Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest So kwi 21, 2018 1:43 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Burmistrz
PostNapisane: Cz sty 06, 2011 8:54 pm 
Junior
Junior

Dołączył(a): Śr mar 24, 2010 10:07 am
Posty: 73
figurantowi chyba wyleciały z klawiatury "kropka" i "przecinek", ale to taki drobny szczegół :P
Ciekawe, jakie niespodzianki szykuje gmina miejska w 2011 r.? ]:)

_________________
Precz z komuną!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Burmistrz
PostNapisane: Pt sty 07, 2011 1:53 pm 
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 8:46 pm
Posty: 3558
Cytuj:
Super echo.

Jak podaje radio"a ja jaj" burmistrz Ornety/ nasz powiat/na początek podwyżki nie dostał- i słusznie, trzeba na to zapracować,nawet łopatą śnieg odgarniać sprzed budynku urzędu- to tez praca.A w lidzbarku elita radnych , tych samych z tamtej kadencji bach Wajjsowi na początek 3000-,zł więcej.Ludzie,k...a,czy wy wstydu nie macie,a emeryt w marcu /jak dożyje/ 20,-zł z ZUS-u.Takich mamy radnych na czele z nauczycielem Ogólniaka-przewodn.Rady miasta,podwładnym Wajjsa tow.A.Kędzierskim. Koniec swiata:oni się śmieją,my płaczemy.Brawo wyborcy.

3 000 x48=144 000 tyle będzie nas kosztowała sama podwyżka. Czy burmistrz odda nam pieniądze po swoim urzędowaniu, gdy zostawi miasto w takim sanie jak szpital.

Skoro obecnie burmistrz zarabia 15 000 miesięcznie to za te pieniądze stać by nas było na menadżera z prawdziwego zdarzenia, a ten bucowaty pseudosamorządowiec jest za drogi w utrzymaniu. Za cztery lata kadencji miasto zapłaci 720 000 złoty.
Ogłoszono ,że w tym roku zamraża się płace w urzędach. Widocznie nie dotyczy to lidzbarskiego cyrku i pazerniaków przy korycie.

Radni o sobie też nie zapomnieli i podnieśli sobie diety, a nam będą opowiadać o zaciskaniu pasa i braku pieniędzy w budżecie na rożne cele
No jakie atrakcje w 2011 ? Kolesiostwo, przekręty, fatalne pomysły i olewanie mieszkańców. W zamian pijar, chamstwo, buta, bezczelność, złodziejstwo, kredyty i wydawanie bez sensu naszych pieniądzy np. na ping-ponga.

Radni w tym mieście są jak papierosy. Siedzą w jednej paczce, są drodzy od nowego roku i mocno szkodzą. :P

_________________
Pozdrawiam usarzy
Czołem Waszmościom ! Nie ma lepszego he,he asa nad Jacka P -a
Grande


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Burmistrz
PostNapisane: So sty 08, 2011 4:48 pm 
Junior
Junior

Dołączył(a): Śr mar 24, 2010 10:07 am
Posty: 73
Z "niecierpliwością" czekam na podwyżkę podatku od nieruchomości :). I znów to samo pyt.: Ludzie kogo wybraliście?
3000 (jeśli to prawda) za co pytam? Głupota ]:)

_________________
Precz z komuną!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Burmistrz
PostNapisane: Pt sty 21, 2011 6:28 pm 
Junior
Junior

Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 6:45 pm
Posty: 62
Burmistrz zarabiał 10200zł brutto miesięcznie :

http://lidzbarkw-um.bip-wm.pl/public/ge ... ?id=168601

A jak go wybrano na drugą kadencje to radni miejscy podwyższyli wynagrodzenie burmistrzowi o ok 1750 zł brutto miesięcznie
,zarabia obecnie 11940zł brutto miesięcznie plus do tego wchodzi dodatkowe wynagrodzenie roczne, nagrody jubileuszowe.

