Park nad Symsarną,
ŚREDNIE które są już w planach i które są realne : ronda,ul.Olsztyńska, imprezy artystyczne
te MNIEJSZE które poprawią jakość życia i estetykę miasta, nie kosztują miliony zł. i można je wprowadzać stopniowo od zaraz : parki, elewacje budynków,oświetlenia, wiaty

PostNapisane: Wt cze 21, 2011 7:49 pm 
Ekspert
Ekspert

kolega ptakoo to pracuje w U.M ?

Nawet porażkę na plaży w Wielochowie czy bruk w centrum przekuł w sukces. Nad Wielochowem kolega nie był ? Ciekawe gdzie tam z racji polbruku można rozłożyć kocyk ? Burmistrza opanowała mania układania polbruku wszędzie. Zaczął od własnej chałupy. :wink: W Kłębowie U.M przymusił ludzi do kupna plazy i na dzień dzisiejszy zero kąpielisk w okolicy. Gdzie ta lipna formułka o turystyce i jej rozwoju w L.W? :hahaha:

Pseudo stare- nowe miasto to taki kiczowaty produkt zastępczy. Stare to ono będzie za jakieś 100 lat, gdy te budynki z lat 60-tych się zestarzeją :lol: jako przykład budownictwa socjalistycznego, ale chyba najpierw się rozsypią. Nie dało się ludziom przy okazji podciągnąć gazu ziemnego jeśli wykonywano takie poważne prace włącznie z ziemnymi ?

Owszem cztery orliki ale do utrzymania. Nie cieszyłbym się tak bardzo tym bardziej , że już zaczynają się ich pierwsze remonty. :P :hahaha:

Podniesienie na maxa podatków, wody i śmieci w mieście 25% bezrobociem. Rada miasta leniwa pełna lekarzy i nauczycieli olewających obywateli i ważne dla nich sprawy. Oni tak naprawdę myslą tylko jak napchac swoje kieszenie.

Co do koloru LDK bardzo dobry. Jak komendant miasta rządzi tu niepodzielnie to i kolor z niebieskimi wstawkami. :lol: pasuje. Ludzi trzeba trzymać za mordę.

Co do zachwytu, aby nieco popsuć humor autorowi polecam wycieczkę na dworzec i torowiska, wiadukt do Astronomów.

Bezrobocie zmalało, żona marszałka prowadzi salon piękności w hotelu, były vice burmistrz też tam się zaczepił. O czy czasem nie znalazła tam roboty żona komendanta straży miejskiej ? Szary człowiek to może popracować sobie po 12 h za najniższą krajową w pralni lub jako służba sprzątająca. Jak nie pasuje to won. to dopiero rarytas. ]:)

Myślę ,że początkiem kadencji burmistrza był śmieszny kibelek na Dębowej osobiście dozorowany. Tak wygląda mniej więcej rządzenie tym miastem. Śmierdzi z daleka kolesiostwem, a i robota wykonana oraz nadzór miejski kojarzy mi się z brązem i strasznie cuchnie.

P.S. No i nie zapominamy o termach do których trzeba będzie wybudować kotłownie. Jedyne w Polsce termy do których trzeba podgrzewać wodę .Brawo ! Sukces jak cholera. Do dziś nie znaleziono źródeł ani prywatnego frajera który dałby się nabrać na ten ten naciągany interes dla kolegi z hotelu. Chyba zaczyna brakować kasy na odwierty. Czyli 5.5 mln psu w ..... ? :hahaha:

PostNapisane: Śr cze 22, 2011 12:27 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Grande, bardzo ciekawa i dowcipna odpowiedz, mimo że zupełnie inna od mojej optymistycznej to jednak musze sie zgodzic z cześcią tego co napisałeś natomiast co do reszty uwazam ze jestes zbyt pesymistyczny,

po pierwsze,nie jestem pracownikiem U.M ani lemingiem :haha: po drugie przyjeżdżam do Lidzbarka około raz w miesiącu (mieszkam obecnie poza województwem) i widze zmiany na lepsze, co widze to to ze przede wszystkim dawne rudery- wizytówki miasta kiedys niechlubne przestały szpecić ( do dawnych ruder zaliczam tez Stary stadion i stary LDK) to swietnie że w centrum miasta w miejscu rozwalajacego się zabytku który porastała trawa i nikt nie miał na niego pomysłu ani pieniedzy ( wstyd przed przyjezdnymi) powstał luksusowy hotel ;) bezrobocie wynosi 25 % ( w bartoszycach ponad 30% ) ale dzieki takim inwestycjom spada, ludzie ktorzy tam pracuja a wczesniej byli na bezrobociu juz narzekaja ze... maja za dużo pracy :shock: powstana termy ktore przyciągną kolejne hotele i knajpy - to kolejne miejsca pracy, hotele przyciągna wiekszy handel, miasto dopiero rusza z miejsca, co do centrum, uważam ze lepszy obecny bruk z mixem kamienic i blokow niz niechlujny obszczany asfalt z kałużami w sezonie wakacyjnym, na te bloki tez sa odpowiednie programy rewitalizacyjne a i tak centrum wygląda już dużo estetyczniej niz jeszcze 1,5 roku temu, co do gazu ziemnego to w 100% sie zgadzam,

