Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest So kwi 21, 2018 1:40 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Gotowe formularze i zapytania do władz
PostNapisane: Wt sie 03, 2010 5:40 am 
Legenda Forum
Legenda Forum

Ale ja się pytam Ciebie KONKRETNIE - czy osoba ta wcześniej była w POsiadaniu tej działki...?Obrazek A ty mi tam po nocy o "ustępach"... :secretsmile:

SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE MA GŁOS!

PostNapisane: Wt sie 03, 2010 5:49 am 
Młodzik
Młodzik

A ja konkretnie odpowiadam, skoro działka została sprzedana w ten sposób, to ta osoba musiała spełniać warunki ustawy. Innej możliwości nie ma.

PostNapisane: Wt sie 03, 2010 10:51 am 
Ekspert
Ekspert

Cytuj:
Co do pierwokupu to pewność dają zapisane w ogłoszeniu art. 35, art. 34 i powiązany z nimi i nie wymieniony art. 37 ust. 4 ustawy o gospodarce nieruchomościami
Cytuj:
Z góry uprzedzam, że nie jestem powiązany z władzami miasta (zaraz pewnie się posypią takie spekulacje) ani z PO.
Uwierzył by kto. :P :lol: Popytaj ludzi po ile kupują działki budowlane w mieście to się czegoś dowiesz. :lol:
Cytuj:
Piszę to, żeby przeciwstawić się zakłamanym zarzutom wobec, których jest coraz więcej na tym forum, a jak widzę już nikt nie ma sił ich komentować.
Wobec kogo ? Nie dokończyłeś ! Skąd takie zaangażowanie do przeciwstawiania się ? Co do komentarza to nikt nawet specjalnie nie próbował. Co do pierwokupu to pewnie sąsiedzi się nie wpylali, bo i tak nie mieli szans. Nawet gdyby chcieli. :P
Cytuj:
Co do wartości działki to najbliższe sprzedawane jakie znalazłem na portalach są w Markajmach (zaraz za znakiem miasta) i w Kłębowie. Ceny ich to 10zł/m2 w Markajmach i 30zł/m2 Kłebowo. Tak więc w mieście można liczyć na stawkę w wysokości 60zł/m2 gdyby była to działka budowlana. Działka wielkości 62m2 warta jest więc 3700 brutto !!
Nie widzę więc tutaj przekrętu.
Będzie budowlana - powstanie garaż to wiadomo. Średnio stawka to 100 zł w mieście i wielki fart. Tak dla formalności cena zależy od tego kto kupuje. :wink: Przyjacielu, poza granicami miasta teren należy do Gminy Wiejskiej (Kłebowo, Markajmy) więc do innego właściciela i być może innego rodzaju gruntu pod względem funkcji. Różnica w cenie między gruntem rolnym, a budowlanym jest znacząca. :wink: Doczytaj sobie.
Zanim zarzucisz komuś zakłamanie najpierw przygotuj się do dyskusjii. 8) Inna sprawa to cóż za problem przekształcić działkę w mieście, tym bardziej będąc przy ..... chrum ,chrum :P :lol: :lol: :lol:
Cytuj:
Co do spuszczania ścieków do Łyny. Skoro widzicie to dzwońcie na Policje, Straż Miejską. Mandaty się posypią.

Ha,ha,ha Ale, żeś mnie rozbawił. :lol:
Co do spełnienia warunków ustawy spełnia je każdy tylko wycena może być różna. Wiadomo ten co płaci rzeczoznawcy wymaga, ba nawet rabat dać może. :wink: :lol:
Naiwny czy nieświadomy ? Pewnie jeszcze żadnego gruntu nie kupował od U.M. Wtedy zrozumie w czym rzecz. Nie mam nic przeciwko sprzedaży p. sekretarz, a jedynym warunkiem jest cena jaka płacą inni obywatele za nabywane grunty. No chyba, że taka forma sprzedaż tj. po średniej cenie jest wg ciebie nieuczciwa. :wink: :lol:

PostNapisane: Wt sie 03, 2010 11:47 am 
Młodzik
Młodzik

Cytuj:
Przyjacielu, poza granicami miasta teren należy do Gminy Wiejskiej (Kłebowo, Markajmy) więc do innego właściciela i być może innego rodzaju gruntu pod względem funkcji. Różnica w cenie między gruntem rolnym, a budowlanym jest znacząca. Doczytaj sobie.

