Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest So lut 24, 2018 4:14 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Otwarta korespondencyja do usarzy netowych i wielmoży
PostNapisane: Wt maja 20, 2008 9:02 pm 
Legenda Forum
Legenda Forum

Wolę delikatniejsze formy wyrażania radości przez mieszkańców naszego grodu, jako żem człek spokojny i nad wyraz wrażliwy...
Dyby i publiczna chłosta na goły tyłek, tudzież po piętach razy...
Przez cały dzionek na słońcu przed magistratem takoż ich potrzymawszy całkowicie chyba wystarczy celem nauki dla następnych kandydujących chojraków i basta...

SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE MA GŁOS!

PostNapisane: Wt maja 20, 2008 11:17 pm 
:D :D :D
Za takie pieniądze co biorą to i ja dam pięty raz na cztery lata wychłostać ;) Wolę dla nierobów jeżeli takowi się okażą pierwszą karę wymierzyć ;) Ale najpierw przejażdżka na taczkach pod symboliczną bramę grodu za którą z taczek winnych wyrzucą... i na pal lecz nie miodem i gorzałką smarowane a jeno solą i pieprzem jak zwyczaj nakazuje :D ;)

PostNapisane: Cz maja 22, 2008 7:25 pm 
Ekspert
Ekspert

Witam Waszmościów !

Nasz książę Donald w zamorskie krainy się wyprawił. Oj bez liku talarów przyszło zapłacić za kaprysy księcia. Powiadają, że 1.5 miliona talarów dać trzeba za opłaty na żelaznego ptaka i inne breweryje. Książe bez swojej białogłowy i dworu ni jak pojechać nie mógł. Ech durne to aż tam trza jechać, aby po górach połazić ? Co prawda ony lud czapkę dziwną mu podarował. Ni to korona, ni ładna. Książe też w nim niespecjalnie urodziwy. Księżna widać na drutach dziergać nie umie. Może dworki spytać należało. Wychodzi na to, że to najdroższy beret świata. Ba order słońca otrzymał. Zupełnie niepotrzebnie. Dwóch kolegów z PO : Płażyńskiego i Olechowskiego dawno w swoich promieniach spalił. Już i nam długo na świeczniku świeci. Światło on daje takie, że Irlandię widzim.
Inna korzystna rzecz z tej wyprawa taka, że my nowe zwierzęta sprowadzim do naszego kraju. Onego zwierza domowego lamą zowią. Po rządach PO lepszego nie znajdziesz dla nas.
Ponoć mleko daje, a i z futra odzienie można ciepłe zrobić. Przy takiej polityce prorodzinnej to w ciąże nie zajdzie i nie jednego młodzika pocieszy. Jak dachu nad głową zabraknie to i w polu ogrzeje. Czegóż chcieć więcej. :$ Może w mopsie po jednej lamie dawać będą.

List trochę nieprzyzwoity i damom czytać nie wypada, ale powstrzymać się ja ni jak nie mógł.

PostNapisane: Cz maja 22, 2008 8:22 pm 
Wszak to nowiny nad nowinami a i radości w sercu przybywa. Tak to nasz miłościwy Książę o lud prosty, choć głupi to poczciwy się martwi. Ciekawym jak nasza wyjątkowa przyroda taki eksperyment wytrzyma. Dziwne, że co liche to do naszego upadłego kraju pchają... Zdrada to jaka czy kara Boża za dobrobytem d...y rozpasane? Oby i ten podarek w poprzek nam w gardle nie staną... W jakim to kraju roślinkę nasadzono a tera nijak nie mogą tego plugawego i szkodliwego ziela wyplenić? Zwierza truje to zielicho i owady nie zjedzą, bo nie jadalne... a zielicho płodne i wiekowe piękne lasy niszczy... tak przyrodę do góry członkami dolnemi wywrócili. Takowych dziwactw człeka, choć sapiens zwanego to durnego jak drewniany cedr co pusty i wody nie czerpa bo dziurami świeci nie brakuje na tej cudem zwanej przez stwórce ziemi stworzonej. Inni mędrcy chcieli pustynię nawadniać, ale chyba wody im zbrakło alibo niejaki potwór co GRYMPIS zwany ich przegnał i lasy na pustyni siać wzbronił. Mutacyji naturalnej coraz mniej, wszystko wszelakie płody i zwierza genetycznemi i chemicznemi eksperymentami tworzą. Nie długo i człeka z ziarenka maku jak Calineczkę z bajki rozmnażać będą. ;) Takie to postęp nowiny nam zwiastuje. Z temi Lamami to ciekawe zjawisko jeno nikt nie wspomniał, że w ubliżaniu się lubują... i każdego, kto się im narazi skutecznie oplują. Może to taki symbol naszej jaśnie panującej miłościwej władzy, która lud roboczy, choć durny to Polski lubi upokarzać i zamiast dobrobyt i szczęście szerzyć to zwierzętami rodaków uszczęśliwiają jak by nam tu bydła brakowało i chamów... o smrodzie nie wspomnę, bo to zwierz śmierdzący.