http://lidzbarkw-um.bip-wm.pl/public/ge ... ?id=210862

Nowemu panu Staroście radni podwyższyli wynagrodzenie o ok 1500zł brutto miesięcznie .
Wynagrodzenie J.Harhaja 10272 zł Ustala się wynagrodzenie Pana Jana Harhaja Starosty Lidzbarskiego w następującej wysokości: 1) wynagrodzenie zasadnicze - 5.700,00 zł; 2) dodatek funkcyjny - 1.500,00 zł; 3) dodatek specjalny w wysokości 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, tj. 2.160,00 zł; 4) dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 16% wynagrodzenia zasadniczego - 912,00 zł - wzrastający o 1% od 1 grudnia każdego roku. !
1. Ustala się wynagrodzenie Starosty Lidzbarskiego 8850 zł Marka Chyla w następującej wysokości:28 luty 2008r 1) wynagrodzenie zasadnicze – 4.600,00 zł, 2) dodatek funkcyjny – 1.500,00zł, 3) dodatek specjalny w wysokości 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, tj. 1.830,00zł, 4) dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego – 920,00 zł. !

P.s Oczywiście tych informacji nie znajdziecie w żadnej prasie .pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Burmistrz
PostNapisane: Pn sty 24, 2011 9:39 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 11:05 pm
Posty: 2
:( Nieżle nas strzygą Ciekawe czy poniosą odpowiedzialnosc za nietrafną lokalizację term .Widzialem dumnego byłego Pana starostę wskazującego teren przyszłych term z taką wiarę w istnienie podziemnych cieplych żródeł że sam w taką lokalizację uwierzyłem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Burmistrz
PostNapisane: Wt sty 25, 2011 9:56 am 
Junior
Junior

Dołączył(a): Śr mar 24, 2010 10:07 am
Posty: 73
O tym, że nieszczęsnych term nie będzie, wiadomo od początku "głupiej gadki szmatki".
Zrobią Wam termy yhy na pewno... Podobno długi szpitali mają przejmować samorządy... Ciekawe, czy nowy starosta "da radę" wybudować termy i resztę... :P ]:)

_________________
Precz z komuną!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Burmistrz
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 1:11 pm 
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 8:46 pm
Posty: 3558
Ha jest szansa na wyjątkowe termy.

Będziemy właścicielami Term jedynych w Europie !! Nawet na świecie.

Uwaga ! Uwaga!

Starostwo i urząd miasta z naszych podatków proponuje nam, za nasze podatki jedyne w swoim rodzaju termy !

Będą to jedyne termy na świecie, które trzeba będzie dogrzewać.

Brawooo !!!! JP 1 Rex

P.s Resztę poczytajcie sobie w linku do tematu o termach i komentarzach do artykułu

_________________
Pozdrawiam usarzy
Czołem Waszmościom ! Nie ma lepszego he,he asa nad Jacka P -a
Grande


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Burmistrz
PostNapisane: Pt mar 04, 2011 2:57 pm 
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 8:46 pm
Posty: 3558
CBA jeszcze się nie zajmuje tematem ?

Historia -Przedzamcze + termy - czyli jak zrobić mieszkańców w wała .

_________________
Pozdrawiam usarzy
Czołem Waszmościom ! Nie ma lepszego he,he asa nad Jacka P -a
Grande


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Burmistrz
PostNapisane: N lis 13, 2011 7:39 pm 
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 8:46 pm
Posty: 3558
Pozwolę sobie skomentować ten śmieszny liścik napisany w rozpaczliwej obronie koleżki z partii. Oczywiście bardzo spontaniczny jak zbierane w L.W podpisy w obronie cara Warmii i Mazur przez miejscowych służących aparatczyków.
Cytuj:

LO-1/09/2011 List otwarty Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego Artura Wajsa
Sygnatura: LO-1/09/2011

data; 01 wrzesień 2011r.


LIST OTWARTY

Od kilku dni trwa nagonka na marszałka województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacka Protasa oparta o przypuszczenia, wątpliwości, gdybania itp. Codziennie stawiane są te same pytania, które służą oczernianiu pana Marszałka w oczach opinii publicznej.


ha ,ha Eleonora i wielu lokalnych towarzyszy miało się dobrze. Razem :P się miało te genialne pomysły to i strach .

Cytuj:
Autorzy tekstów i czołowi opozycyjni politycy, którzy snują swoje domysły nie próbują nawet głębiej zainteresować się tematem, bo przecież nie o to im chodzi w tym wszystkim.
Ważne jest aby na miesiąc przed wyborami parlamentarnymi stworzyć obraz lidera PO w regionie jako osoby nieuczciwej, nieetycznej. Może dzięki temu cała partia będzie tak postrzegana i zdobędzie mniej głosów wyborców.

