Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pn maja 21, 2018 3:10 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Śmieci na Mazurach
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 3:54 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 04, 2006 1:05 am
Posty: 455
Lokalizacja: z nad talerza :P
Ostatnio zrobiło się spore zamieszanie na terenie Warmii i Mazur wokół śmieci.

Starałem się ugryżć troszeczkę ten temat.

Kiedyś wynosząc śmieci do śmietnika, kończyła się dla mnie sprawa...
Natomiast powinien się zaczynać, bardzo złożony proces transportu, segregacji,spalenia lub składowania tego co się nie da posegregować i odzyskać, zabezpieczania składowiska, deaktywacji czynników szkodliwych, zagospodarowania wydzielających się gazów (np.metan), odsączania i utylizacji odcieków (tego co wysącza się ze składowiska po polaniu go deszczem) itd itp...
TAK TO SOBIE WYOBRAŻAŁEM...

No a jak jest na Mazurach ???

Otóż w zasadzie wywala się to wszystko w wyrobiskach po żwirowniach bez żadnych zabezpieczeń, pomyślunku i wyobraźni, a segregacja odbywa się tylko dzięki samorzutnie rozbudowanej sieci "odzyskiwaczy" czyli "nurków"...
Jezeli ktoś byłby na tyle zdeterminowany i chciał zobaczyć jak takie "mazurskie" składowisko wygląda, polecam wycieczkę do miejscowosci Świdry.
Jadąc od Giżycka za miejscowością Świdry, skręcamy w prawo po płytach betonowych. Odcieki są tam odprowadzane ROWAMI MELIORACYJNYMI, tzn to co po prostu nie wsiąknie w grunt pod składowiskiem (do wód gruntowych), odprowadza się samo, rowem pod drogą, do jeziora Skarż Wielki.
Mieszkańcy okoliczni twierdzą że te rowy w nocy świecą. Sam nie sprawdzałem, choć bym się wcale nie zdziwił, bo aromat powalający i może powodować nawet "wizje"...
O takich "dołkach ze śmieciami" jak np pomiędzy Rynem a Knisem (do których nadal dowozi się śmieci, mimo deklaracji o zamknięciu), to już wogóle pomyśleć powinien prokurator a nie zatroskany turysta czy WIOŚ (Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska).

Ogólnie na Mazurach ze śmieciami jest nieciekawie...

Kolejne ekipy "rządzicieli" od Wojewodów poczynając przelatując po Starostach do Wójtów i Burmistrzów, zamiatały i zamiatają nadal ten problem "pod dywan", mając nadzieję że zapaść przyjdzie za czasów następcy.
"Śmieciowa sprawa" była widoczna już od wielu lat i dziwna była "niemoc" i brak chęci do jakichkolwiek skoordynowanych działań, w kierunku znormalnienia gospodarki odpadami.

Ale...
Jeśli się porozglądać ...
... to zauważymy że ci sami ludzie, dawniej niepotrafiący działać, zorganizować czy stworzyć NORMALNIE DZIAŁAJĄCEJ gospodarki odpadami na terenie Województwa, Powiatów, Miast czy Gmin, teraz są na kierowniczych stanowiskach Firm zajmujących się odpadkami... np Olsztyński PGM którego prezesem jest były Marszałek Województwa...
I teraz NAGLE okazuje się że po prostu nie można inaczej, niż wywozić śmieci z Mazur na Mazowsze do Mławy (choć zapewne należy się cieszyć że nie np do Szczecina).
Oczywiście na koszt ludzików którzy śmiecą (w zasadzie sam nie wiem po co to dodaję?).
Stąd drastyczne podwyżki za wywóz śmieci...

