Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest So kwi 21, 2018 2:00 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Gotowe formularze i zapytania do władz
PostNapisane: Śr sie 04, 2010 9:50 am 
Ekspert
Ekspert

Cytuj:
Tak, ceny prywatnych działek są w 99% wyższe, w tej sytuacji jest odwrotnie. Co świadczy o gospodarności a nie o niegospodarności miasta.

Bzdura. Bardziej o pazerności. Majątek gmin obowiązkowo musi być wyceniony przez rzeczoznawcę. Oczywiście zależy komu i kto wycenia ( przykład Kłębowo) :wink: Prywatny nie musi. Sprzedaje za ile uważa. Ot to taka różnica. A propos przetargu. Niekoniecznie drugi przetarg ma mieć niższa cenę jak pisałeś. W ustawie jak się doczytałem jest słowo "może". Poza tym w pierwszym przetargu cena nie może być niższa od wartości.
Cytuj:
Wartość metra działki pod mieszkania jest większa od wartości metra działki pod garaż.

Kolejna bzdura. W wycenie mniejsze działki są droższe.Jeśli są nazywane budowlanymi to nie ma znaczenia czy są pod mieszkanie czy garaż. Mylisz wartość i cenę. :wink:
Cytuj:
A Dowgiałło kupił przedzamcze po prawidłowym przetargu,

Rożnych tu przebierańców i pretorian widziałem. 8) Skąd to wiesz ? Pewnie dlatego sprawą zajmuje się prokuratura. :lol: :lol: :lol:

Cytuj:
Jak dla mnie zrobili dużo: nowy stadion, kilka boisk, remont centrum miasta, rozwiązanie problemu przedzamcza, wyprostowanie budżetu miasta.

ale dyrdymały :lol: :lol: :lol: Zobaczymy kto będzie spłacał zaciągnięte kredyty.
Cytuj:
Zostało jeszcze dużo do zrobienia np. poprawienie infrastruktury drogowej.
To prawda, ale kolega przewodnicząc nie ma o tym wielkiego pojęcia. 8) Jedna ulice mamy wyjatkowo piekna na Żytniej

Cytuj:
Co do bezrobotnych to nie przez prace miasta pojawiło się ich więcej. Taka sytuacja ma miejsce w całej Polsce. Akurat największe zakłady pracy w Lidzbarku są uzależnione od popytu na innych rynkach niż miejski

Nie zrobiono nic w tej materii, aby ściągnąć jakikolwiek przemysł do L.W. Oby co całe wspaniałe rządzenie nie zakończyło się długami takimi długami jak w szpitalu. :wink: :lol:
Cytuj:
jest darmowa kasa. Później miasto by musiało samo wyłożyć całą kasę, a tak mamy remont za pół ceny. OKAZJA !! Jeśli miasto będzie dalej się rozwijało w ten sposób to i kilka zakładów pracy powstanie. Ludzie przestaną uciekać z miasta i pomyślą o biznesie właśnie tutaj.

Kolejny który łyka hasła przedwyborcze niczym młody pelikan. To wygląda na kampanie wyborczą. Tylko niech obecna władza zostanie przy korycie do spłacenia ostatniego grosza i nie pryska nam w świat zostawiając nam długi. :P :lol:

Najdroższe śmieci, woda i ścieki.

Ostatnio edytowano Śr sie 04, 2010 10:43 am przez Grande, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: Śr sie 04, 2010 10:18 am 
Legenda Forum
Legenda Forum

galonim napisał(a):
Pewnie dziadek za komuny sobie lepiej radził, tu pałką po grzbiecie prześwięcił, tam w suce do lasu zawiózł, ale ludzie mieli jedyny słuszny pogląd.
BIP to nie jest serwis z niusami ze świata, na co dzień nie jest ciekawy ale potrzebne informacje zawsze można znaleźć
Dziadek, synku, to właśnie walczył z takimi bolszewikami, o których tutaj piszesz... :secretsmile: A TACY to właśnie teraz Polską i lokalnie rządzą, a nazywają się POlszewikami...Obrazek
Ten cały BIP, to nic innego tylko właśnie zbiorowisko różnych śmieci... a tego co POwinno tam być, to akurat jakimś dziwnym trafem NIE MA...Obrazek
Synek, dostatecznie POniał...?Obrazek
P.S. A niejaka Lu jeszcze nie tak dawno temu pisała, że według niej to forum "zdycha"... :secretsmile: (sic!) A tu, POpatrz tylko, jak fajnie sobie dyskutujemy... :lol: :lol: :lol:

SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE MA GŁOS!