wielochowo: w tym roku nie byłem, w tamtym owszem, jest lepiej niż 10 lat temu gdy straszyły chwasty,resztki starego pomostu i bezpańskie psy, teraz w porównaniu z tamtymi czasami jest luksus ,oczywiście sa roboty to porazka władz miasta ale w tym kraju malo która inwestycja idzie zgodnie z planem, oczywiscie to jeziorko ma mały potencjał,zmarnowano jezioro symsar sam to napisałes zresztą i z czym sie zgadzam

orlik rozpadający sie przyz ZSZ to był pierwszy orlik ,postawiony przez starostwo ,brak doswiaczenia w budowie tego typu boisk wczesniej wyszedł na wierzch,inne sa już w lepszym stanie ;)

co do podatkow sie nie wypowiadam bo jak pisze nie mieszkam tu na stałe od kilku lat :) ale wszedzie rosna nie tylko w lidzbarku ale pewnie masz racje

kolor ldk powinien byc jak najszybciej zmieniony ;)

dworzec to juz osobny problem to wykluczenie komunikacyjne,takich prowincji jak Warmia,Podlasie czy Lubelszczyzna przez Państwo Polskie :bad: likwidacje kolei itd.

kolesiostwo jest wszedzie ale nie chce sie na ten temat wypowiadac czy lw jest tu wyjatkowy myśle jednak ze wielkich afer szybko się tu nie odkryje

PostNapisane: So cze 25, 2011 11:48 pm 
Młodzik
Młodzik

@ptakoo nie przejmuj się wypowiedziami Grande. Ludzie w Lidzbarku wypieli się na jego partie (PiS) i zagłosowali na ludzi, którzy coś robią dla miasta, a on nie może tego przeboleć i od ponad roku pluje żółcią na wszystkich lidzbarskich forach.

Z twoją wypowiedzią w pełni się zgadzam, miasto pięknieje w oczach. Wolę niedopracowane polbruki niż dziurawy asfalt, wolę prywatne przedzamcze z pracownikami po znajomości niż wielką ruderę.

PostNapisane: Cz cze 30, 2011 10:26 pm 
Ekspert
Ekspert

No to przybij piątkę ptakoo, bo nie jesteś liuzusem. :lol: i zachłystywanie się robotami z nasze portfela to żadna radocha. Jednoosobowe rządzenie w tym mieście to wielkie nieporozumienie.
Skoro nie byleś na Wielochowie to powiem Ci ,że stan obecny jest gorszy niż ten co pamiętasz z trawką.
Pamiętam jeszcze czasy gdy wszystko tam funkcjonowało zanim dokonano sprzedazy plazy miejskiej i Łabedzia.

Co ciekawe popełniono taki błąd po raz drugi z Kłębowem.
Co do tłumaczenia o niedoróbkach to myślę ,że obowiązkiem gminy jest dopilnowanie z naciskiem na słowo szczególnie środków jako mienia społecznego.

Z lizusem związanym z Peło powyżej nie chce mi się konwersować, bo pisze głupoty i to on jest typowym rasowym lemingiem :P

Ostatnio edytowano So lip 09, 2011 7:36 pm przez Grande, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: Pt lip 01, 2011 7:55 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Grande ja rozumiem co piszesz,wiekszość inwestycji do tej pory powstałych w Lidzbarku to inwestycje publiczne,przedzamcze publiczno-prywatna ta jedyna z tych ostatnich lecz najwieksza i własnie ta inwestycja plus termy oraz drastyczna poprawa estetyki miasta ma przynieść napływ gotówki pod inwestycje prywatne, plan prosty, nie czuje by mój portfel z tego powodu został diametralnie zdrenowany,srodki publiczne sa w obecnych czasach niestety konieczne nawet pod inwestycje prywatne taka jest rzeczywistość że aby dojechac do fabryki albo pojśc do knajpy potrzeba nowej publicznej drogi, chodnika czy oświetlenia, robienie cos za moje pieniadze to lekka demagogia,rownie dobrze moge napisać że za moje pieniadze budowana jest A2 ale przeciez nie jest wykluczone ze kiedyś jakas firma która dzieki tej autostradzie ulokuje kapitał w Polsce zatrudni mnie czy ciebie takze za pieniadze innego Kowalskiego który się dokladał na tą autostrade,na tym polega własnie rola środkow publicznych ,fakt- u nas w Polsce duzo srodków publicznych jest marnotrawiona.