No i oczywiście pojawiły się głosy że to UNIA EUROPEJSKA zamyka wysypiska i dlatego ludziska będą płacić więcej za wywóz śmieci (tytuł artykułu Sławomira Kędzierskiego w Gazecie Olsztyńskiej dodatek Giżycki z dn 2007-05-28 )...
NO ŻESZ TY W ŻYCIU !!!
TO NIE UNIA, ALE CYWILIZACJA I NORMALNOŚĆ która jak widać, jest nie w smak decydentom na Mazurach, bo jak wiadomo w mętnej wodzie ryby lepiej biorą !!!
To nagle Unia ma być winna zawaleniu się śmieciowej gospodarki a nie nasi, tutejsi, przenno-buraczani, niekompetentni mieszacze czy przekręciarze którzy przez wiele lat szykowali sobie interesik ???

Jakżesz nie zamknąć tych "dołków na odpadki"???
Dalsze ich istnienie uwłacza ludzkiej inteligencji (wmawia się wszystkim wkoło że to OK i nieszkodliwe), truje okolicę a i jest czystym marnotrawstwem bo można dzięki sortowni odzyskać wiele surowców wtórnych, dotychczas wywalanych ze wszystkim na kupę...
W Skandynawii odzyskuje się dzięki sortowaniu ok 70-80% surowców do powtórnego przetworzenia a u nas w zależności od regionu 5-15%...
W Wiedniu, w centrum miasta, świetnie działa spalarnia odpadów z odzyskiem ciepła a u nas wszystko razem gnije sobie bezproduktywnie w dołkach po żwirowniach, zasmradzając okolicę i zatruwając wody gruntowe i powierzchniowe...

W dn 27.04.2001 , więc ponad 6 lat temu, powstała Ustawa o Odpadach...
Odpowiednie artykuły tej Ustawy zobowiązują Miasta i Gminy do odpowiedniego postępowania ze swoimi odpadami czyli śmieciami, szambem, gruzem, oponami itd itp.
Ustawa ta, jako chyba pierwsza w dziejach, oprócz próby UCYWILIZOWANIA gospodarki odpadami, nakłada też określone sankcje finansowe za niewywiązanie się Miast lub Gmin ze zobowiązań zawartych w tej Ustawie.

W odpowiedzi na to Miasta i Gminy Regionu zawiązały W roku 2004 Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami (MZM-GO) z siedzibą w Giżycku, zrzeszający 14 mazurskich samorządów, przerzucając nań ewentualne swoje zobowiązania.
Posunięcie sprytne, jednak nie rozwiązujące problemu śmieci i wysypisk typu "dołek w ziemi".
Opłaty wnoszone przez członków Związku miały "uspokoić sumienia" ale miały też być zapewne "jakoś" i "na coś" wydatkowane a nie tylko na pensje Zarządu...

MZM-Go ma w swoich "Zadaniach..." m.in..

> "zamknięcie i rekultywację starych składowisk odpadów"... a DZIAŁAJĄ ONE DO DZIŚ byłem i widziałem !!!

> "usprawnienia systemu transportu odpadów komunalnych – zmniejszenie uciążliwości dla mieszkańców oraz zwiększenie efektywności ekonomicznej transportu odpadów"... a ODPADY MAJĄ JEŹDZIĆ DO MŁAWY NA KOSZT MIESZKAŃCÓW !!!

Jednak jak ostatnio na stronie MZM-GO znalazłem ogłoszenie o konkursie na stanowisko Głównego Księgowego w wymiarze 1/4 etatu, to myslę że szukają raczej jakiegoś "kozła ofiarnego" a nie Księgowego, aby było można na niego zwalić braki w kasie.

Ponieważ obecnie jest jak jest... (konieczność wywożenia śmieci do Mławy) to znaczy że Zarząd MZM-GO jak widać nie zrobił dotychczas NIC KONKRETNEGO za wyjątkiem zlecenia wykonania "Koncepcji..." i "Planu Gospodarki Odpadami" (bo takie dokumenty powstały).
No to może warto w końcu zapytać...

GDZIE KASA PŁACONA PRZEZ UCZESTNIKÓW ZWIĄZKU ???!!!...