Panie komendancie strach przed porażką ? Pan władzy nie oddasz. Żeby być dobrym lekarzem trzeba być dobrym człowiekiem. Pan zdaje się sukcesów nie odniosłeś w zawodzie ? Troska o lidera. Genialne. :P Neron się rozbrykał i to go zgubiło. Piękne pchnięcie i w odpowiednim czasie. Polityczny trup. To wszystko już nie będzie jego tzn. województwo Pojedzie wycierać kąty w Warszawie gdzieś w jakiejś przechowalni. Donald nie był zachwycony.

Cytuj:
Patrzę na tę żenującą rozgrywkę i myślę dlaczego nikogo nie obchodzi, że został uratowany piękny zabytek, powstało prawie sto nowych miejsc pracy co ma niebagatelne znaczenie w powiecie o 27 % bezrobociu. Zwiększył się ruch turystyczny w mieście a przybywający do miasta turyści zostawiają tu swoje pieniądze, korzystając z różnych usług, czy robiąc zakupy w sklepach np. z pamiątkami.


Kolejne banialuki. Czemu Pan za darmo nie oddajesz zabytkowych kamienic mieszkańcom, którzy przez lata płacili czynsze tylko robisz przetargi ? Większość zatrudnionych w hotelu pochodziła z poza Lidzbarka. Do tego lody kręcone były z PUP na jakieś 177 000 zł robiono szkolenia. Efekt mizerny. Niewielu znalazło pracę oprócz oczywista miejscowych towarzyszy partyjnych. Ta niby turystyka zależy od tego najważniejszego naganiacza, a konferencje urzędasów z województwa to głównie jego zasługa. Niestety te kursoszkolenia były na koszt obywateli i dlaczego u przyjaciela ? To cała prawda o tej turystyce.
Czas się ogarnąć Lidzbark nigdy nie będzie stolicą turystyki to kolejne mrzonki władców tego miasta i wciskanie kitu mieszkańcom.
O ile wzrósł ruch turystyczny pomijając owe urzędnicze szkolenia. Ma komendant jakieś dane z 1.09 gdy jeszcze sezon nie zakończony ? Na marginesie Dawno przehandlowaliście przedzamcze goszcząc się w Rynie jako rada. To była impra. Ktoś to nawet opisał w necie.
Cytuj:
Mało tego, do kasy miasta wpływa podatek od gruntu i nieruchomości. Miasto zaczęło żyć. Ale przecież to nieważne. O zrównoważonym rozwoju w regionie, który jest jednym z założeń Regionalnego Programu Operacyjnego powinniśmy zapomnieć, bo skoro marszałek pochodzi z Lidzbarka Warmińskiego to nie powinna tu trafić ani jedna złotówka. Wtedy będzie przejrzyście, etycznie a, że w tej części województwa będzie pogłębiać się bieda, to nieważne. Takie życie.
Niestety Panowie obaj nie umiecie gospodarować publicznym groszem. Moim zdaniem zawsze powinno być przejrzyście i etycznie. Czyż nie ? Wszak to służba publiczna. Etycznie trzeba było postępować przy budowie drogi pod swoja chatę. Bieda jest tu od dawna ale wielmożny od lat tego nie zauważył ?

Cytuj:
W chwili obecnej miasto rozwija się. Ze wsparciem funduszy unijnych przygotowuje 21 ha strefy przemysłowej, uzbrajając ją w infrastrukturę , licząc na to, że pojawią się kolejni inwestorzy, którzy stworzą nowe miejsca pracy.

Zastanawiam się jednak czy przygotowywanie terenów przemysłowych ma sens, bo kto będzie chciał tu przyjść, skoro za chwilę może być oskarżony o to, że stało się tak za sprawą marszałka Protasa, że tę strefę przygotowaliśmy dla konkretnego inwestora, u którego pracę dostanie, może tym razem, rodzina burmistrza Lidzbarka Warmińskiego, a burmistrz jest znajomym marszałka. Strasznie to pogmatwane, ale w naszym przewrotnym narodzie nie chodzi o to, aby było prosto, lepiej tylko żeby podstawić komuś nogę, może się potknie, wtedy będzie dobrze.
Kolejny wyświechtany slogan o rozwoju miasta. Pana rodzina ma robotę u marszałka. Zapomniał Pan o siostrzyczce ?
Znajomym marszałka? Eee Pan jest najlepszym kumplem, kto kwiaty wręcza i stoi za plecami na szeregu zdjęć ? Jacy kolejni inwestorzy ? To pojawili się jacyś oprócz kolegi hotelarza ? Miał Pan 8 lat na inwestorów jako przew. rady i burmistrz i czego Pan dokonał ?

