Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pt maja 25, 2018 8:59 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: światełko w tunelu dla Działdowa widzę....
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 1:16 pm 
Postępowy
Postępowy

wybory wybory i po wyborach...
wieczór wyborczy spędziłam w gronie politykujących znajomych,gdzie od podszewki zobaczyłam,co i jak się robi w polityce...nawet w tej niewielkomiejskiej...na lokalnym szczeblu...nerwowo nawet było momentami,a poza tym miło... w szoku byłam,jakie to dla co niektórych ważne...

ale ja nie o tym...
coś się jednak wydarzyło...mały przełom jest... gdyż
Terechę wywalono...hie hie :) (do Rady Miasta nie dopuszczono jej już na wstępie,a do Rady Powiatu odpadła w głosowaniu) brawo! czyli toksycznie dla miasta działająca ,słynna 'blokująca przewodnicząca' raczej szkodzić już nie powinna,a rodzina w osobie p.Falby również jej nie pomoże,gdyż również odpadł w głosowaniu do Rady Powiatu... hie hie :) czyli ludzie przejrzeli na oczy i największy problem radnych miejskich,którym w/w pani nachalnie podpowiadała w jaki sposób głosować zginął..teraz radni będą musieli sami podejmować decyzję
to z cyklu plusów dodatnich ]:)

z plusów lekko ujemnych -fakt,że jednak rondziarz przeszedł do drugiej tury ,chociaż tak się zastanawiam ,co też chłopina miałby do roboty oprócz pokazywania się w przedszkolach i szkołach i organizowania wieczórków taneczych a'la moher przez kolejną kadencję,skoro ronda nawalił gdzie tylko mógł , czy były potrzebne,czy też nie ,aż się działdowiakom kręci w głowach od tego jeżdżenia po mieście :) , poza tym zamiast skorzystać ze środków unijnych (wiem,wiem chwalił się w tamtym tygodniu bodajże, kilkoma projektami unijnymi zakończonymi sukcesem,ale to już stare sprawy były np ta z ratuszem to z września 2009r -sprawdzałam na stronie funduszy unijnych...niemalże nakazane przez władze województwa,bo nie mieli już na co wydać tych pieniądzy i szkoda było ich nie wziąć, co oczywiście rondziarz przypisał sobie... przecież rondziarz by nie wpadł na pomysł z muzeum w ratuszu,no co wy) lekką ręką nabrał 8 milionów kredytu 'na inwestycje' ,który o ile tak łatwo było wydać na inwestycje w postaci rond i nowego bazaru ,to już nieco gorzej trzeba będzie go spłacać... i ciekawe co mądral zrobi...a zamiast ściągania do miasta nowych inwestorów powstanie z kilka nowych miejsc a'la bazar wspomagających rozwój handlu w mieście i tyle...

nie podoba mi się ta świetlana wizja miasta za rondziarza-2
nie znam za bardzo pani Wójcickiej - tak naprawdę widziałam ją 'na żywca' tylko w debacie w necie i prezentowała się dobrze, solidnie jakoś (podobno kiedyś pracowała w 'plastikach' ,tylko ,że musiała odejść z powodu zbyt silnego charakteru,przez co nie mogła zgodzić się z prezesem Peciem...tak ludzie gadali)...ale wydaje mi się,że warto byłoby dać szansę kobiecie z tak zdrowym i poważnym podejściem do zarządzania miastem , wydaje mi się,że warto spróbować byleby liczba rond i pustych obietnich nie zwiększyła się...
ja tak zrobię...mam nadzieję,że działdowiacy,którym zależy na mieście, również... myślę,że warto :)

Tytuł: Re: światełko w tunelu dla Działdowa widzę....
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 2:05 pm 
Berbeć
Berbeć

Głupoty zaś Panno lub Pani piszesz - to co było zostało czyli układ Mazurkiewicz- PO, PO niby w opozycji do niego rządzić będzie kolejne 4 lata miastem jak rządziła dotychczas. Mazurkiewicz/Duchna. Czyli jak to mówia na zachodzie bez zmian - mając wice burmistrza i przewodnicząca w poprzedniej kadencji odegrali grę przed wyborcami że niby są w opozycji by po 21 skonsumować od rana kolacji tak wstrętną dla nich. Cyrk i szopka na kółkach. Tyle z tego czym się tak ekscytujesz. Jeśli ta lokalna polityka rodem z rynsztoka - gdzie oszukuje się wszystkich i układa z wszystkimi, by bronić stanu posiadania i dzielić miskę tak Cię ekscytuje to gratuluje.

P.S. Po już dawno sprzedało Wójcicką układając się z Mazurkiewiczem za wice dla Duchny i parę innych rzeczy o których niedługo się przekonasz. Choć jeśli stanie się cud i polegnie Mazurkiewicz będą udawać że popierali ją i zgłoszą się po podział łupów - żenada.