Wspomniana wcześniej Ustawa o Odpadach, ZABRANIA WYWOŻENIA odpadów poza granice Województwa, chyba że nie ma na własnym terenie odpowiedniego składowiska spełniającego odpowiednie normy.


I TU SIĘ ZACZYNA SPRAWA "MAŻAN" ...

Składowisko w Mażanach powstało w 1994 roku, jako przedsiewzięcie francuskiej firmy SATER w wyrobisku po żwirowni. W fazie projektowania i urządzania kwater składowiska, zaizolowano podłoże aby odcieki ze składowiska nie przedostawały się do gruntu. Szczelność tej warstwy izolacyjnej jest monitorowana za pomocą piezometrów a zebrane odcieki są odwożone do oczyszczalni ścieków... Stempelki i potwierdzenia się zgadzają więc w zasadzie wszystko w porządku.
Tak to wygląda na papierze i w teorii.
Jak wyglądają analizy okolicznych wód gruntowych jak i przeprowadzane testy przez "naloty" WIOŚu tego nie wiem, jednak skoro "Mażany" działają musi tez być wszystko w normie.
Jednak nie zmienia to faktu że jest to po prostu SKŁADOWISKO czyli następna "dziura w ziemi".
Owszem zabezpieczona, urządzona, gospodarowana rozsądnie ale jednak spuścizna dla przyszłych pokoleń.
Składowisko choćby najlepiej zabezpieczone i odgazowywane to jednak TYLKO SKŁADOWISKO czyli obiekt o ograniczonej pojemności i określonej uciążliwości związanej z lokalizacją. Jasne jest że nikt nie chciałby mieć takiego "sąsiada"...

SATER jako firma prywatna nastawiony był oczywiście na zysk więc każda tona przyjętych odpadów "na skład" wiązała się z określoną kwotą wpływającą do kasy. Dlatego też waliły "drzwiami i oknami" śmieci m.in. z Warszawy co budziło protesty i oburzenie. Jednak były to "smieciuszki tłuściutkie" i okoliczne skupy metali kolorowych odzyskiwały wiele ton z tego co napłynęło.
Obecnie składowisko w Mażanach jest we władaniu firmy AMEST.
AMEST jest zapewne również nastawiony na zysk. Jeżeli jednak bedzie prowadził swoją działalność podobnie ja francuski SATER, czyli maksymalizując zyski przyjmował wszystko byle jak, byle gdzie, byle więcej to zaczną się zapewne znowu protesty, blokady, żądania zamknięcia itp...

A aktualna sytuacja "śmieciowa" na Mazurach wygląda mniej wiecej tak...

- Decyzjami WIOŚ i Wojewody dotychczas działające "dziury w ziemi na odpadki" w Województwie zostały w końcu pozamykane (teoretycznie ... bo po cichu dalej są tam wywożone śmieci)...

- MZM-GO jako powołany do realizacji gospodarki odpadami Miast i Gmin Związku, przebimbał czas i prawdopodobnie kasę.

- Ustawa o Odpadach zabrania wywożenia odpadów poza granice Województwa jeśli na jego terenie znajduje się odpowiednie składowisko (a takim są "Mażany").

- Ponieważ "Mażany" psują pieczołowicie knute plany kombinatorów z Regionu, więc są "na cenzurowanym" i przez to SĄ "ZMUSZONE" do prowadzenia swej działalnosci w sposób maksymalnie poprawny (co akurat mnie nie przeszkadza bo to tylko z pożytkiem dla okolicy i Mazur).

- Alternatywą dla wysypiska w Mażanach są dołki w ziemi zatruwające i zasmradzające okolicę lub zrodzony w chorych głowach, niezgodny z prawem, pomysł wożenia śmieci do Mławy na koszt mieszkańców.