PostNapisane: Cz maja 22, 2008 9:37 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Witam Waszmościów serdecznie!
Pisanie przyzwoite czy nie, warto przeczytać. Zawszeć to wiadomości z wielkiego świata, a i o tem jak koronowane głowy zamorskimi czapkami przyodziane korzystaja z wywczasow naszą dziesiecina oplacone, dowiedzieć sie można. Ćwieka mnie Wacpan Grande zabil tym zwierzakiem, na ktorym ponoć i jeżdzic mozna. Mocno to narowiste stworzenie jak w mądrych ksiegach piszą. Jak znarowi sie to często i swojego dobrodzieja oplwać hadko może. Toż to towarzystwo, co u nas takie paskudztwa chce hodować może tęgie plucie od nich brać, z czegom bardzo rada bo niejednego bałwana rozumu nauczy. Małoż u nas różnego rodzaju zwierzaków po oborach, chlewach stoi, a i po ulicach chodzi?
Jedruś, nie cedr pusty i dziurawy, jeno ceber.
Na dzisiaj dobrej nocy Waszmościom.
Blond Białogłowa

PostNapisane: Pt maja 23, 2008 12:32 am 
Legenda Forum
Legenda Forum

Obrazek
W. Pawlak: "Każdy rolnik powinien hodować przynajmniej jedną lamę..."Obrazek

PostNapisane: Śr cze 04, 2008 8:21 pm 
Ekspert
Ekspert

Czołem Waszmościom !

List ony napisałem w przededniach bitwy naszych wojsk pod Wiedniem. Wojska nasze husarskie juże tam stoją i do bitwy z narodami germańskimi oraz słowiańskim narodem chorwackim do bitwy się szykuje.
Wiedeń naszym pobratymcom z inszą sławną wiktoryją się kojarzy. Nasz Król Jan III Sobieski, świeć Panie nad jego duszą, na pohybel tureckiego najeźdźcę rozgromił i nie tylko Wiedeń ocalił, ale i Europę od jasyru tureckiego uratował. Wódz nasz znany i przez onych niewiernych „ Lwem Lechistanu” zwany był i jako jedyny wódz z żadnej bitwy nie wychodził pokonan ani nawet żadnej potyczki nie przegrał. Ba, wielkim szacunkiem wodza naszego darzyli wrogowie. Okrutnie się go bali, bo on żołnierz znakomity i strateg pierwszej wody. Austryjaki podziękowali za oną wiktoryje rozbiory naszej ukochanej ojczyzny przeprowadzając. Ech durne te Lachy, karki nadstawiając za innych, a gdy słabe to przyjaciel we wroga się zmienia, dobije i poduszkę spod głowy wyciągnie.