z drugiej strony jechałem ostatnio do Poznania z Olsztyna,przejeżdżałem przez takie miasta jak Ostróda(32 tys. mieszkanców) nowe miasto lubawskie (11 tys.) Brodnica (28 tys.) miasta ludnościowo około naszego, ehh jak te miasta rozwijaja sie z prywatnych inwestycji (jaka róznica miedzy nimi a Lidzbarkiem musiała byc kolosalna jeszcze wczesniej za czasow olewczych rzadów Mietka B.) i nie chodzi mi tu tylko o turystyke czy jakieś slow cośtam (choc nowe miasto lubawskie tez ma ślimaka w logo) powstaja tam nowe zaklady pracy,handel niewyobrazalny dla takiego Lidzbarka,w samym Nowym Miescie które tez jest slow, jest hal i zakladów podukcyjnych pieć razy tyle co w Lidzbarku ,wszedzie reklamy bilboardy ze cos sie buduje sprzedaje itd. u nas zastój ekonomiczny,Specjalna strefa ekonomiczna i amfiteatr z parkiem nad Symsarną o to powinni walczyć lidzbarscy politycy aby ściągnąć inwestycje, nie o jakies tam slow food, ludzie musza mieć za co sie ubrać by iść na biesiade, czynienie cnoty z niedorozwoju w postaci slow widze marnie,miasteczka włoskie ktore sa suburbiami bogaczy z Rzymu powinny sie bornic przed zaśmiecaniem i hałasem ,ale miasteczka na Warmii z naszym bezrobociem i niedoinwestowaniem czynią hasło slow bardzo groteskowym,brak przemysłu lekkiego i nowych technologii podciągajac pod cnotę, Lidzbark się zmienia w końcu miasto nabiera cywilizacyjnego kształtu przy nowej władzy i to jest optymistyczne

PostNapisane: N lip 03, 2011 1:18 am 
Ekspert
Ekspert

Wszystko to mrzonki, bo owe pseudoinwestycje są jedynie usługami, to dla zorientowanych, nazywane dla tłuszczy inwestycjami. Fajniej brzmi.
Inwestycje to coś co przynosi zysk. :?: zaraz usłyszę ,że walorów turystycznych nie da się policzyć. Co do turystyki w l.W robiono badania i jeśli będziesz chciał odnajdę je. Po likwidacji góry statysty leci na łeb. To jakieś 30 -35 dni w lecie. wycieczki autokarowe się nie liczą. o turystach mówimy gdy zatrzymują się co najmniej na 5 dni ( prace badawcze). Najpierw robi się badania dopiero coś robi. Sorrki, ale żonglowanie słówkami w polityce przynosi efekty. Podam przykład pod tytułem rewitalizacji starego miasta, czy aglomeracja Olsztyn. Lotne nie ? Warto zajrzeć do definicji.

Inna sprawa to pogonienie miejscowych cudotwórców do odpowiedzialności za zmarnotrawienie środków finansowych gminy.

Boleje nad tym ,że nasze miasto nigdy nie miało szczęścia do władz. Właśnie jako obywatel nie związany z żadną partią oglądam sobie niemrawe rządy obecnej lokalnej władzy + przewałki, dochodzę do wniosku ,że liczy się tu i teraz ( kasa,kasa) ,a wyborcy są ważni w momencie wyborów. W większości przypadków radni to lenie z rozdania partyjnego a swoich wyborców z okręgu mają .... Zobacz po nazwiskach i kogo prezentują. Moim zdaniem samo dziadostwo z dodatkiem cwaniactwa.

Co do publicznych finansów hm zawsze można sobie dorobić ideologie. Zamiast stadionu trzeba było wykonać oczyszczalnię ścieków, bo ta już właściwie się kończy. Może pomysł mniej popularny pomyślą niektórzy, ale służący ludziom cały rok. ożywić górę ? Władza w l.w nauczyła się ,że budżet to tabelka i jego poprawa to podnoszenie podatków i mediów.

