Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest So kwi 21, 2018 11:01 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Termy warmińskie...
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 1:23 pm 
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 8:46 pm
Posty: 3558
Ważny link.

http://debata.olsztyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=446:termy-warmiskie-decyzja-ekonomiczna-czy-polityczna&catid=39:olsztyn&Itemid=108

To jeśli ktoś domagał się fachowej oceny. Dla lemingów z "dworu" będzie to jedynie marudzenie.

Czy jest to na pewno marudzenie ? Mnie to zawsze wyglądało na interesy własne niż logiczne, ekonomiczne uzasadnienie. Jeszcze gorzej, gdy jest to spełnieniem obietnicy z naszych pieniędzy wobec inwestora pewnego hotelu .

Poczytajcie komentarze do artykułu. pozdrawiam tych co się nie dają ogłupić pseudosamorzadowcom :superman: .
Mnie podoba się ten
Cytuj:
Niedługo będzie można zaobserwować scenę jak w filmie "Upadek". Otoczony doradcami i przyjaciółmi wściekły marszałek województwa upiera się, że woda będzie gorąca. A jak nie, to on posiada jeszcze wunderwaffe i wszystkim pokaże, że jest gorąca :[/quote]
Cytuj:
I po co kopie kruszyć? Jak mają powstać termy to powstaną,a czy się będzie dokładać 20 baniek czy 50 co to za różnica.
W naszym kraju NIKT NIGDY za nietrafione
decyzje nie poniósł żadnej kary...A co do
mafii w Skarżysku,to może lepiej zająć się
lokalnym podwórkiem gdzie przydupasy
CJM tacy jak K. i pewien restaurator o nie-
polskim nazwisku wszystko kasą przykrywają i opłacają.A wymiar sprawiedliwości i ścigania milczą...Casus
Skarżyska?? Pozdrawiam Redakcję


Nikt nie beknął za podrabianie dokumentów. Prokuratura, prasa milczy.

Wuefista wie lepiej ile stopni co powinno mieć i sam " umi" wydawać pieniądze. :P
Cytuj:
W kwietniu ubiegłego roku w „Debacie” ukazał się mój tekst „Termy warmińskie – decyzja ekonomiczna czy polityczna?” Specjaliści od geotermii oraz właściciele funkcjonujących w Polsce basenów geotermalnych zgodnie stwierdzili, że taka inwestycja jest całkowicie nieopłacalne, jeśli temperatura wody na powierzchni odwiertu nie ma co najmniej 60 stopni C. Jak wynika z ekspertyz, temperatura wody w Lidzbarku Warmińskim na odwiercie będzie miała 27-32 stopnie. Mimo interwencji (po moim artykule) posłanki Lidii Staroń u minister rozwoju regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej oraz mimo tego, że próba znalezienia prywatnego inwestora nie powiodła się, marszałek województwa Jacek Protas postawił na swoim. Inwestycję w całości zrealizuje starostwo powiatowe do spółki z miastem. Inwestycja ma kosztować 100 mln zł, z tego 70 proc. wyłoży UE.
źródło. Debata
I co lizusy ?

_________________
Pozdrawiam usarzy
Czołem Waszmościom ! Nie ma lepszego he,he asa nad Jacka P -a
Grande


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Termy warmińskie...
PostNapisane: Śr lip 13, 2011 11:12 am 
Junior
Junior

Dołączył(a): Śr mar 24, 2010 10:07 am
Posty: 73
I kto tu kręci?

http://www.youtube.com/watch?v=94j9qyYY ... ideo_title

_________________
Precz z komuną!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Termy warmińskie...
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 8:04 pm 
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 8:46 pm
Posty: 3558
Piękna sprawa min. środowiska zbaraniał. pani z U.E zdaje się też. Nikogo to nie interesuje ,że robił to poprzedni minister w Polsce mamy ciągłość władzy. Dzięki despre.

Naszego Nerona nikt nie pytał jaki ma w tym interes ? Jak przestanie być marszałkiem to legion urzędasów z urzędu marszałkowskiego będzie miał tam robotę ? Pewnie chłopcy z ferajny planują taki mały majstersztyk.