Wodza nasza armia ma z nizinnego kraju. Z armii zaciężnej co prawda, ale fach żołnierski zna i z umowy się wywiązuje. Leo po ichnemu, a po naszemu też „Lwem” go zowią, choć do Sobieskiego niepodobny. Konno pewnie jeździć nie umie. Na nogi czy od jazdy na kulbace pokrzywione żem nie patrzył, bo we szklanym oknie jeno od pasa w górę pokazują. Narodowość Leo - Holland - Poland dla Amerykanina dyć żadna róznica. Poland ? A tak, tak, byłem, widziałem piękne wiatraki macie. Tak powiadają Amerykaniny i wydumały, że Europa to dla nich jeden kraj. Oj durne, a GPS wymyśliły.
Miejsce bitwy na ziemi austryjackiej wyznaczone. I ani chybi we Wiedniu. Czyż nie znak to jaki i podobieństwo onej słynnej wiktorii? Możem oczekiwać zwycięstwa? Dyć to zbieżność ? Czy historyja krąg zatoczyła ? Jeno, aby nie wrócili na tarczy, przeciwnie do onej bitwy. Modlić się będziem, aby nie polegli. Choć batalia z narodem germańskim na krwawą się zapowiada.

PostNapisane: Pt cze 06, 2008 8:39 am 
Modlić się będziem, aby nie polegli. Choć batalia z narodem germańskim na krwawą się zapowiada.

A już ci... I to w nie dalekiej odległej chwili. Czas okres nadszedł aby Niemcom tłuste dupska wytrzepać ;)
Na wielu polach lanie się im należy ale ja sił swych marnych chcę spróbować i z motyką na słońce mam odwagę sie porwać aby odwet brać za ciężkie i przymusowe prace jakie to lud Polski za wielkiej wojny krzywd potwornych doświadczył. Pism nasłałem bez liku coby firmę i właścociela germańskiego odszukać i do wypłaty zadość uczynienia przymusić bo Babcia znieważona została ... a gdy Bacię mi znieważają to tak jakby mnie znieważono i darować nie mogę. Dzięki nowemu tworowi co Unią zwany z wyższej instancyji skorzystać zapragnąłem i z poważnym pismem na niezadowolenie moje wobec Rządu Germańskiego umyślnego posłałem. Jak że to może być, że od Polaków odszkodowań i rekompensat rządają gdy wobec Polaków jeszcze wszystkie rachunki nie wyrównane... i tego przeboleć i darować nie mogę. Wielka odległa Ameryka jak i paskudny potężny i rozpieszczony zarazem sąsiad Rosyją zwany już zadość uczynienia otrzymali... jak i Narody Żydowskie renty i zadość uczynienia do dziś otrzymują... Jeno ta Polska jak i przez Polaków tak i inne nacje pogardliwie i po macoszemu traktowana... i poraz kolejny znieważona... i upodlona... z czym też się nie godzę. Choć młodym i dawnych krzyd za wielkiej wojny nie doświadczyłem to policzkiem jest dla mnie i podłością wielką jak lud Germański z Polakami po raz kolejny postąpił. Nie zrozumaiłym jest i krzywda dla wielu jak i trzykrotną zdradą oraz hańbą gdy dowiaduję się, że Polak Polakowi szkodę czyni i zaniżony kurs waluty Germańskiej winny jest z przyczyny i czym Germanie Polskę oskarżają ale nie chcą winnego wskazać... Toteż i tego wskazania jam zarządał od strony Germańskiej bo hanbą dla mnie jest, że nikt z tym nic nie chce zrobić i pod sąd winnego muszę oddać. Tak mi dopomóż Bóg... Na tym kończę ten pełen krytyki i żalu list do waszmości i namawiam do solidarności wszystkich tych co krzywd od Germańca zaznali jak i współdziałania od rodzin oczekuję których członkowie krzywd doznali ale jeszcze żyją i mogą udzielić upoważnień stosownych swoim bliskim jak i rodzin których poszkodowani pomarli nie doczekawszy się zadość uczynienia... na co Strona Germańska liczy i jak na razie się nie przeliczyła. Za grzechy trzeba płacić a długi honorowo spłacać... ku przestrodze przyszłym agresorom i na pamięć tych co krzywd doświadczyli. W narodzie siła i naród winien walczyć o swoje a nie tylko jednostki. A Rząd Polski winien ze wstydu pod ziemię się zapaść i do dnia sądnego nosa spod ziemi nie wyściubiać... Hańbą jest i zdradą nie do wybaczenia, że do dziś nic konkretnego nie uczynił a jeno liche zapomogi wywalczył i to nie dla wszystkich pokrzywdzonych... a jeno na szkodę Polaków zadziałał i tylko splunąć na takich włodarzy i na pal ich nadziać nie okraszony miodem i winem aby słodko im nie było... ;)