Pozdrawiam usera. miejscowi radni to lenie bez własnej inicjatywy, a ich działanie to wytyczne z U. Marszałkowskiego i tu tkwi cała tajemnica. Tak wygląda hierarchia tego stada. :hahaha:

PostNapisane: Pn lip 04, 2011 6:32 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Usługi dla zorientowanych, no tak na piwo za 10 zł w hotleu niewiele kogo stać, ale rachunek ekonomiczny z takich inwestycji dla miasta to przede wszystkim miejsca pracy, w przyszłości także spore podatki od tych luksusów do kasy miejskiej(lepsze chyba podatki od pięknego hotelu niż ruina w centrum miasta),odciążanie urzędu pracy od wysyłania na zasiłek ,możliwość rozwoju mniejszych firm zorientowanych na turystykę, nie wierze w to ze hotel gigant zmonopolizuje rynek turystyczny i kasa będzie napychała jedynie kieszeń kolegi marszałka jak niektórzy mówią, raczej działa to na zasadzie kuli śnieżnej,duży przyciąga mniejsze usługi, ożywia wyjałowiony z rynku ale pełen możliwości teren,i tak to zacznie działać potrzeba tylko reklamy zabytków,przyrody,imprez na amfiteatrze itd. cos co rozreklamuje miasto,potrzeba rozrywki typu termy chociażby, samo mówienie ze jesteśmy wawelem północy i za historie nam się należy to za mało zeby ludzie tu przyjezdżali tłumami,na plus tez jest to że inwestycje w Lidzbarku będą pozwalały wykraczać poza ten sezon lipiec-sierpień na co miasteczka na Mazurach nie mogą sobie pozwolić,

co do Góry Krzyżowej to głownie ona przyciągała przyjezdnych i turystów w tym mieście bo po biesiadach publika z warszawki czy innego miasta szybko wsiadała do samochodów i w długa do Olsztyna bo gdzie tu zjeść czy przenocować- koniec świata,samochody tego samego dnia wjeżdżały i wyjeżdżały z miasta, wracając do Góry Krzyżowej to wiadomo że do jej upadku doprowadziła ekipa poprzedniego burmistrza Mieczysława B. i teraz właśnie o niej:

piszesz ze Lidzbark nie ma szczęścia do władzy, do władz przed 2006 rokiem na pewno nie miał do tych Zysków i innych,Góra Krzyżowa to ich arcydzieło,to samo sprzedane gołodupcom: wysoka brama i młyn,rozpadający się budynek LDK połączony z Sądem,niedostosowana
do warunków pracy, BHP,niepełnosprawnych kamieniczka imitująca Urząd Miasta,nieremontowane drogi,oświetlenie miejskie które Wajs naprawiał jako pierwsza najpotrzebniejsza dla mieszkańców rzecz,brudne szkoły,wybudowana w bólach hala miejska o która walczyła opozycja,zanieczyszczony park nad Symsarną,rozwalone Wielochowo,brak koncertów na Dni LW, Urząd Miasta pracujący do godz. 12 to pozostawiła po sobie ekipa Mietka B. a obecna to zastała, totalny tumiwisizm inwestycyjny który teraz ciężko nadrobić nawet w stosunku do miasteczek typu Nowe Miasto Lubawskie czy Mrągowo,poprzedni burmistrz chciał wszystkim robić dobrze, mieć spokój i np zablokował powstanie fabryki mebli która teraz się nazywa DFM a która miała powstać pierwotnie w Lidzbarku bo jeden czy drugi drobny producent podniósł sprzeciw,M.B. i jego ekipa zabili w ten sposób rozwój miasta i przy okazji możliwosci rozszerzenia strefy ekonomicznej, która zatrzymała się w Dobrym Mieście a miała sięgać tez Lidzbarka(nie wliczam tu śmiesznych kilku ha które teraz leżą na terenie lw),obecna ekipa ratuje to co upadło albo zostało zaniedbane przez 10 poprzednich lat,efektów od razu nie będzie ale łata ile się da często szybko póki są pieniądze z UE i Urzędu Marszałkowskiego,a układ polityczny Lidzbark ma najlepszy od dawna marszałek,parlamentarzysta,Urząd Miasta który w końcu zaczął i chce pracować,Gminę Wiejską w końcu nie skłóconą z miastem,to szczęście w nieszczęściu-sytuacji po czasach M.B.,jak to i pieniądze zadziałają na rozwój okaże się już niedługo