Nie chcę sądzić że były jakieś INNE przyczyny obecnej "zapaści śmieciowej" niż niekompetencja i lenistwo kilku "zajmowaczy stołków" ale dzięki temu teraz AMEST ma swoje 5 minut.
A najlepsze jest to, że całe to zamieszanie miało właśnie AMEST i wysypisko w Mażanach zmarginalizować w mazurskim rynku śmieciowym.
Przekombinowali cwaniaczki po prostu.

Teraz zgrzytając zębami, nasyłają na "Mażany" różne kontrole, których pozostałe mazurskie "dołki w ziemi" nigdy nie widziały.
"Mażany" MUSZĄ się pilnować, więc nie mogą sobie pozwolić na żadną "tandetę" czy zaniedbania.

Jednak jeszcze raz podkreślam...

"MAŻANY" - JEST TO TYLKO NASTĘPNA DZIURA W ZIEMI MAJĄCA OKREŚLONĄ POJEMNOŚĆ I JEŚLI JUż TERAZ NIE POMYśLI SIĘ I NIE ROZPOCZNIE REALIZACJI JAKIEGOŚ KONKRETNEGO I MAJĄCEGO SENS PROJEKTU TO ZA JAKIŚ CZAS PONOWNIE "WŁADCY REGIONU" OBCIĄŻĄ MIESZKAŃCÓW ZA SWOJE NIERÓBSTWO.

I teraz jest jak w przysłowiu : "GDZIE DWÓCH SIĘ BIJE TAM TRZECI KORZYSTA"...
I REWELACJA, ŻE WYJĄTKOWO TYM RAZEM, "TRZECIM" JESTEŚMY MY I ŚRODOWISKO...

A najsmutniejsze jest w tym wszystkim to, że musi być aż tak nienormalnie żeby było w końcu coś normalnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 10:15 pm 
Młodzik
Młodzik

Dołączył(a): Pn mar 26, 2007 12:24 pm
Posty: 44
Lokalizacja: Kę3n
Dziulu!

Nie mam pojęcia jak Ty to robisz, ale musisz chyba spedzac caly dzien przed komputerem, aby pisać tyle tak długich wywodów.

Rozumiem, że sprawa smieci jest sprawą nie cierpiącą zwłoki, ale na miłość boską LITOŚCI

Założę się, że niewiele obób jest w stanie przeczytać tak długi monolog. Jest to poprostu niemożliwe, bo po przeczytaniu jednego, dwóch, a nie daj Boże trzech akapitów ma się juz tyle odpowiedzi na to, co piszesz, że nie da się skupić na treści kolejnych zdań.

Stąd też moja prośba czy tez wskazówka:
Podziel Dziulu swoje wypowidzi na krótsze, bo podejrzewam, że w przeciwnym wypadku nie bedziesz miał z kim na ten temat polemizować.
Zacznij spokojnie, zagadując forumowiczy pytając co o tym sądzą, a wątek sam się rozwinie.

Inna sytuacja jest gdy Ty po prostu lubisz wygłaszać monologi. W takim razie może na ambonę albo do gazety (dział publicystyka) :wink:

Pozdrawiam, hej!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: śmieci
PostNapisane: Cz lip 05, 2007 8:00 am 
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 3:38 pm
Posty: 3277
Lokalizacja: ...z dziczy...
Hej dziul! Zapomniałeś o jeziorach z których robi się cichcem szambo. Policzmy ile ponad dziesięć tysięcy jachtów, w których przebywa minimum czterech załogantów, produkuje dziennie ścieków komunalnych a to wszystko londuje w jeziorach. A turyści biwakujący nad brzegami? A motorówki, skutery wodne i inne pływadełka? A ....... :shock:

_________________
świr
Proszę nie karmić Topcia słodyczami.
Obrazek
I piwem też nie poić ani inszym paskudztwem bezalkoholowym


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 05, 2007 5:35 pm 
mysz mysz napisał(a):
Dziulu!
Założę się, że niewiele obób jest w stanie przeczytać tak długi monolog. Jest to poprostu niemożliwe, bo po przeczytaniu jednego, dwóch, a nie daj Boże trzech akapitów ma się juz tyle odpowiedzi na to, co piszesz, że nie da się skupić na treści kolejnych zdań.


