Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest So lut 24, 2018 8:14 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: zdegustowana spotkaniem z rondziarzem....
PostNapisane: Wt wrz 28, 2010 9:39 am 
Postępowy
Postępowy

Wybrałam się wczoraj na spotkanie zorganizowane dla mieszkańców przez Bronka Rondziarza z przedstawicielami kolei w związku z inwestycjami planowanymi przez w/w w mieścinie Działdowo.
Panowie z kolei bardzo przejrzyście i zrozumiale wprowadzili nas w zagadnienia związane z inwestycją...rozumiem: jest kasa z unii, którą w pewnym określonym czasie trzeba wykorzystać...jeśli coś stanie na przeszkodzie to kasa przepadnie... proste jak pier...(pi)(pi) na ten aspekt próbował zwrócić uwagę Rondziarz...zwłaszcza na protesty mieszkańców,które mogą zaprzepaścić tak piękną i świetlaną przyszłość miasta z ruchem drogowym w najstarszej, a zarazem najpiękniejszej części miasta,w której przecież dążono do ograniczania ruchu poprzez strefy płatnego parkowania np ,ale teraz już jest inny 'ważniejszy'(?) pomysł i tamto się nie liczy,nie?
No właśnie, okazało się ,że kolej odpowiada tylko i wyłącznie za pas w pobliżu torów-oni robią wykopy ,czy dziury w nasypach, wszystko odpowiednio obrabiają czy obudowywują ,a to jak od tego miejsca zostanie wytyczony ruch drogowy,jak poprowadzony ,to sprawa Rondziarza i jego świty... czyli umarł w butach, gdyż Rondziarz za chiny ludowe nie przyzna się do podjęcia nietrafnej decyzji,zwłaszcza w przypadku wiaduktu od ulicy Kochanowskiego,zwłaszcza teraz w gorącym czasie przedwyborczym,prawda? a postawienie wszystkiego na ostrzu noża nie wchodzi w grę,bo kolej zabierze zabawki i pójdzie na swoje podwórko. :confused:

Wszystko w porzo,tylko i podczas spotkania i zaraz po, pojawiło się takie głupawe odczucie (coś tu śmierdzi),że to bardziej o kampanię wyborczą Rondziarza się rozchodzi, o pokazanie się ,czy raczej zaistnienie w mediach,niż o informację przekazywaną mieszkańcom. Tym bardziej,że najbardziej istotne dla wszystkich informacje odnośnie poprowadzenia ruchu drogowego znajdują/znajdowały się w zasięgu kompetencji rondziarza i tak naprawdę panowie z kolei nie byli do tego wogóle potrzebni. I ta otoczka: nadskakujący panom z kolei rondziarz i pierwsze kilka ławek w sali konferencyjnej wypełnionych przez znudzonych i małoaktywnych bezradnych radnych ,patrzących niemalże gorączkowo na zegarek i ziewających skrycie,czy sprawdzających komórki....

No i jak bardzo mnie 'uspokoił' rondziarz ,bo na pytanie o puszczenie tir-ów i transportu ciężkiego przez centrum rzucił tylko,że tir-y zostaną puszczone nowo powstałą obwodnicą ....UWAGA: -> gdzieś (czyt. odwalta się cepy,a nie...).

Zdegustowana jestem tym spotkaniem. Zdegustowana tym zmurszałym towarzystwem z przodu,trącającym myszką.
Wiem,że muszę coś z tym zrobić. W końcu chodzi o sprawy mojego miasta, czyli jakby nie było i moje....

Tytuł: Re: zdegustowana spotkaniem z rondziarzem....
PostNapisane: N paź 17, 2010 10:32 pm 
Postępowy
Postępowy

Teraz niestety liczy się reklama (w myśl zasady - nie ważne jak o nas mówią, dobrze czy źle, ważne aby mówili). Tak też i nasza władza czyni – pokazać się w gazetce, powiedzieć, że coś się zrobiło (nic nie robiąc) i zachęcić do oddania głosu na jedynie słuszną i sprawiedliwą i bezwzględnie nieomylną i … tak dalej, kandydaturę (a może KANTYdaturę?? ).
Tematy obwodnicy, basenu, bezpieczeństwa, poziomu życia, bezrobocia i tym podobne odżywają jak zwykle, cyklicznie, przed każdymi wyborami. Tak naprawdę nic się nie zmienia (poza rosnącym poziomem niezadowolenia i emigracją z terenu miasta, młodych i szukających swojego „kąta” w społeczeństwie, ludzi).
Myślę, że kolejne wybory nic nie zmienią – brak ludzi, którzy przeciwstawią się marazmowi urzędniczej niemocy i pogonią towarzystwo „ciepłych stołków” w radzie miasta, powiatu, gminy. Ostatnie stwierdzenie tyczy się również olbrzymiej rzeszy zwykłych urzędników (aczkolwiek nie wszystkich – jednak większości) – oni też nic poza swoje minimum nie chcą robić. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie. A tych kilka jednostek, które mogłyby coś pożytecznego i potrzebnego nam wszystkim zdziałać, skutecznie zostaje zniechęconych lub wręcz zakrzyczanych przez pozostałych. Bo po co coś zmieniać, jeśli „ja” mam dobrze?!?
Pozdrawiam

PostNapisane: Wt paź 19, 2010 9:27 pm 
Postępowy
Postępowy

no no...mądrego to i posłuchać miło...
tylko,że mało jest ludzi z inicjatywą...

PostNapisane: Wt paź 19, 2010 11:25 pm 
Postępowy
Postępowy

Jeśli o inicjatywie mowa …
Odpowiednią chwilą na wprowadzenie „jakiejś” inicjatywy, była chwila, w której obecnie nam miłościwie panujące osoby (nie chodzi tu tylko o twz. władze) doszły do porozumienia i się jakoś dogadały. Faktycznie przecież, aby coś w Działdowie zdziałać, trzeba mieć dobre poparcie. Niestety, poparcie olbrzymiej większości społeczeństwa ma się nijak do poparcia kilku jednostek z lokalnego koła niby „wyższych sfer” (czytaj: koła wzajemnej adoracji).
To są ciemne strony demokracji – no może troszkę przesadziłem – bardziej pasuje tu popularna „prywata”.
Stan takowy bardzo szybko zauważali coraz niżsi szczeblem i z wielką radością wprowadzali w swoje szeregi, aż dotarło to na samo dno.
No i bądź tu mądry człowieku i zrób coś bezinteresownie, nie dając nic w zamian (nic konkretnej jednostce lub kilku jednostkom „decyzyjnym”), i do tego jeszcze bez jakichkolwiek znajomości czy zażyłości.
No, ale się rozpisałem. Jeszcze trochę i sam się w tym pogubię … niestety ;-(
Tak właśnie widzę możliwości jednostki z „inicjatywą” w mieścinie pokroju Działdowa.
I dla swojego bezpieczeństwa – to, że tak uważam, nie oznacza, że mam rację.
Ale tak właśnie to odbieram!!!

Temat bierności społeczeństwa pomijam celowo.

PostNapisane: So sty 08, 2011 2:42 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

zeby cosik zrobic trzeba zaczac chodzic na sesje a takrze wyegzekwowac od molka rondziarza zamiary na ta kadencje tylko nie basen czy zalew bo nas na to niestac

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]