Cytuj:
Wierzę, że ludzie w naszym regionie mają swój rozum, a te 20 tysięcy głosów poparcia dla Marszałka Protasa w wyborach samorządowych rok temu to nie przypadek. To efekt przemyślanej polityki rozwoju regionu realizowanej przez Marszałka i Zarząd Województwa i sprawiedliwego rozdziału środków unijnych w całym województwie.
Też mam nadzieje ,że ludzie mają rozum i podziękują tym wszystkim, którzy próbują swoje stanowisko wykorzystywać do prywaty i pogonią pseudosamorzadowców z Lidzbarka robiących prywatne interesy za publiczne pieniądze szczerząc się do obywateli jedynie przed wyborami:P

Cytuj:
Życzę tym, którzy obecnie krytykują marszałka Protasa aby, kiedy już uda im się zdobyć władzę, co mam nadzieję nie nastąpi prędko, potrafili ją sprawować z taką mądrością i wyczuciem jak czyni to obecny marszałek województwa Jacek Protas.

Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego
Artur Wajs

Lidzbark Warmiński, 1.09.2011
Eee dostałby Pan rozwolnienia, bo po rządach miejscowej kliki powinien najpierw zadziałać prokurator. Podoba mi się ta solidarność, służalczy ton i hierarchia w tej partii. Z drugiej strony cóż by Pan robił ?

:roll:Mimo wszystko domniemywam iż tyłki się palą. :hahaha: , a termy poszły w .....

_________________
Pozdrawiam usarzy
Czołem Waszmościom ! Nie ma lepszego he,he asa nad Jacka P -a
Grande


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Burmistrz
PostNapisane: Wt cze 19, 2012 11:28 pm 
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 8:46 pm
Posty: 3558
Teraz cytat z artykułu o Ostródzie z niezależnej gazety Debata, oczywiście od władz i jedynie słusznej POrtii.

Cytuj:
Zapytałem o to grupę członków komisji referendalnych, opuszczających Komisję, po oddaniu wyników głosowania. Dlaczego burmistrz przegrał mimo że w Ostródzie powstało tyle pięknych obiektów? - A pan skąd przyjechał? - padło pytanie. - Z Olsztyna. - No to niech pan zamieszka w Ostródzie i przekona się, jak tu się pięknie żyje.

Jeden przez drugiego opowiadali o padających zakładach, o rosnącym w zastraszającym tempie bezrobociu, o inwestowaniu w igrzyska”, a nie w chleb, o stojącym na krawędzi bankructwa budżecie miasta z powodu przeinwestowania, o biznesmenie, który jako jedyny obłowił się na sztandarowych inwestycjach miasta, bo dziwnym trafem zawsze wygrywał większość przetargów, o ratowaniu budżetu poprzez podwyżki i zamykanie szkół, o zastraszaniu i niszczeniu krytyków, o arogancji i bucie burmistrza.


Widać tu spore podobieństwo do Lidzbarka. To te nowe standardy rządzenia. :P Przez chytrych i pazernych buraków.

_________________
Pozdrawiam usarzy
Czołem Waszmościom ! Nie ma lepszego he,he asa nad Jacka P -a
Grande


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Edytor Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie, w szczególności w przypadku zgłoszenia nadużycia, do usuwania treści sprzecznych z prawem, treści reklamowych, treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną. Uczestnicy Forum wm.pl poprzez umieszczenie swoich komentarzy i opinii na stronach Forum wyrażają zgodę na publikowanie tych treści na łamach "Gazety Olsztyńskiej" oraz w innych mediach wydawanych przez Edytor Sp. z o.o. i Wydawcę Olsztyn Sp. z o.o.

Gazeta Olsztyńska Dziennik Elbl‘ski Portal Warmii i Mazur WM.pl Wypoczynek na Mazurach MojeMazury.pl Portal Orientacja.pl Nasz Olsztyniak Nasz Elbląg Nasz Ełk Fundacja Przyszłość dla dzieci Olsztyński Portal Studencki
POWERED_BY