Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr lut 21, 2018 7:12 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: wodciągi miejskie -coś tam śmierdzi
PostNapisane: Wt maja 18, 2010 2:41 pm 
Postępowy
Postępowy

mieszkam w kamienicy w centrum miasta
z tyłu , w podwórku w samej bramie znajduje się studzienka z wodomierzem, która nie dość ,że od lat nie była konserwowana,to do tego ma niezbyt fortunne położenie,bo ani wjechać jakimkolwiek pojazdem na podwórko dzięki tej studzience , to do tego jest w sąsiedztwie śmietnika,z którego czasem śmieci wpadają do studzienki
w listopadzie pękła mi gdzieś w ruinach na podwórku jakas tajemnicza rurka niewiadomego pochodzenia,skąd lała się woda i lała ,zawołany na pomoc pan z pogotowia wodociągowego przyjechał i...
taaadaaam
zakręcił kurek ,ale rzucił ,że możnaby było dla świetego spokoju wymienić przyłącze w prostej lini od bramy do budynku, no i na nasze pytania odnośnie zmiany lokalizacji wodomierza,stwierdził,że to również dobry pomysł,ale TO TRZEBA Z KIEROWNIKIEM

na drugi dzień wybrałam się do w/w celem uzyskania informacji co i jak trzeba zrobić ,by przenieść wodomierz do domu
pan postękał postękał,po czym rzucił tylko,że SIĘ NIE DA i to tyle co udało mi się dowiedzieć od pana kierownika wodociągów -p.Umińskiego

na drugi dzień zadzwoniłam do Urzędu Miasta,by spytać o inny zakład świadczący usługi wodociągowe w ramach wodociągów miejskich,ale usłyszałam,że niestety P.G.K.iM. ze wspomnianym panem kierownikiem jest jedynym zakładem tego typu ...zapytałam o możliwość złożenia skargi,ale pan z urzędu miasta poradził mi najpierw spróbować do prezesa p.Falby,bo to podobno taki dobry człowiek...
tak,skierowałam pismo na ręce pana Prezesa,w którym wyłuszczyłam problem,zwracając uwagę na stan techniczny studzienki,wodomierza i położenia -niestety skierował je do p.Dyrektora ds Wodociagów i Kanalizacji (D.Sarnowskiego) ,który odpisał mi i owszem.w pierwszej części pisma 'postraszył' mnie całą litanią dzienników ustaw,na które podobno się powoływał, następnie stwierdził,że wogóle nie widzi uchybień w zachowaniu pana ,który przyjechał do mnie w ramach pogotowia wodociągowego by zakręcić kurek (chociaż bardziej skarżyłam sie na pana kierownika) ,a nastepnie poradził mi ,że w związku ze stanem technicznym studzienki ,zagrażającym zdrowiu i bezpieczeństwu inkasenta przychodzącego na odczyt jak również z niefortunnym położeniem tej studzienki w podwórku radziłby wyremontować studzienkę, a jeśli chodzi o zmianę lokalizacji wodomierza,to związane jest to z wydaniem nowych warunków technicznych i aby rozpocząć procedurę nalezy złożyć odpowiedni wniosek o wydanie warunków technicznych
nawet dzwoniłam do p.Sarnowskiego ,rozmawiałam...pan powiedział ,że można to załatwić na odpowiednim druku i tylko dopisać,że chodzi o zmianę lokalizacji wodomierza "...Podjęcie działań w tym kierunku jest uzasadnione stanem technicznym istniejącego przyłącza.Rura jest bardzo skorodowana i w każdej chwili może nastąpić jej awaria, gdzie usunięcie uszkodzenia może okazać się niemozliwe..."
ale ja właśnie chcę to właśnie zrobić! powiem więcej-na mój własny koszt!!!!

