Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Cz sty 18, 2018 3:46 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Wezwania do zapłaty od firmy Kruk za mandaty w MPK
PostNapisane: N kwi 18, 2004 9:47 pm 
mam nastepujący problem - pod koniec 2001 roku dostałem od fIT-SERWISU wezwanie do zapłaty dwóch mandatów za początek roku - oczywiście udałem sie jak każdy pożadny obywatel który nic niezrobił złego do tego bagna pełnego oszustów zwanego firmą i po spokojnym wykrzyczeniu moich racji i okazaniu znaczków z biletu sieciowego(kiedyś miałem podobną sytuacje i od tego czasu je trzymam) zostałem przeproszony przez dyrektora który sam przyznał że dane niedokońca sie zgadzają a charakter niby mojego pisama jest zupełnie różny - sprawa miała być umożona - ale 2 dni temu otrzymałem wezanie od firmy kRUK do zapłaty należnośći w wys.326 zł i to jak najszybciej bo kwota magicznie wzrośnie do 608zł -jak mnie poinformowano "egzekucja długów jest nieodwołalna" a mpk umywa rece mówiąc " to sprawa firmy fIT-SERWIS pozatym mandaty sprzed roku 2003 uległy przedawnieniu" co mam teraz zrobić ???

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 18, 2004 9:49 pm 
znaczki oczywiście nadal posiadam :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 22, 2004 2:20 pm 
ehh.... w mzk nic nie zalatwisz bo kanary to odzzielna firma. najlepiej przejsc sie dio biura i wyjasnic sprawe od poczatku.inna firma w kncu. no hcyba ze chcialbys zapalcic w co watpie. bo to nie mala sumka

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 22, 2004 7:29 pm 
Nie masz się czym martwić, a już tym bardziej niczego nie płać. Mandaty wystawione przed 2003 rokiem naprawdę są przedawnione, okres ważności takiego mandatu wynosi 1 rok.

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 30, 2004 3:30 pm 
Mi tez takie kolorowe pisemko przyszło do domu z hasłami "Jestesmy wszedzie" "inni juz to wiedza". I tu jest problem nie wiem czy "inni" wiedza ze mandaty za jazde bez biletu traca waznosc po roku od wystawienia a mowia o tym nastepujace paragrafy: ( o ile dobrze pamietam) art. 778 Kodeksu Cywilnego – „roszczenia z umowy przewozu osób przedawniają się z upływem roku od dnia wykonania przewozu (…)”, co zostało powtórzone w art. 77 Ustawy – Prawo Przewozowe (Dz. U. 00.50.601 z późn. zm.). Ten fragment przepisałem z listu który dziś wysłałem do firmy Kruk. Teraz czekam na ich odpowiedź. Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 21, 2004 12:25 pm 
do mnie przyszło wezwanie w kopercie 'druk' z adnotacją w środku że jezeli w ciągu kilku dni nie przedstawię dokumentu stwierdzającego zapłatę to automatycznie zostanie przyjęte domniemanie ze to moja naleznosc
oczywiscie sprawa dotyczyła mandatu z 2001 roku :wink:
dobrze ze jest forum; tak im odpisałam że odpowiedzi juz od miesiąca nie widać :lol:

Tytuł:
PostNapisane: So lip 03, 2004 2:21 am 
Mnie firma Kruk też próbuje "dochodzić" za jakieś wydumane należności innej niz MPK firmy. Schemat pisma jest taki sam. Chodzi najpewniej o przestraszenie klienta, doprowadzenie do sytuacji, że dla świętego spokoju zapłacę, żeby nie mieć kłopotów. Firma Kruk podejmuje się ściagania długów nie sprawdzając choćby pobieżnie czy są ku temu jakiekolwiek podstawy. Jakakolwiek korespondencja z firmą Kruk mija się z celem, bo oni nie mają pojęcia o co chodzi. Liczą prawdopodobnie na to, że jakiś procent adresatów ich pism uda się im swoimi groźnymi pismami na tyle przerazić, że zapłacą. A z tego jest prowizja. Nie słyszałem, żeby działania tej groźnej firmy wykroczyły poza wysyłanie listów.

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 27, 2004 4:39 pm 
KRUK i wszystko jasne. Ja im wisze około 800 zeta, za niezapłacone mandaty z roku 1999......I oczywiście im nie zapłace, ponieważ nieistniejący już FIt Service niezgodnie z prawem przekazał moje dane osobowe rzeczonemu KRUKowi.....

Tytuł: Re: Wezwania do zapłaty od firmy Kruk za mandaty w MPK
PostNapisane: Cz sie 06, 2009 12:00 pm 
Młodzik
Młodzik

Przezierz w MPK Mragowo jezdzi sie bez biletu ??
Kto cie sprawdzi ??
Kanar, raz w tygodniu jest na miescie to jkie prawdopodobienstwo ze cie nakryje ??
Kierowcy maja w dupie czy wsiadasz i masz czy tez nie masz biletu.... !!
Heja !! :]

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]