Ostatnio edytowano Pt cze 06, 2008 7:28 pm przez Andrzej Rudakowski, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt cze 06, 2008 1:57 pm 
Legenda Forum
Legenda Forum

ObrazekPolska - Niemcy 3:0...Obrazek
ObrazekPolska - Chorwacja 5:0...Obrazek
ObrazekPolska - Austria 8:0...Obrazek

P.S. ObrazekWierzę w Tuska i jego cuda...!Obrazek

"Ole, ole, ole, ole...!"

PostNapisane: N cze 08, 2008 12:39 am 
Ekspert
Ekspert

Słusznie Jędrzeju prawicie. Nie miodem pal wystrugany smarować trza. Jeno pieprzem posypać i solą. Tu maksyma dla sąsiadów: "Przez tyłek do rozumu".
Ciekawoż to ,że one nasze sąsiady: german i słowianin zawsze ponad naszemi głowami od wieków dogadać się może i bez morze rurociąg z gazem nie pytając nikogo zatapia.

Jak mój druh co w Germanii stacjonuje od wielu lat i twierdzi ,że ony naród nieco przyciężkawy na umyśle od kartofeln mit salat. Słynna germańska strawa.

One powiadają, ze Polanie rumaki im kradną. Znaczy, że my koniokrady.
Mój druh odpowiada:
- Jak nakradniemy tyle co wy w II wojnie światowej to przestaniemy.
Drugie nietypowe pytanie jakie im zadaje po żartach o Polanach.
Czy ty naprawdę jesteś rodowitym Niemcem?
????????????
No wiesz, po wojnie chłopów mało, a baz aliantów sporo. Zapytaj babci jak to było naprawdę.

PostNapisane: Pn cze 09, 2008 8:56 pm 
:D

PostNapisane: Cz cze 12, 2008 9:08 am 
Ekspert
Ekspert

Witam Waszmościów !

Wojna Europejska trwa i naszym orłom Zbaraż znów zgotowano. Z okrążenia dziś wypada wyjść lub choćby wycieczkę zmontować, a na Chorwacki lud taktykę przygotować i móc walczyć o łupy lub do domu na tarczy wracać. Orły nasze jakieś markotne po łomocie niemieckim, ale i inne słynne armije takowoż bitwy przegrały sromotnie choćby Ilalianie z Olendrami. Nasze orły jakąś przypadłość mają, ptasią grypą zwane, bo i kapitan Żuraw na zdrowie narzeka, o sokole Błaszczykowskim nie wspomnę, a i Piszczek z lewej chorągwi ranien. Wszystkie one takie jakby im skrzydła poprzycinali i latać zapomnieli. Czyżby manewrów szkoleniowych wodza nie wytrzymywali i pola ustępowali?
Wracając do pierwszej bitwy. Niemce kanonierów lepszych mają co celniej strzelali. Tu na czele zaciężny Podolski pokazał jak strzelać trza. Zawiści nie mam, takaż żołnierska służba i słowo, przyrzeczenia oficyjera spełnić wypada.Los taki, że czasem ku swoim z bronią zwrócić się przychodzi, co w historyji Polski nie raz bywało. Polak Polakowi naprzeciw stawał we siłach pruskich, austryjacich czy ruskich. Lekcyja taktyki altyleryji, celności strzałów i ataku kawaleryji w kontrataku uczyć się można od armii niemieckiej. Dwie bramy zdobyli i poddać miasto trza było. Słynny w Europie rycerz Boruc w sztuce obrony bram biegły straszliwie nie pomógł i wpuścić musiał. Na celność ognia kanoniera Podoskiego poradzić nic nie mógł. Inne z nim w obronie także zawiodły. Dumam co naszym serca do walki zabrakło. Czy bitwę już w namiotach obozowych przegrali ?
Dziś to prawdziwa bitwa pod Wieną się szykuje.