Ceny działek, które wymieniłem należą do osób prywatnych i są działkami budowlanymi, których ceny kształtuje rynek. Natomiast cena którą ty wymieniłeś (100zł) jest ceną wyjściową w przetargach miejskich na działki budowlane pod zabudowę mieszkaniową dużo powyżej powierzchni 700m2. Na prosty rozum takie działki są więcej warte od działki pod garaż. Od początku roku do sprzedaży w mieście były wystawione 3 działki budowlane na sprzedaż (2xMoniuszki 100zł/m2 i 1xWieniawskiego 80złm2) i tylko jedna znalazła nabywcę oraz działka pod działalność usługowo-handlową (344zł/m2, powierzchnia 53m2), z tego co widać stawiane są tam budynki 3 kondygnacyjne, tak więc łącznie 150m2 PUM = 115zł/m2. Zatem działki niesprzedane wrócą do przetargu z obniżoną ceną.
W okolicy działki na Rolnej były wystawione na użytkowanie wieczyste 2 działki w cenie 27zł/m2, ale nie da się tej ceny odnieść do ceny sprzedaży działek.

Zatem cena 77zł/m2 działki pod garaż wydaje mi się nawet wygórowana. Poza tym każdy kto miał podobne prawa do zakupu tej działki miał 6 tygodni na zgłoszenie swoich chęci. Nikt się nie zgłosił to działka została sprzedana dla jedynego chętnego.

PostNapisane: Wt sie 03, 2010 12:20 pm 
Ekspert
Ekspert

No odrobiłeś lekcje. Teraz możemy podyskutować.
Cytuj:
Ceny działek, które wymieniłem należą do osób prywatnych i są działkami budowlanymi, których ceny kształtuje rynek.

Nie muszę tłumaczyć, że ceny w gminie wiejskiej i miejskiej kształtują się zupełnie rożnie. :wink:
Przykład
Działki nad jeziorem Symsar gmina w 15 zł n miasto 30 zł. Rożnica w wycenie znaczna. Jakieś 100 % choć w tym samym obrębie. (Kasa misiek kasa).
Cytuj:
Natomiast cena którą ty wymieniłeś (100zł) jest ceną wyjściową w przetargach miejskich na działki budowlane pod zabudowę mieszkaniową dużo powyżej powierzchni 700m2. Na prosty rozum takie działki są więcej warte od działki pod garaż.

Najdroższe są działki właśnie budowlane 700- 800 m później im większe tym taniej. Prostego rozumu nie ma jak popatrzysz na zdanie wyżej. Wszystko zależy od pana z okrągłą pieczątka i tego co sprzedaje. :wink: :lol:
Cytuj:
Zatem cena 77zł/m2 działki pod garaż wydaje mi się nawet wygórowana.

Zawsze możesz zaprotestować lub się dorzucić p .sekretarz.
[quote] Poza tym każdy kto miał podobne prawa do zakupu tej działki miał 6 tygodni na zgłoszenie swoich chęci. Nikt się nie zgłosił to działka została sprzedana dla jedynego chętnego.
[quote]
Wspominałem coś o naiwności. Czy ktoś śmiał by w tym mieście wejść w drogę ważnej figurze w U.M. ? Czy aby na pewno znasz realia i zasady którymi kierują się prości mieszkańcy tego miasta ? Przetargi czy konkursy ? Ech to oddzielna historia. Naprawdę popytaj ludzi którzy również próbowali dokupić kawałek gleby aby ułatwić sobie dostęp do swojej nieruchomości. Powiem tylko tyle, że rzucona kwota ( bez jakiejkolwiek wyceny) spowodowała przysiad. :lol:

PostNapisane: Wt sie 03, 2010 12:45 pm 
Młodzik
Młodzik

Gminie miejskiej ? Ciekawe :)

Jak już wspominałem wyżej działki te należą do osób prywatnych, nie wiem czy miałeś kiedyś możliwość sprzedaży swojej działki, ale np mnie nie obchodzi czy działka leży przed czy za znakiem Lidzbark tylko to czy jest wystarczająco blisko miasto, czy jest to działka budowlana i czy jest dogodny dojazd do miasta. Nikt mi siłą nie narzuci niższej ceny tylko dlatego, że działka leży rzut patykiem od granicy.
Cytuj:
Najdroższe są działki właśnie budowlane 700- 800 m

Tu potwierdzasz moje zdanie. Nijak ma się cena 100zł/m2 działki pod budownictwo mieszkaniowe (za którą i tak ludzie nie kupują bo jest wygórowana) do ceny działki pod garaż o powierzchni 63m2.
Cytuj:
Czy ktoś śmiał by w tym mieście wejść w drogę ważnej figurze w U.M.

Jeśli ta działka by mnie interesowała to nie miałoby znaczenia czy kupuje ją nawet sam burmistrz.
Cytuj:
No odrobiłeś lekcje. Teraz możemy podyskutować.

Niczego nie odrabiałem, nie wiem czy możemy dyskutować bo nie widzę podstawowej wiedzy z twojej strony. Kierujesz się tylko chęcią dokopania za wszelką cenę obecnym władzom miasta. Co by nie zrobili to będzie źle.
Sprzedają przedzamcze - źle, niech gnije dalej jak gniło od lat.
Remontują stadion - źle, bo nie ma dla kogo. Jak będzie stadion z prawdziwego zdarzenia to i znajdą się chętni do gry. W takim Kętrzynie na nowo wyremontowanym stadionie Lechia Gdańsk otworzyła swoją szkółkę. Stadion się sam utrzymuje.
Chcą skanalizować miasto - źle, bo podpisują w Rynie. Pewnie, mogli podpisać w centrum konferencyjnym SMAK na Wysokiej Bramy.
Może jeszcze doczepisz się do programu rewitalizacji miasta i remontu cerkwi ?

PostNapisane: Wt sie 03, 2010 1:07 pm 
Ekspert
Ekspert

Cytuj:
ale np mnie nie obchodzi czy działka leży przed czy za znakiem Lidzbark tylko to czy jest wystarczająco blisko miasto, czy jest to działka budowlana i czy jest dogodny dojazd do miasta.

W sprzedaży własnych gruntów nie robi się przetargów i podane przez Ciebie paragrafy z UoGN nie obowiązują. Prawda ? :wink: :lol: Poza tym na działce rolnej nic nie wybudujesz, więc ma to znaczenie. Chyba, że chcesz należeć do idiotów najpierw kupujących działkę a później zaglądających do MPZP w gminie. 8) Dla laików każdy z elementów może mieć wpływ na wartość działki.
Wbrew pozorom to istotne informacje wpływające na cenę. Z reguły jest ciężko porównać sprzedaż z urzędu, a prywatną. Też widać brak podstawowej wiedzy.:wink: :lol: Co ciekawe , wbrew pozorom lepiej jest wydzierżawić teren lub oddać w wieczyste użytkowanie niż sprzedać. Tylko obawiam się, że takiego zadania co jest bardziej opłacalne nikt w U.M nie będzie w stanie policzyć. :wink: :lol:
Cytuj:
Tu potwierdzasz moje zdanie. Nijak ma się cena 100zł/m2 działki pod budownictwo mieszkaniowe (za którą i tak ludzie nie kupują bo jest wygórowana) do ceny działki pod garaż o powierzchni 63m2.

Czytaj tekst ze zrozumieniem
Cytuj:
Jeśli ta działka by mnie interesowała to nie miałoby znaczenia czy kupuje ją nawet sam burmistrz.