Dokładnie, jak zobaczyłem jakie to długie to przestałem czytać po drugim akapicie i przewinąłem na odpowiedzi :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 09, 2007 10:44 am 
co tu dużo pisać kiedy się już realizuje "DLA DOBRA MIESZKAŃCÓW"
http://gizycko.wm.pl/Podwyzka-oplat-za- ... ieci,27110
6,5 PLN/osobę/miesiąc to ok. 300PLN/tonę
11,01 PLN/osobę/miesiąc to ok. 500PLN/tonę
Tłumacząc ceny "marketingowe"
Ciekawe bardzo ciekawe gdy się ktoś zapozna z cena na składowisku!!!!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 12:26 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 04, 2006 1:05 am
Posty: 455
Lokalizacja: z nad talerza :P
:D dzięki za "dobre rady" zeswirowana myszo... :)

Kto chce i umie niech czyta, czemu ludziom żałować ?

Co się o problemie (bo to jednak jest problem) dowiedziałem, to podałem (chętnym do czytania) do wiadomości innym...
Ja płacę za wywóz śmieci 4 zł od osoby i nie zanosi się na zmiany... bo mieszkam w NORMALNYM mieście które nadal normalnieje... a w okolice Kętrzyna wpadam czasami tylko...
Ale wiadomo że Mazury to sami bogaci ludzie pokroju np Starosty Mordasiewicza :wink: więc jak najbardziej niech się dają "golić" do upojenia...

Ostatecznie to mają takich samorządowców na jakich głosowali lub mają ich dzięki temu że nie chciało się dupska do wyborów ruszyć :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 18, 2007 11:36 am 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 08, 2006 9:24 pm
Posty: 64
To sie rozpisales stary :))) ale rozkmina calkiem nie zla


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 20, 2007 9:51 am 
Aktualizacja cen na 2008r.
nowy rok nowe ceny!!!

17,2 PLN/osobę/miesiąc to ok. 700 PLN/tonę

Mazury idą do EUROPY, myślę że za rok w tym tempie to nawet w tym zakresie przeskoczą wszystkie kraje UE


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 04, 2007 11:27 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 04, 2006 1:05 am
Posty: 455
Lokalizacja: z nad talerza :P
Powstaje NOWE UZDROWISKO koło Giżycka !!!
http://gizycko.wm.pl/Spytkowo-ma-plusy,35295

Cytuj:
Spytkowo ma plusy
Realizacja inwestycji pn.: “Budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie” spowoduje, że miasta i gminy skupione wokół Związku będą bardziej atrakcyjne inwestycyjnie i turystycznie. Poprawi się ich wizerunek, jako regionów o znacznej dbałości o środowisko naturalne. To przyczyni się jeszcze bardziej do inwestycji szczególnie mających na celu przyciągnięcie nowych turystów.

Zakład będzie funkcjonował w oparciu o najlepsze dostępne techniki stosowane w przedsięwzięciach z zakresu gospodarki odpadami. Dzięki temu powierzchnia 7 hektarów będzie wystarczająca, aby powstały sortowania, kompostownia, segment do przerobu odpadów budowlanych oraz demontażu odpadów wielkogabarytowych i składowisko odpadów. Wybudowany i prawidłowo eksploatowany Zakład pozytywnie wpłynie na krajobraz, otaczające drzewostany, gleby, wody powierzchniowe i podziemne.

System gospodarki odpadami zostanie także dostosowany do poziomu oczekiwanego przez polskie i unijne regulacje prawne. Nastąpi redukcja odpadów kierowanych na składowisko. Dzięki dostosowaniu naszych standardów do unijnych, gminy Związku – także Spytkowo będą kojarzone jako region turystyczny, którego dbałość o środowisko naturalne jest wartością nadrzędną.