PostNapisane: Śr sie 04, 2010 12:43 pm 
Młodzik
Młodzik

Widzę, że trzeba wytłumaczyć łopatologicznie, jak dziecku w podstawówce.
Daję przykład. Sprzedaż działek w Gdańsku, jako że duże miasto i rozbieżności miedzy cenami w centrum a na obrzeżach mogą być wielki wybierzemy jedną dzielnicę - Wrzeszcz. I mamy:
- działka 2067m2 ulica Chrobrego cena m2 = 3870zł
- działka 2806m2 ulica Chrobrego cena m2 = 2500zł
- działka 2700m2 ulica Słowackiego cena m2= 2562zł
- działka 230m2 ulica Dubois cena m2 = 1600zł

Nie będę pisał czy to działki z warunkami na 2, 3 czy 5 kondygnacji czy też pod garaż bo to przecież nieważne
Cytuj:
nie ma znaczenia czy są pod mieszkanie czy garaż.

Co to przetargu. Prokuratura ma obowiązek zająć się każdym zgłoszeniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, jak będzie kilku oszołomów w kółko zgłaszać podejrzenia to prokuratura będzie je badać. Pewnie za jakiś czas śledztwo umorzy. Wtedy będziecie pewnie pisać, że ich przekupili, albo stołują się u Dowgiałły.

I ja też mam nadzieje, że ta władza zostanie na minimum jedną kadencje. Widać, że działają dla dobra miasta. Już nie wystarczy cicho przesiedzieć kadencje w gabinecie, albo pojeździć na nartach na górze, żeby być wybranym ponownie. Trzeba działać. A obecne władze widać, że działają. Co do cen wywozu nieczystości to do mnie ostatnio dotarło pismo z informacją o obniżce. Do was nie dotarło ? Trzeba śmieci wyrzucać do śmietnika :)

PostNapisane: Śr sie 04, 2010 1:02 pm 
Legenda Forum
Legenda Forum

Jak to miło, że te nasze pisanie o WŁADZACH MIASTA nie idzie na marne, a Kolega dokładnie śledził i śledzi to, co piszemy na forum... :secretsmile:
Wielka szkoda tylko, że te "formularze i zapytania" nadal POzostają bez jakiejkolwiek odPOwiedzi z ich strony...Obrazek

P.S. Życzę miłej, owocnej, wieloletniej - i mam nadzieję, że nie tak całkowicie do końca "masochistycznej" - jeszcze lektury... :lol: :lol: :lol:

PostNapisane: Cz sie 05, 2010 8:34 am 
Ekspert
Ekspert

Rozmowa ze światowcem, reklamującym swoją firmę ( który wybudował parę altanek w Gdańsku czy Olsztynie ). Och robi wrażenie. To musi być ktoś ! Chłopie, babo co ty porównujesz ? L.W i Gdańsk. Co udowodniasz różnicami w cenach ? Zawsze będą. Zamotał się user ? Przecież to logiczne, że cena zależna jest od wielu czynników i przede wszystkim wyceny przez rzeczoznawcę w przypadku gminy. lokalizacji, wielkości działki, położenia ,uzbrojenia etc. Działka- działce nierówna. Wartość nie jest ceną. Proste, że nawet przedszkolak to wie. :wink: :lol:
Cytuj:
Nie będę pisał czy to działki z warunkami na 2, 3 czy 5 kondygnacji
O matko. :lol: No teraz to już pojechałeś. :D Nie pisz, bo napiszesz kolejne brednie.
8) To działki kupuje się do budowy 2,3,5 kondygnacji czy stanowią jedną którąś część działki przy wykupie lokalu? Udaj się do wydziału K.W to Ci to wszystko wyjaśnią. :P :lol:( Ups nie jest to komenda wojewódzka 8) :lol: ) Warunki o zabudowie wydaje się jedne dla całego budynku. :lol: :lol: To a propos ciemniaków. Już próbowałeś wpuścić w maliny nie widząc różnicy miedzy sprzedażą działek gminy a własnością prywatną ( procedury), budowlaną a rolną, cena a wartością, a teraz jeszcze warunki do kupowania działki na kondygnacjach.?????? Plis nie twórz już "cudaków", bo ktoś jeszcze będzie to czytał i uwierzy niby budowlańcowi, który tak naprawdę nie wie co pisze. :lol:
Cytuj:
Co do cen wywozu nieczystości to do mnie ostatnio dotarło pismo z informacją o obniżce.
Łaskawcy. Bat się znalazł konkurencja powstała i chłopcy musieli wymięknąć. :lol: przez pół roku bajerowali ,że wywożą gdzieś dalej, a wywozili do Medyn. 8) Takie tam drobne oszustwo i naciągactwo obywateli przez urzedników. :P Już byli w ogródku. :wink: Więcej czytaj lub myśl.
Cytuj:
albo pojeździć na nartach na górze,
już nie pojeździsz, kolejne marnotrawstwo. Za parę lat przyjdzie kolejny budowniczy i rzuci hasło budujemy wyciąg na Górze Krzyżowej. ]:) O tak to świetny pomysł,.Budujemy !
Cytuj:
Jak to miło, że te nasze pisanie o WŁADZACH MIASTA nie idzie na marne, a Kolega dokładnie śledził i śledzi to, co piszemy na forum..