Jednak naiwny :lol:
Cytuj:
Sprzedają przedzamcze - źle, niech gnije dalej jak gniło od lat.

Czyja to zasługa, że do ruiny je doprowadzono ? Komu ? i za ile z rabatem od marszałka ? Sprawa poświadczenia nieprawdy mało istotna, a prokuratura ?
Cytuj:
Remontują stadion
Dla kogo ? Polonię już dawno stamtąd przegoniono oczekiwałem innego pomnika ku chwale. Np parę zakładów pracy przyciągnąć tu korzystnymi warunkami.
Cytuj:
Chcą skanalizować miasto - źle, bo podpisują w Rynie
U kolegi co kupił przedzamcze. Dziwne nie ? UM też nowo kupiony nie ma tam żadnych sal ? :lol: Dla mnie można było podpisać w pizzerii. :lol:
Cytuj:
Może jeszcze doczepisz się do programu rewitalizacji miasta i remontu cerkwi ?
to już dawno zrobiłem. Nie używaj słów jak papuga, szczególnie tych które są błędnym pojęciem stosowanym przez niedouczonych urzędników( rewitalizacja). :lol:
Chyba Cię jednak poniosło.
Cytuj:
Kierujesz się tylko chęcią dokopania za wszelką cenę obecnym władzom miasta. Co by nie zrobili to będzie źle.

Błąd. Każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie na lamach forum. Nawet gdy jest krytyczne wobec władz i denerwuje zwolenników czy współpracowników.
Właściwie to jak na razie niewiele zrobili na rzecz społeczności Lidzbarka z punktu widzenia szarego obywatela. Wydawanie bez sensu ( oczywiście moim zdaniem) pieniędzy na dziwne pomysły i projekty oraz zaciąganie kredytów bez opamiętania w trudnych czasach przy pełnej luzackiej beztrosce.. Na razie te podstawowe potrzeby z piramidy Masłowa nie zostały spełnione. Skoro przekonany jesteś o słusznej drodze rozwoju miasta popytaj ludzi czy są zadowoleni lub zajdź do urzędu pracy. 8) Brak jakichkolwiek informacji o kierunku rozwoju Lidzbarka. Pewnie będą niedługo wszak wybory. Zatajanie wielu informacji to normalka w L.W. :wink: Patrz BIP Legionowo. Oby się nie okazało, ze finansowa sytuacja miasta jest tragiczna, a odpowiedzialnych nie ma. Wtedy Ty już tu się zapewne nie pojawisz. Możesz także założyć sobie temat i wychwalać pod niebiosa włodarzy tego miasta. Kto wie może dostaniesz premię. :P

Ostatnio edytowano Wt sie 03, 2010 1:43 pm przez Grande, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt sie 03, 2010 1:43 pm 
Legenda Forum
Legenda Forum

galonim napisał(a):
Kierujesz się tylko chęcią dokopania za wszelką cenę obecnym władzom miasta.

Już pisali to samo przed Tobą radni, Pretorianie burmistrza, sympatycy PO, urzędasy, których dotknęła krytyka i zainteresowane jej całkowitym brakiem dziwaczne persony,

towarzysze z lokalnej sitwy i kliki kolesi czy tam towarzystwa wzajemnej adoracji, lobbystów rozmaitych POdejrzanych "interesów", speców od różnych "inwestycji", cichych spółek

i układów... etc. :lol: :lol: :lol:

PostNapisane: Wt sie 03, 2010 1:50 pm 
Młodzik
Młodzik

Cytuj:
Z reguły jest ciężko porównać sprzedaż z urzędu, a prywatną. Też widać brak podstawowej wiedzy.