Budowa Zakładu przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy. Znajdzie tutaj zatrudnienie około 60 pracowników, w warunkach pracy o najwyższych unijnych standardach.

Lokalizacja inwestycji jest zgodna z prawem. Lokalizacja nie znajduje się w obszarze zasilania wód zbiornika podziemnego nad którym leży, a ten wymóg dotyczy budowy i eksploatacji składowiska. Wykonana przez specjalistów hydrogeologów z Gdyni w czerwcu 2007r. dokumentacja hydrogeologiczna oraz dokumentacja geologiczno-inżynierska jednoznacznie potwierdziła możliwość lokalizacji Zakładu w Spytkowie. Projektowana inwestycja nie zwiększy zagrożenia dla jakości użytkowego poziomu wód podziemnych ze względu na występowanie warstwy nieprzepuszczalnych glin o grubości około 25m.

Projekt Mazurskiego Związku Międzygminnego – Gospodarka Odpadami pod nazwą ,,Regionalny system gospodarki odpadami – Ochrona Wielkich Jezior Mazurskich poprzez stworzenie kompleksowego systemu gospodarki odpadami” został przyjęty w formie pozakonkursowej i tym samym zatwierdzony jako kluczowa inwestycja z punktu widzenia realizacji ,,Strategii Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Województwa Warmińsko-Mazurskiego do roku 2020” w celu poprawy naszego wizerunku, jako regionu dbającego o środowisko naturalne. Na to przedsięwzięcie 14 gmin, a tym samym ich mieszkańcy, otrzymają dofinansowanie do 9 mln euro.

Nie podjęcie działań inwestycyjnych przez gminy Związku może spowodować załamanie istniejącego systemu i poniesienie odpowiedzialności finansowej ze niewłaściwe gospodarowanie odpadami.


Z poważaniem
Paweł Lachowicz
Przewodniczący Zarządu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 03, 2008 6:20 am 
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 3:38 pm
Posty: 3277
Lokalizacja: ...z dziczy...
Atrakcją w krainie tysiąca jezior i zielonych płucach Europy bedzie super, hiper syf nazywany Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych zlokalizowany na obszarze zasilania wód zbiornika podziemnego.

Ludzie!!!!

Niech mnie El Polaco zmoderuje ale ktoscik tu ma pierdo...lca i to takiego jak komin Batorego.

Zaczynam powoli coraz bardziej tęskić za rzadami komisarzy unijnych bo paradoksalne, w Unii nadzieja.

Ciekawe dlaczego pisze o tym tylko dziul a milcza jak zakleci ekolodzy.

Dolina Rozpudy to przecież pryszcz przy tym co tu, nam pod nosem, nasi włodarze zamierzaja nam zafundować.

a'hooj! :shock:

_________________
świr
Proszę nie karmić Topcia słodyczami.
Obrazek
I piwem też nie poić ani inszym paskudztwem bezalkoholowym


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 03, 2008 6:49 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 04, 2006 1:05 am
Posty: 455
Lokalizacja: z nad talerza :P
Świr...
Cytuj:
Ciekawe dlaczego pisze o tym tylko dziul a milcza jak zakleci ekolodzy.


Dlatego że nie da się za bardzo czegoś "skroić" na tych protestach, kasy od Samorządów "na lewo" się nie wyrwie.

Alternatywą dla przebiegu obwodnicy, był inny przebieg obwodnicy. Inwestor prywatny może "posmarować" żeby mógł dokończyć inwestycję.
W innych "akcjach" ekologów, też po "dobrowolnej daninie" na inny ekologiczny cel (czytaj do kieszeni "ekologów"), prywatny inwestor mógł śmiało dalej działać.

Wykorzystywanie przez "organizacje ekologiczne", do tych swoich zafajdanych interesików przeważnie młodzieży, którą najłatwiej zmobilizować do szlachetnych porywów szczytnymi hasłami, jest od początku zimnym, wyrachowanym, świństwem...