PostNapisane: Pn lip 04, 2011 9:46 pm 
Ekspert
Ekspert

Na razie puchy w hotelu, a L.W to nie Kraków czy Wrocław, obejrzeć można w 2 h. To żadna inwestycja to układ kolesiowski za nasze pieniądze + unijne. Co widać po przewałce przy sprzedaży i podrabianie dokumentów oraz zadyma z Cygańskim. Miejsca pracy ? Mówisz o tych zaprzyjaźnionych. No np. E. P. . J. M. czy pani Sz. i wielu innych. Na dzień dzisiejszy hotel ma problem ,bo nie wielu już naiwnych chce tyrać na 3 zmiany po 12 h za najniższa krajową. Widzisz jak się kolesiowe poustawiali ? Opowiadasz waść mrzonki z tym rozwojem turystycznym Lidzbark wygląda i ma takie znaczeni jak po III rozbiorze. Czyli prowincja i wszędzie daleko.

cdn

PostNapisane: Wt lip 05, 2011 2:21 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

układ kolesiowski?nawet jeżeli pan Dowgiałło i samorządowcy się znają,nawet jeżeli to pewnie najwyżej per pan, więc nie przesadzajmy z tym układem kolesiowskim,tak naprawdę wybór między inwestorami był niewielki,facet wyłożył sporo milionów z własnej kieszeni ,dostał też dotację od marszałka kilkanaście mln. ale o kasie miejskiej nie słyszałem więc mówienie ze to z twoich pieniędzy jest nadużyciem,jeszcze raz powtórzę ze miasto szybko zyska na sporych podatkach i miejscach pracy więc wyjdzie zdecydowanie na plus finansowo,z panem Cygańskim było tak ze rzucał kłody pod nogi i robił wszystko by hotel nie powstał,tzn. by stała tam dalej ruina zamiast maszynki do robienia pieniędzy,dopiero kiedy muzeum otrzymało mln. złotych na freski pan cygański ucichł i zadowolił się tym plus grozba zwolnienia,dla pana Cygańskiego człowieka z Olsztyna nie ważne były interesy obcego miasta ,liczył się własny interes i muzeum,Olsztyniakom do tej pory nie pasuje ta inwestycja jak by to był ich problem bo niby ich zamek w nie ich mieście.

sorry do hotelu pracowac nie ida mgr. czy inż. ;) ci co nie są naiwni to niech idą po zasiłek do urzędu pracy zamiast wzbogacać cv i zawodowo podnosić kwalifikacje w celu czegoś lepszego na przyszłość, bardzo po lidzbarsku, a jak nie chca po lidzbarsku to na studia i do pracy w innym mieście( tyle że w knajpie w pierwszej pracy, w centrum dużego miasta tez pracuje się po 12 godzin) jak nie pasuje hotel,nie ma przymusu pracy,przyjadą pracownicy z innych miasteczek,hotel budowało przedsiębiorstwo z Iławy(jak przykro że mit kolesiostwa po części obalony) a lidzbarska szlachta dla kolesi pracować nie zamierzała ( chociaż pracowali tez normalni ludzie z LW) woli chodzić do PUP zamiast pracować

to ze prowincja to się zgadzam ale jeszcze bardziej prowincjonalnie leżą: Giżycko,Mikołajki,Kazimierz Dolny- dalej od większych miast niż LW, czy coś im przeszkadza się rozwijać? ;)

PostNapisane: Cz lip 07, 2011 8:04 pm 
Ekspert
Ekspert

Cytuj:
piszesz ze Lidzbark nie ma szczęścia do władzy, do władz przed 2006 rokiem na pewno nie miał do tych Zysków i innych,Góra Krzyżowa to ich arcydzieło,to samo sprzedane gołodupcom: wysoka brama i młyn,rozpadający się budynek LDK połączony z Sądem,niedostosowana
do warunków pracy, BHP,niepełnosprawnych kamieniczka imitująca Urząd Miasta,nieremontowane drogi,oświetlenie miejskie które Wajs naprawiał jako pierwsza najpotrzebniejsza dla mieszkańców rzecz,brudne szkoły,wybudowana w bólach hala miejska o która walczyła opozycja,zanieczyszczony park nad Symsarną,rozwalone Wielochowo,brak koncertów na Dni LW, Urząd Miasta pracujący do godz. 12 to pozostawiła po sobie ekipa Mietka B.