Złożyłam takowy wniosek ,dopisałam,jak mi pan poradził,że w związku ze zmianą wodomierza...

poraziła mnie odpowiedź otrzymana z wodociagów w tamtym tygodniu:
"Nie ma możliwości przeniesienia wodomierza ze studni wodomierzowej do budynku, ponieważ istniejąca studnia jest granicą eksploatacji przyłącza wodociągowego" i dopisek,że jesli chcę zlikwidować studnię wodomierzową, gdyż powoduje pewną przeszkodę, to nalezy wybudować nowe przyłącze wodociagowe z sieci od ulicy ...
czyli
-rozkopać pół ulicy
-zabulić do miasta opłatę za zajęcie pasa drogowego,do momentu gdy ulica nie znajdzie się w stanie w jakim była przed rozkopaniem (czyli kładę nowy asfalt??!?)

panu kierownikowi chyba się pogorszyło
pierdzielę,poczekam aż trzaśnie przyłącze za studzienką , za bramą i będzie to 'z winy wodociagów' ,wtedy szybko mi naprawdią i sami zaproponują przeniesienie wodomierza...
brak słów

no i póki co,nie wiem,gdzie dalej uderzyć??
może ktoś wie,jak ominąć kierownika od wodociagów?
ja ten wodomierz i tak przeniosę do domu, a słowa 'nie da się' tylko aktywizują mnie do działania :)

Tytuł: Re: wodciągi miejskie -coś tam śmierdzi
PostNapisane: Wt maja 31, 2011 11:45 pm 
Postępowy
Postępowy

witojcie!
Widzę,że przez rok nikogo temat wodociągowy nie zaciekawił,jak też i nikt nie wpadł na pomysł 'coby mi tu poradzić?' ...ja skolei zajęta przez ten rok sprawami ,nazwijmy je różnymi (właśnie walczę z bankiem,coby nie robił mnie w ciula, wrzucając do aneksu dodatkowy,nieustalony z nami paragraf (standardowy i nie podlegający negocjacjom(?) podobno ) dot. nowelizacji ustawy o księgach wieczystych i hipotece)...trochę poczytałam tu i ówdzie i biorę się za ten mój wodomierz w niefortunnym miejscu na podwórku położony... tym razem już na serio :)

chciałam tylko Państwa zainteresować powracającym smrodem znad wodociągów miejskich, które to po tym,jak nie wpadły na żaden złoty środek uratowania ,czy chociażby polepszenia tylko stanu, przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych w mieścinie Działdowo ( tudzież okolycy)-zwłaszcza w jej najstarszej części postanowiły

(TAAdAAAM):
coby załatwić potencjalnego Odbiorcę zmianą kilku 'standardowych' paragrafów<-jak to się często mówi 8) aczkolwiek zmieniających trochę odnośnie tytułu własności przyłączy...

Pan odczytujący wskazanie wodomierza włożył dyskretnie w drzwi karteluszek ,sorry... INFORMACJĘ DLA ODBIORCÓW USŁUG WOD-KAN W DZIAŁDOWIE.. w związku z często różną interpretacją tytułu własności przyłączy ....
...pomyślałam 'o to se gnojki przypomnieli o moim wodomierzu,ale żeby od razu info? ' ... prawdę mówiąc masło maślane,bo nadal nie dowiedziałam się 'o co kaman?' w związku z przeniesiem mojego wodomierza...a skolei dawno nie siedziałam w tematach wodociągowych,by chcieć do mundroli dzwonić ...

ale ale
nie doceniłam mundroli ,bo oni to info to w związku ze zmianą regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie miasta Działdowo (Uchwała Nr VI-63-11 z 28 kwietnia 2011r.)

no dobra, tylko ja dalej w martwym punkcie jestem.... bo zamiast warunków na przeniesienie wodomierza znów będą mi kazali się kopać od ulicy,a gdy się do kopię skorodowane rury mi porozlatywują się w rękach i w związku z nowym regulaminem -będę musiała je ponaprawiać i najważniejsze zabulić...żeby było wszystko jasne
?

Załączniki:
Zdjęcie0017.jpg
Zdjęcie0017.jpg [ 751.3 KiB | Przeglądane 4236 razy ]

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]