PostNapisane: Pt cze 13, 2008 11:13 am 
W bojach ród Lachów ułomny choć i wygrane boje na przestrzeni wieków się zdażały...
W walkach Europejskich od dawien dawna lanie dostajemy i nieczym szczególnym idzie się wyróżnić. Może ambicyji brakuje alibo zachęty jakiej... patriotyzm wymiera... a może jaką lewą sakwę nie jeden przywłaszczył aby zwycięstw nie było. Dziwne i wstydliwe wieści ze wsząd dochodzą o Lachah i dziwach jak i nie prawidłowościach w sztuce igrzysk sportowych... hańba nad hanbami i tylko wstydziś i oczami świcić przed światem za postępki rodaków. A może i tradycyja taka... ruszą jak pospolite ruszenie gdy już będzie po wszystkim, jak to mówią niektórzy... GDY JUŻ PO ZAMIATANE ;)

PostNapisane: Pn lip 07, 2008 1:50 am 
Ekspert
Ekspert

Witam Waszmościów !

Po bitwach naszego wojska pod Wiedniem kurz już opadł i trawa pola bitewne porasta. Trubadurzy i trupy aktorskie co gawiedź w miastach zabawiają używają na naszej armiji niemiłosiernie. Jedno co dobre to, że jako zwykle piwowary talarów zarobiły i gospodarkę za rządów księcia pomorskiego Donalda, a właściwie jego skarbnika w podatku wsparli. Patrząc na naszą armije we walce jeno coś mocniejszego spożywać trzeba, aby na koniec bitwy w znieczulenie przejść i na łożu bez czucia rano z bólem głowy obudzić się jakoby kto przez łeb szablą raza zadał. Łatwiej zapomnieć, gdy z bólu hełmu nałożyć nie możesz, a o turniejowej potyczce dumać sił nie staje. Armija nasza mocno w rozsypkę poszła, bo i w powrocie do ojczyzny całą chorągwią nie wróciła. Jeno jako zbójcy nocą pod domy przychodzą takoż i oni do kraju przybywali. Nie w gloryji najlepsiejszych wojów turniejowych we Europie ino komedyjantów. Francuzy także nic nie ugrały. Nawet król Lech do Austryji pojechał i znowu pecha im przyniósł. Może i kota czarnego ze sobą zabrał i tu żem przyczynek onej porażki znalazł.. Wódz Leo do Sobieskiego Lwa Lechistanu jeno kocurkiem zwany być może. Poniżej poziomu jak onej Olandii skąd pochodzi do morza. A same Olendry nieźle wojowały dopóty na Moskali nie trafiły. Turki też dzielne jeno Allach już w kolejnym boju nijak w ostatnich minutach pomóc nie mógł, bo ileż można i na próbę wystawiać najwyższego nie można, bo to grzech. O tej naszej bitwie zapomnieć trza czem prędzej. Zwycięstwo Hiszpanów zasłużone, bo pancerne germańskie nieco senne w boju były, a i lekką jazdą hiszpańską zaskoczone zostały. Wiwat Hiszpany.

Inna refleksyja mnie nachodzi o onej tarczy. Tarczy ci u nas dostatek, ale hamerykańska.
Pojąć nie można czemu król Lech i książe Donald ciągle wojują.
Powiadają ,że król to nawet człowieka pofatygował za morza. Gdzie diabeł nie może to babę pośle. Jeno ona nie rozmowna, chyba że ichniej wódki jej polali. Oby z onymi tarczami nie było jak ze stalowymi ptakami co latać nie chciały, a moc talarów dać trza było. Ech święte głowy ponoć mądrzejsze, bo namaszczone, ale w naszem kraju wcale tego nie widać. Jedne wojska wyprowadzały inne wprowadzać chcą.