Co do G.K to miała swój czas świetności, ale jak zwykle samorządy nie potrafią gospodarować mieniem.
Kłębowu, Wielochowo, Przedzamcze, budynki komunalne :lol:

Chyba nie bardzo wiesz jak działają samorządy. Wiele razy już o tym pisałem. Przypomnij mi kto był wtedy przewodniczącym Rady Miejskiej :lol: i kto rzucał kłody Mietkowi. Nasz obecny był wtedy medialny, teraz jako komendant trzyma głowę w piasku. :lol: Przypomnę ci iż burmistrz jest jedynie władzą wykonawczą wobec rady. Zanim zaczniesz dyskutować najpierw poznaj zasady działania samorządu. Branie kredytów to nie rządzenie. Poza tym wszelkie projekty o których mówisz powstały za poprzedniej rady. Jeśli wiesz oczywiście ile przygotowuje się inwestycje czy budowy. Piszesz nie mając wiedzy, ani informacji.
Piszesz bzdury to rada decyduje o takich sprawach jak fabryki i kto był wtedy przewodniczącym R.M ? :hahaha: Zapamiętaj burmistrz jedynie jest wykonawcą uchwał. Paniał ? 8-)

Cytuj:
układ kolesiowski?nawet jeżeli pan Dowgiałło i samorządowcy się znają,nawet jeżeli to pewnie najwyżej per pan, więc nie przesadzajmy z tym układem kolesiowskim,

Cytuj:
facet wyłożył sporo milionów z własnej kieszeni ,

aleś mnie teraz ubawił. Daj spokój Przemas sam byłeś na popijawie w Rynie. Widziałem zblazowanych radnych po takiej wycieczce. Nie wciskaj publicznie kitu. Z tym namaszczeniem wielkiego rozwoju miasta. Na dziś dziura w budżecie jak po bombie atomowej . Kasę dał marszałek koledze Andrzejowi ( drobiazg 16.5 mln zł), a ten zatrudnił jego starą. Kumasz coś ? Powiem ci , że chłopcy się znają z Izby Warmińsko Mazurskiej biznesu. Doczytaj sobie. :P Te cudowne jak piszesz rządzenie nasz komendant miasta zaczął od prywaty, czyli budowy drogi do swojej chaty i to bez zezwoleń. to obciach.

Ludzie chcą godziwie mieć płacone ,a tu praktykują na przedzamczu za free i dotuje cały ten cyrk PUP czyli kolega partyjny Janek. To taki zbiorowy biznes naszych Pełoczłapów. Do dziś nie wiadomo oficjalnie za ile poszło przedzamcze.

Ekonomia kolego. Żadni frajerzy nie przyjadą do pracy, bo niestety koszty dojazdu ich zabiją. Ech naiwny. To nie mój problem. Biznes kolesiowski się śliznął , ale to my mieszkańcy za to zapłacimy.

Cytuj:
to ze prowincja to się zgadzam ale jeszcze bardziej prowincjonalnie leżą: Giżycko,Mikołajki,Kazimierz Dolny-
- no teraz to już przegiąłeś. byłeś tam w ogóle w lecie ,bo odnoszę wrażenie ,że chyba nie. :hahaha: Na razie mamy najdroższe śmieci wodę ,brak zakładów pracy, zniszczone plaże i śródmieście, dziurę w budżecie, inwestycje pod publiczkę.

Cytuj:
sorry do hotelu pracowac nie ida mgr. czy inż.
:P tu się grubo mylisz podać ci inicjały kolesiów z PO, którzy tam się zakotwili ? ]:)

Co do term bedzie jak z G. Krzyzową po kilku latach je sprzedadzą za psi pieniądz dla jakiegoś "słupka". Ta decyzja powstania term jest decyzją polityczną nie ekonomiczną. Nie chce mi się ci tłumaczyć. Poszukaj sobie linków. Żaden prywatny frajer nie poszedł na jedyne w Polsce termy podgrzewane. :hahaha:

Odpowiedzi znajdziesz w odpowiednim temacie na tym forum. Wszystko już było. Poszukaj sobie , bo mnie już się nie chce pisać o tym w kółko. :P Popracuj sobie wszystko masz na tym forum. :wink:

Ostatnio edytowano So lip 09, 2011 7:26 pm przez Grande, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: So lip 09, 2011 7:21 pm 
Ekspert
Ekspert

Cytuj:
Troskliwy fan sitwy z lokalnego układu kolesi

Chyba pęknę ze śmiechu jak czytam te głupoty i o trosce miejskich kacyków o mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego. Widać to chociażby po olbrzymim bezrobociu, które lokalne cwaniaczki mają tam, gdzie król chadza piechotą. Ogólnie to bieda z nędzą, a chcą mieszkańcom zamydlić oczy jakimiś tam kwiatkami, chodniczkami i innymi duperelami w stylu Cittaslow, czyli mieszkańcy boso, ale za to władza w ostrogach. Oto w całej krasie podejście naszych wspaniałych dobroczyńców i miejscowych "elyt" POkemonów do prawdziwych problemów zwykłych ludzi. P.S. A przetarg na przedzamcze, kombinacje związane z jego budową, Cygańskim, itede, itepe, to też były zapewne cacy i w białych rękawiczkach? Tumany i tępaki może łykną tą propagandę tak jak lemingi łykają ją i wychwalają pod niebiosa już od paru lat, he he he....

