Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest N maja 20, 2018 3:30 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: SZPITAL B-wski BRAK LEKARZY!!!
PostNapisane: Pt lut 24, 2012 7:55 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

:cring: Chciala bym poruszyc temat szpitala w Braniewie...

Mianowicie dzisiejsze zdarzenie bardzo mna wstrząsnęło. Bylam swiadkiem zaslabniecia pewnej pani. Dosc mloda kobieta, zle sie poczula nie przechodzilo mimo posadzenia jej na świeżym powietrzu. Postanowilismy wezwać pogotowie ponieważ czuła sie coraz gorzej.
I zaczęło się... Dzwoniąc na 112 zostałam poinformowana aby dzwonić pod nr 999. Przez ok 10 min nr zajęty, wiec zaczyna się szukanie kogoś kto może dostarczyć ledwo stąpającą po ziemi kobietę... Cały czas próba dodzwonienia się...tym razem dla odmiany jest sygnał ale nikt nie odbiera raz , drugi , trzeci... Udało sie skombinować transport wiec ulokowaliśmy panią w samochodzie ale co sie dzieje?? Nagle w między czasie UDAŁO SIĘ DODZWONIĆ !!!ale pacjent juz pojechał nieoznakowanym "AMBULANSEM" wiec poinformowałam panią ze juz pacjent do nich jedzie...
Szpital... Nie bylo komu pomoc aby pomoc pani przejsc do budynku... a co sie okazuje w srodku???
Lekarz jest na obchodzie i nie moze teraz przyjsc... taka informacja NIE MA POMOCY
A pani ledwo zywa siedzi i nie wie co sie z nia dzieje ...
"Do 18 lekarze rodzinni przyjmuja..." , "Lekarz bedzie po 18" to trzeba wysłuchać od personelu...

W koncu pani otrzymuje pomoc... Jak pozniej opowiedziala " Nie byłam w stanie nic powiedziec, dobrze ze panstwo mi pomogli i zawiezli mnie do szpitala, cala szczeka mi zesztywniala i bylo mi okropnie duszno" , "nie wiem co bym zrobila jak byla bym sama"
Pani zaszkodzil zakis lek poniewaz na wiele z nich ma uczulenie i tak wlasnie zareagowal jej organizm...

Pytan jakie cisna mi sie do glowy jest okropnie wiele... ;(

mowi sie o znieczulicy?? jak tam gdzie powinnismy otrzymac pomoc jej nie ma ;(
placimy tak wielkie skladki zdrowotne za ktore co mamy??
to jest okropnie przykre

wlaczcie sie do rozmowy zapraszam
podzielcie sie swoimi spostrzezeniami
wyrazcie swoje zdanie na temat braniewskiego szpotala

pozdrawiam i marzę o tym aby to się w końcu zmieniło :cring:

Tytuł: Re: SZPITAL B-wski BRAK LEKARZY!!!
PostNapisane: Wt lut 28, 2012 11:32 am 
Berbeć
Berbeć

Całkowicie się zgadzam z tym postem bo nie dosyć że pacjaenci są traktowani jak intruzi to pomocy nie można uzyskać bo ciągle są pretensje że powinni pomocy udzielać lekarze rodzinni
Aby uzyskać jaką kolwiek pomoc to i tak trzeba jechać prywatnie do Elbląga.Jedynie do wypadkow drogowych to jeszcze jakąś podstawową pomoc można uzyskać.Tak że faktycznie osoby odpowiadające za dzialalność podstawowej opieki po godzinach pracy lekarzy rodzinnych powinne się dokladnie przyjrzeć za co biorą pieniądze .Bo znowu się okaże ze szpital produkuje tylko długi a nie udziela żadnej pomocy przypadków takich jest wiele ale najwygodniej jest tego nie zauważać i nie robić sobie poblemów. :|

PostNapisane: Śr lut 29, 2012 11:50 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

to jest poprostu przykre tak naprawde to nie mozemy nic z tym zrobic tylko sobie jedynie popisac i ponazekac :confused:
Tylko co jest warta przysięga lekarzy powinni chyba to znieść i wprowadzić samowolke :pudency:

PostNapisane: Śr sie 08, 2012 2:51 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

zdarzyl mi sie podobny przypadek , gdzie przyjeżdżajac z koleii na pogotowie własnym samochodem okazalo się, ze nie ma lekarza, poniewaz jest w karetce , a pani X lekarz, który rzekomo był( nie wiadomo gdzie) nie mógl z przyczyn niewiadomych zbadac chorego. Z pogotowia , które z samej nazwy powinno udzielic I-ej pomocy odjechaliśmy z kwitkiem, z informacja, że może w przychodni za 2 godziny ktos nas przyjmie.. Nadmieniam przypadek zachorowania wymagal pierwszej pomocy , a nie oczekiwana przez dwie godziny z bólami , obawami i drżeniem o zycie.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]