PostNapisane: Pt lip 11, 2008 12:46 am 

POCHWALONY.
LISTÓW WASZMOŚCI NIE WIELE OSTATNIMI CZASY UMYŚLNI PRZYNOSZĄ. PEWNIE TAKI CZAS OKRES NASTAŁ BO LATO W PEŁNEJ OKRASIE GRÓD NASZ I NATURĘ OKOLICZNĄ WDZIĘKAMI NA POKUSZENIE ZWODZI... CO I PŁCI PRZECIWNEJ Z TEGO GORĄCA TEŻ SIĘ PRZYDARZA I CHYBA CUD JAKI W KOŃCU SIĘ W NASZYM GRODZIE WYDARZY BO NAWET ŚLEPY PRZEJRZY NA OCZY GDY SKĄPO I PROWOKACYJNIE UBRANA NIEWIASTA GO MINIE. ALE OD TEMATU ODBIEGAM A NIE O TYM DO WASZMOŚCI CHCIAŁEM DZIŚ PRAWIĆ. IDĄC DZIŚ NA SMENTARZ ULICAMI GRODU, PATRZE A TU NAPIS W ME SŁABO WIDZĄCE JUŻ OCZY SIE RZUCA. PISZE TAM NAZWA NASZEGO GRODU I NIJAK NIE POJMUJE CO I KIM TARGNĘŁO TAKI CZYN ZMAJSTROWAĆ I TALARY... MAM NADZIEJĘ NIE PODATNIKÓW NA TEN CEL ZMARNOWAĆ. ZIELENI, KLOMBÓW, KWIATÓW I TRAWY WIELE W GRODZIE POTRZEBA... ALE NAPISY Z NAZWĄ TO CHYBA TAKIE PROSTACKIE I MAŁO GUSTOWNE... JAK DLA MNIE. CZYŻBY WITACZE ZAWIODŁY ŻE NAZWE GRODU POWIELAĆ WSZĘDZIE TRZEBA? KTO POWIE JAKA BYŁA TAKIEGO POMYSŁU POTRZEBA? MOŻE OBAWA WŁODARZY DOTKNĘŁA ŻE TURYŚCI TO ZAPADŁE I ZAPOMNIANE PRZEZ SAMEGO DIABŁA KRÓLESTWO NA WARMII OMINĄ? I DO BARTOSZYC CZY OLSZTYNA SZYBKO SIĘ ZAWINĄ? CZY SAMI WIEDZĄ DLA KOGO I DLA CZEGO KALECZĄ TO MIASTO I AKCENTUJĄ WSZĘDZIE NAZWE MIASTA JASNO? JAK BY CHOCIAŻ NAPISALI ŻE 700 LAT GRODU CZY ZAMIAST NAPISÓW PIĘKNE KWIATY I KRZEWY NA SKARPACH NIE TYLKO W TYM MIEJSCU ALE PRZY WSZYSTKICH GŁÓWNYCH ULICACH POSADZALI I W PARKACH, TO I WYGLĄD BY BYŁ I SMAK JAKI... A TAK POKAZANO ŻE Z NAS DZIWAKI... I JAK WCZEŚNIEJ TAK I TERAZ JESTEŚMY BURAKI. MOŻE WŁODARZE ZACZNĄ PYTAĆ MIESZCZAN CO CHCĄ LUB CO IM SIĘ PODOBA... TOĆ TO DEMOKRACYJA NASTAŁA TAKA SYSTEMA NOWA. DEMOKRACYJA TO WŁADZA LUDU WIĘC NIECH LUD DECYDUJE I GRÓD NA WYŻYNY WZNOSI I REKLAMĘ BUDUJE. SKORO TĘGIE GŁOWY OD MYŚLENIA I MĄDROŚCI TRACĄ SWOJE GŁÓWKI NIECH NARÓD ZWARTY I NA WSZYSTKO GOTOWY WZMOCNI ICH MAKÓWKI. A NA GŁUPOTĘ LUDZKĄ NIECH NIKT W GRODZIE NIE CHORUJE... I NAWET JEŚLI NIE PODATNIKÓW TALARÓW NIE MARNUJE. KAŻDY TURYSTA NAM ZA TO PIĘKNIE PODZĘKUJE. NA TYM KOŃCZĘ DZIŚ LIST DO WASZMOŚCI I POCIESZAM SIĘ CZULE ŻE TYLKO MI TEN NAPIS NA SKARPIE PRZY DRODZE NIE PASUJE WOGÓLE. BÓG Z WAMI WSZESTKIEMI I SZCZĘŚĆ WAM WSZYSTKIM BOŻE... BO GRODOWI TEMU... I BÓG JUŻ NIE POMOŻE.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]