A tu prosta zasada ... nie da się wyrwać kasy - nie warto protestować...

Głośny swego czasu mazurski ekolog , "biegający", czy "szarobury", "wyliniały" czy inny "Wilk"... Zachłystujący się swego czasu na wysypisko w Mażanach, nawet nie odpowiada na maile :D ...
Czyli chyba żaden z niego "Wilk" a zwykły, sprzedajny kundel, szczekający pod publiczkę za kąsek z pańskiego stołu... :?

Norę swoją, jak napisał, ma w Ubliku blisko Orzysza, więc w sumie niedaleko od Giżycka (a napewno bliżej Mu do Spytkowa niż do Mażan) ... ale widać to mu nie przeszkadza :?

http://www.dzikie.mazury.pl/mazany/
to jego stronka pełna pasji :D (google Twoim przyjacielem ;))

Jonasz Koffta kiedyś zapytał "Czy na Świecie coś się zmieni, gdy z młodych gniewnych, zrobią się starzy wkurwieni" (do el polaco- to cytat klasyka, tak że bez nadgorliwości proszę :wink: )

A w/g mnie właśnie dzięki takim pseudoekologom, przybywa coraz więcej tych młodych "wkurwionych" bo coraz szybciej otwierają się oczy młodym ludziom na wszelkie świństwa...

I co im zostaje gdy zostaną po prostu po chamsku i ordynarnie wyd**ani dzięki swojej wierze w szczytne ideały pseudoekologicznych "wilków" czy innej swołoczy???

Powiesz "pragmatyzm życia" im zostanie ...
:?
Tylko co warte takie życie kiedy już za młodu stajesz sie zwykłym kundlem a czas, układziki i starość tylko to pogłębia ???

Dalsze "pragmatyczne" życie z oplutą gębą ??? ... :( :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2008 8:16 am 
świr popatrz jak się interesują tym problemem w Giżycku:
http://forum.wm.pl/viewtopic.php?t=15043
http://forum.wm.pl/viewtopic.php?t=16055
widocznie w myśl starej prawdy "u kogoś w drzazga w oku u siebie nawet kłody"
No ale co tam "Rospuda jest sławna i nawet w telewizji pokazywali, a Spytkowo/Świdry no cóż śmieci trzeba gdzieś sypać!
A co do tego składowiska to pomysłowość rośnie w miarę jedzenia przewidywana jest już nawet kwatera na odpady niebezpieczne - no miejsce przecież wyśmienite, a może w jeziorach pojawią się znów gigantyczne ryby "mutanty" więc szansa na atrakcje turystyczne jest,


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2008 11:42 pm 
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 3:38 pm
Posty: 3277
Lokalizacja: ...z dziczy...
tomekat napisał(a):
świr popatrz jak się interesują tym problemem w Giżycku:
http://forum.wm.pl/viewtopic.php?t=15043
http://forum.wm.pl/viewtopic.php?t=16055
widocznie w myśl starej prawdy "u kogoś w drzazga w oku u siebie nawet kłody"
No ale co tam "Rospuda jest sławna i nawet w telewizji pokazywali, a Spytkowo/Świdry no cóż śmieci trzeba gdzieś sypać!
A co do tego składowiska to pomysłowość rośnie w miarę jedzenia przewidywana jest już nawet kwatera na odpady niebezpieczne - no miejsce przecież wyśmienite, a może w jeziorach pojawią się znów gigantyczne ryby "mutanty" więc szansa na atrakcje turystyczne jest,


Powoli wracamy do czasów gdy w Nigocinie i innych jeziorach toże wywoływało się błony fotograficzne tak po prostu stojąc nocą po kolana w wodzie.

Mamy teraz przeważnie w fotografii elektronikę więc może dlatego władze tak odważnie sobie poczynają bo kto tam będzie sprawdzał skład chemiczny wody a jak i sprawdzi to co?