Zobacz więcej: http://lidzbarkwarminski.wm.pl/59018,Ro ... z1Rd5LK43v

Pozwolę sobie zacytować mieszkańca L.W, który ocenia podobnie działania władzy. Znaczy się są jeszcze ludzie bez zamydlonych oczu. :lol: Propagandowcy chwalą pseudobudowniczych. Psedobudowniczowie chwalą propagandowców. ;(

Cytuj:
Myślę, że świadomych obywateli jest więcej. Ciemne masy łykają, że to co dzieje się w mieście to wszystko dla nich. Tylko nikt nie potrafi mi odpowiedzieć jakie wymierne korzyści miała sprzedaż przedzamcza, robienie z nowego miasta starego etc. np. dla pojedynczego obywatela, który mieszka w walącym się budynku komunalnym bez ogrzewania. Spółka zamek z kapitałem 500 tys złotych ( cena domku jednorodzinnego) dostała dotację 16,5 mln złotych od marszałka ???? No tak nieruchomości to i ja chciałbym kupować. Za ile sprzedano też oficjalnie nie wiadomo. Większość inwestycji będzie obciążać budżet i stanie się to co z G.Krzyżową. Czyli normalne kredyty konsumpcyjne dla cwaniaczków. Tyle, że kredytodawcami jesteśmy my.Co do przedzamcza to wydaje mi się , że żaden obywatel oprócz władzy oczywista ( konferencje, szkolenia, wspólne chlanie i kolejna kasa dla kolegi) nie skorzysta z pokoi , bo i po co. Jak wyglądają miejskie finanse ? Wszędzie wtopa. W tym roku gwiazdy zagraniczne na koncerty nie przyjeżdżają. Sygnałem ostrzegawczym powinno być wykonanie drogi do domu burmistrza i to bez odpowiednich zezwoleń mówi wszystko. Następny temat to termy. Nikt nie potrafi uzasadnić ich powstania i wiadomo, że jest to decyzja polityczna nie ekonomiczna. Żaden prywatny inwestor nie dał się nabrać na ten kit. W razie czego zawsze będzie można podnieć podatki i obciążyć mieszkańców. Później ewentualnie się komuś zaprzyjaźnionemu to opchnie. 4 x b bez planu, bez krytyki, bez odbioru, bez sensu.

Zobacz więcej: http://lidzbarkwarminski.wm.pl/51301,Of ... z1N5XTVIaD
dzięki unijnymi dotacjom danym przez marszałka lidzbarskiemu przedzamczu, turysta jadący do muzeum na zamku napotyka na wjeździe ordynarny, drogowy szlaban i musi sie tłumaczyć jakiemus ochroniarzowi gdzie jedzie, i kłamac że jedzie do hotelu, bo jak powie że chce zwiedzić zamek, to nie zostaje wpuszczony. Tak pan marszałek z kolegami promują kulturę Warmii. Kiedys prezes przedzamcza dostał zarzuty za fałszowanie dokumentów, teraz ten sam prezes stawia szlaban turystom. A dyrektorem hotelu na przedzamczu oczywiście musiał zostac swój - dotychczasowy zastępca burmistrza Lidzbarka Warmińskiego. Może tym szlabanem zainteresuje się gazeta. Bo na razie to zamiast wielkiego lokalnego pracodawcy Lidzbark ma w postaci tego hotelu lokalnego grubiańskiego szkodnika, zawłaszczającego bezprawnie miejską drogę oraz dojazd do najcenniejszego zabytku naszego województwa - zamku lidzbarskiego. Panie burmistrzu - co Pan na to?

Cytuj:
Złośliwy niewdzięczny cynik

Podziwiam drążenie tematu przez panią Olejnik i zasypanie gradem podchwytliwych i zaskakujących, tudzież trudnych do przewidzenia pytań....... A władza: "Wicie, rozumicie, to wszystko jest dla ludu, dla bezrobotnych tyż jest SPA i piwo po dychu w folwarku na przedzamczu u naszego dobroczyńcy Dowgiałły""............. Jak to kiedyś było za komuny?....... Władza z ludem, gazeta z partią? Czy jakoś tak, ale i tak jak zwykle na jedno wychodzi :)

nic dodać ......
Ciekawe gdzie te "citasy" spały i komu nagania władza klientów. 8) Czyżby chłopaki z Peło miały cichą spółę z właścicielem ?

