Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Cz sty 18, 2018 3:48 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z reklamacją butów
PostNapisane: N wrz 12, 2010 3:23 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Czy ktoś miał do czynieniem ze sklepem obuwniczym w DH "U Tomka"? Sprzedali mi buty, których wada nie była widoczna "gołym okiem" i pewnie długo bym jej nie zauważyła, gdyby nie to, że po trzech miesiącach jeden but zaczął się rozklejać. Reklamację owszem przyjęli, ale but został zrobiony byle jak,a wadliwy nie został nawet ruszony. Pani sprzedawczyni,dodam tylko na marginesie, że jest bardzo arogancka, krzykliwa i próbuje chyba w ten sposób mnie odstraszyć, bo nie umie sobie poradzić z sytuacją, nie chce przyjąć drugiej reklamacji, odsyła mnie do kierowniczki, która jest , ale nie wiadomo kiedy - pani sprzedawczyni nie wie dokładnie, kiedy.... heh, a buty nie zrobione....
Do kierowniczki i owszem, udam się, ale jak jest taka sama jak jej pracownica, to nic nie załatwię!
Może ktoś mi podpowie, jak sobie poradzić z nieuczciwym (mówiąc delikatnie)sprzedawcą?

Tytuł: Re: Problem z reklamacją butów
PostNapisane: N wrz 12, 2010 5:15 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ja miałam pecha kupić buty w Aspent (Carrefour - parter). Po 2(!) tygodniach oderwał się obcas. Oczywiście złożyłam reklamację. Reklamacja nie została uznana, co uzasadniono tym, iż jest to "uszkodzenie mechaniczne wynikające z działania dużej siły na obcas". Ważę 65kg. przy wzroście 170, nie uważam więc, abym chodząc w tych butach działała na obcas z jakąś wyjątkowo dużą siłą. Przy zakupie butów nie poinformowano mnie, że można je nosić do jakiejś określonej kategorii wagowej lub że służą jedynie do zajmowania miejsca w szafce. Zapewniam że wyłącznie chodziłam w tych butach, nie skakałam w nich przez płotki ani ze spadochronem (to pantofelki na 6cm. obcasie). Nie rozumiem więc o jaką "dużą siłę" chodzi. Niestety moje odwołanie zostało odrzucone z takim samym uzasadnieniem jak poprzednio.
No cóż... Naiwnie myślałam, że buty kupuje się do chodzenia, a okazuje się że niekoniecznie, bo działa się na nie wówczas z nadmierną siłą. Hmm...
Radzę więc wszystkim omijać szerokim łukiem sklep Aspent, bo to sprzedawcy bubli i naciągacze.

PostNapisane: Śr sty 25, 2012 12:20 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam, również chciałabym wypowiedzieć się na temat sklepu obuwniczego LEJDIS na ul. Krasickiego w Carrefour, właścicielka jest naprawdę osobą nie kompetentną, nie potrafi oddać mi kasę za pękniętego buta, jest nie miła i wciska ludziom ciemnotę, uważajcie tam, zastanówcie się nad kupnem "TANICH" butów z promocji (niby) przestroga dla wszystkich kobiet z Olsztyna!!!

PostNapisane: Cz sty 26, 2012 9:46 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

a ja tam jestem zadowolona z sklepu lejdis ,buty ładne i tanie , poza tym jak się dba to nawet taką tanioch można ponosić dłużęj, widocznie nie dbacie nie konserwujecie obuwia. zadowolona:)

PostNapisane: Cz sty 26, 2012 7:01 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

to jest śmieszne - cytuję: "a ja tam jestem zadowolona z sklepu lejdis ,buty ładne i tanie , poza tym jak się dba to nawet taką tanioch można ponosić dłużęj, widocznie nie dbacie nie konserwujecie obuwia. zadowolona:)" buty były kilka razy nałożone więc to szajs a nie buty, szansy na to by zadbać o te beznadziejne buty niestety nie miałam więc ponawiam prośbę by tam nie kupować obuwia!!!! :|

PostNapisane: Cz sty 26, 2012 11:14 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

zalamana napisał(a):
to jest śmieszne - cytuję: "a ja tam jestem zadowolona z sklepu lejdis ,buty ładne i tanie , poza tym jak się dba to nawet taką tanioch można ponosić dłużęj, widocznie nie dbacie nie konserwujecie obuwia. zadowolona:)" buty były kilka razy nałożone więc to szajs a nie buty, szansy na to by zadbać o te beznadziejne buty niestety nie miałam więc ponawiam prośbę by tam nie kupować obuwia!!!! :|

Szukając wraz z koleżankami strony internetowej naszego ulubionego sklepu z butami "LEJDIS" natknęłyśmy się na wasze posty, ludzie ręce opadają jak to czytamy. Po pierwsze najtańszy obuwniczy w Olsztynie. Po drugie najładniejsze buty w mieście. Po trzecie przemiła obsługa. Po czwarte reklamacje też kilkakrotnie były uwzględniane, bo nie były z naszej winy, a nawet jak by nie były uwzględniane to nie zrezygnowałybyśmy z tego sklepu za żadne skarby. Ceny w tym sklepie są tak niskie, że każdy człowiek o zdrowym rozsądku powinien sobie zdawać sprawę, że nie są to buty na kilka sezonów tylko tak zwana jedno sezonówka. A jak ktoś ma wyższe wymagania to idź do sklepu i daj 5 stów za buty, które tęż Ci się rozpadną po krótkim czasie!!!