Uczciwie mówiąc osobiście liczę na Unię i jej urzędasów bo nasi to mateczkę rodzoną dla paru zetów "bakyszu" spuszczą. W Bałtyku zaczyna się powoli tołk robić może i do nas w końcu dojdzie chociaż centrala /W-wa/ będzie robiła co tylko można żeby kasiorę nam przynależną zacharapcić i skręcić.

a'hooj! :shock:

_________________
świr
Proszę nie karmić Topcia słodyczami.
Obrazek
I piwem też nie poić ani inszym paskudztwem bezalkoholowym


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 08, 2008 3:37 am 
Nałogowiec
Nałogowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 04, 2006 1:05 am
Posty: 455
Lokalizacja: z nad talerza :P
Świr...
Narazie to nie "Warszawa" kroi śmieciową kasę z ludzików mazurskich, ale lokalne kacyki w połączeniu z lokalnymi przekręciarzami...
Chyba nie masz przysłowiowej już "giżyckiej" fobii na "Warszawę" ? ;)
Ostatnio już nawet gdzieś wyczytałem że Wysypisko w Świdrach to też wina "warszawki" ... :D :D :D ...ale Giżycko na punkcie "Stolycy" to ma już alergię jakąś czy co ???...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 08, 2008 9:07 am 
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 3:38 pm
Posty: 3277
Lokalizacja: ...z dziczy...
dziul napisał(a):
Świr...
Narazie to nie "Warszawa" kroi śmieciową kasę z ludzików mazurskich, ale lokalne kacyki w połączeniu z lokalnymi przekręciarzami...
Chyba nie masz przysłowiowej już "giżyckiej" fobii na "Warszawę" ? ;)
Ostatnio już nawet gdzieś wyczytałem że Wysypisko w Świdrach to też wina "warszawki" ... :D :D :D ...ale Giżycko na punkcie "Stolycy" to ma już alergię jakąś czy co ???...


Ale ktoś na szczeblu centralnym powinien postawć tamę gdy głupota i pazerność są większe niż instynkt samozachowawczy co niektórych osobników.

I nie ma to nic wspólnego z utratą samorządności zwłaszcza gdy chodzi o zdrowie a może i życie setek tysięcy ludzi a jak przykład chociażby Mazan pokazuje pierwszym beneficjantem była Warszawa.

Warszawka też w niemałym stopniu zabudowuje brzegi jezior obchodząc skutecznie prawo stąd może ta miłość tubylców do ludzi pochodzących z tego miasta.

Niejednego z kacyków miejscowych mogli by tubylcy postawić w pionie ale gdy interesy Warszawki są zagrożone zaczynają dziać się dziwne i nieprawdopodobne rzeczy. /zabudowa rezerwatu chociażby na pł. Fuledzki Róg/

Szlajam się po jeziorach szmat czasu i miałem nieraz możliwość zaobserwowania jak niemożliwe staje się wykonalnym gdy chodzi o ludzi z układami i kasą pochodzących z W-wy lub okolic.

a'hooj! :shock:

_________________
świr
Proszę nie karmić Topcia słodyczami.
Obrazek
I piwem też nie poić ani inszym paskudztwem bezalkoholowym


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Edytor Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie, w szczególności w przypadku zgłoszenia nadużycia, do usuwania treści sprzecznych z prawem, treści reklamowych, treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną. Uczestnicy Forum wm.pl poprzez umieszczenie swoich komentarzy i opinii na stronach Forum wyrażają zgodę na publikowanie tych treści na łamach "Gazety Olsztyńskiej" oraz w innych mediach wydawanych przez Edytor Sp. z o.o. i Wydawcę Olsztyn Sp. z o.o.

Gazeta Olsztyńska Dziennik Elbl‘ski Portal Warmii i Mazur WM.pl Wypoczynek na Mazurach MojeMazury.pl Portal Orientacja.pl Nasz Olsztyniak Nasz Elbląg Nasz Ełk Fundacja Przyszłość dla dzieci Olsztyński Portal Studencki
POWERED_BY