PostNapisane: Cz lip 14, 2011 8:35 pm 
Ekspert
Ekspert

http://lidzbarkwarminski.wm.pl/59873,Zmniejszyla-sie-liczba-turystow-w-zamku.html

Olewka toż to staroć. Burmistrz L.W :lol:

PostNapisane: Śr wrz 21, 2011 10:37 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

ptakoo napisał(a):
Grande ja rozumiem co piszesz,wiekszość inwestycji do tej pory powstałych w Lidzbarku to inwestycje publiczne,przedzamcze publiczno-prywatna ta jedyna z tych ostatnich lecz najwieksza i własnie ta inwestycja plus termy oraz drastyczna poprawa estetyki miasta ma przynieść napływ gotówki pod inwestycje prywatne, plan prosty, nie czuje by mój portfel z tego powodu został diametralnie zdrenowany,srodki publiczne sa w obecnych czasach niestety konieczne nawet pod inwestycje prywatne taka jest rzeczywistość że aby dojechac do fabryki albo pojśc do knajpy potrzeba nowej publicznej drogi, chodnika czy oświetlenia, robienie cos za moje pieniadze to lekka demagogia,rownie dobrze moge napisać że za moje pieniadze budowana jest A2 ale przeciez nie jest wykluczone ze kiedyś jakas firma która dzieki tej autostradzie ulokuje kapitał w Polsce zatrudni mnie czy ciebie takze za pieniadze innego Kowalskiego który się dokladał na tą autostrade,na tym polega własnie rola środkow publicznych ,fakt- u nas w Polsce duzo srodków publicznych jest marnotrawiona.

z drugiej strony jechałem ostatnio do Poznania z Olsztyna,przejeżdżałem przez takie miasta jak Ostróda(32 tys. mieszkanców) nowe miasto lubawskie (11 tys.) Brodnica (28 tys.) miasta ludnościowo około naszego, ehh jak te miasta rozwijaja sie z prywatnych inwestycji (jaka róznica miedzy nimi a Lidzbarkiem musiała byc kolosalna jeszcze wczesniej za czasow olewczych rzadów Mietka B.) i nie chodzi mi tu tylko o turystyke czy jakieś slow cośtam (choc nowe miasto lubawskie tez ma ślimaka w logo) powstaja tam nowe zaklady pracy,handel niewyobrazalny dla takiego Lidzbarka,w samym Nowym Miescie które tez jest slow, jest hal i zakladów podukcyjnych pieć razy tyle co w Lidzbarku ,wszedzie reklamy bilboardy ze cos sie buduje sprzedaje itd. u nas zastój ekonomiczny,Specjalna strefa ekonomiczna i amfiteatr z parkiem nad Symsarną o to powinni walczyć lidzbarscy politycy aby ściągnąć inwestycje, nie o jakies tam slow food, ludzie musza mieć za co sie ubrać by iść na biesiade, czynienie cnoty z niedorozwoju w postaci slow widze marnie,miasteczka włoskie ktore sa suburbiami bogaczy z Rzymu powinny sie bornic przed zaśmiecaniem i hałasem ,ale miasteczka na Warmii z naszym bezrobociem i niedoinwestowaniem czynią hasło slow bardzo groteskowym,brak przemysłu lekkiego i nowych technologii podciągajac pod cnotę, Lidzbark się zmienia w końcu miasto nabiera cywilizacyjnego kształtu przy nowej władzy i to jest optymistyczne

Fajnie mogłoby być,gdyby chociaż na czas imprez w amfiteatrze nad Symsarną mogły być otwarte punkty gastronomiczne lub punkt typu piknik,jakieś kiełbaski pieczone na ognisku,coś z grila..Tam ludzie bawią sie świetnie,siedząć na balotach,jedząc dobre jedzonko..palą się ogniska,fajna muzyka;)Widziałam coś takiego na feście we Włoszech,świetna sprawa!Jestem pewna,ze znajdzie się ktoś kto skrytykuje moje info ale cóż,jestem Polką i wiem,że Polacy tacy już są;)TO SIĘ NIE UUUUDDDDDAAAAA!;)Pozdrawiam wszystkich serdecznie:)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]