Praca swoim ludziom za publiczne pieniądze i ukłon w stronę kolegi hotelarza. To druga strona medalu pod tytułem Termy Warmińskie. Ciekawe czy już się dowiercili do tej letniej wody. :P

Poprzez brak miejsc parkingowych dla autobusów ( goryle na przedzamczu i szlaban) mniej ludzi odwiedza lidzbarski zamek średniowieczny.

_________________
Pozdrawiam usarzy
Czołem Waszmościom ! Nie ma lepszego he,he asa nad Jacka P -a
Grande


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Termy warmińskie...
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 10:23 pm 
Junior
Junior

Dołączył(a): Śr mar 24, 2010 10:07 am
Posty: 73
Powiem krótko:
Ta partia jest tak obywatelska - podobnie jak kiedyś była milicja.

_________________
Precz z komuną!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Termy warmińskie...
PostNapisane: So lip 30, 2011 11:47 am 
Młodzik
Młodzik

Dołączył(a): N cze 27, 2010 11:31 am
Posty: 43
Termy, hahahaha Juz nie mogę się doczekać jak to się wszystko dalej potoczy ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Termy warmińskie...
PostNapisane: N lip 31, 2011 12:50 am 
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 8:46 pm
Posty: 3558
Zapomnijmy user Jurad podał info iz woda jest letnia i zasolona kupa kasy poszła w .....

5.5 mln odwiert, projekty, nasiadówki , inżynierowie projektów, pochlaje na koszt podatnika, budowa uliczki do Wiejskiej utrudniająca życie mieszkańcom (szkody po deszczach). to cała prawda o dyletantach samorządowcach pod patronatem Nerona.

Jacus jako wuefmen pewnie nie jest w stanie policzyć ile wynosiła ta wtopa przez jego głupie pomysły.

Na basen starczyłoby, razem z kasą na te nieszczęsne pingpongistki :P Swoją drogą od początku założenia tematu byliśmy sceptyczni do głupich pomysłów naszych fanfaronów w końcu znamy ich od dawna w końcu to małe miasto. :P Gdzie te lizusy co błąkały się po forum i głosiły jedynie słuszna opcję i pochwałę cudu w Lidzbarku Warm. jakim miały byc termy. Pretorianie dali dyla. :hahaha: Jacus zrobi tu sanatoria z zimną wodą solankową. Przed kolejnymi pomysłami proponuję zamoczenie kwadratowego łba w wiaderku z wodą ze studni. :lol:

_________________
Pozdrawiam usarzy
Czołem Waszmościom ! Nie ma lepszego he,he asa nad Jacka P -a
Grande


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Termy warmińskie...
PostNapisane: Pn sie 08, 2011 9:15 pm 
Junior
Junior

Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 6:45 pm
Posty: 62
http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,4872 ... a_byc.html

Źródła w Lidzbarku Warmińskim są chłodniejsze niż przewidywano. Gmina i powiat nie mają jednak zamiaru porzucać projektu. Odwierty już zakończono, teraz wszyscy czekają na wyniki badań dotyczących jej składu.

Za kilka dni powinien być znany skład wody z lidzbarskich term
Wiercenie na głębokość 1035 metrów kosztowało 5,5 mln zł. - Temperaturę wody określono na 24 stopnie Celsjusza - mówi starosta Jan Harhaj.

Pobrano ją z pokładu na głębokości 965 - 880 metrów. Wcześniej eksperci mówili o temperaturze 30 stopni, która i tak zdaniem wielu była za niska, by uzasadnić tak wielką inwestycję. W Bukowinie Tatrzańskiej jest to np. 64,5 stopnia.


Przypomnijmy, że w ubiegłym roku nie znalazł się żaden prywatny podmiot, który chciałby uczestniczyć w przedsięwzięciu. Nawet 50-procentowe dofinansowanie z Unii Europejskiej okazało się dla nich zbyt małą zachętą. Dlatego projekt wzięły na swoje barki lidzbarskie powiat i gmina

Samorządowcy przyznają, że liczyli na nieco więcej. - Gdyby woda miała o 5 stopni więcej, bylibyśmy bardziej zadowoleni - nie ukrywa Jan Harhaj. - Jednak są pompy ciepła i technologie, które pozwolą podgrzać wodę. [color=#000000]Oczywiście podniesie to nieco koszty, ale nie na tyle, by odgrywało to większą rolę[/color]. Gdyby woda była za ciepła, mielibyśmy z kolei problemy z jej schładzaniem.