:hahaha: Służba nie drużba.
Nie zupełnie kolega śledził wszystko, bo przemilczał nasze posty dopominające się remontu cerkwi i późniejsze artykuły w G.L. :wink: Pieje nieźle. Więcej, bezkrytycznie mu się wszystko podoba. :lol: Zakladowa POP ?

Przypomina mi to rozmowę z naćpanym poetą o lotach kosmicznych. Właściwie nic nie daje, ale jest fajnie i widać ruch na forum. :lol:
Sprzedaż gruntu- tak, po rozsądnych wycenach- tak. Dla wszystkich obywateli bez względu na zajmowane stanowisko czy innych kombinacji- jasno, klarownie, przejrzyście -tak.

PostNapisane: Cz sie 05, 2010 2:06 pm 
Młodzik
Młodzik

Cytuj:
To działki kupuje się do budowy 2,3,5 kondygnacji czy stanowią jedną którąś część działki przy wykupie lokalu? Udaj się do wydziału K.W to Ci to wszystko wyjaśnią. ( Ups nie jest to komenda wojewódzka ) Warunki o zabudowie wydaje się jedne. To a propos ciemniaków. Już próbowałeś wpuścić w maliny nie widząc różnicy miedzy sprzedażą działek gminy a prywatną ( procedury), budowlaną a rolną, cena a wartoscią, a teraz jeszcze warunki do kupowania działki na kondygnacjach.

Wytłumaczę ci to powoli. Wpływ na cenę działki mają warunki zabudowy (jeśli są wydane), i tak działka z wydanymi warunkami zabudowy np. budynki mieszkalne do 5 (pięciu) kondygnacji jest więcej warta od działki pod budynki mieszkalne do 2 (dwóch) kondygnacji. A wynika to z tego, że nawet przy możliwości zabudowy 40% działki o powierzchni 2500m2 mamy ok 1000m2 PU (powierzchni użytkowej) na jednej kondygnacji. Proste działanie matematyczne i mamy wynik, działka z warunkami na 5 kondygnacji = możliwość postawienia budynku 5000m2 PU, działka z warunkami na 2 kondygnacje = możliwość postawienia budynku na 2000m2 PU. Zatem każdy zdrowo myślący, jeśli ceny tych działek będą jednakowe, zakupi działkę z warunkami na 5 kondygnacji. Warunki zabudowy wydaje się do każdej działki osobno.
Cytuj:
Rozmowa ze światowcem, reklamującym swoją firmę ( który wybudował parę altanek w Gdańsku czy Olsztynie ). Och robi wrażenie. To musi być ktoś ! Chłopie, babo co ty porównujesz ? L.W i Gdańsk. Co udowodniasz różnicami w cenach ?

Porównać ceny mogę w jakimkolwiek innym mieście, żebyś tylko zrozumiał, że działka z możliwością postawienia garażu jest mniej warta od działki tej samej powierzchni z możliwością postawienia domu.

Co do reklamowania firmy, to mógłbym ci wyjaśnić co to znaczy pozycjonowanie oraz SEO, ale jak ciężko ci zrozumieć prostą sprawę z wartością działek, to nie będę się chwytał trudniejszych rzeczy.

