Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Wt lut 20, 2018 5:50 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak odróżnić Boga, od tego co mocherowe?
PostNapisane: So paź 10, 2009 11:50 am 
http://www.youtube.com/watch?v=IPhOxWLfeBI
Czytaj Biblię- inaczej wcisną Ci kit.

Tytuł: Re: Jak odróżnić Boga, od tego co mocherowe?
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 8:38 pm 
Amen. Poznanie Biblii kluczem do właściwego poznania Boga. Ignorancja prowadzi na bezdroża błędu i zwiedzenia, co chętnie wykorzystują ci, co z cudzej pobożności chcą ciągnąć zyski.

PostNapisane: Śr paź 14, 2009 5:31 am 
Nie jest możliwe poznanie rzeczy która nie istnieje, dajcie spokój tej dyskusji i "wierzcie" sobie dalej.

PostNapisane: Śr paź 14, 2009 9:20 pm 
Zawsze mnie ciekawi, co motywuje takie niewierzące osoby do wchodzenia na wątki dotyczące wiary w Boga. Agresywny ateizm- próba nawracania na własne poglądy? A może chęć udowodnienia całemu światu "mam rację"? A może...jakaś cichutka myśl- może mnie przekonają, żeby uwierzyć...?
Bóg istnieje. Wiem to na 100%. Mieszka we mnie Duch Święty, byłam świadkiem cudownych rzeczy. Ale nawet gdyby nie one- przekonało mnie Słowo Boże. Jezus naprawdę jest Synem Bożym, Bogiem i zmarł za nasze grzechy. Ojciec nas kocha i pragnie naszego zbawienia.

Jaki życie miałoby sens, gdyby było dziełem "przypadku"?

PostNapisane: Pn paź 26, 2009 8:05 am 
Hmmmmm, mnie też ciekawi po co prowadzicie te dyskusje o wierze i sami siebie przekonujecie kto bardziej jest bogobojny - żenujące to.Jestem ateistą - fakt,ale mam wolną wolę i myśl.
Czy nie poznaliście do tej pory tajnego "układu" miedzy Judaszem i Jezusem? Przecie to on sam się wykreował na bożka.
Czy " duch św." mieszka też w Buddystach,ludziach Islamu,Mahometanach i innych wiar? Pewnikiem czeka ich piekło!!! Tylko chrześcijanie roszczą sobie prawa do nieomylności i pod przewodnictwem jedynego NIEOMYLNEGO namiestnika prowadzą ekspansyjną politykę w Afryce i wszędzie tam gdzie jeszcze s im uda się wcisnąć - chodzi im tylko o MAMONE i wpływy polityczne.

PostNapisane: N lis 01, 2009 7:38 pm 
Cytuj:
Hmmmmm, mnie też ciekawi po co prowadzicie te dyskusje o wierze i sami siebie przekonujecie kto bardziej jest bogobojny - żenujące to

Boga boją się ci, co nie grzeszą. A tego, kto ile grzeszy nie da się sprawdzić za pomocą froum, więc raczej nie o tym jest dyskusja.
Cytuj:
Jestem ateistą - fakt,ale mam wolną wolę i myśl

Wolny? Od czego niby? Czeka Cię śmierć, jak wszystkich. Musisz pracować , jak wszyscy. Musisz przestrzegać zasad społecznych, jak wszyscy. Mówisz, jak ten świat- bo w Twoich słowach słyszę jego echo( poglądy tzw. ogółu). Wolna myśl? Wolne żarty. Reprezentujesz większość.
Cytuj:
Czy nie poznaliście do tej pory tajnego "układu" miedzy Judaszem i Jezusem? Przecie to on sam się wykreował na bożka.

Bo Ty tak twierdzisz? I myślisz, że dla tej "kreacji" dał się ukrzyżować? Zazwyczaj jak ktoś chce uchodzić za "bożka" to chce czerpać z tego korzyści. Ciekawe, jakie niby korzyści chciał czerpać krwawiący Jezus przybity do krzyża...
Cytuj:
Czy " duch św." mieszka też w Buddystach,ludziach Islamu,Mahometanach i innych wiar? Pewnikiem czeka ich piekło!!!

