Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pt lis 24, 2017 9:39 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Którą podstawówkę wybrac?
PostNapisane: Wt lut 08, 2011 6:09 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Od września przeprowadzam sie z dziećmi do Kętrzyna . Moja córka jest teraz w 4 klasie o profilu sportowym-siatkarskim . I tu moje pytanie ,która z kętrzyńskich podstawówek oferuje najciekawsze warunki pod wzgledem rozwoju fizycznego dziecka ? Nie ukrywam ,ze nie tylko o taki rozwój mi chodzi ,nauke równiez. Bardzo prosze o pomoc.

Tytuł: Re: Którą podstawówkę wybrac?
PostNapisane: Pt lut 11, 2011 11:04 pm 
zbanowany

Pozwolę sobie napisać o wszystkich kętrzyńskich podstawówkach.
Sp nr.1- uważana za najlepszą poziomem, lecz mam pewne zastrzeżenia co do kadry. Za to jest tu wiele kół zainteresowań i zajęć pozalekcyjnych.
Sp nr.3- nawet nie warto zwracać na nią uwagi- jest tylko po to aby być, nic specjalnego.
sp nr.4- cieszy się niezłą opinią, a i nauczyciele są w miare.
Sp nr.5 w ZS nr.1- moim zdaniem najlepsza. Kadra w miarę kompetentna. Szkoła jest nowowybudowana(ok. 10 lat), jest nowa sala gimnastyczna i boiska, a poziom nie odbiega od reszty. Istnieją zarówno klasy integracyjne z dziećmi niepełnosprawnymi(ok 20 ucznió2)
, jak i sportowe(po 10 wf tygodniowo).
Moim zdaniem najlepszym wyborem będzie sp nr.5.

PostNapisane: N lut 13, 2011 10:22 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

mieszkaniecketrzyna napisał(a):
Pozwolę sobie napisać o wszystkich kętrzyńskich podstawówkach.
Sp nr.1- uważana za najlepszą poziomem, lecz mam pewne zastrzeżenia co do kadry. Za to jest tu wiele kół zainteresowań i zajęć pozalekcyjnych.
Sp nr.3- nawet nie warto zwracać na nią uwagi- jest tylko po to aby być, nic specjalnego.
sp nr.4- cieszy się niezłą opinią, a i nauczyciele są w miare.
Sp nr.5 w ZS nr.1- moim zdaniem najlepsza. Kadra w miarę kompetentna. Szkoła jest nowowybudowana(ok. 10 lat), jest nowa sala gimnastyczna i boiska, a poziom nie odbiega od reszty. Istnieją zarówno klasy integracyjne z dziećmi niepełnosprawnymi(ok 20 ucznió2)
, jak i sportowe(po 10 wf tygodniowo).
Moim zdaniem najlepszym wyborem będzie sp nr.5.

Bardzo dziekuje za odpowiedz jak dotąd jedyną konkretną .Szukałam opinii w prasie lokalnej ale wiem ze ona tez rzadzi sie swoimi prawami:) Tym bardziej prosze o "oceny" ,szczególnie zas od rodziców :) jeszcze raz dziekuje i prosze o jeszcze wiecej opinii:)

PostNapisane: Śr lut 16, 2011 11:00 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

No i trafiłam do sp 5 . Moze to tylko pierwsze wrazenie ale szkoła wygląda na nowoczesną i przyjazną .Troche daleko od centrum ale w tym przypadku to zaleta :) cisza, spokój ,zadnych pędzących samochodów....Ale najwieksze zaskoczenie spotkało mnie w gabinecie Dyrektora . Otrwartosc ,bardzo miła atmosfera ,konkretne odpowiedzi ,przede wszystkim zainetresowanie problemem,co niestety nie jest zbyt czeste zwłaszcza w placówkach państwowych. Jeszcze raz chciałam podziekowac forumowiczowi za pokierowanie w odpowiednią stronę . Pozdrawiam Ania Dębiec

PostNapisane: N lut 27, 2011 3:03 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jeżeli siatkówka to zapraszam do "jedynki" - wygrywają wszystkie zawody, właśnie dostałem wiadomość, że TA szkoła będzie uczestniczyła w rozgrywkach regionu. Nie wiem jakie zastrzeżenia są do kadry, ale w żadnej szkole nie ma w 100% idealnych ludzi.