Zdaniem ekspertów niska temperatura pokładów wody zadania nie ułatwi, ale też nie przekreśla projektu. - Im cieplejsza woda tym lepiej. Tutaj do zastosowań energetycznych jest to średnio atrakcyjne - mówi Leszek Kraszewski, doradca specjalizujący się w eksploatacji basenów i term z firmy B&L. - Jednak w przypadku takich inwestycji wcale nie to jest najważniejsze. Często powtarzam budującym baseny, że ogrzewanie wody to zaledwie 20 proc. całości kosztów. Stosując odpowiednią technologię i bardzo wydajne urządzenia odzyskujące ciepło, można pokonać trudności.

W przypadku takich przedsięwzięć jeszcze ważniejszy jest skład chemiczny wody, od którego zależy, czy będzie się ona nadawała do celów leczniczych. - Na tym należy budować atrakcyjność miejsca, bo to decyduje o opłacalności przedsięwzięcia - podkreśla Kraszewski. - Jeśli woda będzie miała odpowiednie właściwości pomagające przy określonych schorzeniach, wówczas można liczyć na większe obłożenie.

Skład wody pozostaje jednak jeszcze niewiadomą. Na razie próbki są badane w Poznaniu. - Jestem przekonany, że jest to lecznicza solanka. Całe nasze przedsięwzięcie ma na celu stworzenie tu obiektu uzdrowiskowego - opowiada Harhaj.

Wyniki powinny być znane w ciągu kilku dni.

Lidzbarskie termy to jedna z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji w naszym regionie. Wątpliwości co do sensu i lokalizacji inwestycji wyrażała m.in. posłanka PO Lidia Staroń. Ze wstępnych badań wynikało bowiem, że województwie są miejscowości z lepszymi pokładami wód geotermalnych. W tej sprawie negatywne opinie przedstawiło kilku naukowców. W swoich ekspertyzach uznali, że niska temperatura wód i problemy dotyczące pozbywania się zasolonej wody są zbyt duże "Reasumując: koncepcję stworzenia w Lidzbarku ośrodka rekreacyjnego opartego o uzyskaną na miejscu podziemną wodę termalną uważam za nieuzasadnioną zarówno pod względem ekonomicznym, jak i przyrodniczym" - pisał w swoim opracowaniu Jan Dowgiałło, hydrogeolog z PAN. Z kolei Bernhard Schneider z Austrii radził, by władze przy podejmowaniu decyzji o lokalizacji term nie kierowały się względami politycznymi. Takie sugestie się pojawiały, bo Jacek Protas, marszałek województwa, pochodzi z Lidzbarka, a to urząd, którym kieruje, przyznawał pieniądze na inwestycję.
Inwestycja ma kosztować 100.765.829,69 złotych, z czego 69.380.499,97 zł -(70 %) pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury 2007-2013. Koniec inwestycji jest planowany na wiosnę 2013 roku.Droga do term juz wybudowana za 4,2 mln zł .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Termy warmińskie...
PostNapisane: N sie 14, 2011 5:08 pm 
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 8:46 pm
Posty: 3558
Ciemny lud to kupi i uwierzy, że Lidzbark niczym Ciechocinek. Co do niewielkich kosztów utrzymania. No przecież nie z kieszeni marszałka czy starosty. Wspólne czyli niczyje. Idą w zaparte w końcu kasy wydali co nie miara na głupkowate pomysły wuefmena.

W ramach tej inwestycji dedykuje piosenkę J.Kaczmarskiego- Ballada o Głupim Jasiu.
http://sylwia9plz.wrzuta.pl/playlista/1Jnv7LAGYbq/kaczmarski

_________________
Pozdrawiam usarzy
Czołem Waszmościom ! Nie ma lepszego he,he asa nad Jacka P -a
Grande


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Termy warmińskie...
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 4:40 pm 
Junior
Junior

Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 6:45 pm
Posty: 62
http://szukaj.gazeta.pl/portalSearch.do? &szuk=gazeta&ile=10&s.si(navigation).nav igationEnabled=true&search_r=serwis&VE_s zukaj=termy&dxx=90007&s.sm.query=termy&b =&q=


Wszystkie artykuły w gazecie wyborczej (nie olsztyńskiej ) o termach warmiński ,miłej lektury niedoinformowanym .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Termy warmińskie...
PostNapisane: Pn paź 24, 2011 8:51 pm 
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 8:46 pm
Posty: 3558
Jak tam nasi specjaliści od odwiertów od solonej zimnej wody ? Zdaje się, że mamy taką w Bałtyku. Plany poszły się .... a gdzie 10 - 12 mln zmarnowane na te mrzonki ?