Nie, nie mieszka. Tak, czeka ich piekło. Chyba, że się nawrócą.
Cytuj:
Tylko chrześcijanie roszczą sobie prawa do nieomylności i pod przewodnictwem jedynego NIEOMYLNEGO namiestnika prowadzą ekspansyjną politykę w Afryce

O kim Ty piszesz?
KATOLICY NIE SĄ CHRZEŚCIJANAMI. Ani nikt, kto sam się tak nazywa, a pełni uczynki, którymi się zapiera Jezusa. Bo Jezus nie uczył nienawiści ani nie zachęcał do przemocy. Ani do obłudy, ani manipulacji. Tak więc- nie każdy, kto ma się za chrześcijanina, jest nim. Ci od "ekspansywnej polityki w Afryce" to też n i e są chrześcijanie. Po owocach ich poznasz, nie po nazwie.
Cytuj:
chodzi im tylko o MAMONE i wpływy polityczne.

A to nie są owoce Ducha.
Jeśli chcesz poznać chrześcijaństwo( i to, czym naprawdę jest) zapraszam na stronę www.razemdlaewangelii.pl
Spróbuj na to popatrzeć inaczej, niż przez pryzmat własnych uprzedzeń.

PostNapisane: N lis 01, 2009 8:59 pm 
Temat brzmi "jak odróżnić Boga od tego co moherowe"- czyli jak odróżnić hipokryzję od prawdy.

Oglądamy to na codzień- ludzie mówią że są chrześcijanami, a zaprzeczają temu poprzez własne czyny.
Na człowieku można się zawieść- każdym. I prawdą jest że religia to służba mamonie.

I to nauczmy się odróżniać, BÓG nie jest za to odpowiedzialny. BÓG jest dobry i nie potrzebuje pieniędzy.
BÓG nie jest hipokrytą, nie jest obłudny, jest przeciwnością tych postaw!
Na nim się nie zawiedziesz

PostNapisane: Wt lis 03, 2009 3:18 pm 
Kazda religia jest egoistyczna.Niewierzacy i inaczej wierzacy sa gorsi a obludna tolerancja jest budowana na tej samej zasadzie."My jestesmy lepsi bo potrafimy wybaczyc bo wiemy ,ze tylko my mamy racje."A wogole to temat nie do rostrzygniecia.

PostNapisane: Wt lis 03, 2009 9:41 pm 
wdzar napisał(a):
Kazda religia jest egoistyczna.Niewierzacy i inaczej wierzacy sa gorsi a obludna tolerancja jest budowana na tej samej zasadzie."My jestesmy lepsi bo potrafimy wybaczyc bo wiemy ,ze tylko my mamy racje."A wogole to temat nie do rostrzygniecia.

Jestem wierząca( choć nie katoliczka). Nie czuję się od nikogo "lepsza". Wybaczać się uczę- i każdy , kto się ma za chrześcijanina powinien się tego uczyć. To mozolna praca nad sobą, ale jest to możliwe, a Bóg pomaga. Jeśli ktoś jest obłudny, to jest to jego problem. Jeśli zaś cechą większości ludzi z jakiejś społeczności mającej się za chrześcijańską jest obłuda- nie przyłączam się do niej. Proste.
Temat jak najbardziej do rozstrzygnięcia. Tylko nie ma sensu zastanawiać się "która religia lepsza". Jezus jest drogą, prawdą i życiem, a nie jakaś tam "religia". A jak się należy zachowywać, wierzyć, żyć- jest napisane w Biblii, Słowie Bożym. I żyć tak, aby się Jemu( a nie ludziom) podobać.

PostNapisane: Śr lis 04, 2009 9:21 am 
Wiara zastępuje rozum.........