Tak, ceny prywatnych działek są w 99% wyższe, w tej sytuacji jest odwrotnie. Co świadczy o gospodarności a nie o niegospodarności miasta.
Cytuj:

Czytaj tekst ze zrozumieniem

Postaraj się chociaż zrozumieć. Może trzeba rozrysowywać ? Wartość metra działki pod mieszkania jest większa od wartości metra działki pod garaż.
Cytuj:
Czyja to zasługa, że do ruiny je doprowadzono ? Komu ? i za ile z rabatem od marszałka ? Sprawa poświadczenia nieprawdy mało istotna, a prokuratura ?
Mieszkańców oraz władz miasta, które zaniechały jakichkolwiek działań. Było kiedyś referendum, jeśli dobrze pamiętam, mieszkańcy nie chcieli sprzedaży. A Dowgiałło kupił przedzamcze po prawidłowym przetargu, jak widać nie było więcej chętnych. Cena 2,6 mln przy perspektywie wpakowania jeszcze 50mln nie jest wygórowana. A rabat jest wpisany w ustawie. Jeśli kupisz sobie zabytek lub zaczniesz remontować też możesz liczyć na taki rabat.

Stadion : Remontują bo jest okazja, jest darmowa kasa. Później miasto by musiało samo wyłożyć całą kasę, a tak mamy remont za pół ceny. OKAZJA !! Jeśli miasto będzie dalej się rozwijało w ten sposób to i kilka zakładów pracy powstanie. Ludzie przestaną uciekać z miasta i pomyślą o biznesie właśnie tutaj.
Cytuj:
Właściwie to jak na razie niewiele zrobili na rzecz społeczności Lidzbarka z punktu widzenia szarego obywatela.

Jak dla mnie zrobili dużo: nowy stadion, kilka boisk, remont centrum miasta, remont cerkwi, rozwiązanie problemu przedzamcza, wyprostowanie budżetu miasta.
Zostało jeszcze dużo do zrobienia np. poprawienie infrastruktury drogowej.
Co do bezrobotnych to nie przez prace miasta pojawiło się ich więcej. Taka sytuacja ma miejsce w całej Polsce. Akurat największe zakłady pracy w Lidzbarku są uzależnione od popytu na innych rynkach niż miejski.

PostNapisane: Wt sie 03, 2010 4:16 pm 
Legenda Forum
Legenda Forum

Włodarze - za swoje "rządzenie" miastem Lidzbark Warmiński -już dawno POwinni POdać się do dymisji...! :secretsmile:

PostNapisane: Wt sie 03, 2010 4:37 pm 
Młodzik
Młodzik

Całe szczęście ci nieudolni włodarze już odeszli od władzy i nie są do niej dopuszczani :]

PostNapisane: Wt sie 03, 2010 9:19 pm 
Legenda Forum
Legenda Forum

galonim napisał(a):
Całe szczęście ci nieudolni włodarze już odeszli od władzy i nie są do niej dopuszczani

Czyżby już WSZYSCY - burmistrz Wajs, radni, starosta Chyl i inni - POsłuchali jednak głosu swojego ludu i wreszcie POdali się do dymisji...??? :lol: :lol: :lol:

P.S. A ja nic o tym nie wiem...??? :lol: :lol: :lol:

PostNapisane: Wt sie 03, 2010 9:33 pm 
Młodzik
Młodzik

Tym wymienionym przez ciebie akurat rządzenie jeszcze wychodzi.

PostNapisane: Wt sie 03, 2010 9:43 pm 
Legenda Forum
Legenda Forum

Dziadek mówi, że takich SIEROTObrazek i DYLETANTÓW jak obecni WŁODARZE... to nie pamięta już od wielu lat...Obrazek

P.S. Bylem na stronie BIP UM - sama "sieczka"... :lol: :lol: :lol:

PostNapisane: Wt sie 03, 2010 10:28 pm 
Młodzik
Młodzik

Cytuj:
Dziadek mówi, że takich SIEROT i DYLETANTÓW jak obecni WŁODARZE... to nie pamięta już od wielu lat

Pewnie dziadek za komuny sobie lepiej radził, tu pałką po grzbiecie prześwięcił, tam w suce do lasu zawiózł, ale ludzie mieli jedyny słuszny pogląd.
BIP to nie jest serwis z niusami ze świata, na co dzień nie jest ciekawy ale potrzebne informacje zawsze można znaleźć

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]