KOCHAM LEJDIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PostNapisane: Pt sty 27, 2012 6:49 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

LEJDIS LEJDIS LEJDIS....... niestety obsługa miła ale właścicielka nie, jeśli chodzi o obuwie sprzedawane w tym "sklepie" to moja i wielu osób opinia jest jednoznaczna - STOP OSZUSTOM!!! tam na pewno nie postawie nogi, jestem świadoma że to tzw. "jedno sezonówki" ale bez noszenia również się psują! coś jest nie tak, ale jak się kupuje towar w made in china i nie ma miejsca na reklamację -opinię rzeczoznawcy to już jest coś nie tak, każdy sklep ma swojego rzeczoznawcę niestety ten sklep sam rządzi się swoimi prawami

PostNapisane: Pt sty 27, 2012 10:59 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

i jeszcze jedno butów nie oddaje się na gwarancję tylko na reklamcję .gwarancję daje producent np jak kupisz telewizor i wtedy wydawana jest karta gwarancyjna a reklamacja to odpowiedzialność sprzedawcy za wady ukryte tak wiec przedsiębiorca nie ma obowiązku oddawać butów do rzeczoznawcy ustawa gwarantuje mu możliwość wystawiania opini na temat reklamowanego obuwia.tak więc lejdis robi wszystko zgodnie z prawem,wiem to bo kiedyś tez mnie to zaciekawiło i się dowiadywałam poza tym wystarczy przeczytać przepisy. to tylko ciemnota ludzi powoduje ze piszą takie głupoty na forach,a każdy kto to czyta i ma coś w głowie to ma z takich osób ostry brecht!!!!

PostNapisane: So sty 28, 2012 12:30 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

jeśli jest już tak że widać nawiedzona "fanka" lejdis (podejrzewam właścicielkę) otóż proszę właśnie kawałek ustawy konsumenckiej:
Art. 8.
1. Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia
go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo
wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się
wartość towaru zgodnego z umową oraz rodzaj i stopień stwierdzonej niezgodności,
a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie naraziłby kupującego
inny sposób zaspokojenia.
2. Nieodpłatność naprawy i wymiany w rozumieniu ust. 1 oznacza, że sprzedawca
ma również obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez kupującego, w
szczególności kosztów demontażu, dostarczenia, robocizny, materiałów oraz
ponownego zamontowania i uruchomienia.

i jeszcze jedno nie otrzymałam zwrotu ani kasy, ani naprawy ani wymiany a w CCC od razu oddają kasę, nie piorą skarpetek debilko, bo klienci zabierają je ze sobą, kretynko czytaj co piszesz bo Ty się błaźnisz, a LEJDIS to jeden wielki szajs i zdania nie zmienię!!! NIECH ŻADNA MĄDRA KOBITKA Z OLSZTYNA NIE KUPUJE TAM BO TYLKO NERWY STRACI

PostNapisane: So sty 28, 2012 12:54 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

przepisy prawa to nie wystarczy czytać a je też poprawnie interpretować tzn dokonać prawidłowej wykładni, ustawę tą i inne dobrze znam bo tak się składa ze miałam to na studiach.sama nie wiesz o czym piszesz, ja pisze ci o rzeczoznawcah i czym się różni gwarancja od reklamacji a ty cytujesz o naprawie, nawet nie rozumiesz co czytasz .gdybym była właścicielką to bym z tobą nie dyskutowała tylko za te obelgi podała cię do sądu.

PostNapisane: So sty 28, 2012 1:09 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

a szajs to masz w głowie

PostNapisane: So sty 28, 2012 10:20 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

to widzę że na studiach się niczego nie nauczyłaś, twój poziom jest aż tak niski że dzieci z podstawówki byłyby mądrzejsze od ciebie, dziwi mnie że tak bronisz tego sklepu, ale wiesz co z szajsem z twojej głowie nie będę się zniżać, żałosne są twoje wypowiedzi, ja i większość kobiet nie zmieni zdania o tym że sklepie lejdis, a ty nie groź mi sądem bo widzę że odezwała się studentka po studiach, jeśli ty mnie obrażasz ja tego tak nie zostawiam więc od biłam sądem i tacy ludzie jak ty to zwykle społeczniaki którzy życia nie znają kończę z tobą tą na niskim poziomie rozmowę, a jeśli chodzi o zgłoszenie reklamacyjne to właścicielka sama odrzuciła mimo ze buty nie były noszone ale po co ci to piszę i tak nie zrozumiesz..... życzę ci takiej samej przygody z butami jak ja miałam i mam nadzieję że kupisz droższe obuwie niż tu sprzedają i rozwalą ci się po jednym razie - chciałabym widzieć twoja minę
i na tym kończę z tobą tą poniżającą dla mnie rozmowę

PostNapisane: Pn sty 30, 2012 6:00 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam, jestem z Tobą "załamana".
Sklep Lejdis w Olsztynie to chłam, bubel i sklep do d....y. Właścicielka nie zna się na przepisach. Jak czytam, co wypisuje osoba "Kocham Lejdis", to aż się nie dobrze robi, i podejrzewam że to pisze sama właścicielka.
Buty nawet sklepu nie opuszczają jak są w reklamacji, zrobiła z siebie rzeczoznawcę.....
Ludzie omijajcie ten sklep z daleka, NIE KUPUJCIE BUTÓW w LEJDIS!!!!!! Szkoda pieniędzy i nerwów.
Buty ma gorsze niż u chińczyka - bo u chińczyka w butach pochodzisz a kupując w lejdis nie zdążysz ich założyć bo popsują się w pudełku..... Chłam i tyle......

Ostatnio edytowano Śr lut 01, 2012 5:56 pm przez Administrator, łącznie edytowano 2 razy
wymoderowano fragmenty niezgodne z regulaminem forum

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]