PostNapisane: Cz sie 05, 2010 2:26 pm 
Ekspert
Ekspert

Cytuj:
Wytłumaczę ci to powoli. Wpływ na cenę działki mają warunki zabudowy (jeśli są wydane),
Znowu piszesz bzdury. A położenie, lokalizacja ( miasto) i wielkość już nie ? Nie jest to jedyny wskaźnik do wyceny nieruchomości.Aby otrzymać warunki zabudowy trzeba być już właścicielem działki, a wiec po transakcji z aktem własności w ręku. Chyba ,że wyceny ostatecznej dokonuje deweloper a to już inna bajka co ludziom za kit wciśnie. :lol: Warunki zabudowy określa MPZP i jest ogólnodostępny. Sprytnie pomknąłeś w deweloperkę. Nie sądzisz ,ze intensywna zabudowa jest wadą nabywanej działki ? 8) Twoje wywody nie na wiele się zdadzą, bo wartość i cena to rożne sprawy. Poza tym wartość nieruchomości ocenia się po wybudowaniu. :lol: Poczytaj sobie co nieco jakie metody stosuje się przy wycenie nieruchomości :lol: Wróć na ziemię i do rzeczywistości w jaki sposób wyceniają miejscowi rzeczoznawcy. :lol:
Cytuj:
Porównać ceny mogę w jakimkolwiek innym mieście, żebyś tylko zrozumiał, że działka z możliwością postawienia garażu jest mniej warta od działki tej samej powierzchni z możliwością postawienia domu.
Nie wątpię.Każdy to potrafi. szczególnie gdy jest nabywcą. :lol:
Raczej się nie uda na określonej działce pod garaż postawić domu. To powinieneś wiedzieć. Przepisy i wymogi określające minimum powierzchni. To każdy zdrowo myślący i budujący wie. No chyba, że jest zarozumiałym picerem i powie,że na działce pod garaż wybuduje mi dom.. :lol: :lol:
Cytuj:
Co do reklamowania firmy, to mógłbym ci wyjaśnić co to znaczy pozycjonowanie oraz SEO

ups to jedno i to samo.
Ciocia wikipedia mówi:
Cytuj:
Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (ang. Search engine optimization - SEO; zwana także pozycjonowaniem, ang. Web Positioning) - działania zmierzające do osiągnięcia przez dany serwis internetowy jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek internetowych dla wybranych słów i wyrażeń kluczowych.
W roku 2008 w związku z dominacją wyszukiwarki Google, działania SEO ograniczają się głównie do Google.
Nie myśl,że wszystkie rozumy pozjadałeś. :lol:

P.S To będziesz szlajającym się po forach słupem reklamowym ? :lol:

PostNapisane: Cz sie 05, 2010 4:50 pm 
Młodzik
Młodzik

Cytuj:
A położenie, lokalizacja ( miasto) i wielkość już nie

I OTO CHODZI, ja przecież próbuje w tym wątku udowodnić wam, że działka sprzedana została po prawidłowej cenie, m.in. ze względu na swoje położenie, wielkość i możliwości zabudowy. Jeśli do danej działki były już wydane warunki zabudowy, to nowy właściciel z nich korzysta, może wystąpić o nowe, ale ciężko jest uzyskać lepsze. MZPZ nie jest uchwalony (nie wiem jak w lidzbarku) do całości miasta (w większości miast w Polsce)
Cytuj:
Nie sądzisz ,ze intensywna zabudowa jest wadą nabywanej działki ?

Nie sądze, im więcej można tym lepiej. Kupując działkę myślę o jej przyszłej wartości, aby rosła.
Cytuj:
Przepisy i wymogi określające minimum powierzchni

I są też od nich odstępstwa, patrz np. plomby w starym budownictwie.
Cytuj:
ups to jedno i to samo.

SEO to optymalizacja stron, a pozycjonowanie to działania mające na celu wypromowanie jej. Strona, która nie jest zoptymalizowana może być wypozycjonowana, tylko trudniej. Tak więc nie jest to jedno i to samo chociaż przyznam, że te działania zazębiają się.