PostNapisane: Wt mar 01, 2011 10:48 pm 
zbanowany

Owszem, co do zajęć pozalekcyjnych, to chyba sp nr.1 wiedzie prym. Lecz co do kadry osobiście zastrzeżenia mam aż tak duże, że ostatecznie wybrałbym prędzej(oczywiście poza sp5 o której już wcześniej wspominałem) sp4, pomimo faktu iż o jedynce pod względem poziomu nauczania mówi się najlepiej.

PostNapisane: N mar 13, 2011 10:14 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nie wiem jakie macie zastrzeżenia co do kadry z jedynki, szkoła jak i zajęcia są na odpowiednim poziomie, kadra również (uczyłam się tam) zawsze było ok, wycieczki, zajęcia i nauczyciele . Ale też wiem z własnego doświadczenia że nie poślę NIGDY swoich dzieci do szkoły na falklandach. Co z tego że szkoła nowa, nauczyciele są poniżej jakichkolwiek standardów, ciągłe pretensje, i nic nie robią tylko ręce rozkładają, brak zainteresowania słabszymi uczniami, w ogóle nic nie uczą na lekcjach a do domu wszystko zadają. A o wycieczkach zapomnijcie, chyba że lubicie oglądać co roku Olsztyn...

PostNapisane: N mar 13, 2011 11:58 pm 
zbanowany

Owszem. Sp nr1 posiada bogatą ofertę edukacyjną, lecz ze względu na moje zastrzeżenia do kilku pedagogów nie tylko co do kompetencji pedagogicznych swojego dziecka bym tam nie posłał. Zaznaczam, że nie mówię o całym gronie pedagogicznym, lecz o kilkku osobach. Ze względu iż jest to publiczne forum internetowe poszczególnych pedagogów wymieniał nie będę.

PostNapisane: Pn mar 21, 2011 6:00 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Co do zastrzeżeń do SP 5:
Szkoła, każda, nie ma możliwości NAUCZENIA bez pracy w domu. Nauczyciele, mając niekoniecznie dużą liczbę godzin w danej klasie, nie mają innego wyjścia, jak zadawać dużo do domu. Szkoła jest po to, by pokazać uczniowi, jak powinien pracować w domu. Nie rozumiem też zastrzeżeń do nauczycieli - w każdej szkole pracują nauczyciele po studiach, wszyscy wciąż pracują nad swoim rozwojem, nieważne, czy jest to szkoła nr 1, 3, 4 czy 5. Wymagania co do nauczycieli są wszędzie takie same. Znam ludzi pracujących w piątce, i wiem, że nie są to osoby przypadkowe. Każdy z tych pedagogów, to osoba świetnie wykształcona, znająca się na rzeczy, pełna pomysłów na udoskonalenie swojej pracy i jej wyników. Problemem szkolnictwa w Polsce nie są ani uczniowie, ani nauczyciele. To rodzice i ich roszczeniowe wobec szkół postawy sprawiają najwięcej problemów. Niestety, szkoła ma tylko pomóc rodzicom w wychowaniu ich pociech, a nie wykonać tę pracę za nich. Jeśli rodzic już od najmłodszych lat nie dopilnuje, by dziecko systematycznie pracowało, szkoła niewiele jest w stanie zrobić. Nie mam pojęcia, skąd stwierdzenie użytkownika Evlinka, jakoby nauczyciele nie przywiązywali wagi do słabszych uczniów. Nie tylko organizowane są dodatkowe zajęcia dla słabszych uczniów (do uczęszczania na nie nauczyciel niestety nie może nikogo zmusić) - często nauczyciele siedzą z indywidualnymi uczniami poza godzinami pracy - oczywiście, jeśli uczeń tylko chce. I jeszcze pytanie - jakie doświadczenia związane ze szkołą nr 5 ma osoba, która, jak sama pisze, uczęszczała do jedynki?
Sprawa wycieczek szkolnych to odrębny temat. Kryzys szaleje, ciężko jest zorganizować fajną wycieczkę w rozsądnej cenie, zwłaszcza, jeśli rodzice nie kwapią się do pomocy w organizacji. Pozostaje jeszcze kwestia napiętego programu nauczania - jak tu zorganizować wycieczkę, która wpasuje się w goniący nauczyciela plan wynikowy, który przecież trzeba zrealizować?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]