PostNapisane: Wt lis 23, 2010 2:22 pm 
Postępowy
Postępowy

Madrala napisał(a):
Głupoty zaś Panno lub Pani piszesz - to co było zostało czyli układ Mazurkiewicz- PO, PO niby w opozycji do niego rządzić będzie kolejne 4 lata miastem jak rządziła dotychczas. Mazurkiewicz/Duchna. Czyli jak to mówia na zachodzie bez zmian - mając wice burmistrza i przewodnicząca w poprzedniej kadencji odegrali grę przed wyborcami że niby są w opozycji by po 21 skonsumować od rana kolacji tak wstrętną dla nich. Cyrk i szopka na kółkach. Tyle z tego czym się tak ekscytujesz. Jeśli ta lokalna polityka rodem z rynsztoka - gdzie oszukuje się wszystkich i układa z wszystkimi, by bronić stanu posiadania i dzielić miskę tak Cię ekscytuje to gratuluje.

nigdy nie było porozumienia typu Mazurkiewicz-PO ,a to,że Terecha trzymała palca rondziarzowi, przynosząc nikłą chlubę miejskiemu kołu PO ,to o niczym nie świadczy-została za to ukarana...o! Duchna za to mądry facio-z tym,że tak strasznie niewierzący we własne siły,którego trzeba bardziej popchnąć do działania ,bo sam się nie zbierze -nawet tak postrzegany jest w platformie,a Terecha to świetnie potrafiła wykorzystać... przykro ,że wszystko tak łatwo przypisałeś działdowskiej platformie...chociaż sama się dziwiłam,że platformersi nie wywalili jej już wcześniej 'z partii nie można wyrzucać od tak,bo każdy może należeć gdzie chce...a to co robiła nie zostało do końca udowodnione,bo tak naprawdę radny Mrowiński głośno mówił o praktykach pani przewodniczącej..a on to wiadomo- dużo szumu robi ' -otrzymałam odpowiedź

póki co,ekscytuję się faktem ,że Terechy już nie ma... mam nadzieję,że podobnie będzie z rondziarzem...zawsze to o dwóch takich cwaniaków mniej....

ps. byłam przy tym,gdy PO próbowało się układać z Wójcicką... podczas wyborczej nocy... trzeba było zobaczyć grobowe miny wszystkich,gdy dostaliśmy pierwsze wyniki rondziarza... tylko Terecha wydawała się być jakaś taka radosna...nie wiedzieć/wiedzieć czemu...
ps2. poza tym,jakie wice dla Duchny,skoro on zamiast w Radzie Miasta,to w Radzie Powiatu jest ,a tam kto inny rządzi...niestety (następny do odstrzału zresztą...ale,metodą drobnych kroczków i naniego przyjdzie pora :) )

Ostatnio edytowano Wt lis 23, 2010 3:05 pm przez aleksiejka, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt lis 23, 2010 3:04 pm 
Berbeć
Berbeć

Szkoda że nie było Cie jak Hoffer powiedział że PO dogadało sie z Mazurkiewiczem i jak Wilemberg przepraszał za PO które po raz kolejny sprzedało się za miskę panią W-Z. Widać albo mało wiesz albo udajesz taka głupia siejąc dezinformację.

PostNapisane: Wt lis 23, 2010 3:07 pm 
Berbeć
Berbeć

aleksiejka napisał(a):
Madrala napisał(a):
byłam przy tym,gdy PO próbowało się układać z Wójcicką... podczas wyborczej nocy... trzeba było zobaczyć grobowe miny wszystkich,gdy dostaliśmy pierwsze wyniki rondziarza... tylko Terecha wydawała się być jakaś taka radosna...nie wiedzieć/wiedzieć czemu...

Po miało sceneriaszu na każdą okazję byle być tylko przy władzy.

PostNapisane: Wt lis 23, 2010 3:14 pm 
Postępowy
Postępowy

bardzo ładna prowokacja ,chociaż nie kumam ,kto ci Mądralo tyle głupot naopowiadał ,bo mądrzysz się,jakbyś wszystkie rozumy pozjadał i jakbyś dokładnie znał temat,chociaż wg mnie ,nie masz pojęcia...siejąc dezinformację ,niestety

ale zawsze znajdzie się z kilku takich co wiedzą lepiej,więc nie zamierzam przekonywać nikogo o słuszności moich poglądów ,a na tyle znam Hoffera,żeby nie podejrzewać go nawet o jakiekolwiek układy z rondziarzem... tym bardziej,że Terecha już nie raz zrobiła go w trąbę....za co zapłaciła sromotnie... :)

PostNapisane: Wt lis 23, 2010 3:17 pm 
Berbeć
Berbeć

aleksiejka napisał(a):
Madrala napisał(a):
ps2. poza tym,jakie wice dla Duchny,skoro on zamiast w Radzie Miasta,to w Radzie Powiatu jest ,a tam kto inny rządzi...niestety (następny do odstrzału zresztą...ale,metodą drobnych kroczków i naniego przyjdzie pora :) )

Duchna ma wice w mieście a w powiecie również PO dogadało się z Janickim więc pełnia władzy. Ponoć nawet chcieli wice starostę dla Ostrowskiego ale on z przyczyn formalnych mając tylko średnie nie może, będą musieli innego znaleźć kandydata, albo nagiąć przepisy.