PostNapisane: Cz sie 05, 2010 5:31 pm 
Ekspert
Ekspert

Cytuj:
ja przecież próbuje w tym wątku udowodnić wam, że działka sprzedana została po prawidłowej cenie, m.in. ze względu na swoje położenie, wielkość i możliwości zabudowy. J
Nie jesteś rzeczoznawcą majątkowym, ale nie byleś zainteresowany indywidualnie zakupem gruntu pod garaż w mieście. Ja próbuje ci udowodnić , że także kto kupuje też ma znaczenie w naszym mieście. Jak to działa pointeresuj się jak wyglądała akcja nad J, Wielechowskim i co odstawiał tam burmistrz w sporze z właścicielem Łabędzia. W Lidzbarku cena rośnie, gdy pojawi się zainteresowany i nie ma to nic wspólnego z obiektywną wyceną.
Cytuj:
Nie sądze, im więcej można tym lepiej.
dla sprzedającego. Dla właściciela gęstość zabudowy może być wadą. Np z braku miejsca parkingowego :wink:
Cytuj:
I są też od nich odstępstwa, patrz np. plomby w starym budownictwie.
To wszystko jest zapisane w MPZP i z reguły stanowią teren pod opieka konserwatorską. Budowa na tym terenie powoduje zniżkę na nabycie gruntu do 50 % przez gminę. :wink:W plombie garażu nie wybudujesz. :wink:
Dzięki za wyczerpujące wyjaśnienie o SEO
http://lidzbarkw-um.bip-wm.pl/public/?id=94501 to tak na deser. :idea:

PostNapisane: Pn sie 09, 2010 1:05 pm 
Legenda Forum
Legenda Forum

Z cyklu: "Gotowe formularze i zapytania do władz"... :secretsmile:

Kiedy w Lidzbarku Warmińskim powstanie pomnik upamiętniający tragicznie zmarłego św. p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ofiary tragedii smoleńskiej?

Czy radni będąc tak jak Prezydent Polakami i patriotami czują potrzebę upamiętnienia jego nazwiskiem na przykład ulicy lub innego obiektu miasta?

PostNapisane: Pn sie 09, 2010 2:23 pm 
Ekspert
Ekspert

W najbliższym czasie niemożliwe, bo u steru formacja nadająca nową jakość rządzenia. 8)

PostNapisane: Pn sie 09, 2010 4:32 pm 
Legenda Forum
Legenda Forum

Czy to znaczy, że nasze lidzbarskie WŁADZE to NIE POLACY, a tylko... tzw. "POlskojęzyczni"...??? :secretsmile: Obrazek

PostNapisane: Wt sie 10, 2010 2:53 pm 
Ekspert
Ekspert

Mniej więcej. Ogólnie.............. "kutwy" :wink: na kasę. Chciałem napisać Żydy, ale obraziłbym izraelitów. 8)

PostNapisane: Pt sie 27, 2010 12:09 pm 
Legenda Forum
Legenda Forum

Grande napisał(a):
Mniej więcej. Ogólnie.............. "kutwy" :wink: na kasę.

Faktycznie... Mogą się już dziś POchwalić, że na samych tylko termach lidzbarskich już zaoszczędzili - bo NIC na nie nie wydali :lol: - co najmniej jakieś kilka milionów złotych... :lol: :lol: :lol:
P.S. Jaka fantastyczna gosPOdarność...!ObrazekObrazekObrazek

PostNapisane: Pt wrz 03, 2010 2:16 pm 
Ekspert
Ekspert

Wcale nie zaoszczędzili.

Ja niżej podpisany zwracam się z prośbą do pana burmistrz o naprawienie mojego domu za zalanie i szkody wynikłe z powodu chorego pomysłu budowania ulicy w trudnym pagórkowatym terenie, to znaczy okolicach Góry Krzyżowej do Wiejskiej. Spływająca woda z błotem zniszczyła mój dom powodując straty. Worki z piaskiem nie uchroniły mojego budynku. Nieudolność budowniczych oraz dziwne pomysły władz miasta spowodowały jedynie moją stratę.

Pozdrawiam burmistrza i radnych mieszkaniec.

P.S
Władze miejskie z burmistrzem na czele nie bierzcie się za coś czego nie potraficie zrobić ani do końca przewidzieć skutków swojego działania. wstrzymajcie się od takich pomysłów ingerując w trudny teren. nie budujcie nowych ulic przy swoich domach. naprawcie te które już są.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]