PostNapisane: Śr lis 04, 2009 9:57 am 
W Biblii jest napisane(Przypowieści), aby nabywać rozumu i mądrości:)
Wiara i rozum ZAWSZE mają iść w parze. Ba...mało, Bóg osobom, które są Mu posłuszne udziela tej mądrości i pomnaża rozum. Zdrowy rozsądek jest potrzebny, podobnie wykształcenie czy umiejętność logicznego wnioskowania. Choćby do tego, żeby WŁAŚCIWIE i ze zrozumieniem czytać Pismo św..W przeciwnym wypadku( bez umiejętności stosowania heurystyki chociażby) można dojść do takich bzdur, jakie ludziom od wieków wmawia KRK na przykład...
Znam sporo osób wykształconych i inteligentnych, którzy są wierzący( naprawdę, nie na niby, stosują zasady wiary w praktyce, na co dzień) i jakoś nie przeszkadza im to w byciu ludźmi rozumnymi. :lookdown:

Znam też ludzi niewierzących, którzy są inteligentni i wykształceni. Ale żaden z nich nie jest...mądry.

PostNapisane: Śr lis 04, 2009 10:12 am 
"Wiara i rozum mają iść w parze"? Jakie to proste,heheheheeh.
Niewierzący to "cymbały",no no - fajne to.Co powiesz mądralo o Darwinie ? - debil,prawda?,ale klecha MADRY !
Pisanie tu to jednak mini paraolimpiada!!!!!!!!!

PostNapisane: Cz lis 05, 2009 2:18 pm 
Nagroda dla osoby która udowodni naukowo istnienie pana boga.

PostNapisane: Cz lis 05, 2009 3:53 pm 
Staraj się żeby to Bóg mógł odróżnić Ciebie od tego co mocherowe.

]:)

PostNapisane: Cz lis 05, 2009 8:45 pm 
Gość napisał(a):
"Wiara i rozum mają iść w parze"? Jakie to proste,heheheheeh.
Niewierzący to "cymbały",no no - fajne to.Co powiesz mądralo o Darwinie ? - debil,prawda?,ale klecha MADRY !
Pisanie tu to jednak mini paraolimpiada!!!!!!!!!

Nie napisałam "cymbały", choć faktycznie w jednym Psalmie jest dosłownie napisane "głupi rzekł w sercu swoim: nie ma Boga".
Darwin? Kiedy tworzył swoją teorię nie miał dostępu do nowoczesnych urządzeń, zatem nie znał budowy komórki chociażby. Jest ona tak skomplikowana, że nazwanie jej prostym organizmem i sugerowanie, że powstała "przypadkowo" nie jest zbyt mądrym stwierdzeniem, z całym szacunkiem.

http://www.youtube.com/view_play_list?p ... A613542F24

Film 100 powodów, dla których ewolucja jest głupia
W dole można uruchomić polskie napisy:)

Przeciwstawianie "klechy:( mój Boże, czy w Polsce wiara w Boga już zawsze będzie się kojarzyła tylko z katolicyzmem? Jest WIELE wyznań chrześcijańskich, zresztą wielu chrześcijan zastanawia się, czy katolicyzm w ogóle jeszcze można nazwać chrześcijaństwem...) Darwinowi jest po prostu śmieszne. Klecha- czyli jak się domyślam tu pogardliwie ksiądz rzymskokatolicki- nie ma większego pojęcia o teorii ewolucji ani nie zajmuje się naukowymi badaniami na ten temat. Darwin natomiast to jedynie symbol ewolucjonistów, ponieważ sama teoria "ewoluowała";),oj, zdziwiłby się pan Darwin.
No i nie mam zaufania do nauki, którą tak chętnie zaadoptowali naziści...Jak myślisz, skąd się wzięło przekonanie o "lepszej rasie"? I czemu faszystowscy pseudonaukowcy zabijali ludzi ułomnych , upośledzonych?
No, ale do tego trzeba być troszkę wykształconym, a sądząc z poziomu Twojego wpisu, to...niewiele chyba jeszcze wiesz. Zgadza się?
Nabądź rozumu, to pogadamy o wierze:)))

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]