PostNapisane: Wt lis 23, 2010 3:25 pm 
Postępowy
Postępowy

no nie kumam...
Duchna w obecnych wyborach startował do Rady Powiatu, tak że nie może mieć wice w mieście...

i jaka pełnia władzy? z czterema mandatami? (na 21 w mieście i na 19 w powiecie?)
już nie rób z PO takiego potwora,tudzież bestii...?
:o

PostNapisane: Wt lis 23, 2010 3:34 pm 
Berbeć
Berbeć

aleksiejka napisał(a):
no nie kumam...
Duchna w obecnych wyborach startował do Rady Powiatu, tak że nie może mieć wice w mieście...

i jaka pełnia władzy? z czterema mandatami? (na 21 w mieście i na 19 w powiecie?)
już nie rób z PO takiego potwora,tudzież bestii...?
:o

Nie przeszkadza łączenie tych funkcji.

Układ w mieście
Mazurkiewicz 6+ PO 4+ Janicki 2+ SLD 1 - 13 szt nie trza więcej był rządzić

PostNapisane: Wt lis 23, 2010 3:42 pm 
Postępowy
Postępowy

a to nie tak, że vice burmistrza radni miejscy wybierają spośród siebie?
poza tym, fakt -tak się rozkładają mandaty w poszczególnych siłach,ale skąd ta pewność,że akurat w każdej sprawie będą potrafili się dogadać?

PostNapisane: Wt lis 23, 2010 3:44 pm 
Berbeć
Berbeć

wice i skarbnik jest z nomicji burmistrza i od jego woli kto nim zostanie. Sekretarz musi być z konkursu.

Skad pewność z umowy koalicyjnej spytaj Pana Hoffera polecam zadać to pytanie;)

PostNapisane: Wt lis 23, 2010 3:57 pm 
Postępowy
Postępowy

...nie omieszkam...
zastanawiam się,skąd masz tyle informacji odnośnie układów w mieście?
czyżbyś uczestniczył w rozmowach, czy jak?

PostNapisane: Śr lis 24, 2010 12:11 am 
Berbeć
Berbeć

aleksiejka napisał(a):
Terechę wywalono...hie hie :)

Tylko teoretycznie - Duchna wchodzi na wice do miasta i kładzie mandat. Falba Ireneusz go nie podnosi i kto bierze ten mandat? - Bartkowska-Furtak Teresa

PostNapisane: Śr lis 24, 2010 1:52 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

aleksiejka, gdzie ty żyjesz?? Ja dziś usłyszałem wiadomość z bardzo wiarygodnych źródeł, że jednak się dogadali. I co się nagle okazuje?? Władza za wszelką cenę. W.Ostrowski podobno startował na Burmistrza tylko dlatego, że miał wizję zostać Starostą i musiał zrobić sobie kampanię. Janicki wygrał, więc trzeba wejść w koalicję, ale władza kusi, więc smaruję wazeliną palec i wchodzę w d_pę Marianowi. Marian się zgadza i tępy Witold zostaje w-ce, prosta sprawa. Czas pokaże czy się mylę, ale raczej nie, mieszkając w Działdowie lat 40 znam popędy :)). Założysz się ze mną, że się dogadali tj. MJ - Starosta, WO - W-ce? Daj znać. Nie oczekuję niczego, nie oferuję nic:) :D

PostNapisane: Śr lis 24, 2010 8:50 am 
Postępowy
Postępowy

kurde, faktycznie 'gdzie ja żyję?' skoro wszędzie układy układziki,a najgorsze,że tak mnóstwo 'zorientowanych' ...
z tego co zdążyłam zauważyć na spotkaniu wyborczym , nie wiedzieć czemu platforma była przekonana o realnych szansach ostrowskiego w bojach o fotel burmistrza...to miał być wieczór wygranych i naprawdę totalnie wszystkim zrzędły miny na wieść o pierwszych wynikach rondziarza,a z fajnej impry zrobiła się z lekka stypa i pocieszano Ostrowskiego,że młody jest to może kiedyindziej...itp... a gdyby liczył od razu na podbój powiatu to by się tak nie martwił i przykro by mu nie było...
poza tym, wszyscy się martwili o to,że jak rondziarz zostanie na drugą kadencję to z województwa nie spłyną do nas żadne pieniądze,żeby nie było ,że rondziarz 'załatwił'... tym bardziej ,że on z innej opcji ,niż województwo.... i układać się raczej nie chce...

ale z tymi przekładkami z mandatami...i teoretycznym wywaleniem Terechy to mnie zmartwiłeś :unhappy: ....

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]