Wystarczyło poczytać forum na pierwszych stronach tego tematu przewidywaliśmy efekt, ale to nie chodziło o to. :wink: :lol: Nie ważne żeby zrobić. Najważniejsze żeby robić. :hahaha:

Badania trwają. Woda z tych term jest wyjątkowo ciężka niczym deuteryt, oczywiście dla rządzących. Żadna gazeta już nie zadaje pytań o wyniki badań oraz wizje starosty(?) i wtopioną kasę publiczną, aby nie drażnić pomysłodawców i Nerona z jego lokalnymi paziami.

Największy ubaw mieli ci panowie od odwiertów. Takich naiwnych pacanów już nigdzie nie spotkają w Polsce. :P Ups fachowców- samorządowców od geotermii. Krótko mówiąc frajerów.

Pozwolę sobie powtórzyć kwestię.
Przed kolejnymi pomysłami proponuję zamoczenie kwadratowego łba w wiaderku z wodą ze studni. :lol:Tak na otrzeźwienie po imprezie w hotelu. :D Może być nieco solona. :hahaha:

_________________
Pozdrawiam usarzy
Czołem Waszmościom ! Nie ma lepszego he,he asa nad Jacka P -a
Grande


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Termy warmińskie...
PostNapisane: N cze 24, 2012 8:47 am 
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 8:46 pm
Posty: 3558
Miejscowe gamonie niedługo ogłoszą nam iż rozpocznie się budowa term. To kwestia czasu. Od początku ( materiały i linki na pierwszych stronach w tym temacie) ten projekt budzi wiele zapytań, a Protas i Hary chce budować coś o czym nie mają pojęcia. Wuefmen i zootechnik zajmą się budową inwestycji za grube miliony. ]:) Inwestycja nie ma ekonomicznego uzasadnienia. Projekt to bardziej sprawa polityczna niż ekonomiczna. Moim zdaniem jest to kolejna przystawka dla kolegi hotelarza i miejsca pracy dla miejscowej POlitycznej sitwy. Kto wie może Eleonora tam też otworzy SPA ?

czytajcie i wyciągajcie wnioski i korzystajcie z obu linków.

http://debata.olsztyn.pl/index.php?opti ... Itemid=108


http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,4872 ... a_byc.html


Przypomnę ,że wydano już 5 mln na odwierty i 4.2 mln na ulice. Więc trzeba iść w zaparte. Woda ma 24 stopnie i jest słona. :P Rozkaz to jednak rozkaz. To większy wałek niż z hotelem i bredzenie starosty jest bezcenne.

http://www.debata.olsztyn.pl/index.php? ... &Itemid=97

czytajcie razem z komentarzami internautów pod każdym artykułem.

_________________
Pozdrawiam usarzy
Czołem Waszmościom ! Nie ma lepszego he,he asa nad Jacka P -a
Grande


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Edytor Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie, w szczególności w przypadku zgłoszenia nadużycia, do usuwania treści sprzecznych z prawem, treści reklamowych, treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną. Uczestnicy Forum wm.pl poprzez umieszczenie swoich komentarzy i opinii na stronach Forum wyrażają zgodę na publikowanie tych treści na łamach "Gazety Olsztyńskiej" oraz w innych mediach wydawanych przez Edytor Sp. z o.o. i Wydawcę Olsztyn Sp. z o.o.

Gazeta Olsztyńska Dziennik Elbl‘ski Portal Warmii i Mazur WM.pl Wypoczynek na Mazurach MojeMazury.pl Portal Orientacja.pl Nasz Olsztyniak Nasz Elbląg Nasz Ełk Fundacja Przyszłość dla dzieci Olsztyński Portal Studencki
POWERED_BY